Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#134) opr válasza Nirvanus (#128) üzenetére


opr
veterán

Szerintem pont most pont hulyeseg lenne egy ilyen teszt amugy. Nemsokara kijon a Zen2 (Ryzen 3xxx szeria), ami elvileg egy erezheto ugras lesz, raadasul szerintem erdemleges valasz nelkul intel frontom (valami refresh fog jonni intel reszrol, de nem fuzok hozza nagy remenyeket, gyakorlatilag az elmult 4 evben folyamatosan "refresh" jott intel oldalrol, ez altalaban +1-2% IPC-t meg +2-3% orajelet jelent, illetve miota az AMD rajuk rugta a budiajtot, feljebb mentek a magszammal, de ott viszont elertek a hataraikat, amit tartani tudnak a jelenlegi technologiaval. Hogy jovore intel oldalon mi lesz, az meg nagy kerdes, ki tudja, AMD oldalon viszont csak refresh, ami pont ugyan ugy zabhegyezes.

Summa summarum: Ha megjelent a Zen2, akkor nagyon jo lenne latni egy ilyen nagyobb CPU-piaci korkepet, letezo legfrisebb, spectre-nyirbalt windows-on ujramerve mindent, AMD-bol Zen, Zen+, Zen2, Intelbol szinten visszamenni mondjuk Skylake-ig, es nyilvan nem minden procival, hanem mondjuk adott ev prominens "minimalgamer", kozepkategorias es ertelmes felsokategorias CPU-jat lemerni. A gond, hogy ez igy egy laza ~20 CPU-s teszt, amibe a PH!-nal nagyobb es tamogatottabb oldalaknak is bele tud torni a bicskaja. :(
Tenyleg nagyon jo lenne, de abban sem vagyok biztos, hogy olvasoi segitseggel megvalosithato lenne, az meg mar ezerszer el lett mondva, hogy nem lesz olyan, hogy az olvasoktol ker segitseget az oldal (amugy teljesen ertheto okokbol).

Synthwave #100: :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.