Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) opr válasza Qkackca (#149) üzenetére


opr
veterán

Plusz meltdown/spectre patch is ott van, csak az onmagaban siman okozhat terhelestol fuggoen akar 0-10-60-70% diffit is, kerdes magara a cinebench-re hogyan/mennyire hat, ha egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#152) xeon forever válasza Synthwave (#132) üzenetére


xeon forever
addikt

Irodai felhasználás szinten(teszteltem) 24 óra alatt fogyasztott 1,8KWh-t...(full load Power 24h test 10KWh=352Huf)
UI. Mindjárt Bekapcsolom és screen shotolok mi van benne. [Előre fizetős elmű órám van tized KWh óra pontossággal ami annyit tesz +-100watt per perc pontossággal mondom az értéket a mért óra esetén az utólsó percre értve.]

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#153) M@cika válasza hokuszpk (#143) üzenetére


M@cika
őstag

Nagyon komolytalan vagy, aztán majd koppansz, ha mégis bejön az orosz szivárogtatásbeli infó. De nem fogok a kardomba dőlni, ha csak jövő ilyenkor lesz meg a 100 Eurós 6/12 AMD-m.

Nasit a kis fehér medvének!

(#154) hokuszpk válasza M@cika (#153) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha bejon, enis orulnifogok neki, de egyelore ott tartunk, hogy mindenki talalgat.
a 7nm gyartas draga, szerintem a jolsikerult chipek mennek EPYCbe, mert az hozza a nagy penzt, a maradekot fogjuk megkapni desktopra, de azt sem puszira, oruljunk ha a 12/24 -et odaadja az AMD annyiert, amennyibe az Intel 9900K kerul.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#155) sb válasza azbest (#125) üzenetére


sb
veterán

Ennyire nem értek hozzá...
De lassan 3/4 oldalt írtál róla, hogy mi-hogy és még csak nem is 100%-os. Ez így szerintem a "nem működik" hosszabb kifejtése. :D Bizonyos csillagegyüttállás és chipset mellett már van valami... erre még én sem mozdulok 10 év HTPC után nemhogy átlagpistike. Jól jellemzi szvsz a gyártók hozzállását a támogatáshoz. Aztán csodálkoznak, hogy nem rohanunk a HDR, 4k-8k kijelzőkért a megjelenéskor... :U

És még DP port is ott marad nulladik kérdésnek. Én 1 és 2 éves üzleti notit (Dell Latitude) használok, de volt 7 éves is, soha nem találkoztam még DP-vel sajnos. A Type-C is tavaly került fel rájuk. :)
Asztaliban meg szintén alig... tudom mert kerestem. Kb. 4 évvel ezelőtt néztem rá miből lehetne 4k/HDR HTPC-t összepattintani, de időmilliomos nem lévén azonnal hagytam a témát. Mostanra jutottam el idáig a 200GE-vel de a lap még itt is HDMI 1.4, noDP hivatalosan és fórum teszt alapján választottam, mert elvben megy rajta a 2.0. :D

(#156) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Hát én nem gondoltam volna hogy az amd idle fogyasztása konkrétan a duplája az intelének!
az ilyen fapados megoldásokban a ryzen óta az amd fele hajlottam, de msot hogy ezt látom.... háát, egy olyan rendszer ami jó esélyel az ideje 90 százalékában nem csinál semmi mer mondjuk nem indítunk semmit rajta, ahhoz a 30 watt az elég sok... meg úgy általában, médiát lejátszani meg netet böngészni tök ugyanolyan mindkettővel. viszont az amd megoldása dupla annyit kajál be! na ezt szerintem komolyabb lattal kéne hogy a konklúzióba bekerüljön!!

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#157) F e Z o


F e Z o
veterán

"Az Intel gyári hűtése, amitől nem tudnak szabadulni."

Nem mintha az AMD tudna szabadulni a gyári, kocka aluhűtőtől... :DDD

H2O über alles!

(#158) kcsa válasza F e Z o (#157) üzenetére


kcsa
veterán

Amikor kibontottam a 200ge-t, el is gondolkodtam rajta, hogy hányat gyárthattak az s754 cpu-k óta ebből a hűtőből :)

(#159) Chaser válasza sb (#155) üzenetére


Chaser
titán

én üzletin még csak dp-vel találkoztam:) ilyen 1-2 évesek nem voltak nálam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#160) Aram válasza azozo (#9) üzenetére


Aram
tag

Hali azozo!

Van három Gigabyte alaplap, melyek csak a chipsetben térnek el egymástól. Én az X370-esre építettem eddig olcsó AM4 rendszereket (aszem már négyet is) és egyelőre jól szuperáltak.
Ami nekem fontos volt, a négy RAM foglalat, sok (8) USB aljzat a hátulján, van VRM hűtés, M.2 PCIe foglalat és 3 év a garancia.

GA-AB350M-DS3H V2
GA-AX370M-DS3H
B450M DS3H - ezen már HDMI 2.0 van!

És ami miatt gondoltam hogy leírom mindezt, hogy van rajtuk rendes SPDIF alaplapi csatlakozó! :)

Üdv!
aram

[ Szerkesztve ]

Ez a felirat 20byte!

(#161) Joci10


Joci10
őstag

A PCMarkos tesztnél az lett írva, hogy a 1803-as verziójú Win10-et nem szerették az Inteles procik, így fel kellett rakni a 1809-eset. Vagyis elvileg két külön Win10 verzióval lettek eredetileg tesztelve a procik? Ha igen, és említve lett a HT-s "mészárlás" a 1809-től, akkor egy speciális 'ilyen volt (1803)-ilyen lett (1809)' verzió összehasonlítást tudnátok bele rakni (akár csak 1-2 programnál mintegy mintaként)? Vagy a 1803-as eredmények már nincsenek meg?

(#162) azozo válasza AAAgold (#150) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi akkor lehet belevágok ...320-as alaplapokat néztem olcsobban ,de a jövöbeni fejlesztések miatt a plusz kb6e megérri jobban..Elvileg csak a 450-esekben lehet tuningolni?
Én is a Gigabyte-os B450-t nézegetem :)

SPDIF nekem coax kellene nem digitális,de lehet külön panelt venni ...(alapból gondolom nem adnak hozzá....)

[ Szerkesztve ]

(#163) fartfun


fartfun
tag

Köszi a tesztet.
Ráadásként a 30ezer forintos G5400-at össze kellett volna hasonlítani egy azonos árú AMD-vel.

(#164) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet. Jó látni alsó kategóriát is. Remélem a jövőben lesz lehetőség többféle proci tesztelésére is.

(#165) Chaser válasza fartfun (#163) üzenetére


Chaser
titán

Ezt mar mondtuk paran..( :
Ha mar ilyen kivansag lista van, szoba kerult a fogyasztas, gborsnak van egy jo cikke, a 320-as chipsetnel nem jol mukodik az energia management, v egyaltalan nincs is
Olyan teszt lehetne-e, amiben a320, b350, 450 lapok vannak tesztelve azonos amd-vel diszkret vga nelkul? Ha csak ez a kicsi 200ge az is jo, de ha van mellette egy masik az meg jobb
Es csak a fogyasztas lenne a tema
Engem szemely szerint irrital, ha valami idle v load tul sokat eszik, a load egyes esetekben meg ertheto is, de az idle nem - szamomra -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#166) Frawly válasza nyakdam (#164) üzenetére


Frawly
veterán

Nem hogy jó látni, hanem az alsó és közép kategória az, ami a legtöbb olvasónak számít. Felső kategóriát relatíve kevesen vesznek, vagy a pénzügyi oldal miatt, vagy mert igényük nincs rá (pl. átlag felhasználás, nuku játék).

Azon röhögtem, hogy a cikk eleve indításból elismeri, hogy az Athlon a legjobb, nem is meri az azonos árban lévő Celeront mellérakni, inkább benevezi a 10k-val drágább Celeron Goldot, hogy ne legyen égő :DDD Azaz már előre borítékolva van az eredmény.

Bár én azért nem adnám egy Ryzen 3 2200G alá, nem sokkal kerül többe, mégis erősebb, meg talán az GPU is jobb benne alapon. De ennek ellenére az olcsó ára miatt ez az Athlon is elég meggyőző.

(#167) #38075904 válasza berVi (#28) üzenetére


#38075904
törölt tag

A 35w-ot hol hozza az amd? :F Még idleben is többet eszik mint az intel, nemhogy terhelés alatt.
Vagy lehet csak ironikus volt a komment akkor sorry :D

[ Szerkesztve ]

(#168) Chaser válasza Frawly (#166) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom melyik cikket olvastad, ebben szerepel celeron is, a pentiumnak nem allitottak ellenfelet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#169) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Itt Wattra egyformán eszik a 200GE a Pentium 4560-nal. Ráadásul a másik két Athlont is tesztelték...
Computerbase

[ Szerkesztve ]

(#170) Chaser válasza joysefke (#169) üzenetére


Chaser
titán

Ha ez valos az eleg szomoru

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#171) joysefke válasza Chaser (#170) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mi szomorú?

(#172) M@cika válasza fartfun (#163) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, reggelire megette volna az AMD proci az Intelt. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#173) Chaser válasza joysefke (#169) üzenetére


Chaser
titán

hogy az amd nem negyedannyit fogyaszt ( :
benéztem
erről független egyre jobban érdekelnek 8xxx és zen összehasonlítások idle és load csak fogyasztás terén

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#174) RootRulez


RootRulez
félisten

Akkor viszont már egy G5400 árával megegyező árú AMD procit is bele tehettetek volna. :U

De sztem ahogy mindjárt olvasom a hozzászólásokat sztem nem én leszek az egyetlen akinek ez jutott eszébe. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#175) Chaser válasza RootRulez (#174) üzenetére


Chaser
titán

bingo ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#176) M@cika válasza Chaser (#173) üzenetére


M@cika
őstag

Mint érdekesség maximum, mert anyagi vonzata nem lehet igazán.

Nasit a kis fehér medvének!

(#177) Chaser válasza M@cika (#176) üzenetére


Chaser
titán

Reszemrol azt preferalom, ha minel kevesebbet eszik valami idle es load, nem a villanyszamla miatt, igy is fogyasztaunk feleslegesen sokat, sok kicsi meg sokra megy, ha mar hasznalni kell valamit akkor olyat aminek jo a fogyasztasa

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#178) M@cika válasza Chaser (#177) üzenetére


M@cika
őstag

Én meg azt, hogy az AMD azonos árban simán verje az Intelt, vagy féláron hozza szinte ugyanazt a teljesítményt. A fogyasztás nem izgat.

Nasit a kis fehér medvének!

(#179) Chaser válasza M@cika (#178) üzenetére


Chaser
titán

Nem vagyunk egyformak, nincs ezzel baj
Ha azt nezed 1m ember +10w-tal mennyivel jobban emeszti jobban a sargolyot, mar az is egy csunya szam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#180) M@cika válasza Chaser (#179) üzenetére


M@cika
őstag

Egyébként tényleg jó a környezettudatosság, de Te sem ez alapján választod ki elsődlegesen a procidat.
Nyilván, ha nagyjából azonos ár és teljesítmény mellett valami érezhetően kevesebbet fogyaszt az már megéri

Nasit a kis fehér medvének!

(#181) Chaser válasza M@cika (#180) üzenetére


Chaser
titán

De en ez alapjan valasztom, ez mindig az elsodleges dolgok kozt van:) minden elektronikai termeknel, akar huto, akar klima, pc v tv, lenyegtelen

Szerk:
Vgabol pl rx580-at.nezegettem most, jo ar/ertek arany, de az a fogyasztas melle reszemrol stornozta

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#182) opr válasza Chaser (#181) üzenetére


opr
veterán

Kollega arra utalt finoman, hogy ha elsodlegesen a fogyasztas alapjan valasztanal, akkor nem is neznel meg semmilyen dedikalt gpu-t, nemhogy az rx580-at.

Amugy abban egyetertek, hogy a fogyasztas is fontos szempont, csak trollkodtam kicsit, mert jol esett. Bocs. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#183) Chaser válasza opr (#182) üzenetére


Chaser
titán

Mar kifejtettem fentebb, de ujra:
Ha _kell_ valamibol egy teljesitmeny, akkor nalam fontos az ahhoz tarsulo fogyasztas
Fentebbi esetben 1060 meg rx 580 kb egy szint, a bibi az, h az rx580 60-80w-tal tobbet eszik, tehat nalam athuzva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#184) opr válasza Chaser (#183) üzenetére


opr
veterán

Nyilvan, nem veletlen mondtam, hogy trollkodok... :P

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#185) sb válasza Chaser (#183) üzenetére


sb
veterán

A kulcs a mértékek tartása. Nyilván nem fogunk fényevők lenni, hogy még annyival se terheljük a környezetet.
Viszont adott szinten lehet a legjobbat választani ilyen szempontból, ahogy te is.
Meg ami még egyszerűbb: megfelelő szintet választani. Itt a fórumon mondjuk sokan nehezen tudják elképzelni, hogy valaki nem 5GHz 220W TDP-vel hajtaja a gépét. :D Meg nem cseréli le évente... kétszer.
Pedig a legegyszerűbb spórolás (és ez nem csak fogyasztásra igaz) az ha nem használod.
(Más kérdés, hogy mostanában már elég jók a procik pl. Vehetsz 8-10 magot is, ha nem hajtod csak évente 5x kell akkor nem fog fogyasztani és mégis megvan a kraft.)
Itt is felbukkant a topicban a "minek ez, 2200G alatt nincs élet" hozzáállás korábban.

Amúgy meg árban sem biztos, hogy nem éri meg. Célfüggő. HTPC/NAS-ra pl lehet, hogy szaros 10W különbségből elfűti a proci teljes árát a gép 3-4 év alatt még egyszer. Abból már árra is lehet optimalizálni, nem csak perf/W-ra.

A vicc az, hogy én pl. figyelek rá, de nem sz*rok be 10W-tól. Így ilyen helyen megkapom, hogy fillérb*szás megy. A NAS topicban meg, hogy minek ilyen kraft/gép NAS-hoz, mer' 7/24-re elég a 4W-os cucc is és még ez is drága lesz.
A kettő között meg ott az optimum. Se nem eszik sokat, se nem kell pl.7/24-ben mennie, mert minek? Nem felhőszolgáltató vagyok. :D

(#186) Gyuri27 válasza Chaser (#183) üzenetére


Gyuri27
félisten

De azért nyáron megy a klima? :P
Mert attól olvadnak a sarkok csak elmondanám.

Amd - Radeon - Ryzen

(#187) Chaser válasza opr (#184) üzenetére


Chaser
titán

majd jön a markoláb osztán' nyakon csap, mindegyikkel ezt csinálja aki trollkodik velem ;] ( :

sb
kb erről beszéltem
villanyspórolást direkt nem vettem bele, de persze hosszú távon attól h valami drágább volt, még lehet olcsóbb is így

Gyuri27
harmadszor is ((( :
ha _kell_ valami használom, de olyat választok belőle ami a lehetőségeimhez képest legjobban takarékos
a klíma nekem _kell_, különben beledöglök a nyárba, inkább -10 mint +30 részemről, de már a 25-nek se örülök
ettől sztem nem vagyok nomád, aki egy szál pH@szban éli élteét h megmentse a földet ;] de annyit megtehetek, és mindenki megtehetne, h olyan eszközöket választ, amik kevesebb terhet rónak a sárgolyóra
ha mindenki így tenne, az am is befejezné ezta hülyeségét, mert nem lenne vevőköre, én őket így tudom támogatni a vga fejlesztésben, h nem vásárolok tőlük...evvan' :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#188) Gyuri27 válasza Chaser (#187) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amúgy elmondok kutatások vannak, hogy az agyon klimázás nagyban öli a földet.
Ki lehet matekozni, hogy napi 2-3 óra + 80 watt teszi tönkre a földet.
Vagy hogy mindenhol csúcsra van járatva a több száz wattos klima (napi 8-12 órában).
Kicsit olyan vagy nekem mint a fogyizós nő. Aki 9 francia krémes után lájt kólát iszik. Mer nem akar elhizni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#189) sb válasza Gyuri27 (#188) üzenetére


sb
veterán

Még mindig nem vágod. Szerinted csak a fényevés megoldás?
A kettő között nem lehet semmit nyerni?

(#190) opr válasza Gyuri27 (#188) üzenetére


opr
veterán

"több száz wattos klima"
Ne beszeljunk hulyesegeket kerem szepen!

Egy normalis klima 2kW-nal kezdodik. ;]

Mondjuk az igaz, hogy tobb szaz. Sokkal tobb szaz. :DDD

Ma ilyen troll napom van, bocsika. Nem kell belevagni a napba, megyek magamtol nyugi.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#191) Gyuri27 válasza opr (#190) üzenetére


Gyuri27
félisten

És egyből rá kell tekerni az összes kakaót? Értem én hogy kilóvattos sőt két kilówattos, de csak nem kell lecsutkázni. Ugye autóból is van 500 lovas is oszt mégse 320-on toljuk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#192) opr válasza Gyuri27 (#191) üzenetére


opr
veterán

Hat, en nem szaroztam anno. Kint 35 fok, nalam szobaban 18-19 (uzemi homersekletem egy szal boxerben kb ez), plusz nem tul fasza nyilaszaro, szoval... Ha nem is csutkan ment, de sztem olyan 1-1,5kW-on jaratva volt.

Nagyobb irodakban meg aztan plane csutkan van jaratva, plane ahol van valami komoly geppark. Utcan van 35-40 fok, bent minden 3 m2-re esik 400 elfutott watt amikor eppen ugy van, es max 25 fok a homerseklet. Olyankor aztan porog a klima rendesen.

Mondjuk itt angliaban mar nincs legkondim, mert otthonra echte baromsag, kb egy honapig lenne ertelme, annyit meg azert ki lehet birni.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#193) Chaser válasza Gyuri27 (#188) üzenetére


Chaser
titán

brit tudósok kimutatták, h nyáron a golyóim mérkőzést játszanak a bennmaradásért ( :
a "szakad róla a víz" kifejezés nálam nem képletes, gyűlölöm a meleget, nyilván orosz, ukrán, egyéb hasonló őseim lehettek, zóval kénytelen vagyok ezzel valamit kezdeni, elmúlt nyarat klíma nélküli lakásban töltöttem, mindent sikerült, de pihenni azt nem, az új lakásban az van, fűtésre is, ha nem tévedek nagyot bármi mással is fűtenék, jobban terhelné a környzetet mint a klíma
klíma és klíma közt is van különbség, van maelyik ugyanannál az épületnél és hőfoknál 1,5kw-ot eszik, van olyan ami meg 0,9kw-ot, ezt nem óhajtod megérteni mint látszik, ha valami kell és van rá lehetőség nyilván használom/használjuk, de akkor már olyat, ami hatékony
az említett 580 vga az nem hatékony, %-os arányban laza 50%-kal többet eszik mint az 1060, 1 embernél ez nem sok, számolj 1m-t és számolj minden háztartái eszközre 1mrd-ot, lehet a végén nem tudod megmagyarázni magadnak, h a sok kicsi nem számít

sb
nem vágja
erre mondaná fábry:
maga milyen jól játssza a hülyét, hát komolyan mondom ebből kéne élnie...jah h nem színész, kezeket a paplan fölé..
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#194) MongolZ válasza opr (#192) üzenetére


MongolZ
addikt

Az inkább ház használati / építési probléma. Nekünk nincs klímánk, és nem is hiányzik, az emeleten az utóbbi 10 évben max 24 fok volt nyáron...

(#195) Reggie0


Reggie0
félisten

A sarkok attol olvadnak,hogy ott nem klimaznak. A klima jo, ertem?

(#196) csontosek válasza MongolZ (#194) üzenetére


csontosek
csendes tag

Nem lakhat mindenki passzív házban!

(#197) MongolZ válasza csontosek (#196) üzenetére


MongolZ
addikt

Kb. 110 éves a ház, legutoljára 2014-ben nyúltunk hozzá. "csak" 10 cm a szigetelés, van, ahol az eredeti dupla ablak van még fenn (igaz, én újítottam fel, meg szigeteltem őket, fillérekért).
A hatalmas titok az az, hogy az építkezés a kert megtervezésével kezdődött. Na meg van vagy 4 hőmérséklet és páratartalom mérő, így tudom, mikor kell / lehet pl. szellőztetni.
Egyébként igen, kedvencem a sok "passzív" ház, ahol a kert vagy 100 m2 és semmi nincs benne... Persze klíma az van minden szobára...

[ Szerkesztve ]

(#198) OVCGabor


OVCGabor
újonc

A trend szerencsére nem kizárólag a számítási teljesítmény növekedése, hanem a fogyasztás csökenése is. Ezek a belépő szintű processzorok -ha a teljesítményük megfelelő a feladatra- szerintem kifejezetten zöld megoldások.
off: a Föld szempontjából nem feltétlenül a fogyasztás számít, hanem az is, hogy azokat a kilowattórákat milyen szennyezéssel állították elő. A pillanatnyi állapotot itt láthatjátok: electricitymap.org Amíg ezt írom, hazánk 275g, a szuperzöld Németország 320g CO2 kibocsátás mellet generál egy kilowattóra villamos energiát...de csak nézzétek meg a saját szemetekkel!
on: a 2200G szerintem is kellett volna még, de a szó amit keresek, az a köszönöm, jó volt olvasni! :)

(#199) Chaser válasza MongolZ (#197) üzenetére


Chaser
titán

Egy szigeteletlen panelban lakokat ez nem vigasztalja ( : harmadikon, fak takarasa nelkul, d-i fekvessel nagyin izgi tud.lenni a nyar:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#200) Reggie0 válasza OVCGabor (#198) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont, hogy nem zold, mivel amikor feladat van nagyon sokat kell varni egy nagyobb teljesitmenyu procihoz kepest, hogy elvegezze, es addig minden mas eszkoz ugyan ugy fogyaszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.