Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dale


Dale
aktív tag

Szeretnék egy listát azokról a vinnyogó nagyvállalatokról, amiknél az utóbbi 3 évben valahogy nem sikerült szabványossá tenni a belső szoftvereket, csak hogy tudjam kitől ne vegyek semmit se.

https://enginedesigns.net

(#2) rennes6 válasza Dale (#1) üzenetére


rennes6
tag

Itt ne csak nagyobb cégekben gondolkodj. Sőt, ne azokban gondolkodj.

(#3) max-pain


max-pain
senior tag

Poen lenne ha az elso szervizcsomag hamarabb jonne:D Mondjuk 9 honap mulva...

(#4) torma99


torma99
aktív tag

"A csillag gomb megnyomásával visszatérhet a Kádár-rendszerbe...." by KAP

(#5) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Mégis csak rendes ez a Microsoft. Tudtam én mindig is, éreztem legbelül a szívem mélyén. :D

<-ƘƘ->

(#6) Zolás válasza Dale (#1) üzenetére


Zolás
addikt

Waberers trans. Dos os ablakok és win.98-2000 és xp a p3as pró gépeken. Melyik p2esre akarsz win7et rakni? Vagy cserélje le az egész gépállományt? Na de az pénzbe kerül. Marad a dos meg az xp annak aki szerencsés és már p3asa lehet ennél a faja cégnél.
Amugy is mindig összeszarja magát a szerver a sok idióta programtól amiket ráerőltetnek. Majd még win7 meg az ujitás.
És ez egy nagy cég nemzetközi stb.
Tesóm az IBM-nél dolgozik. Irodai gépeken xp van az üzletemberek notiján van vista csak. És ők még szgépekkel is foglalkoznak!
Másik tesó OTP bank. Dettó ugyanez.
Mit akarsz még? A kökorszakba vagyunk ragadva. Mi nem lendülünk mi még mindig ásunk lefele. Majd ha kimászni akarunk majd akkor lesz win7 :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7) Dale válasza Zolás (#6) üzenetére


Dale
aktív tag

Nem a P2/P3-ra kell Win7-et erőltetni. Tudod mit kell ahhoz küzdeni meg gányolni hogy olyan programot írj, ami XP-n még elfut de Vistán már nem? Na ezeket kellene kiváltani mással. Aki meg lassan 2010-ben teljesen unsupported DOS-os borulós kacatokat használ mission critical dolgokra azt már sajnálni sem tudom. Menjenek és vegyenek 2000 darab XP licenszet még most aztán levan a gond még 10 évre, aztán majdcsak lesz valami, visszafele forog majd a világ meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

https://enginedesigns.net

(#8) Killing


Killing
addikt

XP-Windows 7 upgrade akció (természetesen ingyen) mikor lesz? :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#9) peti_s válasza Killing (#8) üzenetére


peti_s
addikt

Valószínű soha, sztem az is nagy lépés a Microsoft részéről, hogy Vista alól ingyenesen lehet majd frissíteni 7-re.

[ Szerkesztve ]

(#10) Satcom


Satcom
tag

Várom a Windows 3.11-re való visszaállhatóságot :U !

[ Szerkesztve ]

(#11) Killing válasza peti_s (#9) üzenetére


Killing
addikt

Igen,ezt már nekem is linkelték:[link] ;]
Satcom:Látom javítottad,azt hittem még mindig Windows 2.0-val tolod az ipart. :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Csak nem tom, hogy ennek mennyire van értelme. Ugye 2014-ig van XP support, utána megszűnik. Utána milesz? Visszarakják a win7-et? :U

Naigen, lehet Vistáról upgradelni, csak az ne felejtsd, hogy csak azoknak, akik júliustól, vagy most nem is tudom pontosan, hogy mikortól vásárolnak Vistás gépet...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13) Killing válasza hackeeeee (#12) üzenetére


Killing
addikt

Addigra már olcsóbb lesz a Win 7,vagy meg is jelenik a következő Windows.Elvégre nem ez volt a menetrend,elvileg már mindenkinek Vistát kellene használnia.
3 lehetőség van:
1:Megveszi a Windows 7-et.
2:Megveszi a Vistát.
3: Piratebay. :D

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#14) Kendek válasza hackeeeee (#12) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

2014 egy pöppet még odébb van. Ha addig nem oldódnak meg a kompatibilitási problémák, akkor ott már elég nagy gáz van.
Ami hardver meg nem működik, mert 2000 környékén gyártották és nincs hozzá support Vistára, na azoknak meg lejár ugyanúgy a műszaki életkoruk, ergo addigra már bemondják az unalmast, kinyiffannak, kakukk.
Ha meg nem bírnak átállni, húzzák le a rolót. Más nem használják biztonsági frissítések nélkül az XP-t, addigra már a hackerek, crackerek sem support-álják tovább. :D

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#15) negyedes válasza hackeeeee (#12) üzenetére


negyedes
addikt

Van elet xp utan? :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#16) hackeeeee válasza negyedes (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemúgytűnik...

Komaptibilitási gondok. Hát, az XP-t is úgymond rákényszerítették a népre, mert megmondta az MS, hogy nem lesz 98 support, csak XP. Kb. ugyanez fog lejátszódni, mondhatni muszáj lesz váltani.

Véleményem szubjektív...

(#17) WonderCSabo válasza max-pain (#3) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is ezen akadtam fel. Igaza van Silvernek, miért nem lehet egy db normális konkrét dátumot mondani? Másrészt már igazán át kéne térni XP-ről, az már egy lassan 8 éves operációs rendszer...

(#18) negyedes válasza hackeeeee (#16) üzenetére


negyedes
addikt

Na igen, az akkor volt, pedig a 98 eleg jo rendszer volt a maga idejeben. En is valtanek de az a 900 Mb tul keves a vistanak(7 el nem probaltam, nincsk edvem szetbarmolni a gepet), sajnos hozzam meg mindig nem vagjak a ramokat. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19) hackeeeee válasza negyedes (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igaz.

Ő, én raktam 1gb rammal rendelkező notira win7-et, mint rajta szépen, nem gondolkozott. Max ha lesz kedved, adj az RC-nek egy esélyt, sztem megérdemli. :K

Véleményem szubjektív...

(#20) leeate válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


leeate
senior tag

Miért kéne áttérni? Már ne is haragudj, de ami működik és hatékony, arrról miért kéne bárkinek is váltania olyan rendszerre, ami még ki sem forrt rendesen?!
Vannak könyvelők, akik még DOS rendszeren dolgoznak (biztos van más területen is, de én erről szoktam a legtöbbet hallani). Ők ezzel el tudják végezni a munkájukat, és ennyi elég is. Szerinted tényleg váltaniuk kéne, mert kijött egy "trendteremtő" új változat..?

A mi kocsink itthon úgy tudom, 14 éves. Minket kiszolgál rendesen, és nem vagyunk kocsibuzik. Ezen az alapon nekünk is meg kéne venni a gyártó legújabb autóját?

A hócipőm tele van az "ez meg az már elavult" írókkal. Szerintem még magukat sem tudják utolérni.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#21) hackeeeee válasza leeate (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Leírtam lejjebb. Muszáj lesz...

Ha nem lesz semmilyen támogatás az xphez, rákényszerítik a népet a váltásra.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22) Johnny Cage válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"igazán át kéne térni XP-ről, az már egy lassan 8 éves operációs rendszer"

És? Kiforrott és tökéletesen használható. Az meg, hogy "lassan 8 éves operációs rendszer" nem egészen igaz, mert a 8 év alatt megélt 3 nagy javítócsomagot és többmillió kisebbet (tegyél egymás mellé egy frissen telepített alap XP-t és egy SP3-as XP-t) plusz számold hozzá, hogy a 8 év alatt mennyit fejlődtek az XP alá kiadott 3rd party driver-ek és programok, hogy az API-król (pl. DirectX) ne is beszéljek. A Vista nincs 3 éves és semmivel se nyújt többet, mint az XP.

(#23) negyedes válasza leeate (#20) üzenetére


negyedes
addikt

Support? Persze ahol specko hw vagy sw kell fusson ott maradhat azxp.

Egyebbkent autos peldadra: baratnomek autoja 20 eves es csak europa masik feleben gyartanak hozza alkatreszt.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24) Johnny Cage válasza negyedes (#23) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"baratnomek autoja 20 eves es csak europa masik feleben gyartanak hozza alkatreszt"

Mi ebben a nagy kaland? Mit szóljon az, akinek csak Japánban gyártanak az autójához alkatrészt...

(#25) hackeeeee válasza negyedes (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, maradhat, de pl. frissítések, javítások, driverek, stb, már azokhoz a gépekhez sem lesznek, szóval őnekik is úgymond csak saját felelősségre maradhat majd fenn.

Véleményem szubjektív...

(#26) negyedes válasza Johnny Cage (#24) üzenetére


negyedes
addikt

Toyota corolla az auto :U . Szerinted honnan hozzak az alkatreszeket? Egy nemet ceg megrendeli, majd atadja a magyarorszagi cegnek es majd ettol a cegtol veszik meg az alkatreszt. De e mar nagyon off.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

De ki akar majd Win 7-ről downgrade-elni Vista-ra? :U

22: "A Vista nincs 3 éves és semmivel se nyújt többet, mint az XP" Na ez mondjuk erős túlzás...

[ Szerkesztve ]

(#28) hackeeeee válasza ^Clown (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Xp-re lehet downgrade-elni

Nekem meg mondjuk semmi bajom nincs máig a Vistával.... Egyáltalán.

Véleményem szubjektív...

(#29) Johnny Cage válasza negyedes (#26) üzenetére


Johnny Cage
addikt

De a folyamatot elintézi helyetted a beszállító, neked csak kurva sokba fog kerülni. :U

(#30) negyedes válasza Johnny Cage (#29) üzenetére


negyedes
addikt

Majdnem.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#31) WonderCSabo válasza leeate (#20) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézd minden ember amíg nem ismeri a jobbat, azt hiszi, hogy amit épp használ, az tökéletes. XP elég jó operációs rendszer (SP2 óta), de ki kell mondani sajnos már elavult. Aki teheti térjen rá át, persze akinek inkompatibilitási és egyéb gondjai vannak, maradjon az XP-n 2014-ig. Az ötéves laptopon én is Xp-t használok, mivel csak az fut el elegendő sebességgel rajta. Egyébként is. A legtöbb Vista és 7 ellenes szószóló nem is ismeri ezeket. Látatlanba szidják, mert hallottak róla vmit, esetleg belekukkantottak. Egyébként, sztem te is áttérsz az újabb dolgokra. Gondolom nem IE 5.0 vagy FF 1.0 használsz és Adobe Acrobat 5-öt. :)

Johnny Cage: A Vista nincs 3 éves és semmivel se nyújt többet, mint az XP.
Ezen a mondatodon gondolkozz el egy kicsit. Mert iszonyat nagy baromság.

(#32) Johnny Cage válasza WonderCSabo (#31) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Ezen a mondatodon gondolkozz el egy kicsit. Mert iszonyat nagy baromság"

Beszólni viszonylag egyszerű, érvelni nehezebb. Várom a megrendíthetetlen érveket a vista mellett.

(#33) Johnny Cage válasza WonderCSabo (#31) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"XP elég jó operációs rendszer (SP2 óta), de ki kell mondani sajnos már elavult"

Mégis miben elavult? Miben modernebb a Vista? Te hol látod ennek előnyét? Mindennapi használat során ez miben nyilvánul meg? Mert ez addig, amíg komoly érvekkel nem támasztod alá, addig ez csak egy ködös duma a trend mellett.

[ Szerkesztve ]

(#34) ^Clown válasza Johnny Cage (#33) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk a biztonság terén jóval megbízhatóbb a Vista, mint az XP.

(#35) Johnny Cage válasza ^Clown (#34) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Vistát sem úszod meg megfelelő vírus és kémprogram védelem nélkül. Alternatív böngésző használata és rendeszeres frissítés ugyanúgy ajánlott, ahogy XP alatt. Innentől kezdve drasztikus különbséget nem látok.

(#36) nagyacsaba


nagyacsaba
csendes tag

Remélem, hogy nem.

(#37) FTeR válasza Johnny Cage (#35) üzenetére


FTeR
addikt

és ezt a fantasztikus szakmai véleményt mire alapozod? vistán ie homokózóban fut, messze a legbiztonságosabb böngésző.

(#38) FTeR válasza Johnny Cage (#32) üzenetére


FTeR
addikt

előbb neked kell alátámasztani a véleményedet. nem úgy megy, h benyögsz egy baromságot és várod, h majd megcáfolnak.

(#39) FTeR válasza leeate (#20) üzenetére


FTeR
addikt

nem csak könyvelők vannak. de ez nem azt jelenti, h nincs jobb, egyszerűbben kezelhető és így hatékonyabb.
szerencsére az emberiség fejlődésék nem az ilyenek határozzák meg, mert leragadtunk volna a kőbaltánál.

(#40) Geller72


Geller72
veterán

Tudom, hogy a WF (windows fanatic) group tagjai megkövezhetnek, de talán tudok majd nyugodtan aludni. Az én véleményem az, hogy elég vicces az, midőn az M$ tukmálja az XP-t. Kívülről mindenesetre ez látszik..:DDD. XP support kitolása, downgrade lehetőség, win 7 XP mód..:D. Az egész egy vicc. Valószínűleg a picipuha nem a waberers miatt feszegeti az ereit az XP-vel, hanem egy általános problémával nézünk szemben, világ szinten. Egyszerűen nincs a cégeknek sem pénze, sem oka, hogy cserélgessék a kliens szoftokat. Sem szoftra, sem hardverre fejlesztés szempontjából nincs pénzük, vagy ami még valőszínűbb, semmi nem indokolja a cseréket. Itt emlegettek IBM-et, OTP-t. (tudnék én is néhány nagyobbacska céget felsorolni). Amíg a SAP, BAAN, akármi fejlesztői nem azt mondják, hogy húú, sry, de ez mán' csak visztán fog menni, xp-n nem, addig nem lesz semmi. És nekik qrvára nem érdekük. Nekik az az érdekük, hogy minél többen megvegyék a szoftjukat, lehetőleg úgy, hogy ne kelljen külön szoftveres, illetve hardveres környezetet fejleszteniük.

A cégemnél négy éve azonos a szoftverkörnyezet. Semmi nem indokolja, hogy bármit lecseréljünk. Akkor pont oprendszert minek?
A jelenlegi árak:
-Használt pénégy: 8900+fa (brand, HP..:DD) 5 db
-Használt IBM 15"-os LCD 9900+fa 5 db

Ezért ma újan egy db pénégyet kapnék, alapon.
Egy kisvállalkozás nem fog pénzt rakni pont abba, ami nem létszükséglet. tetszik, nem tetszik, Magyarországon ez van.

Evidens, hogy a fejlődési folyamatoknak nem szabad megállniuk, de a történelem már néhányszor bebizonyította, hogy a pillanatnyi gazdasági helyzet felülbírálhatja eme álláspontot. Nem kell messze menni. Példának látom az Intel i7 szívását. Eladhatatlan. Miért?
Mert nincs rá igény, a jelenlegi, negyed annyiba kerülő processzorokkal is tartani tudják a lépést az igényekkel.

[ Szerkesztve ]

(#41) negyedes válasza Geller72 (#40) üzenetére


negyedes
addikt

WF (windows fanatic) group - veri az asztalt a rohogestol arcocska. :DD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#42) Gabesz84 válasza Johnny Cage (#32) üzenetére


Gabesz84
őstag

mi a fenét jelent az hogy kiforrott??
Minden idióta (már elnézést) ezzel jön amikor az XP-t hasonlítja a Vistához, vagy a win7-hez. Könyörgöm, a Vista az XP kódjának továbbfejlesztése! Persze bizonyos részeit újraírták az alapoktól. Ennek analógiájára nem az XP a kiforrott, hanem jelenleg a Vista, és ha hivatalosan megjelenik a végleges akkor a 7.
Azzal meg ne érveljünk már hogy józsi bácsi garázscégében programozói tudás nélkül hekkelt szar szoftver nem fut megfelelően egy olyan új operációs rendszer alatt, aminek a lényeges API-jai ugyanazok, mint az előző verzióé. Dos-os program nem érv Vista és 7 ellen, mert ami ez alatt nem megy az XP alatt sem megy megfelelően, különbenis -> dosbox.

És csak pár érv amiért jobb a Vista és a 7, szerintem:
- UAC, ha már rá vagy kényszerítve egy szar program miatt hogy rendszergazdaként használd a gépedet, akkor sem csökken a biztonság annyira mint XP alatt
- IE homokozó mód: vállalati környezetben IE a default böngésző, és sok helyen nem is engednek másikat telepíteni, mert IE menedzselhető group policykkel pl.
- a grafikus kártya drivere user modban fut-> ha lefagy nincs kékhalál, csak ujraindul a driver
- hang: programonként állítható hangerő, nagyon hasznos feature, amíg nem használja az ember nem is gondolná mennyire tud hiányozni
- windowupdate független a böngészőtől!
- játékos szemszögből DX10, DX11
- nyelvi csomagok kezelésének normális megvalósítása
- IIS7, durván többet tud mint a 6-os verzió
- normalis media center (bar ez elenyeszo retegeknek kellhet)
- normalis 64 bites verzio

emellett egyetlen nagy negativum a hardverigenye (leginkabb RAM), de az is csak XP-hez kepest.

(#43) Storms


Storms
őstag

Csak azt nem értem, hogy az XP nálam miért lassabb sokkal mint a Win 7 meg a Vista. Még hugom 2000 Celeron+512MB ram gépén is gyorsabb az XP. Az ikonok ugy jönnek be hogy először tiszta fehér az összes...XP boot idő kb. 30mp míg Vista 8mp, Win 7 kb. 6mp. Hogy van ez akkor? Miért lassú ennyire az XP nálam? Vagy másnál is? :F

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#44) Geller72 válasza Storms (#43) üzenetére


Geller72
veterán

Ugye te magad sem gondolod komolyan, hogy ez kimondottan az XP hibája?

A magyar mikró vállalkozások kapcsán egy kis szösszenet jutott eszembe. 1996 környékén egy számtech boltban dolgoztam és az akkori főnökömmel találkoztam a minap. Beszélgettünk a technikai vívmányokról, voltunk ott négyen, öten. Egyszer csak megszólal a "Főnök":
-'97-ben összeraktam magamnak egy péegyet. Most meg vannak ezek a négymagos nemtommik. Hát én nem értem, hova vergődnek....a pasziánszom ugyanúgy néz ki, és ugyanúgy is működik, mint akkor..hát akkor meg minek?..:DDD.
Tudom, hogy eltúlzottan érzékeltetem a problémát, de szerintem sejtitek, hogy miről van szó...:D.

[ Szerkesztve ]

(#45) Storms válasza Geller72 (#44) üzenetére


Storms
őstag

Gépemnek mi baja lenne? Semmi...Win 7/ Vista tökéletesen fut.Semmi kékhalál/egyéb hibaüzenet. ha belegondolok a régi gépemen anno( AMD 2000Mhz/1GB ram) hogy ment az XP, ahhoz képest A Core2Duo E7300-on(4200mhz), 4GB ram, 8800GTX, hogy kellene futni háát...Na mindegy, én maradok Win 7-nél. :U

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#46) fordfairlane válasza Storms (#43) üzenetére


fordfairlane
veterán

Még hugom 2000 Celeron+512MB ram gépén is gyorsabb az XP.

Hát akkor tényleg nem az XP-vel van gond.

x gon' give it to ya

(#47) daninet válasza Dale (#1) üzenetére


daninet
veterán

Unisys összes alkalmazottjának ad laptopot amin XP van... a gépek ujak annak ellenére van rajtuk xp... kicserélni nem érdemes mert így bármi baj van a helyi rendszergizda javítja soha semmi dolga nincs vele az embernek

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48) daninet válasza Gabesz84 (#42) üzenetére


daninet
veterán

A 7 a Server verziókból lett írva tudtommal nem Vistából... :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#49) ^Clown válasza hackeeeee (#28) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

"melynek értelmében 2010. április 23-a után Redmond már csak a Vistára biztosítja a díjmentes visszatérési lehetőséget a Windows 7 Professional és Ultimate változataival előtelepített új PC-kről"

(#50) lezso6 válasza Johnny Cage (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Várom a megrendíthetetlen érveket az XP mellett :P

Előttem már leírta valaki a Vista/7 mellett érveket. Annyit tennék még hozzá, hogy ha esetleg még azzal jönnél, hogy zabálja a memóriát, meg sok helyet foglal, akkor nézd meg mennyibe kerül ma 4 giga ram, illetve egy 500 gigás winchester. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.