Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Na ez örvendetes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Amennyit drágultak a készülékek, és amennyit romlott a forint... Nagyjából ugyanoda jutunk...

De nagyon szívesen igénybe veszem persze.... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Postas99


Postas99
senior tag

Azon gondolkodom, hogy SIM800 vagy társaival ellátott arduino modulok járszanak-e. Hanghívásra képes be is volt kapcsolva, működik is. Ergo belefér.

(#4) Graphics válasza Postas99 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem mobiltelefon.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) totron


totron
addikt

A HWSW egy másik vetületét emeli ki. Tényleg mintha kiesett volna a rászorultság a fókuszból.

(#6) Postas99 válasza Graphics (#4) üzenetére


Postas99
senior tag

A klasszikus értelemben nem, ellenben lehet vele hívást fogadni és kezdeményezni ha sorosporton keresztül vagy microusb-n kereszült csatlakozol hozzá akkor akkora kijelzőt teszel mellé ami jól látható.

(#7) Graphics válasza Postas99 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érzed Te is, hogy ez nem az, amit "keresnek" :).

A weboldalon fent van minden részlet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) totron válasza Postas99 (#6) üzenetére


totron
addikt

Előttem van, ahogy ezt sikerrel levezeted az elbíráló ügyfélszolga kisasszonynak. :D ;) Elegánsabb nem túlhasználni akarni egy kedvezményt.

(#9) w751230


w751230
tag

Itcafe-n van már ez a hír, csak nem válaszolnak.
Meg kérdezem inkább itt.

Akkor ha jól értem, nagyfater akinek elég lenne egy 40K alatti Alcatel, gyakorlatilag ingyen tud cserélni majd?

(#10) janeszgol válasza w751230 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Na, a tökölődés most talán kifizetődő volt :K

Van egy regisztrált 3G-s készülékem, de egyszerűen nem volt időm "lehajolni" a 20 eFt-os támogatásért, ráadásul a szóbajöhető készülékek érdekes módon 121 eFt ársávba (vagyis a már nem támogatható sávba) emelkedtek.

Na, most érdemes lesz becserélni a régi készüléket, mert ugyan drágultak a szóbajöhető készülékek, de legalább emelkedett a támogatás összege is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12) blueye


blueye
veterán

Szvsz alig fogyott a keretbol ezert kellett hosszabbitani/valtoztatni.

(#13) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hát persze... Ülök 1-2 évig, hogy kéne telefon... amikor elhatározom, hogy ok, akkor már jövőre, akkor bejön az állami kezdeményezősdi >> várok kb 6 hónapot.... nincs egy hónapja, hogy meghúztam a ravaszt, utolsó pillanatban sem voltam biztos hogy 2 készülék közül melyik legyen (régebbi olcsóbb jólkinéző, újjabb, vagy drágább, de nem annyira szép) ... Hó elején láttam ugyanazt a készüléket már 10k-val olcsóbban lényegében ugyanott... most meg ez. :((( :o

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) janeszgol válasza blueye (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Az eredeti tervek szerint 250 ezer cserére volt pénz, viszont júniusig negyven X ezer cserét hajtottak végre az emberek. Bőven alatta.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) tyrichie


tyrichie
csendes újonc

Végre valami jó hír :)

(#16) beef


beef
őstag

Gondoltam megpróbálom a család egyik használatban lévő telefonját lecserélni. IMEI szám ellenőrzésekor: nem jogosult.
Pedig ez egy buta, 2G-s telefon.

(#17) janeszgol válasza beef (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Ráadásul használatban lévő is. Érdekes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) beef válasza janeszgol (#17) üzenetére


beef
őstag

2019 szeptember óta, szóval bőven benne van a kötelező intervallumban.

(#19) dzsi23 válasza beef (#16) üzenetére


dzsi23
addikt

Ellenőrizted a mobilcsere.nffku.hu-n?

(#20) beef válasza dzsi23 (#19) üzenetére


beef
őstag

Igen, onnan tudom. Írtam nekik, remélem majd válaszolnak.

(#21) ledgeri válasza janeszgol (#14) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez a konkrét, számszerű infó honnan származik?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) tbarna válasza beef (#16) üzenetére


tbarna
csendes tag

Nekem is ilyen gondom van.
Nekem azért nem jogosult, mert céges kártyával használtam, és csak egyéni előfizetők IMEI számai vannak az adatbázisban.
Szívás, hogy a céges telefonom használom az egyéni előfizetésemmel mert abban van internet is, a butatelefonom meg a céges kártyával.

(#23) blueye válasza tbarna (#22) üzenetére


blueye
veterán

Erre nem is gondoltam eddig, jó hogy beirtad.

(#24) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

tele vagyok régi telókkal, mind kultikus darab volt a maga idejében. 2 és 3G is akad. De hogy a rák büdös f@szában lett volna aktív idén áprilisban? Milyen kiírás ez már? Mikor kezdődött akkor értem én, de ha most szállnék be és az alapfeltételt nem tudom teljesíteni - mert ki használ önszántából ma egy 3, vagy pláne 2G képes telefont - akkor mi van? :W

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#25) szabonagyur válasza RetepNyaraB (#24) üzenetére


szabonagyur
félisten

A cél az, hogy aki most is ezeket használja kapjon támogatást - még akkor is ha nem is használja ténylegesen...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26) RetepNyaraB válasza szabonagyur (#25) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A mondat amelyet leírtál, önellentmondás.
Beépített kiskapu van, csak elfelejtették, hogy amúgy lezárták egy bazi nagy rozsdás lakattal.

Létrehozták a projektet. Relatív olcsó telót lehetett venni nagyinak, aki leadta a szutykát cserébe. Csakhogy francnak se kellett a projekt, tehát kivették belőle a max összeghatárt, jöhetnek a zájfónos arcok, akik ráugranak a támogatott 40k-ra, mint tyúk a takonyra. Igenám, de aki most értesült az egészről, az szívik nagyot, mert visszamenőleg már nehezebb találni olyan csotrogányt, amely használatban volt áprilisban :U
Szóval akkor most hoztak is ajándékot, meg nem is, mint Mátyás kirájnak a furfangos leányzó.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#27) beef válasza tbarna (#22) üzenetére


beef
őstag

Nálam is akkor ez lehet az ok, egyébként ez hol van leírva?

(#28) beef válasza beef (#27) üzenetére


beef
őstag

Közben előkerestem a pályázati PDF-et és abban említik sajnos:

SIM kártyával rendelkező hanghívásra is alkalmas mobilkészülék, amelyhez valamely
magyarországi mobiltelefon-szolgáltatást nyújtó szolgáltatónál (a továbbiakban: Szolgáltató)
egyéni előfizetés kapcsolódik,

(#29) dzsi23 válasza RetepNyaraB (#24) üzenetére


dzsi23
addikt

Mindenkinek van a fiókjában régi telefon, ennyi erővel mindenki szaladhatna a boltba, és egy nap alatt kimerülne az erre szánt keret.... ez nem erről szól. Persze, lehet nyafizni, hogy nem kapsz 40 ezret a semmire. :F

(#30) Ezekiell válasza dzsi23 (#29) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ennyi, pontosan :R

Nyilván mindenki örülne ingyenpenznek, de hát az senkit se érdekel :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sztem nem nagyon értitek mi a problémám, igaz-e? De eleget magyaráztam és egyébként én nem szeretnék új telót egyelőre, köszönöm.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#32) nfsu17 válasza RetepNyaraB (#31) üzenetére


nfsu17
veterán

Én amúgy tényleg nem értem a gondod.
De én például két telóval is be tudnék szállni a buliba.
Öreganyám régi nokiája ott fityeg a polcon. Már nincs kedve használni. Viszont az elmúlt egy évben még bőven használta.
Ott van apám nokiája. Ez az egy telója van. Ha akarnám, elkunyernám tőle, vennék ájfónt (nem), tőlem meg kapna vmi akciós új nokiát, mert neki tök mindegy mit használ.
Ezen kívül nekem is van működő s2 a polcon, stb.

A 20k-s promóció annyira nem érdekelt, de így negyen k-val már lehet elgondolkozom.

(#33) nullpoint válasza janeszgol (#1) üzenetére


nullpoint
senior tag

Szerintem is. Nem volt elég hogy minimum húszezerrel nőtt a telefonok ára mióta ez a beszámítósdi elkezdődött, még plussz 20 sokkal jobb. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#34) janeszgol válasza ledgeri (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocsi, rosszul emlékeztem. Június közepén a20 ezret sem érte el a csere. Akkor ezért írta a HWSW, hogy a támogatás 10%-át sem használták ki. [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) janeszgol válasza RetepNyaraB (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Én sem értem mi bajod. Az első turnus 2021 július 1 és december 31 közötti aktív telefonokra szólt. Ezt kibővítették, tehát most 2021 július 1 és 2022 április 1 közötti aktív telefonokra vonatkozik.
Ki használ ilyet? Én. A vodás előfizusom butatelóban van és marad is abban. Az otthoni netezősöm meg idén nyárik egy Alcatel Pop C1 volt. Ennyi.
Sőt van még egy rahedli max 3G-t tudó telefonom. Jó lesz telefonálásra. (3.5, 4, 4.5 colosok.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) kapasz


kapasz
tag

Mi van akkor, ha a készülék IMEI szám alapján jogosult a cserére, SMS is jött, viszont azóta elromlott, már nem tudom bekapcsolni, így az IMEI csak a készülékről kívülről olvasható le?

(#37) totron válasza kapasz (#36) üzenetére


totron
addikt

Eddig sem bemondás alapján ment, tudják csekkolni, hogy voltál-e vele hálón a szükséges időszakban.

(#38) janeszgol válasza kapasz (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Semmi, beviszed így.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) dzsi23 válasza janeszgol (#38) üzenetére


dzsi23
addikt

Ennek nem jártam nagyon utána, de itt a Mobilarena cikkben és a HWSW-n azt írják, hogy működőképesnek kell lennie.

(#40) kapasz válasza totron (#37) üzenetére


kapasz
tag

Igen, volt a készülék hálón, sőt hívás is volt a szükséges időszakban. Mint írtam, SMS is jött a szolgáltatótól a készülékre, hogy jogosult.

Viszont a kiírás szerint:

"...olyan állapotban van, amely alkalmassá teszi arra, hogy az IMEI
szám megállapításra kerülhessen (a mobilkészülék működőképes)"

A végét nem tudom prezentálni, mivel azóta már nem működőképes, tehát nem tudom az IMEI-t a *#06# kóddal kiolvasni belőle, csak a kivehető akku alatti cimke mutatja.

Nem lenne szerencsés, ha már a pultnál derülne ki, hogy bukta az egész.

[ Szerkesztve ]

(#41) janeszgol válasza dzsi23 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is cseréltem, nekem be se kapcsolták a telefont. Levette a hátlapot, megnézte az imei-t, lecsekkolta és ennyi. Amúgy tökéletesen működőképes telefont adtam le (Alcatel Pop C1, használtam is aktívan), de tényleg nem nézték.
De természetesen a kiírás szerint működnie kell.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) janeszgol válasza kapasz (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Semmi vész, mert elsőnek lecsekkolják, utána van adategyeztetés, papírtöltögetés, fizetés, majd megint papírtöltögetés. Tehát ha nem fogadják el, akkor az elején fog ez kiderülni. (Emagban voltam én.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) janeszgol válasza beef (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem volt imei cserélve? Ez persze törvénytelen, de hát ugye lehetséges és a GSM boltosok nem szívóznak vele. Vagy nem volt javítva, alaplap cserélve? Magyarul: egyezik az imei a készülékben és a hátlapon?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) tatararpad


tatararpad
őstag

Tudom hogy 5 milliárd nem nagy pénz, de az állam helyében bővítés helyett én inkább elgondolkoztam volna, hogy inkább másra költöm.

(#45) blueye válasza tatararpad (#44) üzenetére


blueye
veterán

Nem tudjak. Az allami penzeket "felcimkezik", arra kell kolteni amire eredetileg szantak kulonben megy vissza a nagy kalapba :(

(#46) beef válasza janeszgol (#43) üzenetére


beef
őstag

Nem. Fentebb már kibeszéltük mi az oka. Az előfizetés nem egyéni.

(#47) tatararpad válasza blueye (#45) üzenetére


tatararpad
őstag

Igen, a nagy kalapból meg egy remélhetőleg értelmesebb helyre. Nem akarok demagóg lenni, de ennyi pénzből azért lehet venni pár nagygépet a kórházakba.

(#48) blueye válasza tatararpad (#47) üzenetére


blueye
veterán

Bocsass meg de az eu-re van nemi ralatasom. Ne remeld! :(

(#49) bostone


bostone
addikt

És ez hogy működik a gyakorlatban?
Kicsavarom a nagymama kezéből a telefont, belépek valamelyik szolgáltató ajtaján és jelzem, hogy szeretnék élni a kedvezménnyel vagy a nagymamát is be kell tolni?

(#50) Donki Hóte válasza bostone (#49) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Természetesen lehet úgy is, hogy betolod a nagymamát, de lehet meghatalmazással is intézni.

Olvasd el a dokumentumokat, van olyan nyomtatvány, hogy más nevében intézed.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.