Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ottoka válasza Bluegene (#100) üzenetére


Ottoka
őstag

Majdnem 3x, de mindegy is. Én vagyok intel kukiszopó miközben itt nyálaztok az amd romjai fölött?

TomBoy1986: persze hogy több a pozitiv hsz, mert amd fanatikusok okoskodnak itt

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#102) DeckardCain válasza sniper elite (#99) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Na erre aztán nagy szükség volt.. :DDD
Végül is ezzel az erővel lehet Extreme Edition is :P

Kukk a linkre:[link]

Sniper: Örülök, hogy érted :)

[ Szerkesztve ]

(#103) sniper elite válasza DeckardCain (#102) üzenetére


sniper elite
senior tag

köszi, csak nem vagyok képben AMD fronton, azért kérdeztem! Most már értem! :)

(#104) Henkei válasza Ottoka (#101) üzenetére


Henkei
tag

31 eves? A stilus alapjan en sem tippeltem volna tobbre 12nel. Ilyen ven oreg fejjel lehetnel kicsit okosabb is. :(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#105) dezz válasza Ari18 (#98) üzenetére


dezz
nagyúr

A 4GHz+ (vagy inkább 4+ GHz) éppen azt jelenti (4 GHz vagy több). De ez nem egészen ugyanaz, mint a 3.9-4.0 GHz.

(#93) Ottoka: Amilyen precíz(kedő) a szöveg eleje, olyan pongyola a vége: elfelejtette odaírni, hogy az a többlet nem minden területen érvényesül, így az árat tekintve adott esetben az AMD sokkal jobb választás lehet...

[ Szerkesztve ]

(#106) Ari18 válasza dezz (#105) üzenetére


Ari18
őstag

Kössél már bele 100MHz-be :O Hihetetlen vagy :U A lényegen akkor sem változtat. 1.4V azért nem kevés hőt termel.

(#107) audi100td válasza Ari18 (#106) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem 100MHz-ről van szó, hanem hogy hülyén fogalmaztál és még most sem veszed észre, 4+ GHz = 4GHz és fölötte. :U

[ Szerkesztve ]

(#108) dezz válasza Ari18 (#106) üzenetére


dezz
nagyúr

Éppen megerősítettelek, hogy amit írtál, az azt is jelenti, de mindegy. Mellesleg már Oliverda is "belekötött", engedelmeddel őt is megerősítettem, hogy 3.9-4.0 nem teljesen ugyanaz, mint a 4+. (Főleg ha a "vagy" helyett "és"-t gondolunk oda.) Túlmelegedés ellen ajánlom a hidegzuhanyt... ;]

Nem kevés, nem kevés... Alig több, mint annó a 3.2 GHz-es X2 6400+. Az LGA1366-os i7-esek még többet is fogyasztanak (130W, Intel féle TDP-ben), akkor miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#109) Ari18 válasza audi100td (#107) üzenetére


Ari18
őstag

Ha visszaolvasnál, akkor tudnád, hogy ezt már megbeszéltük. ;)

#108 dezz Akkor félreértettelek. Viszont az I7-nek átlagosan nem kell 1.45V a 4GHz-hez. De ne keverjük ide az Intelt. Nem ahhoz hasonlítottam.

(#110) Oliverda válasza Ari18 (#109) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert az i7 gyártástechnológiája eléggé eltér a Phenom II-nél alkalmazottól. Előbbi HKMG az utóbbi pedig (DSL) SOI immerziós litográfiával. Tehát mondjuk egy i7 3000MHz-en 1.3V mellett sokkal többet zabál mint egy Phenom II ugyanilyen beállítások mellett.

Amúgy már leírták itt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#111) Oliverda


Oliverda
félisten

Some quick air 965 testing

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#112) Andre1234 válasza Ottoka (#101) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Ottoka Drága!

Te annyira primitív vagy h azt sem tudod mikor kell kussban maradni.
Mindig mindent szét off-olsz.Lassan vérlázító h mindig a hülyeségedet kell olvasgatni mert 5 cmnél nem látsz előrébb.Soha semmi szakmai alapokon felvértezett hszt nem írsz hanem annyiban lerendezed az egészet, h xar és vegyék a koszos kutyák.

Mindenkinek van saját véleménye a tapasztalata, tudása, gondolkodásmódja amelyet Te lefikázol mindent a hozzászólásodban.Ennek semmi köze az inteligens véleménycseréhez.Érdemben szólj hozzá!
Mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét mint a fórumtársak 99%-a de Te csak szar , fos rakás szavakat tudod használni.Nem véleményt írsz.

Még sniper kollega is a véleményét fogalmazza mikor ő azt monjda h neki a legjobb, csúcs überfasza processzor kell.kerül amibe kerül.
Van akinek a fogyasztás a lényeg, van akinek a húzhatóság, van akinek ezer féle dolgogra kell, és a pénzéhez mérten kell, hogy megfeleljen.A sztereotípiákról nem is beszélve.

Remélem érzed a különbséget hogy ez a hsz vélemény volt indoklással megspékelve.
Nem ócsárolás, xarozás.
Ha nem tetszik akkor irogass a barátok közt fórumra és szavazz h ki legyen a takarítónő a megmakkant öreglány helyett.

Modi:bocsi nem tudtam magamban tartani.

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#113) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2006ban már elvileg volt quad... 2007 augusztusa körül felezték a q6600árát, 250-300usdre (65-70k huf volt itthon). ez meg übereli az akkor 1000usds és spec lapigényű qx9770 teljesítményét (1600as FSB -ezért is olyan baromi gyors-, négy mag, brutál fogyasztás). ne legyünk már viccesek... 2007 nov körül startolt a phenom1, de azokból az első szériák annyira nem sikerültek jól.

az i920 közel van, de ahhoz baromi drága a lap. a yorki csúcsok drágák, jó tuninghoz meg azokhoz is jó lap kell.

szvsz ez igy árban is jó helyen van, teljesítménye is remek. egyedül az i5 start rondíthat bele a képbe.

mi felhasználók pedig ismét csak nyerhetünk.

a 140W meg erősen hangzik, de szintetikusok és renderek kivételével azért a quadokat a mai napig nehéz teljesen kihasználni. 4+1 rendes fázissal ennyi nem lehet probléma.

nekem összességében tetszik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#114) t72killer válasza Andre1234 (#112) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hát, ha van pénze a kollégának, akkor vegye meg a 2x nnyiba kerülő i7 rendszert, és használja netezésre (jajj, csak a fórumba írjon homo sapiens computiensis módjára). Mert ugye a kedves, jótékony inteléknél sem 2 fillért az alaplap, i7 alá a legolcsóbb Asrock lap 2x annyi, mint egy tuningot is bíró AMD 785G-s lap.

És azután ne lepődjön meg a kolléga, hogy az intel másfél év mulva kidobja az ablakon a socket 1366-ot (v éppen nem dobja ki, de az uj procik nem mennek a régi lapban)

Hogy más mit vesz MAGÁNÜGY, én nem foglalkozom vele. DE ELVÁROM, hogy más se üsse bele az orrát (legfőképpen ne minősítgessen) hogy én mit veszek, nekem mire van szükségem. Ha csak netre/officera akarok gépet, ne akarja már bemagyarázni, hogy i7-csúcskonfit vegyek atom/amd neo helyett.

Esetleg az i5-ből lesz valami ár/teljesítményben versenyképes, de várjuk ki a végét, mikorra jönnek ki...

Amúgy 1db gyakorlati felhasználásra (nem 2db geforce GTX 295 kihajtása egy spéci játékban, amivel senki sem játszik) lennék kíváncsi, amiben az i7 920+LAP csak felével is többet tud a phenom2 x4 955+LAP, mint amennyivel drágább.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#115) t72killer válasza proci985 (#113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annak, hogy most 140W-os procikat csinálnak, egy komoly előnye is van: az alaplapokat/tápellátást erre tervezik, így a későbbi, kevesebbet fogyasztó darabok biztosan menni fognak, és jól tuningolhatók lesznek a mai lapokban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#116) Joachim21


Joachim21
senior tag

A későbbiek mitől fogyasztanának kevesebbet? Új revizízó? Ez az AMD válasza a 32nm-re? Ha kijön az i5-750es 196 USD-s áron, akkor ezek a Phenom II 9XXesek megint mehetnek belépő szintű négymagosok árszintjére. Ez a felhasználóknak jó, de lényegében a tényeken nem változtat, az AMD egyre inkább lemarad. 2011ig fog szenvedni a Phenommal, és foltozgatja majd a K10 hiányosságait? :O

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#117) t72killer válasza Joachim21 (#116) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már most is van 65W-os négymagosa az AMD-nek ( Phenom II x4 905). 2.6GHz-en eszik ennyit, azaz kb az intel Q9400 szintjén állnak. (ma is KAPHATÓ procikról beszélek)

Hogy mit hoz a jövő? jó kérdés. az AMD nagyon ritkán szokott az abszolút csúcskategóriában első lenni, de az átlagfelhasználó számára tudnak megfelelő árú alternatívát adni. Jövőre valószínűleg mind2 gyártótól látunk majd 6-8magos procikat, kisebb architektúrális fejlesztésekkel.

Ami nagyobb baj, hogy az AMD kicsit le van maradva a gyártástechnológiát tekintve: az intel hamarosan már a 32nm-es gyártást is elkezdi, míg az AMD-nél még csak nemrég vezették be a 45nm-t. (pillanatnyilag viszont mind2 gyártótól 45nm-es cuccokat kapni, szóval ez múlt és jövő...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#118) dezz válasza Joachim21 (#116) üzenetére


dezz
nagyúr

A Phenom 9950-ből is jött korábban egy újabb revízió, ami kevesebbet fogyasztott (így a mostani helyzethez hasonlóan először 140W TDP-s volt, majd 125-ös lett).

Az i5 750, azaz a Lynnfield nem 32nm-es, hanem 45. A Clarkdale (i5 6xx, i3 5xx, stb.) lesz majd 32nm-es, de az majd csak jövőre jön. [link]

[ Szerkesztve ]

(#119) Joachim21 válasza dezz (#118) üzenetére


Joachim21
senior tag

Igen tisztában vagyok vele, csak a megfogalmazásból ez nem derül ki egyértelműen. De én nem is vagyok benne biztos hogy lesz a lynnfieldnek 32nmes westmare magra épülő leszármazottja, az utiterv ugyanis már jövőre a Sandy Bridge megjelenését sejteti. Ettől függetlenül áll amit mondtam, hogy az i5-750es - ami a leggyengébb Lynnfield lesz - is komoly kihívás elé fogja állítani az AMD-t.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#120) peti_s válasza t72killer (#117) üzenetére


peti_s
addikt

Az AMD egyből 28nm-re fog lépni, igaz később mint az Intel 32-re, de előbb mint az Intel 22-re.

(#121) Bluegene válasza Ottoka (#101) üzenetére


Bluegene
addikt

bocs, de én az eddigi hsz-eid színvonala alapján becsültem

elnézést kérek a tévedésért ;] :R

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#122) Bluegene


Bluegene
addikt

[link] vélemény?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#123) Oliverda válasza peti_s (#120) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez nem igazán van így. Természetesen lesz 32nm is jövő nyáron és csak utána lesz 28nm valamikor a 22nm felé félúton. Mondjuk hogy 32nm-en milyen procit adnak ki először az jó kérdés (feltehetőleg novemberben ez is kiderül). Elképzelhető hogy csinálnak valami kissé feljavított Deneb variánst 32nm-re de az is lehet hogy helyette már inkább Bulldozereznek.

Bluegene: Csak megjött a 4 magoc celeron is. A Propus ellen talán jó lehet valamire...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#124) Bluegene válasza Oliverda (#123) üzenetére


Bluegene
addikt

Bluegene: Csak megjött a 4 magoc celeron is. A Propus ellen talán jó lehet valamire... jah szóval nem mondtam h a AMD X4 Phenom II 965 ellen jó lesz

mondjuk pentium quad core, a celeron helyett

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#125) Joachim21


Joachim21
senior tag

28nm eléggé valószínűtlen! Az nemcsak a Global Foundries utitervében szerepel? Valószínűtlennek tartom hogy half node méreteken processzort adjanak ki. MAjd GPU-t gyártanak ilyen csíkszélességen.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#126) peti_s válasza Bluegene (#124) üzenetére


peti_s
addikt

A neve az rá van írva, hogy Core2 Quad Q7600.

De még mindig nem javították ki a cikkben a hibákat, pedig 2 hsz-ben is írtam... :DD

(#127) Ottoka válasza Andre1234 (#112) üzenetére


Ottoka
őstag

Mindig mindent? Az elmúlt 3 hónapban 4 hsz-m volt, 1 a flash ssd, 3 meg a külső winyós topikba, visszagondolva az elmúlt fél évren se volt több 15-nél. Szal nem tudom miről beszélsz. Ja meg 1 a tápos topikba. Szal nem hiszem hogy sokat olvasod az offolásom.

Mezőhegyes

(#128) zirigy


zirigy
tag

Sziasztok.
Hát most nagyon megörültem, mert a közeljövőben tervezek gépcserét megint :)
Kinéztem magamnak a ASUS CROSSHAIR III FORMULA lapot meg hozzá a 955-öst, de hát igy már tutira a 965-öst veszem meg :DD
Remélem addigra mire meg lesz, azért még látok minél több hozzászólást, meg persze valakinek csak lesz addig :)
Szerencsére ez a lap tutira elbirja a procit, csak még memóriából nem tudom, hogy milyet rakjak melléjük. OCZ-t akarok, de irtam a topicjába és eddig senki sem reagált rá :(. Esetleg valaki tudna ajánlani 1-et? 2x2GB DDR3 16OO MHz kéne, persze tuningra :)) .
Köszi

(#129) t72killer válasza Bluegene (#122) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kihalás előtti foglalat utolsó darabjai... ráadásul 150$ körüli az ára, amiért kb X4 810-et lehet venni, nem pedig 3magosat!

Másik kérdés, mennyibe fáj ez alá egy lap? A legolcsóbbak annyiba vannak, mint a jobb AM3-as tuninglapok.

SzVSz intelt manapság 3 esetben érdemes venni:
- ha valaki ki tudja használni az i7 előnyeit, és vastag a pénztárcája (spéci alkalmazások, munka)
- Notebook-netbook vásárláskor (sajnos a Phenom II mobil verziója nincs sehol) Penryn P sorozat vagy atom
- Ha valakinek már van egy s775-ös rendszere, és szeretne egy régi (pl E6600-as) core2-t upgradelni.

#128: nem akarlak kiábrándítani, de a 965 nem valószínű, hogy újat tud nyújtani a 955-höz képest, ha már amúgy is húzod. Én a helyedben az árkülönbséget pl befektetném egy mégerősebb hűtőbe vagy VGA-ba:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#130) antikomcsi válasza zirigy (#128) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Ha most az a konfigod van, ami az adatoknál szerepel, akkor a konfig csere semmi több, csak merő pénzkidobás. A 965 semmivel nem lesz jobb, mint a mostani 940-ed. Valószínűleg pont ugyanannyi lesz a vége tuningban, mint a mostaninak, pár MHz eltéréssel. Egyébként a mostani lapod is tutira elbírja a 965-ös procit, még szénné húzva is atom stabilan.

Ha előrelépést szeretnél, akkor inkább videokarit kéne cserélned, ha pedig könnyebben tuningolni, akkor valami 1100-as alacsonykésleltetésű ddr2 memóriát.

Te tudod mi a jó Neked, de szerintem ez a csere nagy butaság, ahogy mondták, inkább egy jobb hűtő kéne, legalább 80 dekás ;] sok hőcsővel, böszme ventivel, vagy vga és memória csere.

(#131) t72killer válasza antikomcsi (#130) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most néztem én is, igen, ennyi ráfordításból kijön 2db gyári tuningos HD 4890, amiket simán elvisz a 940. Bár én azért várnék az első DX11-es karikra, 3-4 hónap, és kaphatók lesznek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#132) peti_s válasza t72killer (#131) üzenetére


peti_s
addikt

Csak nem a mostani gépét akarja lecserélni, ám nagyon jó érzés vmiből a legjobb birtokában lenni. :DD

(#133) t72killer válasza peti_s (#132) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hát, ha az abszolút max kell, akkor vadászni kell ebayen egy extrémen húzható Intel Core i7 975 XE -t, alá egy tuninglap, masszív vízhűtés a procira, NB-re, FET-ekre, és mindemellé 2db GTX 295, természetesen szintén vízzel hűtve:))

Ha jól tudom, 2procis platformot már nem árul egyik gyártó sem, különben mehetne 2db i7 975 (:) ;] )

Nem tudnám kihasználni, de egyszer megcsodálnék egy ilyen szörnyet, egy szép modder házban, fluoreszkáló kábelekkel/vízhűtéscsövekkel szerelve:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#134) peti_s válasza t72killer (#133) üzenetére


peti_s
addikt

Én úgy értettem egy adott platformból a max-ot kihozni. :)) Jelen esetben az AM3-ból.

(#135) zirigy válasza antikomcsi (#130) üzenetére


zirigy
tag

Értem Én, hogy mit mondasz, de elfeledkeztél valamiről.
A 940-es procim meg a mostani lapom AM2+ -os osztály és DDR2 (800 MHz)memoriáim vannak.
Ezért is gondolok a cserére a AM3-as és a DDR3 -asra(1600 MHz). Graf téren szintén akarok egy 275GTX-et, majd a géphez.
Igy is még azt mondod, hogy felesleges a dolog???

(#136) zirigy


zirigy
tag

Azt még kifelejtettem, hogy a hűtésemmel semmi probléma sincs.
A procijaim most 3 GHz-ről 3,6 GHz-enmennek és terhelve játék közben nagyon maximum ha eléri az 55 fokot.
Nagyon jó dobozom van [link] és ha le cserélném a gépet, akkor mindenképp beiktatnák 1 új proci hűtőt is ezt itt, de amig nem lesz gép felesleges.
Nagyon ajánlom mindenkinek a nagy Tower dobozokat, mert igen jó a hűtésük és ez a gép lelke már. Hihetetlen, hogy mekkora különbséget tesz.

(#137) t72killer válasza zirigy (#135) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom a gép célja főképp a 3D-s teljesítény. A 275GTX-et sztem a mostani konfid maradéktalanul ki fogja hajtani, játékok alatt 1 FPS-nyi különbséget sem fogy látni. GTX 295-ig bőven elég, amid van. (v 2db ATI 4890 alá kéne egy húzott i7)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#138) antikomcsi válasza zirigy (#135) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

És miről feledkeztem el?

A mostani lapodba a ddr2 memóriák mellé simán be tudod rakni a 965-ös procit. Csak nincs értelme, mert pontosan ugyan az, mint a 940 csak emeltek a szorzón, meg az alapfeszültségen.

Még így is azt mondom, hogy teljesen felesleges a dolog. Semilyen plusz teljesítményhez nem jutsz egy csomó pénz kiadása után. GTX275-ből, meg az 1792-es ami jobban használható nagy felbontáson, viszont a plusz memória feláras. Volt itt az aprón gtx280 50K-ért, 2 db. is. Na ezekkel sli-ben, jelentősen nőne a teljesítmény, de alaplap, proci, memóri cserével kb. semmit.

(#139) antikomcsi válasza zirigy (#136) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ha mégiscsak kevés lenne a hűtés azért nézz meg más gyártót is. Nekem is van zalman, de szerintem nem annyira jó, mint amennyire drága. Ez példáúl 3K-val olcsóbb, és teljesítményben ott van az élmezőnyben. Napersze nem egy kis darab, az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#140) zirigy válasza antikomcsi (#139) üzenetére


zirigy
tag

Köszi szépen a válaszokat, felfogtam.
Amúgy Én csak arra gondoltam, hogy a mostani lapomba NEM passzolna az új proci.
Az AMD érdekes kifejlesztése: AM3-ba passzolnak a visszamenő procik, de a AM2, AM2+- os procikat nem rakhatsz AM3-as lapba. Ez itt a bibi.
Még egyáltalán nem biztos, hogy cserélek, pláne igy, hogy azt mondjátok nem lenne nagy különbség. Mindenképpen 3D-re kell és graf lesz is cserélve, csak előbb el kell sütnöm a mostanit :)

Csak azt nem értem, hogy olyan kicsi eltérés lenne a AM2+ és a AM3 között?
Már csak a memóriák is DDR3-ak. Ezért is gondolkoztam bennük. Az a baj, hogy ezeknek még nem nagyon jáártam utánuk, de ezek után tuti.
Amúgy a 3Dmark06-ban a mostani konfigommal 15300-at értem el tunningal. Alapon 12500 körül adott.

(#141) Oliverda válasza antikomcsi (#138) üzenetére


Oliverda
félisten

"mert pontosan ugyan az, mint a 940 csak emeltek a szorzón"

Ez így ebben a formában nem igaz. A mem vezérlő is egy újabb revízió és ezeket már 100-200MHz-vel feljebb is lehet húzni mint a 940-et.

"Még így is azt mondom, hogy teljesen felesleges a dolog. Semilyen plusz teljesítményhez nem jutsz egy csomó pénz kiadása után."

Hát ez azért ebben a formában nem teljesen igaz. Egyrészt az AM2+ lassan befejezi a pályafutását. A jelenleg forgalomban lévő procik még belemennek, de minden bizonnyal a következő generácios AM3-asok már csak DDR3 vezérlőt fognak tartalmazni. Tehát egy AM3-as lap némileg időtállóbb mint egy AM2+.

zirigy: Szerintem ha van rá pénzed akkor válts. Viszont a 275GTX helyett én már megvárnám az ősszel érkező új DX11-es 40nm-es ATI kártyákat. :)

A DDR3 egymagában olyan 1-5% pluszt hoz alkalmazástól függően. Viszont a Crosshair III már egy elég jó lap jól kihegyezett BIOS-szal. Így még ez is hozna pár százalékot pluszban.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#142) antikomcsi válasza zirigy (#140) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Már értem, hogy mit néztél be.

Fordítva olvastad valahol a dolgokat. AM3 lapba csak AM3 procit tudsz tenni, semmi mást, viszont a mostani AM2+-os lapodba az összes AM2, AM2+, AM3 proci belemegy.

A lényeg, hogy tisztán láss, a mostani AM2+-os lapodba belemegy az AM3-as 965, és vígan kezeli a ddr2 memóriákat.

Nekem is van 940-es procim, amit 3600 MHz fölött használok kicsivel, így 18000 pontot ad 3Dmark06.

Egy jó ddr2-es ram semmivel sem rosszabb, mint egy olcsó ddr3-as. 1600-as alatt abból nem is érdemes venni, de az olcsóbbak, abból sem valami fényes időzítésűek.

(#141) Oliverda

A proci ugyan az a stepping, mint tudjuk ddr3-as vezérlővel ellátva. Álltalában ugyanúgy mennek, persze lehet egy két jólsikerült kivétel bármely típusból, 940-955-960-is.

Szerintem ha lapot cserél, meg procit, attól nem fog észrevehetően több pontot kapni 3dmarkban, és a játékokban sem fogja érezni az fps növekedést.

A legészszerűbb dolog, ha a 940-et megrántja amíg lehet, valami jó memóripár társaságában, egy izmosabb vga-val párosítva, vagy kettővel. És megvárja földmunkagépet. ;] Aztán meglátja mi lesz a helyzet. De a 940/965 csere önmagában nem sokat hoz a konyhára, csak úgy mínusz 30K-t.

[ Szerkesztve ]

(#143) Oliverda válasza antikomcsi (#142) üzenetére


Oliverda
félisten

A stepping megegyezik de ezek már egy jóval újabb batch tagjai. 940nel nem nagyon lehetett elérni stabilan 3.9-4.0GHz-et léggel de ezekkel már reális esély van rá. Mondjuk én inkább 955-öt vennék mert az már megvan 45K-ból és az újabbakból ki lehet hozni szinte ugyanezt.

"nem fog észrevehetően több pontot kapni 3dmarkban"

Én +500 pontot kaptam pluszban. Az előző konfigomban 1066/CL4 volt ebben pedig jelenleg 1333/CL6.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#144) antikomcsi válasza zirigy (#140) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Bocsi, de elolvastam mégegyszer amit írtál, és nem is fordítva mondod, hanem az első állítás ellenkezőjét a mondat második felében.

Azt mondod, AM3-ba belemennek a visszamenő procik, tehát AM2+, AM2, majd úgy folytatod AM2, AM2+ procit nem rakhatsz AM3-ba. :D :D

Gondolom csak elírtad a nagy sietségben, és csak azért teszem szóvá, mert mókás volt olvasni. ;]

(#143) Oliverda

A 955 szerintem is egyértelmű. Egyébként a plusz 500-at a 4850 mellett nyomta ugyanolyan proci órajelen? Bevált az MSI lap, milyen a biosa asushoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#145) Oliverda válasza antikomcsi (#144) üzenetére


Oliverda
félisten

AM2+ - AM3

VGA nem változott.

"Bevált az MSI lap, milyen a biosa asushoz képest?"

Be. Más, de nem rossz. Ebben legalább a venti szabályzás is normálisan meg van csinálva.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#146) zirigy válasza antikomcsi (#144) üzenetére


zirigy
tag

Őőő, igen :K , elírtam.
Az Úr Istenit, igazad van. Most néztem az Asus honlapján, tényleg passzolna a lapomba a proci. Beszarás :)
Akkor szóval összegezve: a memória csere minimális különbséget tenne, a proci úgy szintén (esetleg magasabbra lehet húzni), csak a grafikus téren lenne nagy változás. Van nekem amúgy 1 olyan mániám, hogy nVidia függő vagyok, szal Ati kártyám nem valószinű, hogy lesz :)) . Inkább cserélem gyakrabban a kártyákat :)

A mostani lapomnak amúgy meg van 1 olyan baja, hogy a rar-ok nem tetszenek neki. Valami alaplapon lévő tűzfal blokkol, jobban mondva valami az eternetvezérlő felé. Ezt úgy kell érteni, hogy lehúzok 1 torrentot és nem tudom icsomagolni, mert olvasási hibát ir.
Állítólag lehet ezt orvosolni a legújabb vezérlővel és az eternet vezérlő kihagyásával (ezt olvastam a neten), de nekem nem megy :(
Ezért is szeretnék túladni a lapon, amúgy meg nincs vele gond. Már majdnem mindent megpróbáltunk, de nekem is meg havernak is ugyan azt csinálja és nem megy.

Valami ötlet esetleg erről valakinek?

Javasoltátok az SLI-t is, de szerintem az nem nagyon kifizetődő. 2 kártya ára többet tesz ki mint 1 erősé nem? Teljesítményileg meg nem ad a 2 kártya 2x100%

(#145) Oliverda

Szépek az eredmények, de a 2 lap között nagyon kicsi az eltérés. Ennyi lenne csak a különbség AM2+ meg a AM3 között??
Stabilan megy amúgy a procid 3.8-on? Mert Én valahogyan ezt nem tudtam elérni :(

[ Szerkesztve ]

(#147) Oliverda válasza zirigy (#146) üzenetére


Oliverda
félisten

Mint már írtam alkalmazás függő a dolog. 3.7GHz amin megy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#148) antikomcsi válasza zirigy (#146) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nekem is van M3N HT Delux lapom, az említett problémával, még nem találkoztam soha, a driverral nincs semmi gond.

Javaslom szedd le a legutolsó drivert az NV honlapjáról nf780a-hoz.
Telepítés előtt távolíts el minden drivert, a vga maradhat.

Driversweeper-el szedd ki a maradékokat a regiszterből is.

Majd telepítsd a drivert. Mindent feltehetsz, kivéve egyet. Amikor kérdezi, hogy telepítse e az nvidia hálózatkezelő szoftvercsomagot arra nyomj NEM-et, az nem kell. És akkor nem kell bajlódni a hardveres tűzfal beállításaival, főleg, hogy van a routerban, és az op rendszerben is. Nem jó, ha ezek összeakadnak.

Ha sli-nél nem a legújabb kártyákat keresed, akkor jobban jöhetsz ki, mint mondtam 2 gtx280-at jó áron lehetett szerezni, és az ütősebb, mint 1 gtx295. Két használt 280 olcsóbb, és nagyobb teljesítményt nyújt, mint 1 új kétmagos vga.

Itt már a tápod lesz kevés, mert 150-160W-ot simán bekajál 1 izom vga, és a húzott proci is eszik ennyit. 480W a 12V-os ágon, és ebben nincs benne a sallang. Persze, lehet, hogy elvinné, de nagyon maxon menne szegény táp.

Szerezz be apróról, valami használt vga-t garival jó áron, és várd meg vele a következő generációt.

(#149) zirigy válasza antikomcsi (#148) üzenetére


zirigy
tag

Értem.
Köszi szépen a segítségeteket.
Kipróbálom a még 1x lapot, de mint említettem a haveromnak is ugyan ezt csinálja, a másiknak meg nem. Csak mi 2-en jártunk pórul.
Megpróbálom azt majd jelentkezem. Addig is köszi mindenkinek

Jah még 1 utolsó kérdés. Everestben az MCP hőfoka a csipszetet jelzi? Mert az normális, hogy alapon 87 fok, tegnap Call of Duty 4-en meg 97 fok volt?

[ Szerkesztve ]

(#150) t72killer válasza zirigy (#149) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

87 és 97 fok semmiképp sem normális. A gép legmelegebb pontja a GPU szokott lenni játék esetén, de még az sem közelíti a 100 fokot!!

Ha tényleg ennyi a hőfok, akkor valami komoly disznóság van...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.