Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Régebben volt már róla szó hogy az egyik lehetséges gyártó a Meizu, a másik pedig a BQ lesz akik alkalmazhatják az OS-t.

(#2) vicze


vicze
félisten

A kérdőjel nem kell. :) Biztos hogy opció lesz az Ubunto, csak az a kérdés, hogy milyen formában.

"A Canonical által fejlesztett platform első generációja kifejezetten csúcsmodellek számára készül, melyek külső monitorhoz, billentyűzethez és égérhez csatlakoztatva lényegében teljes értékű számítógépként is használhatóak lehetnek."
Ezt viszont 1000%, hogy nem fogja tudni.

[ Szerkesztve ]

(#3) lev258


lev258
veterán

Annak örülök, hogy a hír már itt is megjelent, viszont az Ubuntu Touch-t használó telefonjuk érkezése már hónapokkal ezelőtt eldőlt. A legfrissebb hír pedig valóban az, hogy az MX4-esek (amiket jelenleg Androiddal árulnak) lesznek az elsők valamikor év végén.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4) lev258


lev258
veterán

"Linux platform" helyett inkább Ubuntu-t használj. Bármennyire is nem szeretem, amit a Google létrehozott Android néven, attól még az is Linux platform valahol nagyon mélyen. Utóbbiról nem mondhatod, hogy eddig nem bukkant fel készülékeken.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#5) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

Nagyon várom már az ubuntus telefont meg egy fasza tablet se ártana

(#6) vicze válasza lev258 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Igen ez eléggé igaz a Ubuntu Touch is teljesen külön platform lesz, csak a kernel marad, az meg már Android esetében is egyre inkább a mainstream Linux-ot használják, egyre kevesebb a patch.

(#7) batai15


batai15
félisten

Jó ez a telefon .el fogadnám.

(#8) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Nekem mint kívülállónak, valaki elmondaná, hogy miért jó, hogy ubuntu van a telefonon?

(#9) lev258 válasza Fr0z3n (#8) üzenetére


lev258
veterán

Talán a legegyszerűbb válasz, hogy az Ubuntu már egy ideje törekszik a konvergenciára (amit mostanság az Apple és a Microsoft háza táján is látni). Most viszont valóban "még csak" egy újabb platform, ízlés kérdése, kinek mennyire tetszetős.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#10) roli543


roli543
őstag

Egy új op rendszernél kérdéses ugye az alkalmazások, ebben pedig a nagy platformok igen előre járnak, meg a winpho is. Lesz ennek értelme egyáltalán?

Ui:A Jolla telefonokból fogy egyébként?

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#11) vicze válasza roli543 (#10) üzenetére


vicze
félisten

(#12) ollie válasza Fr0z3n (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez most ugyanolyan kérdés, hogy miért jó, ha Windows helyett Linuxot telepítek a PC-re.

***

(#13) vicze


vicze
félisten

Illetve még annyi, hogy az Ubuntu minden valószínűséggel nem a sima MX4-re lesz elérhető, hanem az MX4 Pro-ra, amit hónap végén mutatnak be.

(#14) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Remélhetőleg itthon is könnyen beszerezhető lesz, mert kell egy ilyen nekem. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Én is várom már a pro-t és jó lenne, ha teszt is kerülne ki róla a MA-n. Előre is köszi... Ha vkinek van mx4-ese adja kölcsön a srácoknak...

(#16) #86973952


#86973952
törölt tag

Ez az, amire én is nagyon várok már. Egyébként bár korábban is szó volt róla, a Meizu már egy hónappal ezelőtt megerősített az olasz blogon a hírt. Decemberben érkezhet MX4 -re az Ubuntu Touch.

Meizu olasz blog
Ubuntu magyar oldal

[ Szerkesztve ]

(#17) Fr0z3n válasza ollie (#12) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Widóz 8, ez nem kérdés :)

(#18) AS válasza Fr0z3n (#17) üzenetére


AS
félisten

Hamarosan 10 :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#19) kispx válasza INGJOKE (#15) üzenetére


kispx
addikt

Milyen tesztet akarsz egy olyan telefonról, aminek a létezését még meg sem erősítették?

(#20) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Hogy' a pékbe lehet ilyen neve egy oprendszernek??? :F :F
...ubuntu...
bzmg...:D :DDD
biztos toltak egy lúdot az ötletbörzén... ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) Lambach


Lambach
tag

Szóljatok ha majd megy rajta a WINE, meg lehet értelmes asztali programokat futtatni rajta.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#22) ollie válasza Medocsabi (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Könnyebb fikázni, mint elolvasni a jelentését. Amúgy meg már legalább egy évtizede létezik.

***

(#23) #86973952 válasza ollie (#22) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bizony, már réginek számít a piacon. Szerintem egy elég jó rendszer desktop -on. Nálam nem létezik Windows, Ubuntu nélkül.

(#24) Medocsabi válasza ollie (#22) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem kell rögtön hisztizni,kérlek...
Annyit mondtam h gáz ez a név,és igen,az.az utca emberének ez a név NEVETSÉGES(most a marketing részére gondolok),elhiheted,reklámszakmában dolgozom.még akkor is,ha a jelentése mondjuk "ezerszerjobbmintavindózsohanemfagymindenindul" :D...
mindösszesen ezt állapítottam meg,nem magát a rendszert szóltam le.
használjátok egészséggel :)

(#25) ollie válasza Medocsabi (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Neked hangzik nevetségnek, másik 7 milliárd embernek meg valószínűleg nem.

***

(#26) Medocsabi válasza ollie (#25) üzenetére


Medocsabi
addikt

Mondjuk ez tényleg szubjektív:)

(#27) #65577472 válasza Medocsabi (#24) üzenetére


#65577472
törölt tag

Melyik utca emberének? :) Mert az afrikainak biztos nem az, ellentétben mondjuk a cipőfűzővel.

(#28) aelod


aelod
veterán

És ezzel az ubuntu touch os-el már lehet telefonálni is? A korábbi verzióval úgy tudom ez nem ment. Én várom az új cuccot, elfogadnám :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) Medocsabi válasza #65577472 (#27) üzenetére


Medocsabi
addikt

Mondjuk Alsóbögyörős valagtusztai disznótelep ganajozófiújának! :)

(#30) lev258 válasza Medocsabi (#20) üzenetére


lev258
veterán

Ha csak ezen múlik, nyugodtan használhatod a Touch nevet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#31) #65577472 válasza Medocsabi (#29) üzenetére


#65577472
törölt tag

Csak arra akartam célozni, hogy az ubuntu afrikai eredetű, ahol másfélszer annyian élnek, mint Európában :) Tehát relatív, hogy az utca embere kineveti-e, ha meghallja ezt a szót. Egyébként jó névválasztás, felfigyelnek rá és meg is jegyzik az emberek

(#32) Medocsabi válasza #65577472 (#31) üzenetére


Medocsabi
addikt

Igen,gondoltam,poénnak szántam:)

(#33) INGJOKE válasza kispx (#19) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem az ubuntus teszt érdekel, hanem elsőre sima mx4 majd a pro-è.

(#34) vicze válasza INGJOKE (#33) üzenetére


vicze
félisten

(#35) INGJOKE válasza vicze (#34) üzenetére


INGJOKE
veterán

A legnagyobb félelmem a meizuval kapcsolatban, hogy nincs benne magyar nyelv..

(#36) vicze válasza INGJOKE (#35) üzenetére


vicze
félisten

Azt majd a felhasználói megmondják, alapból biztos, hogy csak angol és kínai van.

Amúgy MA-n már az MX3 se lett tesztelve.

(#37) Gabó75


Gabó75
senior tag

Jó lenne, ha jönnének az ilyen telók.
Egyszerűen csak így van értelme a brutál hardvernek, ha kiváltja az asztali gépet rákötve a perifériákat.

(#38) etohun


etohun
aktív tag

Remélem jön y300ra is, nagyon jó lenne.

(#39) aelod válasza Gabó75 (#37) üzenetére


aelod
veterán

+1

Igen. Igazad van. Nem sok értelme van a 3GB RAM-nak és a 40e körül gurító antutuban remekelő procinak ha a felhasználók zöme csak viber, facebook, skype és böngészésre használja a telefont.
Simán el tudom képzelni hogy ha hazaérek ráteszem a telefont egy dokkolóra amire rákötöm a perifériákat és vioálá ott a pc...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#40) Janesz1981 válasza aelod (#39) üzenetére


Janesz1981
tag

Én inkább valami konzol szerű létet tudok ebben a megoldásban elképzelni. Messze vagyunk még asztali léttől .

(#41) aelod válasza Janesz1981 (#40) üzenetére


aelod
veterán

Azért annyira nincs messze az. :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#42) Pirosász válasza Medocsabi (#24) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ha reklámszakmában dolgozol tudhatnád,hogy ez csak attól függ,milyen sikeresen tudsz egy márkát beültetni az emberek fejébe.(ez nem a te dolgod?)Milyen hülyén hangzik az,hogy szoni.Ha kizárod a fejedbe ültetett marketinget ezzel kapcsolatban,egyből nem különb a száomitól.Normális ember hívná az op. rendszerét Windows-nak?Remélem érted mit akarok mondani?Márkanév az,hogy LG?Két betű.Ez tényleg jobban hangzik mint az Ubuntu,vagy csak sikeresen jelentés lett neki adva?Tehát ha téká(TK) néven indítanék egy márkát,az ugyanolyan jól hangzana,mint az elgé(LG)?Persze hogy nem,de miért?Mert nincs még felépítve,beültetve az agyakba.Az utca emberének az LG,vagy Windows jobban hangzana,ha új márka lenne?Fenéket!Aki meg már évek óta ismeri az Ubuntut,annak ugyanúgy beépült az is,és nem tartja nevetségesnek.Csak neked új.Ha a Sony lenne új,az is nevetséges volna.(szonyi,szoni..mi ez a sz.r)

(#44) kutkut


kutkut
addikt

Tök jó, hogy lehoztátok ezt a hírt, de az senkit sem zavar, hogy:
1) ezek a képek egy kicsit régiek? Kb. év elejéről származnak...
2) és az, hogy egy MX3 van a képen? :))

Egyébként meg hiszem, ha látom... Lassan tényleg egy éve húzza, halogatja a Meizu az Ubuntu Touch kiadását.

Meizu MX3 32GB

(#45) #86973952 válasza kutkut (#44) üzenetére


#86973952
törölt tag

Többször felmerült már korábban az együttműködés, de konkrétan még csak egy hónapja erősítette meg a Meizu, hogy decemberre már várható az MX4 -re.

Ubuntu jelentette volna be, akkor annak én sem hinnék.

[ Szerkesztve ]

(#46) benjonino


benjonino
tag

Csak nekem világmegváltó szenzáció, hogy ha lenne egy olyan telefon, amire rákötöm a perifériákat, akkor teljes értékű asztali oprendszerré változik?

Az apple-nek és a Microsoft-nak is van mobil és PC oprendszere, de nagyon ügyelnek rá, hogy nehogy összeérjenek! Most el tudják adni külön a telefont is, és a notebook-ot is, de ha egyként funkcionálna, akkor a notebook helyett, csak monitort tudna eladni...
Aki nem használja bődületes erőgépként az asztali gépét (játékok), annak szerintem tökéletesen megfelelne.

(#47) Giovan! válasza benjonino (#46) üzenetére


Giovan!
addikt

A Windows 10-el azért az MS tett egy lépést(nem is kicsit) eme szent cél felé...:)

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#48) vicze válasza Giovan! (#47) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan 0 lépést tett felé, WP8 óta semmi nem változott az architektúrában, csak most más a marketing szöveg, amit egyesek persze teljesen félreértelmeznek.

@benjonino: Desktoppá alakítást a Motorola megcsinálta lassan 4éve az Altrix-szal, és a kutyának se kellett. Na pont ennyire világmegváltó ez az opció...

[ Szerkesztve ]

(#49) Giovan! válasza vicze (#48) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem,az MS az univerzális appokkal inkább a felhő felé indult el,tehát minden platformra külön alkalmazás,de a mentések és a Beállítások a felhőben vannak,és bármikor eggyeztethetőek a különböző eszközök között.
Amugy elég merész egy alpha fázisban sem lévő rendszer alapján következtetéseket levonni ;]

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#50) Luck Dragon

Tetszik egy Ubuntu-s telefont már szivesen kipróbálnám, :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.