Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) RoyBatty válasza Geller72 (#40) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Csatlakoznék ehhez a véleményhez én is :C
Egy nagyvállalati környezetben gyakran 20-30 alkalmazást is telepítenek egy környezetbe, gyakran hónapok-évek munkája míg teljesen működőre csiszolják. Ráadásul a jelenlegi XP környezet stabilan működik, egyszerűen nincs értelme újrakezdeni az egészet.
Bizonyos ipari rendszerekben még mindig van a DOS-nak létjogosultsága, bizonyos mérési és szabályozási feladatoknál gyakran kifejezetten előny a multitasking hiánya.
A Vista emlegetett (kétségkívül meglévő) erényei közül vállalati környezetben kizárólag a nagyobb biztonság ér valamit. A directx 10-11, médiacenter, Aero felület tipikusan a végfelhasználói élményt fokozó újítások, ezek érdektelenek egy céges IT rendszer üzemelése szempontjából. A nagyobb biztonságot már XP-s környezetekben is valahogy megoldották a nagyobb cégek, csak ezért elég kockázatos volna áttérni. Az erőforrásigényt már nem is említem, a Vista egy 4-5 éves gépen reménytelenül lassú és folyamatosan lapozgató.

(#52) Gabesz84 válasza daninet (#48) üzenetére


Gabesz84
őstag

persze, a server verzio meg Vista kodbazisara epul. Szerinted miert ugyanaz win2008 Server-re meg Vista ra az SP2 telepito?
Sot, le mernem fogadni hogy a windoz7-ben meg NT3.5-os kodok is vannak.
Az uj windowsokra szerintem nem ugy kell tekinteni, mint egy uj operacios rendszerre, hanem mint egy operacios rendszer uj verziojara.

@RoyBatty:
vallalatoknal nem is cserelnek operndszert 4-5 eves gepeken, sot mondok valamit, nem is cserelnek oprendszert. Az oprendszert ugyanis altalaban a geppel egyutt veszik.
Kiveve nagyvallalatoknal ahol megeri volume licenszt venni, ami magaban foglalja az upgrade jogot akar ingyé is.

[ Szerkesztve ]

(#53) RoyBatty válasza Gabesz84 (#52) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Igen, a legtöbb cég megveszi az új vasat és már tolja is rá a régi, letesztelt, megbízható XP-s imaget. :)
Alig ismerek olyan nagyvállalatot ahol áttértek volna a Vista-ra. A legkomolyabb üzleti alkalmazások amúgy is kliens-szerver architektúrában futnak, nem igényelnek izmos kliens gépeket.

(#54) fordfairlane válasza RoyBatty (#51) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mi sem nagyon állunk át Vistára, nem rég vettünk XP-ket. Reménytelenül megrekedtünk az őskorban. :))

x gon' give it to ya

(#55) lúzer válasza lezso6 (#50) üzenetére


lúzer
veterán

kompatibilitás a meglévő plotterekkel, scannerekkel
minden program fut rajta
jó a vágólapkezelése hahaha!
az intézőben ÉN döntöm el a megjelenítést

most dobtam le melóban a vistát, köcce ennyi volt!
elegem van a virtuális gépekből, pedig szerettem a vistát

kár hogy egy f-OS

otthon jó bohóckodni, céges környezet nyista

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#56) lúzer válasza hackeeeee (#12) üzenetére


lúzer
veterán

miért, szerinted 2014 január 6-án betotyogok az irodába kissé kábultan, nyomok egy bekapcsot és az XP lesikálja magát?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#57) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Én itthon dolgozom, magam adminolom a melós gépeimet. Amíg az XP minden igényemet kielégíti, bizony én sem fogok vesződni azzal, hogy OS-t frissítsek rajtuk, aztán tesztelgessem a munkához használt programokat és hardvereket. Kinek hiányzik a pluszmunka.

Az otthoni gépemre is akkor fogom felrakni a Win7-et, ha mások tapasztalata szerint beválik, és igényét érzem majd a 64 bitnek meg a Dx10-11-nek - az E2220 és a 7600GS alá nem hiányzik különösebben.

A Microsoft így járt, túl jó OS-t készített az XP személyében :P Az viszont tetszik, hogy nem akar ráerőltetni az emberekre egy upgrade-et, amikor azok nem érzik szükségét.

(#58) WonderCSabo válasza Johnny Cage (#32) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már mindkét dolgot leírták amit én is szerettem volna. Ha feljebb olvasol itt egy rakat érv, másrészt ha Te nyögsz be vmit, akkor talán először Neked kéne azt bizonyítanod...

lúzer: Még is előfordulhat. :) Komolyra fordítva a szót: ugye nem lesz támogatás, sebezhetővé válik, semmi új driver, frissítés, a programok már nem lesznek kompatibilis vele, hiszen akkor már 12 éves operációs rendszer lesz. Persze ettől még ugyanúgy lehet használni, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#59) FTeR válasza daninet (#48) üzenetére


FTeR
addikt

szal, vista sp1 = 2008server. szal de, vistából. mivel tök ugyanaz, csak az alap konfig és a beépített alkalmazások mások.

(#60) Alchemist


Alchemist
addikt

A kínálati oldalon vannak egyértelmű előnyei az újabb oprendszereknek... de a céges döntéshozók szempontjából ez azt jelenti, hogy a mérleg egyik oldalán áll a Vista/W7 $$-nyi potenciális költségcsökkentéssel, a másikon meg a vol. licence + új SW verziók + új vas + migrációs költségek + átképzési költségek + ügymeneti zökkenők az átállás miatt... mindez $$$$$$ kiadással-átszervezéssel, gazdasági válság idején, sokszor a talponmaradásért harcolva.
Ezek után érthető, hogy csak ott váltanak, ahol abszolút muszáj...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#61) bobsys válasza Alchemist (#60) üzenetére


bobsys
addikt

ha vol licence van akkor az eves koltseg a win7 azt nem emeli
ahol elfut a vista ott megy a 7is, nalunk dell gx 620ok vannak azon is elfut problema nelkul 2 giga rammal
sw-k lecserelese biztos penzbe kerul (mondjuk kliensen csak valami tool fut hogy elerje a servert vagy az egesz cucc bongeszoben megy)
ami viszont lehet csokkenti a koltseget hogy ha megvan a rendszer akkor kevesebb melo van a win7el (gp miatt) mint xpvel vagyis az adminok tudnak massal is foglalkozni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#62) Geller72 válasza bobsys (#61) üzenetére


Geller72
veterán

..tudod az a baj, hogy a legtöbb helyen nem Dell 620-as gépek vannak, hanem csak Dell 260-as gépek..:D..fél giga rammal..S478-as pénégyekkel..(kliens oldal)

(#63) Dale válasza Geller72 (#62) üzenetére


Dale
aktív tag

...tudod az a baj hogy ez nem érv. Senki sem azt mondja hogy régi gépekre kell új OS-t venni. Hanem azt hogy nem kéne olyan software környezetet használni ami nem fut el biztonsággal az új rendszereken. Ha most a fentebb említett csodacégeknél ahol P2/P3/P4 gépek vannak plusz azért erőltetnek esetleg vadi új gépekre is XP-t mert különben nem megy rajta a Csoffadék 1.3 amit Mari néni tol a bérszámfejtésen, akkor mi lesz ha elkezdenek elpukkanni az alaplapokon a kondik? Felvásárolják a bontót? Csődbe megy a cég mert megszűnik a belső rendszerük? Vagy esetleg netalántán software téren kéne fejleszteni valamit amíg nem késő?

https://enginedesigns.net

(#64) bobsys válasza Geller72 (#62) üzenetére


bobsys
addikt

elnezest, az itteni kornyezet volt a kiindulo (multiceg)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#65) Alchemist válasza Dale (#63) üzenetére


Alchemist
addikt

A leggyakoribb túlélési stratégia, hogy kitolják a váltást, amíg lehet... jó esetben közben információt gyűjtenek a lehetséges migrációs költség + szervezési vonzatokról...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#66) t72killer válasza Geller72 (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magyar kisvállalkozás, ha annyira akar spórolni a szoftveren, érdemes, ha megfontolja a linuxra való áttérést. Win alatt pl nemigen lehet megúszni egy normális biztonsági progi beszerzését sem (évi 30-100$/gép) - vagy ilyen irányba már nem akaródzunk költséghatékonyak lenni?:))

A M$-ot a saját üzleti modellje kényszeríti a XP végtelenségig tartó életbentartására: ha pl a vásárlók nagytöbbsége upgradeelhető licensszet kapna (vanijen, lásd MSDNAA, országos szinten súlyos 10milliárdokért) normális áron, akkor max a vistánál merült volna fel a downgrade, a jóval optimalizáltabb, kompatibilisebb win7-nél már eszükbe se jutott vna a népeknek a visszafejlődés.

Pentium 2-3as gépek: ezeknek SzVSz az XP is sok, itt nem hiszem, hogy bárki is ujra akarná telepíteni őket. Új beszerzés esetén a minimum amit kapsz, az a nettop/netbook Atom procival, 2GB RAM-mal - ezen gond nélkül, XP sebességgel megy a win7.

Itt az új konfikról van szó, amikre egyrészt úgyis ki kell fizetni egy licensz árát - másrészt ha kompatibilis a régi rendszerrel, miért ne használjuk ki a benne rejlő lehetőségeket? (jobb biztonság, stb-stb)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67) FTeR válasza t72killer (#66) üzenetére


FTeR
addikt

bármikor vehetsz volume licenszt, nem kell részvény társaságnak lenned.

(#68) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Teoretikus kérdés: Miért nem jár minden Win7, illetve Vista licenszhez automatikusan XP downgrade jog? Egy csomó problémát meg lehetne oldani ezzel.

x gon' give it to ya

(#69) t72killer válasza FTeR (#67) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor ezt kéne népszerűsíteni. Igaz, a magyar cégek az elmúlt 2 évtizedben nemigazán terveztek/láttak hosszútávra, amikor tényleg haszna is lehetne egy upgrade-re is jogosító licensznek, de most, hogy sűrűbben váltják egymást az OS-ek (?), fejlődik a "sötét oldal" (vírusok, trójaiak, spyware) - nem árt átgondolni a licenszstratégiát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#70) lúzer válasza t72killer (#69) üzenetére


lúzer
veterán

én egyszer letelefonáltam ezt, gyakorlatilag lényegesen drágább, mint ha a mezei user becammog a boltba az OEM változatért.
Nem beszélve arról ha notihoz vágják utánad 8-10k-ért.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#71) GReddy


GReddy
tag

Na, az elsőhöz hasonló WinXp-t temető okosoknak. Adott egy kv (középvállalkozás, gy.k.) ami kifejlesztetett magának 3x25 plusz egyéb ktg, cca 100.000.000 (százmillió) forintért egy szoftvert, ami az ő céljainak tökéletes. Évekig faragta több cég, mire kezeli az Oracle-t, az SQL-t, a DB2-t, van egy szép grafikus felülete, jók a feliratai, jól nyílnak meg az ablakai, etc. CSAK ÉPPEN NEM MEGY VISTA ALATT valami miatt. Hülyén jelenik meg az ablak, a gombok fele hiányzik, feliratok szarok, etc. A géppark alatta homogén, Dell szerverpark, egységes P4 munkaállomások, ahogy a célszoftver szereti. Internet a házban nincsen. (Nem kell) Mondja meg nekem Okos Pistike, hogy mi a horpadt redvás fxxxsz-ért cserélném le az operációs rendszereimet???? Amiért hihetetlen pénzeket fizettünk ki, lévén 500+ gépről beszélünk összesen, több mint egy tucat szerverrel. Viszont ezek szerint nem fogok supportot kapni sem az operációs rendszerhez, sem a hozzá kapcsolódó Office családhoz. Tessen? Nem, nem tetszik. És a vállalatok így gondolkodnak. Szerintem jogosan. A MS igenis javítsa addig az operációs rendszerét, (ami egyébként meg nekik köszönhetően húzza ennyi éve, mert 2004-ben kellett volna a Vistával kijönni!) amíg a vállalati környezetben használatban van. Szerintem... Ja, hogy ebben nincs lóvé...háááát, barátom, a szoftverfejlesztés-support bizony ilyen.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#72) bobsys válasza GReddy (#71) üzenetére


bobsys
addikt

100 milkas software ami nem kepes vistan futni csak xpn?
gratulalok a programozoknak
lehetek en is beszallito nalatok sok millioert ?
ms 2014ig ad ki security patcheket xpre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.