Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Ha már 35W:
Jó lett volna látni a fogyasztási és hőmérsékleti adatokat passzív hűtés és nano PSU kombóval. Ugye mostanság a NVMe M.2 alap... A 0 dB meg annyi...
Mindez Idle-től az átlagos terhelésen át, a max CPU, max CPU+iGPU-ig.

Továbbá pár "életszagú" teszt. Html, retusálás, bármi.

És egy 4k, UHD, 10 bit/ch, 60 FPS, TV-s rész.
Igaz ezt a Vega, a Pascal és a Turing tudja, az Intel nem, de 2019-ben teljesen hétköznapi, hogy egy ilyen kijelzőhöz csatlakoztatom a 0 dB-es gépem.
Ha más nem is szubjektív tapasztalat. Mi örömmel olvasnánk!!

A "mihez mérünk" is hiányzott.
i3 2/4, 4/4, illetve 2200G. Megéri-e +10-15e, vagy sem? /Ugye a RAM árak tükrében itt is lehet nagyvonalúbb a lelkes bővítő!/
Bár ma 200GE-t tényleg az vesz, aki 0 dB-re, vagy nemsokára 16/32-re vágyik...

A lényeg azért átjött:
Egy B450-es deszkával a 200GE hétköznapi használatra a legjobb vétel - ugye AM4 és Zen 2.
Az Intel belépő szintű megoldásai az áremelkedés meg az AVX kispórolása végett vele szemben versenyképtelenek.

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#52) CharlieDrop válasza BerserkGuts (#49) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ez a Corona mennyire jó Benchmark?

A 43 ezer Ft-os 2400G jobb, mint a 60 ezres i3 8350?

Amiket olvasgattam tesztek, ott ennél még a 40 ezres 8100 is gyorsabb volt... (szóval a 2400g-nek a 8100 az ellenlábasa)

Hm

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#53) Alg válasza CharlieDrop (#52) üzenetére


Alg
veterán

semmi

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#54) sb válasza Patice (#1) üzenetére


sb
veterán

Szintén!
Főleg mivel nem túl jótékony homály fedi ezeket az AMD és a lapgyártók oldaláról is, hogy mi megy és mi nem. HDMI 2.0, 3D...

Viszont a teszttel és a felmerült fogyasztással kapcsolatban szerintem valami gáz van.
Külföldi tesztekben is szórás volt a fogyasztásban, pár helyen 10-15W-tal többet mértek a 200GE-re, de a legtöbb helyen még egy kicsit kevesebbet is, mint a Pentium.
Gyanítom erősen lapfüggő a dolog és ebben a tesztben is ennek eredményét láthatjuk.

Én G3900, majd G4600 (ebben már 24EU-s IGP van) után váltottam 200GE-re és nem nagyon változott a fogyasztás. Ráadásul paneltáppal megy, szóval relatíve a valóshoz is közelit mérek konnektorból.

Idle +4-6W kb. a különbség. A 200GE 30-31W (lap, cpu, 2db ram, sata ssd és 2x3.5" hdd, 2 venti)
Load (Prime95 és 3Dmark alatt is) kb. hasonló a különbség a G4600-hoz képest. A G3900 kb. 10W-tal kevesebbet evett de ott fele az IGP és -400MHz cpu freki.
Továbbá alulfeszeléssel inkább Intelen próbálkoztam ami nem sokat, 5W körül hozott még.

Az is látszik, hogy HDD nélkül (kb. -8-9W) megvan a 16-20/22W-os fogyasztás elvben mindkét oldalon ami itt is kijött az Intelekre (meg HDD nélkül én is mértem már több konfignál).

[ Szerkesztve ]

(#55) Chaser válasza gbors (#50) üzenetére


Chaser
titán

Sztem is realis, tavaly volt nalam egy hp mini brand gep, i5 6xxx cpu-val, ssd-vel, pici 250w koruli gold tappal, igp-vel 15w alatt konnektorbol idle

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) Mákosmetélt válasza gbors (#50) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Milyen kártyád volt? Nekem csak a dVGA (Asus HD 7750) 12 Wattot evett üresjáratban... :D
A komplett rendszer 43 Wattot :/

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#57) tibaimp válasza Alg (#41) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Csakhogy sokkal többet fogyaszt, mint az Intelek, azok meg rendre ~50W TDP-vel rendelkeznek, vagyis sehogy nem jön ki a matek...

szerk.: Mákosmetélt: OK? de akkor az Intel CPU-ké meg ~20W, de akkor miért 50-et ad meg a gyártó! Nem értem...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#58) espat válasza Patice (#1) üzenetére


espat
tag

A Libreelec 9 már csak Intel grafikát támogat hardveres dekódolás szinten, így az AMD processzor alapból kilove (és megjegyzem, hogy az NVidia sincs már támogatva).

Ellenben egy 10 bites HEVC 4k video lejátszásához már a Kaby Lake-es Celeron G3930 is boségesen elegendo volt a maga HD 610-es integrált grafikájával. HDR egyenlore felejtos Linux kornyezetben. Lejátszani ugyan lejátsza, de nem HDR infokkal kuldi a megjelenito felé. A 400 mbit/s -es HEVC 10 bites Jellyfish demo fájl ugyan már szaggat lejátszás kozben, de ennek a bitrátája úgy érzem egyáltalán nem életszeru.... :-). Az osszes tobbi, kisebb bitrátával kódolt tesztfájl viszont egyáltalán nem okoz gondot a HD 610 grafikának.

A tesztvideok itt találhatók: http://jell.yfish.us/

[ Szerkesztve ]

(#59) sb válasza antikomcsi (#21) üzenetére


sb
veterán

4K-ig elvileg minden tud dekódolni (meg enkódolni is), erre viszont megvannak a leírások a vega-ról.
Nálam ment az MVC is.
3D frame packed kimenet viszont nem működött.
HDMI 2.0-át nem próbáltam még de az meg 1-2 nemhivatalos lapgyártó reakciója alapján APU függő és nem függ a lap+HDMI drótozásától tehát annak is mennie kell.

Emby-ben a hw-s encode is ment első bekapcsolásra. Ha leveszem a sávszélességet lazán transzkódolt eddig minden FHD anyagot és ha jól emlékszem 4K-val is próbáltam.

(#60) Chaser válasza tibaimp (#57) üzenetére


Chaser
titán

Tobbet mindig .egadhat, ez csak egy osztaly, kb semmit nem jelent
Ha tul kicsit adna meg, nem vennek a csoda ulv/ee cpu-kat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) sb válasza tibaimp (#57) üzenetére


sb
veterán

Lásd az írásom..., reális a 35W mert én pl konnektorból mérek 55-60W-ot prime95-ben a teljes gépre amit leírtam. HDD, ventik nélkül ez 45-50W körül lenne: lap, ram, proci.

Az Intel nem szarozik a TDP-kkel, osztályokat ad meg. Az említett G3900 a fenti konfigban az 55-60W-hoz képest kért 45W körül, a G4600 kb. 55W-ot. Látszik, hogy közel sincsenek a gyári cpu-only 51-54W-hoz képest.

De anno pl. G2020-am is volt ami evett alulfeszelve 31W-ot prime95 alatt és szintén 50W TDP-s volt. Komplett gépre 30W. :D

(Azt már csak berVi kedvéért említem, hogy az Intel ugye felfelé is szarik a TDP-re. Ezért ehetnek a kedvenc 35W i7 procijai mérésekben 20-30W-al kevesebbet mint a 95W-os i7-ek. :D)

(#62) envagyok


envagyok
veterán

Megnéztem volna ezek mellett a procik mellett egy 3000Ft-os 2. Genes i3-ast, egy 9000Ft-os 2.g i5-öst, és egy 1000Ft-os Core2Duo E8500-át.
Ilyen teljesítményre szvsz bolond aki újat vesz.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#63) Graphics válasza envagyok (#62) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem mindenkinél jöhet szóba használt :)

Ezt is szem előtt kell tartani. De azért ezek a procik elég sokat fejlődtek. Főleg energiahatékonyságban is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#64) sb válasza espat (#58) üzenetére


sb
veterán

Intelen az a gond, hogy nem jön ki a 4K/60 HDMi 2.0 hiányában, hiába tudja dekódolni.
És akkor még ott a HDR kérdése is, legalábbis win alatt...

(#65) Alg válasza envagyok (#62) üzenetére


Alg
veterán

Rendben, keress hozzá megbízhatóan működő hibátlan alaplapot, sok sikert ;]

Garanciáról már nem is beszélek - ez tipikusan nem az a réteg ahol valaki párezer ft-ért apróról fog keresgetni akár hetekig, aztán a város 5 különböző pontjáról egyenként 2 óra időráfordítással használt cuccot összehordani. Vagy vidékre postáztatni és idegeskedni hogy tégla jön-e helyette.

Végigjártam én is a 2200G-s konfig előtt, használt cucc, brand gép stb. Alig volt drágább, de sokkal egyszerűbb és biztonságosabb volt egy helyről webshopból megrendelni mindent garanciával, összeszereléssel, teszteléssel. Lehet a használt 20ezerrel olcsóbb lett volna, de nem ért nekem annyit.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#66) Graphics válasza Alg (#65) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért ennél sokkal nagyobb árelőnyt is össze lehet ollózni persze.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67) Chaser válasza envagyok (#62) üzenetére


Chaser
titán

En is azt tudom mondani amit masok, szerezz hozza lapot is aproert ( : ezekre van 3 ev gar, azokra meg loPh@sz - mar elnezest -, ujat hasznalttal hasonlitani max erdekessegkepp lehet
Ezekbol is nyilvan a hasznalt olcsobb mint a bolti ar - persze ismerve a mai apros trendeket ez nem feltetlen igaz ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) joysefke válasza Graphics (#66) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azért ennél sokkal nagyobb árelőnyt is össze lehet ollózni persze.

A használtpiaci hirdetések 80%-a eleve irreális áron próbálja az öreg garanciamentes cuccot elsózni. Jó vételből kevés van, és az is csak rövid ideig, ezért ki kell őket várni, meg kell ismerni az adott termék használtpiacát stb, hogy mire 1-2 hét múlva jön egy jó vásár, akkor le tudj csapni rá.

Ha valaki Hűbele Balázs-módon akar napon belül utánajárás nélkül használtat vásárolni, főleg lejárt garis cuccból, az szerintem sokkal jobban jár, ha valamelyik nagy Webshopból rendel egy új akármit.

Szerintem a használt piaci olcsóbb vételek egy jelentős része olyan, hogy az idődet és kockázatvállalási hajlandóságodat váltod át némi kis árelőnyre.

Mondom ezt úgy, hogy PC alkatrészből én is amit csak érdemes használtan veszek ráadásul budapesti vagyok, tehát a használtpiac fele helyben van.

[ Szerkesztve ]

(#69) sb válasza envagyok (#62) üzenetére


sb
veterán

Most direkt benéztem az apróra mert sejtettem, hogy a használtból is a reklámárú, kifogós példák jönnek.
i3-at se látok 3k-ért, inkább 5-6k körül.
Lap még annyi sincs olcsón...

De a lényeg: attól függ mire kell. A régi i3 egyrészt már lassabb is másrészt pl. amire viszik: multimédia, azzal mit csinálsz? Ezeken nem fog vp9 youtube vagy hasonlók elindulni... akkor meg a hajadra kenheted.C2D már t*tűlassú ezekhez képest és az meg fogyaszt idle 70W-ot, böngészve 100-at. Ha kiszámolod drágább lesz 3 év alatt ha használod is... és akkor semmi nem ment tönkre az ezeréves cuccokból.

Erőben ez jó kiindulásnak:
Cpu i3-2100 i5-2300 200GE
Single Thread Rating 1586 1575 1632
CPU Mark 3691 5349 4959

Mondom ezt úgy, hogy ritkán vettem új cuccokat, én is sokszor régi budgetből építettem anno.
És azzal sem értek egyet, hogy csak garis új cucc a jó ill. nem összehasonlítható a régivel.
Dehogynem... csak nyilván ár/értékben a kockázatokat is beleszámítva.
Ez az 1155 és C2D viszont annyira messze van ettől tudásban, szolgáltatásban, kockázatban, hogy tényleg nem egy kategória. Commodore is jöhetne ennyi erővel.

[ Szerkesztve ]

(#70) sb válasza envagyok (#62) üzenetére


sb
veterán

Budget:
Szülőknél HTPC-re 880G lap (10 éves) és egymagos Sempron unlockolva 2x2.7GHz-re ment.
FHD Kodi-ra tökéletes volt, egy filmmel sem volt soha baj. Szóval egy bizonyos célra jó volt.

De mostanra oda jutott, hogy a Win7 szétlassult rajta, update nem tud már lefutni. Win10-re driver sincs hozzá. Openelec, stb... gyanítom nincs támogatva...

(#71) Alg válasza Graphics (#66) üzenetére


Alg
veterán

Érdekesség, nyilván nem így gondolkodik az ember de közgazdaságilag megfogva:

Utánajársz, bújod az aprót, levelezgetsz, lemaradsz, keresel másikat, nincs, vársz, még mindig az aprót bújod, találsz megfelelőt, talira elmész, elhozod, ezt eljátszod 3-4x különböző alkatrészekért, összerakod, nemjó, szétszeded, összerakod megint, végrejó, jajj hibás a memória, vissza eladónak, egyezkedés, mégsem hibás, na végre működik az 5-8 éves géped.

Mennyi időd ment el a fentire? 40 óra minimum lesz. Mennyi a fizetésed negyede? Túlórapótlékkal? Mennyivel lett volna drágább ha egy fél délután alatt összerakod webshopból és összeszerelve, tesztelve házhoz viszik? Mennyivel kevesebb idegeskedéssel járna a tudat hogy van rendes garanciád?

Használt gép után járkálás 2 esetben éri meg: ha hobiként tekintesz rá, vagy ha végtelen időd van.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#72) Chaser válasza Alg (#71) üzenetére


Chaser
titán

Ezekrol meg nem is beszelve:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) Firebazsika válasza Vitamincsiga (#40) üzenetére


Firebazsika
újonc

Köszönöm neked is a megerősítést!

Igen, azzal tisztába vagyok. Ezért szeretnék alá egy Gigabyte Aorus M B450-es lapot, annak a gyári speckóban is megerősített, HDMI 2.0-át támogató kimenete van. Aztán idővel jöhet bele egy 2200G, vagy majd a Picasso-ból valami.

Nem válnátok Julianus-baráttá mindahányan öt másodpercre indokolatlanul?

(#74) nemlehet válasza Alg (#71) üzenetére


nemlehet
őstag

Igazából azt kell kiszámolni, hogy időd van több vagy pénzed. Szerintem ez a használt cuccozás leginkább 3 esetben jöhet szóba:
1. Eleve ilyesmivel foglalkozol, benne vagy napi szinten, nem csak saját célra kereskedsz így élből komoly előnnyel indulsz Marcsi nénivel szemben aki csak most kezdene ezzel foglalkozni.
2. Nagyon kevés pénzed van, ellenben időd sok. Ez pl gimis diákoknál vagy egyetemistáknál jöhet szóba. Egy részmunkaidős diákállásnál lehet jobban jársz ha erre szánod az időt mert többet spórolsz kevesebb erősfeszítéssel.
3. Tényleg ez a hobbid és élvezed, hogy ezzel foglalkozol. Akkor eleve nem számít a pénz meg az idő, mert rekreációs tevékenység az egész.

Amúgy én is vettem már jó áron használt cuccot, de ez inkább ilyen ad-hoc jeleggel működik. Kéne egy új monitor, felmegyek megnézem, hopsz pont van egy olyan ami elfogadható. Akkor megveszem és örülök, hogy megspóroltam 1-2 szentpityut, ha nincs akkor meg megyek egy normális webshopba. 10-20 alkatrésznél tuti nem vadászgatnék, mert nem éri meg az agybajt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#75) Alg válasza Chaser (#72) üzenetére


Alg
veterán

És akkor az olyanokat még ki is hagytam, hogy:

- Nincsitthonhővezetőpaszta
- Nincsatáponjócsatlakozó, átalakítókell
- Hiányzikatávtartóaházból

És egyéb random szívások amire egy szervizben 30 mp alatt a fiókból előkerül a rutinszerű megoldás, otthon viszont újabb idegeskedés, boltbajárás, megoldáskeresés lesz a vége.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#76) Eszleny válasza berVi (#28) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Talán érdemes lenne megnézned az utolsó oldalt is. Ott szó van a fogyasztásról is. Lelövöm a poént: az Intel kevesebbet fogyaszt.
Véleményem szerint ebben az árkategóriában lényegtelen a fogyasztás. Aki ilyent vesz, az hamarabb nézi az árcédulát mint a villanyszámlát.

(#77) Med1on


Med1on
aktív tag

Irreálisan nagy az üresjárati fogyasztáskülönbség az AMD platformnál. Szerintem lehetséges, hogy az A320 chipsetnél itt sem működött az energiatakarékos mód csakúgy, mint gbors konfigjában – logout cikk. Máshol sokkal jobb értékekre képes ez az AMD 200GE:

https://www.techspot.com/review/1698-amd-athlon-200ge/page2.html
https://www.computerbase.de/2019-01/amd-athlon-cpu-test/#abschnitt_leistungsaufnahme_mit_igpu

Egyébként nem biztos, hogy megéri ilyen szinten spórolni a lapon, az A320-as deszkák 15 ropi körül nyitnak, a B350 18 ezer, a B450 meg 20 ezer. Legalább a B350-ig érdemes elmenni már csak azért is, mert egész jól tuningolható a 200GE. Oké, irodai gépnél ez nem szempont, de ha valóban az A320 miatt rossz az üresjárati fogyasztás, akkor azért érdemes komolyabban foglalkozni a dologgal.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#78) antikomcsi válasza sb (#59) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Na, hát igen, ilyeneket kellett volna megnézni a tesztben.

A legtöbb ilyen olcsó A320 lapon pl. csak HDMI 1.4b csatlakozás van a 2.0-ért már kicsit jobban zsebbe kell nyúlni, ahogy az asus lapjait néztem.

Egy ilyen tesztben jó lett volna ezeket tisztázni. Kellemetlen, ha valaki szeretne 4K 60Hz-et, aztán otthon koppan.

Tudom, nem lehet minden igényt kielégíteni, ezért nem is háborgok, csak megjegyeztem, hogy ez érdekes lett volna ebben a szegmensben.

(#79) BerserkGuts válasza Alg (#71) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Na most akkor erre ugyan az a válsz mi a lo@szert sporolgat valaki pár tizezer forintot egy 200GE -re amikor ott van a 2200G ??? Fjcking logic
Sokkal hosszabb távon bírni fogja és mindenre tökéletes választás.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#80) BerserkGuts válasza antikomcsi (#78) üzenetére


BerserkGuts
őstag

A320 deszkában biztos nem lesz OC tuning és nem hozza azt az eredményt se ez a rész árverés és bizony koppan aki azt hiszi 720p-n majd játszani is tudok :)))))
Meg mindenre elég a kispórolt konfigja max fél évig aztán jön az új ezt meg még az amd is leszarja és vehetsz újat.

Netezni meg ott a telefon az is mindent tud és mindenkinek van,
Vagy egy olcsó netbook is tudja hozni amihez meg van kijelző is.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#81) azozo válasza BerserkGuts (#79) üzenetére


azozo
senior tag

csak ott nagyobb az összeg +kb 13e ft.....eltérés

[ Szerkesztve ]

(#82) carl18


carl18
addikt

Szakadt 2 magos celeron ? 19,000 FT ? Ki az a h@lye aki ezt megveszi ennyiért ? :D Borzalom ahogy túl vannak árazva ezek a termékek. 2/4 szálas G4560 volt 14E forint pár hónapja, elég vicces ami a piacon zajlik jelenleg.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#83) PuMbA válasza carl18 (#82) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, én is szerencsésen kifogtam 17k-ért a G4560-at, ami ugyanaz, mint a cikkben szereplő G5400, csak 200MHz-zel lassabb :) Jól felmentek az árak.

[ Szerkesztve ]

(#84) gbors válasza Mákosmetélt (#56) üzenetére


gbors
nagyúr

GTX 1050 Ti - elvileg 6-7W idle.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#85) tibaimp válasza sb (#61) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, és köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#86) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha a legolcsóbb Intel, és AMD mellé kellett egy jobb intel a fair-ség miatt, akkor én vártam volna mellé egy "árban azonos" AMD-t az Ár/érték fairség miatt...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#87) Chaser válasza carl18 (#82) üzenetére


Chaser
titán

Az mar jo par honapja volt ( : lassan egy eve es nem volt standard, legalja ar 15e remlik erte, aztan fel is csaptak 18-20-ra, persze ez a celeroncs((( : ar ez vicces
8100 volt akorul mint most ez a pentium, 30-ert mar ki lehetett fogni, aztan egy "kicsit" elrepult az ara az intel aremelese miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) Synthwave válasza Alg (#71) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, én ennél lényegesen egyszerűbben és gyorsabban szoktam apróról vásárolni.

Megbízható tagoknál körülnéz (15-20 perc), tagra ráír, privátban lebeszél (1-2 üzenetben ez általában meg is van), neten keresztüli előre utalás után hozza posta 2-3 napon belül kapuhoz---> PROFIT.

tl;dr: Székben ülve kb. 20 perc + 2-3 üzenet, és a köztes időben meg csinálom a dolgom. Fel sem kell kelni a gép elől; nem is tudom, mikor rohangáltam utoljára bármiért - de már nagyon régen volt. Paszta meg ilyenek van otthon, de ha nincs, az is 3 katt egy webshopban.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#89) Graphics válasza Alg (#71) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nem lenne ez a hobbim, nem lennék itt. A PH-HA egyfajta hobbi. Nekem ez ;]

Synthwave leirta jól. Ez ennél gyorsabban megy mint ahogy leírtad.

Venni és kész. Nem mazsolázni a szőlőt. Paszta nagy tubus, üzenet megír, addig teszem a dolgom.. lapból / ssd-ből újat, tapból van minőségi olcsón, a többi pedig HA. Így marad sok pénz zsebben

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#90) Chaser válasza Graphics (#89) üzenetére


Chaser
titán

Amikor megy ( : amikor meg nem megy akkor nem meg Fty, evek ota nem vettem itt semmit, 99% h mar nem is fogok, eladni meg megy, de ott is vannak neha erdekes emberkek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#91) Dhampir válasza Alg (#71) üzenetére


Dhampir
félisten

Használt gép után járkálás 2 esetben éri meg: ha hobiként tekintesz rá, vagy ha végtelen időd van.

+1

Habár ha személyesen megtekinthető, az nagy előny, ezért volt jó némelyik használt gépeket áruló bolt. Még úgy is előfordulhatott, hogy éppen nem volt nagy választék. Ki kell fogni, ami véletlen és bizonytalan várakozási idővel járhat együtt.

Látatlanban használt terméket vásárolni eléggé kockázatos, mert akár elhanyagolt, koszos avagy bármilyen állapotú gép is zúdulhat az ember nyakába.

(#92) BalaNce87 válasza Graphics (#89) üzenetére


BalaNce87
addikt

Én anno használtan vettem az új konfigba lapot itt PHn. És mai napig az megy itt, lassan 8 éve :D

(#93) sb válasza Med1on (#77) üzenetére


sb
veterán

Szerintem működött neki is. 50W körül nem kérne, ha fullon jár a proci.
Ugyanaz a lapom van mint neki a fent említett fogyasztással. Tehát idle simán megvan HDD-k nélkül a 20W körüli érték.

[ Szerkesztve ]

(#94) ThinkyHU válasza sb (#69) üzenetére


ThinkyHU
újonc

Nono!

A Commodore a rá írt programot az esetek 99%-ban megfelelő sebességgel futatta. :D
:DDD

AMD A1@2.1/Linux Mint 18 Cinnamon X64 - AMD Ryzen 5 2400G/Ubuntu Mate 18.10 - Raspberry PI 3/Retropie

(#95) Synthwave válasza Fred23 (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

CS:GO @ 45-80 fps az nagyon-nagyon messze van a játszhatótól szerintem. Nem single playerről van szó, hanem egy alapvetően HC játékról(, aminek az engine-jével talán még lőni is lehet).

Pontosan ezért semmi értelmét nem láttam belevenni: IGP-vel tuti 1500%, hogy atomhulladék, ha meg 2080 Ti-vel esetleg ki lehet belőle hozni valami játszhatót (értsd legalább a 120/144-et FIXEN tartja és nem droppolgat alá - bár CS-hez lényegesen jobb a 250-300), akkor az meg azért irreleváns, mert 16 ezres procihoz soha senki nem fog 4-500 000-es VGA-t venni, de azt nem fogjuk tudni, hogy sokkal gyengébb grafikus vezérlővel mit mutat.

A mindeféle videó kodekezést azért nem erőltettem, mert már korábbi generációs IGP-kkel is tökéletesen le lehet játszani uszkve bármit. Encode-olni meg nem ilyet vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96) Synthwave válasza Alg (#75) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak át kell gondolni a dolgokat, és akkor se időpocsékolás, se vergődés nincs.

: >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#97) Shing


Shing
őstag

Ezt is csak velünk, hülye PC-sekkel lehet megcsinálni. 2 magos processzor, lassan 2020-ban is. Már a TV-kben is ezer éve 4 magos procik vannak. Mobilokat nem is kell mondani...

Az első i7-es procik 4mag/8szállal rendelkeztek. Ezt még lefelezve sem sikerült elhozni (2mag/4szál) belépőszintre. Több mint egy évtized után. (Akkor pedig félve vetted a 100 ezres procit, mert X évente duplázódik magok száma, órajel, stb, úgyhogy biztos gyorsan el fog avulni. Kicsit vicces visszagondolni)

Tudom, nem csak a magok száma fontos, de akkor is nevetséges. Főleg amikor ilyen-olyan okokból dupláznak az árakon, mert másképp nem érné ám meg kiadni szegénykéknek, így is biztos minimál nyereségért adják ezt a csúcs technológiás, 2 magos, G4920-t!

(#98) Chaser válasza Shing (#97) üzenetére


Chaser
titán

a g4560 2/3-es volt, és volt mikor lehetett venni 15-7k-ért, aztan felment az ára meg szépen eltűnt
elég érdekes árugrások vannak mostanság ram, vga, cpu, ssd kapcsán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Proci téma pont ide illik 99% hogy működik és ha személyesen láthatod is akkor könnyen észre venni a hibás darabot: proci tüske letörve, elferdűlve.
Szóval érdemes használtat venni korrekt áron ha lehet garival is.
Bár 1600-at nem találtam jó áron annyiért akarta adni az egyik mint a boltban :)) 40.000ft
De volt azért rendes tag is csak lekéstem rossz időben akartam venni mert 30.000ft-ért adta.
35-40 Nekem sokk volt akkor már inkább a bolt és 2600 50ért nem sajnálom.

(Vga az nehézkes mert túlhúzás, rossz hűtés, coil whine, széria hiba, csapágyas kattogó hűtőventi stb.... nehezíti a jó üzletet.
Szerencsére a 10-es széria óta a gtx-eket jól védik a túlfeszelés ellen (gpu boost 3.0) . De az amd is hasonlóan jól felszerelt szofvert használ bár nem tudom az afterburner felül tudja-e írni amivel túlfeszelni és túlhúzni lehet.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#100) Synthwave válasza opr (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi.

A PCMark 10-ben van office bench.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.