Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Chaser válasza Chaser (#98) üzenetére


Chaser
titán

2/3-es*2/4-es

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#102) Synthwave válasza Firebazsika (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, csak elgépeltem, a táblázatban jól szerepelt - időközben meg már javítottam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#103) Graun77 válasza ledgeri (#86) üzenetére


Graun77
újonc

Szerintem is jobb lett volna a teszt egy 240 GE procival, mivel az árban és sebességben is közelebb van a tesztelt Intel procihoz.
Amúgy jó lett.
Köszönjük!
:R

I want to believe

(#104) Synthwave válasza Graun77 (#103) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt a Pentium a plusz vendég, nem a Cerka. : > A legolcsóbb Intel és AMD volt a terítéken, csak a 2/2-es G4920 miatt került bele a 2/4 G5400.

Szívesen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#105) Chaser válasza Synthwave (#104) üzenetére


Chaser
titán

akkor a 2200g is jöhetett volna, ha már árban majdnem ott van mint a pentium

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) Synthwave válasza Chaser (#105) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez nem feltétlenül az én hatásköröm - ellenben a 2200G bár belépő szint, de azért már nem ultimate fapad. Az Inteleket így is mi vettük, és mert az eredeti cél a legolcsóbb procik tesztelése volt, elégnek gondoltuk azt a plusz egy versenyzőt (Pentium - teljesítményben kb. hasonló, de árban már nem a fapad fapadja) - a konklúzió így is a pirosak felé hajlott.

És nem, nem vagyok AMD-s. Az csak Abu. :DDD

Amúgy most eszembe jutott egy tesztötlet, ami inkább csak érdekesség: QX9770 vs. i9-9900K. 10 év távlata. Ha minden igaz, csak procik kellenek.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#107) ThinkyHU


ThinkyHU
újonc

Azért a kiváncsiság kedvéért összedobtam egy minimál konfigot a mindfactory-ról:

AMD Athlon 200GE 2x 3.20GHz So.AM4 BOX 47,26 €
Asus PRIME A320M-K AMD A320 So.AM4 Dual Channel DDR4 mATX Retail 49,92 €
256GB Samsung PM981 bulk M.2 2280 PCIe 3.0 x4 32Gb/s 62,10 €
8GB Patriot Viper Elite grau DDR4-2666 DIMM CL16 Dual Kit 52,99 €
Linkworld LC3261-23 Midi Tower 400 Watt schwarz 33,45 €

összesen: 245,72 €

Gondolom ez 85-95 eFt körül Magyarországon is beszerezhető, és irodai illetve HTPC-nek szerintem alkalmas.
Mondjuk egy kisebb SSD is elég lett volna,de 128-as mellé mindenképp célszerű HDD-t venni, míg a 256-os megszorításokkal ugyan, de önállóan is megállja a helyét.

AMD A1@2.1/Linux Mint 18 Cinnamon X64 - AMD Ryzen 5 2400G/Ubuntu Mate 18.10 - Raspberry PI 3/Retropie

(#108) Synthwave válasza ThinkyHU (#107) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, ipari hulladék tápot biztosan nem raknék semmilyen gépembe. 33 euróból már lehet venni valami szolidabb wattértékű normálisabbat, és akkor csak a házat kell pluszba felszámolni.

Amúgy szerintem HTPC-be a 64/128 GB-os SSD mellé nem árt legalább egy 4 TB-os WD Red/Gold/Purple, ha nincs NAS.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#109) sb válasza antikomcsi (#78) üzenetére


sb
veterán

Nekem a legfapadosabb Gigabyte A320-S2H-m van és azért vettem, mert fórumtesztek alapján tudja a HDMi 2.0-át nem hivatalosan.

Az újabb Giga lapokra már ráírták a 2.0-át gyanúsan mindre, míg másoknál kb semmire nem került fel. Asrocknál pedig egy hivatalos fórum válaszban írták, hogy nem lapfüggő a dolog, ha tudja az APU akkor ki fog jönni a lapon/HDMI-n keresztül a 2.0. De úgy rémlik ez kikerült valahova a Giga oldalára is.

Szóval nem 100%, de 99%, hogy nem is feltétlen a laptól meg a ráheggesztett csatitól függ a dolog.
Az szerintem is felháborító, hogy nem tudni tutira mit veszel. Erre ha a lapgyártók szarnak is, legalább az AMD figyelhetne... főleg ha ennyire pozitív a végkimenetel.

(#110) gbors válasza ThinkyHU (#107) üzenetére


gbors
nagyúr

Irodai célra felesleges építeni, veszel valamilyen NUC-ot, beleteszel memóriát és SSD-t, és annyi.
Pl. BRIX 3160 most 36e, +16e 4GB RAM és128GB SSD - alig vagy 50e felett. 8GB RAM-mal és 256GB SSD-vel meg < 70e.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#111) sb válasza BerserkGuts (#80) üzenetére


sb
veterán

Nagyon leegyszerűsíted és fordítva látod.
1. A320: én pl azt vettem. Mi a rákért vettem volna mást mikor lockolt procinak indult a 200GE.
(Egyébként még most is van némi pozitív anomália így is, mert az unlock óta a BIOS szerint tudtam húzni. :D Win alatt már más, ott kb. 50-50% írja a progik közül, hogy húzva van vagy nincs. Valójában nincs, mert ugyanannyi pontot dob minden teszt. Hwinfo szerint a max órajel 3.6 - amire belőttem, a CPB órajel (ami 200GE-nél nincs és le is tiltottam :D) 3.2... egyébként a bios szerint 3.6-on megy. :D
2. Ha utólag be is jött a tuning. Érdemben fel tudod tolni 3.8-ra ha B-s lapot veszel. Megváltod a világot 3.2-ről? Nem nagyon. Ha a fogyasztás is érdekel akkor 3.6 fölé nem érdemes tolni.
3. Arányok: 16k-s proci alá nem raknék 20-25k-s lapot. Lásd fentebb.. minek?
4. Miért nem 2200G? Ennyi erővel miért nem R5 2600? Adott célra érdemes venni bármit, a többi az igazi pénzkidobás. Ha nem használod mire mész a jövőállósággal, jobb ár/teljesítménnyel? Netes gépbe ez is tökéletes, meg nem mondom, hogy azt nyomkodom SATA SSD mellett vagy az NVMe-s R5 2600-as desktop gépem. Persze átlag progiknál, nem photoshoppal... pedig minden sz*rra allergiás vagyok.
Én meg pl. HTPC/NAS-ra vettem. Ott is malmozik, fut rajta ftp, kodi, emby szerver, virtualboxban egy xpenology, tud gpu-ból hw transzkódolni. Átlag terhelése így is 10-20%.
A paneltáp 180W, de kb 120 felett már hűtés kell neki, külső kocka 75W. Ennek is kényelmesebb, hogy 55W körül megáll max. Akkor minek a 30k-s 2200G?

Szóval a tuti megmondása előtt érdemes lenne körülnézni, hogy minden célra más az optimális megoldás. ;)

(#112) ThinkyHU válasza gbors (#110) üzenetére


ThinkyHU
újonc

Háááát....
Én azért nem említeném a két konfigot egy napon sem.

AMD A1@2.1/Linux Mint 18 Cinnamon X64 - AMD Ryzen 5 2400G/Ubuntu Mate 18.10 - Raspberry PI 3/Retropie

(#113) sb válasza carl18 (#82) üzenetére


sb
veterán

Elszaladt az áruk. Ettől függetlenül inkább a G4560 volt ajándék amikor épp 14k-ért volt.
Az gyk. egy i3 AVX nélkül, ami nem sok vizet zavar és felezett IGP-vel.
Ha azt nézzük, akkor itt is nyílik a gap a 200GE felé.
- Van AVX
- A dupla IGP-t is veri a Vega3, nemhogy a felezett Celeronokét/Penyáként.
- Van 4K/60, HDR tutira.
- AMF a tanszkódhoz szerverbe (quicksync nem ment)
- jobb SMT és még több kraft a spectre óta

Szóval ez inkább kicsit visszafogott (vagy nem? :D) i3 + extrák. Celeron áron. A nagyon optimális 14k sincs messze...

(Én nagyon bemákoltam a váltást. G3900-ről váltottam G4600-ra a dupla IGP miatt. Akkor 10k-ért vettem használtan a Pentiumot. Egy hónap múlva elment 24-ért és jött helyette a fentiek miatt nekem sokkal többet tudó 200GE 17-ért. :D)

[ Szerkesztve ]

(#114) Graphics válasza ThinkyHU (#112) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy napon ne is

Irodai célra nuc bőven megfelel. Amit osszeraktál remek, de overkill arra a célra.

Az a táp pl.hulladek.

Irodai célra NuC, HTPC megint más téma.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115) Synthwave válasza ThinkyHU (#112) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha csak irodázni kell, egy entry level NUC bőven jó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#116) Chaser válasza Synthwave (#106) üzenetére


Chaser
titán

csak az arányok miatt, két olcsóbb amd, két olcsóbb intel, úgy lett volna fair mindkét gyártóval szemben, ha meg nem, akkor kár volt a pentium is
nem mondtam h vmilyen fan lennél ( :
de azt valahogy nem hiszem el, h vmelyik támogató nem tud adni ilyen "filléres" cpu-t tesztre, ha valaki neten rendeli aztán visszaküldi, esetek zömében akkor is eladják utána újként

szerk:
az ötlet nem rossz:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) Amerigo57 válasza Graphics (#22) üzenetére


Amerigo57
őstag

" Üdvözlendő az ilyen jellegű teszt, viszont nem igazán értem a játék szempontból

történő vizsgálatát, amikor ezeknek inkább pl. filmnézés kapcsán kéne villantaniuk.

+1

(#118) ThinkyHU válasza Graphics (#114) üzenetére


ThinkyHU
újonc

Látom már, hogy ez az "irodai" pc kifejezés verte ki mindenkinél a biztosítékot.
Irodai használaton értem én az otthoni mindennapos általános használatot is, a kimondottan hardverigényes játékokat kivéve. Egy kis audió/videó pisztergálásnak is csak bele kell férnie. ;)

A házért bocsánatot kérek, az volt a legolcsóbb amit előszőr találtam. :D

AMD A1@2.1/Linux Mint 18 Cinnamon X64 - AMD Ryzen 5 2400G/Ubuntu Mate 18.10 - Raspberry PI 3/Retropie

(#119) Synthwave válasza Chaser (#116) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hiszed vagy sem, ez az igazság.

Na, szerdán megpedzem bent a dolgot. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#120) Chaser válasza Synthwave (#119) üzenetére


Chaser
titán

ezt úgy értettem elhiszem, csak kicsit vicces
ha bacsisról lenne szó azt megérteném, visszakapnák a cpu-jukat baracklekvárral ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121) azbest válasza sb (#64) üzenetére


azbest
félisten

"Intelen az a gond, hogy nem jön ki a 4K/60 HDMi 2.0 hiányában"

displayport 1.2-vel viszont 8 dolcsi körüli aktív dp-hdmi adapterrel meglehet a hdmi 2.0 :)
Most vettem egyet ivy mobil procis géphez, hd4000 gpu-val, amivel így nem csak dp hanem adapterrel hdmi-n át is megy a 4k 30Hz. De ebben a gépben még csak dp1.1 van. Az újabbakkal már 4k60Hz megy (rgb, ycbcr422 módokat ismer). Ha minden igaz ps176 chipsetes. Nekem a mini dp-s változat van, mert a normál csatis lehet nem ugyanez, zavaros a kínai hirdetés. De olcsó a mini-nagy adapter dp-hez [link]. Ja és 23.98, 24, 25, 29.97, 30 ... Hz módokat is tud elvileg, ezeket listázza nálam. Szóval még mozibarát is lehet.

Hdr-ről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#122) Synthwave válasza Amerigo57 (#117) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A tesztet összefoglalva: médiázni igen, játszani nem annyira (relatíve újabb játékokkal, legalábbis).

Persze igazából a rend kedvéért ment bele egy csipetnyi játék (hogy ez is legyen valamennyire reprezentálva), filmezés alatt uszkve egyre megy (ha azt a pár wattot nem nézzük) - ez, úgy hiszem, gyakorlatilag magától értetődő a 2019-es év folyamán.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#123) Synthwave válasza Chaser (#120) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, szerintem nem annyira vicces. Nagy könnyebbséget jelentene, ha az Intel érdemben visszatérne a magyar sajtós "piacra". Mindenesetre mi igyekszünk mindig a tőlünk telhetőre. :R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#124) sb válasza azbest (#121) üzenetére


sb
veterán

Létezik, de fehér holló és küzdelem.
Alig van DP-s lap, olcsó meg kb nincs is. És ha van azzal se szokott minden menni mert vmi belső átalakítóval jön ki a DP is. (vagy fordítva? már nem emlékszem)

(#125) azbest válasza sb (#124) üzenetére


azbest
félisten

Ezért írtam aktív átalakítót. Ez nem dp++ -os gpu-ból kijövő hdmi, hanem tényleg a dp -ből csinálja az átalakító dongle a hdmi jelet. Intel hd4000-rel 4k30Hz-et, passzív 4k képes adapterrel ilyen nem megy, mert a hd4000 nem tudja hdmi módban - épp ma próbáltam egy olyat is. Szintén ivy-s nvidia quadro gpu-s hp géppel 4k60Hz is ment már, mivel annak már dp1.2-es a csatija.

Jó mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire vannak lespórolva a dp kimenetek a hozzájuk passzoló lapokon. Mi 7 éves üzleti notebookokat használunk :D

Konkrét fajtát linkeltem, amit nemrég vettem és működik.
Mondjuk nem tudom, hogy netflix 4k kompatibilis lenne-e vagy mindenképp i3-as kell legalább ahhoz és 620-as gpu.

[ Szerkesztve ]

(#126) xeon forever


xeon forever
addikt

Dell workstation with xeon for anything. Szubjektív véleményem.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#127) csongi


csongi
veterán

Koszi a tesztet!!
Jo latni, hogy menyire eletkepes az also szegmens. Nemis olyan regen, a belepo szintu APU-k mar a win7 el is birkoztak egyes esetekben.
Van elore lepes, hardver es szoftveres fronton is.

Kerdes-eszrevetel.
Lehetne olyan tesztet is beletenni ami a felhasznalohoz kozel all?
Mondjuk egy bongezo futtatasa?
Egy combosabb excel makro futtatasa?
Kepek kezelese. Nagyitas, forgatas, Windows paint3d futtatasa vagy egy 10 perces video konvertlasa, hogy feltoltse a netre ....? Meg ilyenek..
Miert is lenne ez fontos?
Mert ezekbol a markokbol ugyan semmi nem derul ki egy felhasznalo szamara. Amire hasznalni szeretne pont nem tudja mi az elteres. Azt latja a pentium milyen hu de jo. De a valosagban, az office csomag, vagy youtubhoz valo video vadosasban mi is a valos helyzet, azt mar nem.
Ezek a tesztprogramok mint tudjuk... nem mindig partatlanok.

Fogyasztas.A programokhoz hasonloan felhasznaloi modon lenne jobb a teszt.
Pl: office, film, youtube, jatek, es torent.
2 ora felhasznalas utan megnezni mennyi aram fogyott.Lenne egy valos atlagos felhasznalas, es fogyasztasi ertek.Aida 32 tesztet futtatni nem fogunk minden nap.
Koszi a tesztet megegyszer!! :R :R

(#128) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Lassan időszerű lenne egy friss, generációkat átfogó processzorteszt a legkedveltebb típusoktól a jelenleg kaphatókig.

[iTX-or-GtfO!]

(#129) snecy20 válasza Synthwave (#106) üzenetére


snecy20
veterán

Az a baj, hogy sok meglepetés nem érne minket, tudnánk kb. a konklúziót. :)
Az aktuális, modern kori PC Gaming-hez már rég kevés, egyéb otthoni felhasználásra bőven ok. még, bár ott meg már bukna az hogy a mai alsó-közép procikhoz képest eléggé nagyfogyasztó, kevésbé jó energia-management-tel.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#130) gbors válasza ThinkyHU (#118) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem verte ki a biztositekot, csak mast jelent. Otthoni all-around gepnek tenyleg kevesek ezek az atom-utodok, bar ha nincs jatek, es van NAS, akkor meg mindig lehet NUCban gondolkodni, csak erosebb CPUval.
HTPC tekintetben az elso kerdes, hogy mik a prioritasok, oda latatlanba nemigen lehet okosan ajanlani.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#131) Chaser válasza Synthwave (#123) üzenetére


Chaser
titán

pc boltok, webshopok? free reklám
nekem lenne adnék mindent, csak fikázzátok ha pocsék, ne nekem kelljen testelni h kivonjam a készletből ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#132) Synthwave válasza xeon forever (#126) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

*everything

Az aztán rendkívül észszerű és költséghatékony irodára meg filmezni. Nincs is jobb, mint 150 wattal, zúgásban Excelezni. : D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#133) Synthwave válasza Nirvanus (#128) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Megírod? ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#134) opr válasza Nirvanus (#128) üzenetére


opr
veterán

Szerintem pont most pont hulyeseg lenne egy ilyen teszt amugy. Nemsokara kijon a Zen2 (Ryzen 3xxx szeria), ami elvileg egy erezheto ugras lesz, raadasul szerintem erdemleges valasz nelkul intel frontom (valami refresh fog jonni intel reszrol, de nem fuzok hozza nagy remenyeket, gyakorlatilag az elmult 4 evben folyamatosan "refresh" jott intel oldalrol, ez altalaban +1-2% IPC-t meg +2-3% orajelet jelent, illetve miota az AMD rajuk rugta a budiajtot, feljebb mentek a magszammal, de ott viszont elertek a hataraikat, amit tartani tudnak a jelenlegi technologiaval. Hogy jovore intel oldalon mi lesz, az meg nagy kerdes, ki tudja, AMD oldalon viszont csak refresh, ami pont ugyan ugy zabhegyezes.

Summa summarum: Ha megjelent a Zen2, akkor nagyon jo lenne latni egy ilyen nagyobb CPU-piaci korkepet, letezo legfrisebb, spectre-nyirbalt windows-on ujramerve mindent, AMD-bol Zen, Zen+, Zen2, Intelbol szinten visszamenni mondjuk Skylake-ig, es nyilvan nem minden procival, hanem mondjuk adott ev prominens "minimalgamer", kozepkategorias es ertelmes felsokategorias CPU-jat lemerni. A gond, hogy ez igy egy laza ~20 CPU-s teszt, amibe a PH!-nal nagyobb es tamogatottabb oldalaknak is bele tud torni a bicskaja. :(
Tenyleg nagyon jo lenne, de abban sem vagyok biztos, hogy olvasoi segitseggel megvalosithato lenne, az meg mar ezerszer el lett mondva, hogy nem lesz olyan, hogy az olvasoktol ker segitseget az oldal (amugy teljesen ertheto okokbol).

Synthwave #100: :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#135) Synthwave válasza opr (#134) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen. Két-három proci tesztje sem kevés idő (szerelés, sok méricskélés, közben előfordulhatnak problémák, grafikonok gyártása és értelmezése, adatgyűjtés, írás - na meg persze az utazgatás), nemhogy 10-20-é (főleg, ha nem csak egy meglehetősen felületes valamit szeretnél kiengedni a kezeid közül), és mellette híreket gyártani sem ártana.

Más az, ha az ember hobbiból, LOGOUT-ra készít egy átfogó írást, akár hónapokon keresztül gondosan felépítve, és megint más, amikor valaki ebből él és vannak határidői, illetve egyéb kötelezettségei is.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#136) opr válasza Synthwave (#135) üzenetére


opr
veterán

Tudom, hogy bilibe log a kezem, egy ilyen teszthez (meg ha a hardware megoldhato is lenne) szukseg lenne minimum 5 ember egy heti munkajara csak a teszteleshez, plusz minimum 1 nap, mire a teszteles celja, metodikaja, celteruletet sikerul eldonteni/meghatarozni, plusz minimum meg egy embernek meg egy het, mire ebbol cikk van grafikonnal meg mindennel.
Szoval, igen, sajnos tudom, hogy teljesen eselytelen egy ilyen sulyu tesztet elvarni, szvsz meg a legnagyobb, legtamogatottabb oldalak (pl anandtech, tom's hw) is nehezen ragnak meg ezt a falatot.

De ugye, attol meg almodozni lehet. :DDD :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#137) M@cika válasza opr (#134) üzenetére


M@cika
őstag

Én is pont arra gondoltam, hogy a nyáron jön ~100 dollárért 6 mag/12 szál az AMD-től, ki lesz az az idióta, aki ugyanannyiért fostalicska Pentium Goldot vesz. :-))

Nasit a kis fehér medvének!

(#138) opr válasza M@cika (#137) üzenetére


opr
veterán

Azon oszinten meglepodnek, ha ez ebben a formaban igaz lenne, de remelem kettonk kozul neked lesz igazad. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#139) MasterDeeJay

Kár hogy az AM1-nek nem lett utódja AMD oldalon. Valahogy hiányzik ezen kategória. Ugyanígy lehetne csak 12v-ról táplálható lap is, nem kéne külön nagy tápegység. Gondolom nem éri meg ilyen olcsóságokkal foglalkozni.

Nappaliban netezősnek több éve állt ITX házban Sempron 3850, 120Gb-os olcsó wd geen ssd, 4gb ram, ebay-es paneltáp szedtem elő. Ezt mint egy sima tp-link router tápja hajtja meg (12v 1.5A), ennél kevesebb fogyasztásút ilyen áron nem nagyon találtam. Netezni pár oldalra elég, na persze nem flash játékokra. Árban új korában is jó volt, proci+lap 20k alatt.Vicces hogy 25w tdp-s a proci, miközben az egész gép nem eszik 20w-nál többet, ventije nem kapcsol be

[ Szerkesztve ]

(#140) rootkiller


rootkiller
őstag

Érdekes teszt, pont múltkor került szóba hogy sokkal jobban megéri AMD-t venni az alsó kategóriában.

Artengo TR 990 Pro

(#141) M@cika válasza opr (#138) üzenetére


M@cika
őstag

Egyből le is cserélném a mostani 6/12 1.gen Ryzent a 3300-asra. De még akkor is best buy-nak gondolnám, ha 100 Eur+Áfa lesz nálunk. Ha ez bejönne az Intel i5-ig meghalna azonnal és ott is cumi lenne, mert új I5-öt szerintem ami tudna annyit, mint a Ryzen ennek az árnak a közelében sem fog árulni. persze ez egyelőre csak spekuláció és kevés valóságalapja van. Majd nyáron, amikor kijön a 3xxx széria tisztábban fogunk látni. De ráférne az Intelre 12 év uralkodás után még egy kis cumi.

Rootkiller: Jelenleg bármilyen kategóriában jobban megéri az Intel mostani árai miatt.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#142) janeszgol


janeszgol
félisten

Én az Athlon 200GE miatt dobtam a gamer noti dolgot és inkább maradok az asztali kiépítésnél. Nem konkrétan ő vele, illetve már Intel is adott ki értelmes CPU-t, csak drágábban, de talán ez a kategória is feléled picit.

(#143) hokuszpk válasza M@cika (#137) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

100 dolcsiert talan lesz 4/8 es akkor lehet sokat mondtam.
es az is lehet. jovore lesz ilyen procid.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#144) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a hasznos tesztet!

(#145) Qkackca


Qkackca
őstag

Köszi a tesztet, a múltkori használt vs új után titkon reménykedtem lesz valami hasonló hamarosan :)

A teszt rendszer ssd-n mennyire használt rendszer van vagy mitől lehet hogy a nekem meglévő G3930 több tesztben is gyakorlatilag ugyanazt vagy jobb értéket produkált mint a G4900, mikor 300 MHz-cel lassabb?
Az én teszkörnyezetem MSI B150 Mortar Arctic, 4gb 2133 MHz (single), gyári hűtő, Crucial M4, Win 8.1.
A windows magában okozhat pár % különbséget?

#62: e8400, i5-2500 eredményem van pár, g3930 is, amd a10-6700 is.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#146) Synthwave válasza Qkackca (#145) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A windows magában okozhat pár % különbséget?"

Persze.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#147) Qkackca válasza Synthwave (#146) üzenetére


Qkackca
őstag

Persze, nyilvánvaló de olyan 10% körül is? Kisebb órajel, kevesebb-lassabb ram, mégis egyező eredmény? Pl cinebench esetén. A Corona, indigo, pov-ray nálam gyorsabb, a blender meg nálatok, a specview nem tudom melyik verziót használja a blender tesztnél a bmwből, bár lehet ki kellene nekem is próbálnom a a specviewt az tiszta lenne.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#148) Synthwave válasza Qkackca (#147) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Driverek is lehetnek különbözőek, meg nem "egyrendszeres" meghajtó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#149) Qkackca válasza Synthwave (#148) üzenetére


Qkackca
őstag

Mondjuk ebben lehet valami...nem támogatott processzort használok nem támogatott oprendendszerrel, gyakorlatilag nem 'létezhető' videómeghajtóval, és mégis minden rendbennek tűnik használat közben :DDD

Egyébként a fogyasztási grafikon az integrált grafikával készült, nem diszkrét kártyával ugye?
Érdekes látni az eltérő tdp / fogyasztás értelmezést gyakorlati méréssel.
Az Amd hűtő milyen hangos, mennyire hatékony? Erről nem rémlik hogy lenne említés a cikben.

[ Szerkesztve ]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#150) AAAgold válasza azozo (#7) üzenetére


AAAgold
senior tag

elég régóta lehet asrock-ban húzni procit...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.