Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

GP104 gpu-val talaltunk MSI kartyat 1060 topikban , eddig is igy sutottek el a GP104-eket vagy rosszul detektálta a progi?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#52) eldiablo válasza ribizly (#13) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hivatalosan nincs, de szerintem meg lehet oldani, mint a GT 1030nál is.

(#53) Helsing


Helsing
aktív tag

Sajnos most nem tudom megnézni más programmal (pl aida) mivel már kivettem a gépből és a régi VGA-mat tettem vissza. Elég nagy macera lenne visszacserélni. Kb két héten belül meglesz az új gépem. Abba fogom berakni. Csak addig használtam a 1060-ast amíg vacakolt az R9 270-es. De többen is vettek ilyen kártyát ugyanonnan ahonnan én. Rákérdezek a megfelelő topicban.

Másik topicba akartam írni, de mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

(#54) Cs1csó válasza leviske (#50) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mert már így is a plafonig áll minden szar a raktárakban.

(#55) prolad


prolad
őstag

Kíváncsi leszek mennyire húzható a kártya, ha már a gyárzók nem ugranak rá a lehetőségre.

(#56) RyanGiggs válasza Abu85 (#17) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ha jól tudom, ezt a problémát az AMD Vega megoldja!? ;)
Ott nem jár akadással a törlés.

(#57) koko52 válasza CSB29 (#49) üzenetére


koko52
veterán

Nem hinném hogy rtx lesz alsó és közép rétegben. Még a csúcs 2080ti-t is megfekteti a raytracing. 2030-2060-ig szerintem gtx lesz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58) VinoRosso válasza core i7 (#12) üzenetére


VinoRosso
veterán

Kivétel ha a modellezők/level designerek optimalizálják az outputjukat adott VRAM kapacitásra. Például nem adnak minden assetnek külön textúrát, hanem ugyanazt a textúrát felhasználják minden materialnál ahol lehet, használnak geom instancingot ahol lehet meg hasonlók.

Konzolon többnyire ez megy, mert ott korlátozott a rendelkezésre álló erőforrás hardver oldalon, PC-n meg: vegyél több ramot paraszt. Magyarul a felhasználók fizessék meg az optimalizálás hiányát (amiből az lesz, hogy inkább minél erősebb hardverre verik el a pénzt, a játékot meg lekalózolják).

(#59) MZsoltee válasza Kelvin (#43) üzenetére


MZsoltee
veterán

Elő fordul egy - egy akció szinte mindig 130k ölött nem sokkal.
Itt egy 139k-ért.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#60) Robi BALBOA válasza DeltaPower (#22) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

+1
Crysis 1 az nagyon ott van, nem is beszélve ha kicsit felturbózza az ember.

Úgy látom kicsit GDDR5X-ből is bevásároltak :DDD

Ez kb annak éri meg aki egy 960 vagy az alatti kártyáról vált és jutányos áron szerzi be.

Amúgy ha nem támogatja a Raytracinget az új középkat, akkor semmi értelme kihozni, gyártástechben nem volt akkora előrelépés, akkor meg minek kihozni egy karit 1080 körüli teljesítménnyel amikor ténylegesen ott van a 1080/1070ti.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#61) Redneck válasza wwenigma (#51) üzenetére


Redneck
veterán

Ott is megírtam, hogy korábban is bevett gyakorlat volt az nV-nél az ilyesmi, de csak az új szériánál jelentették be az "új" GPU-t. :K

csicso82:
Pedig annyit eladtak belőle, hogy az AMD irigykedve nézte az elmúlt 2,5 évben.

koko52:
Elvileg már a 2060-nál is belengették, pedig korábban úgy volt hogy csak a 2070-2080 és Ti privilégiuma.

leviske:
Szerintem is jobban jártak volna emelt órajelű GPU-val, és magasabb órajelen járó GDDR5X-szel.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62) koko52 válasza Robi BALBOA (#60) üzenetére


koko52
veterán

És mit fog vele kezdeni? Láttuk a teszteket. Full hd RTX 2080ti RT on 60 fps. Aki fél milláért vesz ilyen kártyát az szerintem nem fullHd-n akar játszani. Egy 2060 mit fog hozni RT-el Full Hd-n 20 fps-t?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#63) - = Zk = - válasza koko52 (#62) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nekem 1440p, DX12+RT Low minden Ultra és így van fix 35FPS BF5-ben.. RTX 2080-nal

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#64) b. válasza Kelvin (#43) üzenetére


b.
félisten

Szia! időközben felment kicsit az ára 134 K volt pár napja ingyenes szállítással.[link]
Alzán most akciós a sima 1070 EVGA 124 K

szerk. látom már linkelték!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#65) Tidus válasza core i7 (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Hát én is HBM-re várok. A Vega64 után csak azt...

(#1) koko52. 1060-ról egyből 2060. A 60-as VGA-ban utazol.

[ Szerkesztve ]

(#66) koko52 válasza Tidus (#65) üzenetére


koko52
veterán

760-960-1060-?
Kis kitérőm volt 970, 980, 1050ti.
90 000 körül van a lélektani határom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#67) MZsoltee válasza koko52 (#66) üzenetére


MZsoltee
veterán

Vegyél használtan sok garival egy 1070-et. A 2060 se lesz gyorsabb, se olcsóbb.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#68) koko52 válasza MZsoltee (#67) üzenetére


koko52
veterán

Csak újat veszek, áfát leírom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#69) Robi BALBOA válasza koko52 (#62) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Kb annyit mint régen a Gef6600 a HDR-el, vagy a Hd5600 a tesselációval, el lehet mondani, hogy van.
Mondjuk a nyakamat rá, hogy ez a Raytracinget is kicsit túltolták mint pl eleinte a tesselációt, valszeg meg lehetne csinálni úgy is, hogy FullHD mellett azért ne egy 2080ti-vel menjen csak úgy ahogy.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#70) Cs1csó válasza Robi BALBOA (#69) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszerűen TÚL HAMAR hozták ki ezt a funkciót, ennyi. Ez olyan mint egy 60 kilós hátra szerelhető VR headset.
Igazi verseny nincs is a VGA piacon ráértek volna még 1-2-3 év múlva kihozni, kicsit olyan ez mint amikor kijöttek a Ryzen CPU-k megjelentek a 6 magos i5-ök. csak itt nincs ellenfél úgyhogy nem értem.

(#71) flashpointer válasza Cs1csó (#70) üzenetére


flashpointer
őstag

Ha meg nem hozzak ki akkor sosem kezd elterjedni, plusz a marketingertek hogy ok a world first. De legalabb latszodik milyen iranyba megy a jovoben a fejlodes, szerintem ertelmesebb mint a tovabbi felbontasnovekedes (nem csak kijelzo 8k es tarsai,hanem a modell poligonszama). Amugy van mas ertelmes felhasznalasa is, habar tenyleg nagyon vekony meg, ket rtx 6000-n 10 fps se : )

(#72) Cs1csó válasza flashpointer (#71) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akármikor hozzák ki idő amíg elterjed ez oké, de továbbra is azt mondom kellett volna még alá egy kis kraft 1-2-3 év és akkor jobb futtatási élményt tudna adni.

Láttam a DEMO videót azt amikor a egy kihalt bárban(?) jár körbe a kamera nagyon impozáns van benne lehetőség de ez még odébb van, és nem csak azért mert nincs ilyen játék (vagy van?)

[ Szerkesztve ]

(#73) Duree


Duree
veterán

Na egy újabb felesleges termék, lehúztak még egy bőrt.

duree54

(#74) hahakocka válasza Cs1csó (#70) üzenetére


hahakocka
senior tag

Remélem tavasszal vagy nyáron kijönnek végre az új AMD VGA-k is nem csak az új s állítólag jó erős Ryzen proci. Ami instant váltás lesz I5 ről, de szeretnék VGA-t is váltani.

[ Szerkesztve ]

(#75) Cs1csó válasza hahakocka (#74) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyre kevésbé hiszem a csodákban, ott van ÉRDEMI fejlesztés ahol a pénz van, és az Nvidia-nál van a több pénz.

(#76) Robi BALBOA válasza Cs1csó (#70) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem is, hogy hamar, hanem nem léptek memória sávszélességben akkorát amekkorát(lehetett volna) megkívánt volna a dolog.
Csúcs kategóriában 1tb/s, felsőben 650-700gb/s, középnél pedig 350-400gb/s és akkor már mindjárt lenne értelme a Raytracingnek, meg annak, hogy cserélje az ember az előző gent.

Az AMD-ben van kis reményem, hogy csúcs karijuknál meglépik az 1tb/s-et, ha igen, akkor valszeg büntetni fog(persze ez csak nagyon elméleti síkon). :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#77) MeszesKPT válasza Robi BALBOA (#69) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Egyelőre ott tart a történet, hogy teljesen "lebutítva" képes ezt a teljesítményt hozni. RT oltárán kb. bármennyit fel lehet áldozni, minden csak a paraméterezésen múlik. A real time full scene-től szerintem még egy jó évtizednyire vagyunk.

A cikkben szereplő kártya pedig raktársöprés.

(#78) Dvix


Dvix
senior tag

Bár ki se hozták volna....kenjék a hajukra! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.