Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Tegnapi hír, hogy jön. Mai hír, hogy nem jön. Holnap mi lesz a hír?

(#2) Balint1408 válasza Fejvadi (#1) üzenetére


Balint1408
aktív tag

Holnap:
Mai hírek: Nem tudni hogy érkezik-e ios támogatás a gear s2-re.

A térerő veled van!

(#3) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Mondjuk azt kétlem, hogy tömegek vonulnának utcára emiatt, nem lenne iPhone user kb aki használná.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#4) A guru válasza alkatraz3000 (#3) üzenetére


A guru
addikt

Nos ha csak a szifonosok 5%-a megvenné akkor az elég szépen nézne ki az eladási mutatókon.

(#5) guriga1234


guriga1234
addikt

6-os androiddal eddig is együttműködött.

(#6) Headset válasza alkatraz3000 (#3) üzenetére


Headset
csendes tag

Én egy Galaxy S5-öt és egy iPhone 6-öt használok. Előbbhez van az óra csatlakoztatva. speciel örülnék ha menne az IOS-hez is.

(#7) Lord Sidious válasza A guru (#4) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Elobb azt kene elerni, hogy a szifonosok 30+%-a hasznaljon okosorat. Ugy, hogy a Watch Sport arat meg lejebb vittek 50 $-al, inkabb az fog menni.

(#8) no more válasza Lord Sidious (#7) üzenetére


no more
addikt

Szerintem még az Androidosok nagy része sem használ, pedig nálunk vannak már 10-20 ezer körül is karkötők, mindenféle kínai mütyür okosizék (:D), amik elvileg óraként is funkcionálnak... Annyi ilyen ketyere van már, csak (szerintem) igény nincs rájuk. Amíg naponta kell tölteni, addig semmi értelme ezeknek.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#9) guriga1234 válasza no more (#8) üzenetére


guriga1234
addikt

3-4 naponta kell töltenem. Nekem legalább van is, nem csak fantáziálok.

[ Szerkesztve ]

(#10) no more válasza guriga1234 (#9) üzenetére


no more
addikt

És az jó? Nekem meg a Seiko-mat sosem kell, mivel automata. Bumm (és még jobban is néz ki, mint az összes okosóra együtt).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#11) Csapoati válasza no more (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Gondolom szuperül mutatja az értesítéseket, ébreszt rezgéssel, meg lépést is számlál. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) Crafter32 válasza Csapoati (#11) üzenetére


Crafter32
őstag

Mire jó, hogy mutatja az értesítést? Normálisabb telefonban van értesítési led. Rögtön látni, hogy sms, hívás vagy stb jött. Semmi értelmét nem látom az ilyen "okos"óráknak. Biztos be lehet magyarázni, hú de fontos kiegészítő és van is aki elhiszi.

[ Szerkesztve ]

(#13) Roadhammer válasza no more (#10) üzenetére


Roadhammer
tag

Ugyan úgy, mint ahogy egy okostelefon nem telefon, hanem kis számítógép, ami mellesleg képes telefonálásra is, úgy egy okosóra sem óra, hanem egy kis elektronikai kütyü, ami mellesleg az idő mutatására is alkalmas, ha már a karodon hordod, mint egy órát. Semmi közük egymáshoz, így hasonlítgatni is fölösleges őket. De nem értem, mi bajod van azzal, hogy este töltőre kell tenni, gondolom a telefonoddal is ugyanígy jársz el. Vagy az is automata?

(#14) Csapoati válasza Crafter32 (#12) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vannak olyan munkahelyek, ahol tiltott a telefonozás, illetve olyan is van, ahol épp nem lehet nálad a telefonod és ha meg tudod nézni az órán, hogy mi a helyzet, akkor nem kell odarohanni hozzá, ha nem muszáj (pl egy laborban). De megint ott tartunk (baromi sokadjára), hogy ha neked meg például no morénak nem fontos egy ilyen kütyü, akkor ezt folyton szóvá kell tenni majdnem minden egyes okosórás cikknél? Felfogtuk, megértettük. Nem sok embernek van rá valóban szüksége, ez nem vitás. De attól még lehet létjogosultsága más számára, olyan nehéz ezt elfogadni?

Roadhammer: Ráadásul nem egy olyan "okosóra" van, ami ugyan kevesebb dolgot tud, de cserébe jóval tovább bírja, mint egy nap.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) guriga1234 válasza no more (#10) üzenetére


guriga1234
addikt

Igen, nagyon jó.
Egyébként van többek között Casio órám, amibe 7 (HÉT!) év után kellett elemet cserélni. Van Breitling automata órám is, amit nem kell tölteni és elemet sem cserélni, mert automata. És még ezeken kívül van vagy 10 órám.
A Gear S2 órámra olyan számlapot rakok, amilyet csak akarok. Akár olyat is, mint a te Seiko-d. Ezt sem tudja a Seiko-d, sok más egyéb mellett. Bumm!

(#16) Crafter32 válasza Csapoati (#14) üzenetére


Crafter32
őstag

Biztosan van ilyen réteg valóban szükséges, de nem ez az általános. A többi csak azért veszi, mert azt hiszi szükséges vagy menőnek gondolja.

(#17) guriga1234 válasza Crafter32 (#12) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha vezetek, a telefonom a zsebemben van. Ha hívás jön, látom az órámon, hogy ki hív, fel tudom venni, vagy el tudom utasítani. A beszélgetés meg (megelőzve a kérdésedet) a BT kihangosítón keresztül történik.
Ha üzenet jön, azt is látom az órámon, nem kell a telefont elővenni. Csak a miheztartás végett, meg ha nem tudnád, a szupertraffipaxok pár nap múlva (ápr. 4.) élesítve lesznek és a vezetés közben kézben tartott telefonálást nagyon keményen fogják büntetni.

PS: a telefonom elég "normálisnak" mondható (S6 Edge+), még értesítési LED is van rajta. Ha éppen a zsebemben van a telefon, akkor pont nem látom, az órán viszont igen.

(#18) Csapoati válasza Crafter32 (#16) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért elég sok hasonló dolog van a világon. Miért nem szól senki a BMW-k ellen? Kinek van szüksége egy 400 lóerős 7-esre? El lehet jutni ugyanoda a 100 lóerős Suzukival is. Mégis valahogy elfér a piacon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) guriga1234 válasza Crafter32 (#16) üzenetére


guriga1234
addikt

Te honnan tudod, hogy mi az általános? Csináltál reprezentatív statisztikát? Vagy úgy gondolod, hogy a te és esetleg pár ismerősöd véleménye a többség véleménye?

(#20) guriga1234 válasza Csapoati (#18) üzenetére


guriga1234
addikt

Van BMW-m is. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) #79335424 válasza guriga1234 (#17) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az mind semmi! :D Én még headset -ként is tudom használni (Huawei Talkband B2). Sosem lenne nálam headset, így viszont mindíg nálam van. Híváskor csak kipattintom, bedugom a fülembe és ennyi. A kipattintással fogadja a hívást. Kb. 2 naponta egy órát kell tölteni bármilyen mikro USB -s töltővel.

[ Szerkesztve ]

(#22) guriga1234 válasza #79335424 (#21) üzenetére


guriga1234
addikt

Van headsetem is :)

(#23) Lord Sidious válasza guriga1234 (#17) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Igen a vezetes egy tenylegesen nagyon-nagyon jo szituacio a felhasznalasi lehetoseg hasznossagara. Biztonsagosabb, kenyelmesebb, praktikusabb. Sokaig hezitaltam a Gear 2-on ha lesz iOS tamogatas es az milyen feature-oket emged co-opba. Sokaig remeltem, hogy lesz is belole egy kicsit nagyobb atmeruju kijlezosvel rendelkezo varians. Sajnos mind a ket vagyam butkam. Apple Watch meg nem eri meg még szvsz, mert fizetos betateszternek nem jo lenni :) majd a 2. 3. gen talan, de addig Tizen es Wear frontos is sok viz folyik le a dunan. :K Vezeteshez meg a Watch nem is adna sokat, amikor ott az Apple CarPay. Ergo van megoldas, ami az orat ott foloslegesse teszi. Ettol fuggetlenul bizok benne, hatha megis valami csoda folytan lesz Gear 2 iOS-re, es a beepitett alkalmazasokbol is sokat fog tudni kezelni, ha nem hat igy jartunk. :)

(#24) Firehand válasza Csapoati (#18) üzenetére


Firehand
tag

Van:
1, Bmw-m
2, telefontartóm
3, kihangosítóm
Látom ki hív
Látom az sms-t
Tudom gps ként használni
Tudok róla zenét hallgatni, mert nem a zsebemben gordon. :-)

De amúgy nem vagyok az okosórák ellen de én nem használnák ki ;-)

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#25) Csapoati válasza Firehand (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem igazán jött át az, amit írtam szerintem. A BMW itt mint "haszontalan" termék szerepelt, ami az okosórákhoz hasonlít abban, hogy lehet nélküle, vagy valamilyen más, hasonló megoldással (= 100 lóerős Suzuki) élni, de attól még annak is van létjogosultsága.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) Firehand válasza Csapoati (#25) üzenetére


Firehand
tag

Látom nem jött át az irónia. :-)
Pedig nem véletlenül tettem "off"-ba.
Amúgy Bmw-ben nem csak 7-és és 400 Le-őrs van, így a példás szerintem rossz... Ha már olyan autóról beszélünk ami szükségtelenül erős az utakra (és nincs is kis teljesítményű benne)...Lamborghini...
Mint mondtam nekem nem kell az óra, mert nem használnám ki, de neked viszont bejön, és ki tudod használni. Ennyi

[ Szerkesztve ]

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#27) Csapoati válasza Firehand (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Valóban nem jött át, de ámen. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) guriga1234 válasza Csapoati (#25) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha a BMW-t mindenki "haszontalannak" tartaná, akkor senki nem venne olyat, a cég már rég tönkrement volna. Ezzel szemben a helyzet pont az ellenkezője.
Egyébként (ahogy Firehand is írta) nem csak 7-es BMW létezik.

PS: Az, hogy nálunk 130 km/h a max, attól még máshol lehet több a megengedett sebesség (pl. Németország, ahol bizonyos szakaszokon annyival mész, amennyivel csak tudsz, és oda nem árt a LE és a nyomaték).

[ Szerkesztve ]

(#29) Simi87 válasza guriga1234 (#20) üzenetére


Simi87
senior tag

Egyikre sem lennék büszke. 😂😂😂

(#30) guriga1234 válasza Simi87 (#29) üzenetére


guriga1234
addikt

Azt írtam volna, hogy én büszke vagyok rá? Persze neked nem azért nincs, mert nincs rá pénzed, hanem azért, mert nem lennél rá büszke. Értem. :W

(#31) joey04


joey04
titán

Micsoda csapás. ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) prolad


prolad
őstag

Egyáltalán engedné az Apple?

(#33) joey04 válasza prolad (#32) üzenetére


joey04
titán

Biztos, ha itt is engedte.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Simi87 válasza guriga1234 (#30) üzenetére


Simi87
senior tag

Csak vicc volt. És semmi esetre se lenne BMW-m. Nincs mit kompenzálnom, és maradok a Benz-nél.

(#35) prolad válasza joey04 (#33) üzenetére


prolad
őstag

Hoppá, ezt nem tdutam, azt hittem az apple nem engedi be a konkurenciát.

(#36) Mr.Silkó válasza no more (#8) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én például sosem vennék. :)

(#37) guriga1234 válasza Mr.Silkó (#36) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem is neked találták ki.

(#38) Csapoati válasza guriga1234 (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sajnálom, hogy mindenkinek a BMW márka ragadt meg az egész mondanivalóból... Nem is tudtam, hogy létezik más BMW is, mint a 7-es! :U Akkor legyen mondjuk TVR, ha még ismeri valaki egyáltalán. A lényeg az lett volna, hogy elég sok olyan dolog van a mindennapjainkban, amire nincs feltétlen szüksége mindenkinek, mégis sokan használják.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) no more válasza Csapoati (#38) üzenetére


no more
addikt

elég sok olyan dolog van a mindennapjainkban, amire nincs feltétlen szüksége mindenkinek

Pl. a kommentjeidre ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#41) HaZse


HaZse
őstag

B@sszus, hogy itt mekkora civódás megy a használok okosórát és a nem használok okosórát között.

Ha valaki engem kérdezett volba kb. 2 hónappal ezelőttig, akkor én kézzel,lábbal tiltakoztam az okosóra miatt. De mára teljesen tudom használni a Gear 2-t. Igaz, én nem használom benne a fitt dolgokat, de az értesítéseket és, hogy a hívásnál látom a hívó nevét az azért jó, mert az autómban lévő Clarion BT/SD-s fejegységem csak a számokat írja ki, így legalább tudom, hogy ki keres és az alapján szólok bele a telefonba.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#42) wolruf válasza guriga1234 (#9) üzenetére


wolruf
őstag

A fenix 3 HR-em másfél hetet megy el egy töltéssel, ha futok is vele. Amúgy meg önmagában is megállja a helyét, ha épp' nincs a közvetlen közelemben a mobil :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#43) guriga1234 válasza wolruf (#42) üzenetére


guriga1234
addikt

A Gear S2 is tud önállóan működni. Az üzemidő valóban jó, ha több, mint 1 napig bírja. Én általában akkor töltöm az órámat (Gear S2), amikor a telefonomat (S6 Edge+). 1-1.5 óra alatt feltöltődik mindkettő attól függően, hogy mennyire volt lemerülve. Így az üzemidő számomra megfelelő.

(#44) Burt1793 válasza Firehand (#24) üzenetére


Burt1793
veterán

Minden 20 évnél fiatalabb BMW-ben van kihangosító, ha normális ember konfigurálta, valószínű kijelző is, így ha hívás jön, a kijelzőn látod, a hívó fél nevét és ott vagy a kormányról fel is tudod venni, kihangosítva. A telefonon a bluetooth mehet folyamatosan, ma már semmit se fogyaszt üresjáratban, a kocsi rögtön magától csatlakozik hozzá. Ehhez képest az órával bénázás ugyanolyan balesetveszélyes, mint a telefon. Leveszed a szemed és a kezed a kormányról.

Amúgy sok embert látok mobilt a fülhöz tartva kocsiban telefonálni 20+ milliós kocsiban, nekik nem megy az egyszeri összepárosítás. :(

(#45) guriga1234 válasza Burt1793 (#44) üzenetére


guriga1234
addikt

"Minden 20 évnél fiatalabb BMW-ben van kihangosító" - ez egyszerűen nem igaz. A kihangosító nem az alapfelszereltség része, csak olyan autóban van, amihez megrendelték. Egy BMW (és általában a többi prémium német autó: Mercedes, Audi) alapfelszereltségben kifejezetten fapados, viszont nagyon jól konfigurálható, extrázható. Ha egy jól felszerelt autót akarsz, akkor az extrákra kifizeted még pluszban simán az alap autó árát. Vannak extrás csomagok, amik egyszerre több dolgot is tartalmaznak, és a csomag ára kedvezőbb, mintha azokat az összetevőket kölön-külön, egyesével kérnéd.

"az órával bénázás ugyanolyan balesetveszélyes, mint a telefon. Leveszed a szemed és a kezed a kormányról" - tanuló vezetőknél biztosan így van. De aki levezetett már pár tízezer km-t és nem szőke nő kategória, azoknál ez nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#46) Burt1793 válasza guriga1234 (#45) üzenetére


Burt1793
veterán

Kiemelsz egy mondatból két szót és azt cáfolod meg? :D Tudom, hogyan működik az európai márkáknál Európában a felszereltség "kiválasztása", ezért is írtam azt, hogy ésszel összeállítva az autót, lesz benne bluetooth, persze, ha a tulaj igényli. Egy mai X5-ösben úgyis van kijelző, egy-két baromságot rendel bele az ember, azokhoz hozzácsapni egy kihangosítót, nem tétel és tényleg hasznos, biztosan jobb az adott helyzetben, mint egy okosóra.

Az meg aztán tényleg vicces, hogy valaki vesz egy prémium autót és egy gyári bluetooth kihangosítón spórol. ;]

Igen, ha nem vagy tanulóvezető, akkor a mobilt is ki tudod venni a zsebedből és tudsz vele telefonálni, semmivel sem bonyolultabb, mint a karodon lévő órával. Nem is azért tiltott, mert lehetetlen, hanem azért, mert leköti a kezedet, plusz elvonja a figyelmet.

(#47) #79335424 válasza Burt1793 (#46) üzenetére


#79335424
törölt tag

De útálom az ilyeneket! Ha meglátom és mellé tudok menni, akkor szoktam tenni egy fínom jobb/bal kormánymozdulatot, amitől hátul egy kicsit behimbál a 16 tonnás pótkocsi. Na, ettől van ám telefondobálás! ;]

(#48) guriga1234 válasza Burt1793 (#46) üzenetére


guriga1234
addikt

Neked az 2 szó volt? Látom, nem erősséged a matek. Meg a 20 éve sem stimmel. A "minden" aztán pláne nem. Ilyen pongyola locsogásokból származik egy csomó félreértés.
Ha telefonálni akarsz, akkor az egyik kezed így is - úgy is le van kötve, mert vagy a telefonon matatsz, vagy az órán, vagy az autó konzolán. Kézzel a legkényelmesebb az iDrive, de az sincs 20 éve.
Hangvezérlés esetén nem kell nyúlni semmihez, de az sincs 20 éve.

(#49) #79335424 válasza guriga1234 (#48) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért az elég jelentős különbség, hogy egyszer megnyomod a kihangosítón a felvétel gombot (már, ha nincs automatikusra állítva, ami sztem már 20 éve is létező menüpont volt), vagy az egész beszélgetés alatt foglalt az egyik kezed.

(#50) guriga1234 válasza #79335424 (#49) üzenetére


guriga1234
addikt

Az órán ugyanúgy meg tudom tenni.
20 éve még nem volt ilyen. A régebbi BMW-kben vagy volt telefonkészülék, vagy nem, de kihangosítás nem volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.