Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) Geller72


Geller72
veterán

Tudom, hogy a WF (windows fanatic) group tagjai megkövezhetnek, de talán tudok majd nyugodtan aludni. Az én véleményem az, hogy elég vicces az, midőn az M$ tukmálja az XP-t. Kívülről mindenesetre ez látszik..:DDD. XP support kitolása, downgrade lehetőség, win 7 XP mód..:D. Az egész egy vicc. Valószínűleg a picipuha nem a waberers miatt feszegeti az ereit az XP-vel, hanem egy általános problémával nézünk szemben, világ szinten. Egyszerűen nincs a cégeknek sem pénze, sem oka, hogy cserélgessék a kliens szoftokat. Sem szoftra, sem hardverre fejlesztés szempontjából nincs pénzük, vagy ami még valőszínűbb, semmi nem indokolja a cseréket. Itt emlegettek IBM-et, OTP-t. (tudnék én is néhány nagyobbacska céget felsorolni). Amíg a SAP, BAAN, akármi fejlesztői nem azt mondják, hogy húú, sry, de ez mán' csak visztán fog menni, xp-n nem, addig nem lesz semmi. És nekik qrvára nem érdekük. Nekik az az érdekük, hogy minél többen megvegyék a szoftjukat, lehetőleg úgy, hogy ne kelljen külön szoftveres, illetve hardveres környezetet fejleszteniük.

A cégemnél négy éve azonos a szoftverkörnyezet. Semmi nem indokolja, hogy bármit lecseréljünk. Akkor pont oprendszert minek?
A jelenlegi árak:
-Használt pénégy: 8900+fa (brand, HP..:DD) 5 db
-Használt IBM 15"-os LCD 9900+fa 5 db

Ezért ma újan egy db pénégyet kapnék, alapon.
Egy kisvállalkozás nem fog pénzt rakni pont abba, ami nem létszükséglet. tetszik, nem tetszik, Magyarországon ez van.

Evidens, hogy a fejlődési folyamatoknak nem szabad megállniuk, de a történelem már néhányszor bebizonyította, hogy a pillanatnyi gazdasági helyzet felülbírálhatja eme álláspontot. Nem kell messze menni. Példának látom az Intel i7 szívását. Eladhatatlan. Miért?
Mert nincs rá igény, a jelenlegi, negyed annyiba kerülő processzorokkal is tartani tudják a lépést az igényekkel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.