Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) AtHoS válasza LackoMester (#49) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Már miért ne lenne játékonként is teszt. Amit lsc linkelt az egy átlagos teljesítménytábla a játékonkénti teljesítményekből kihozva. Oldalt a Spiele alatt megnézheted hogyan is szerepel a különböző játékokkal.

Pl. Crysis

#47 antikomcsi
Hát na igen. Csak lehet zöld helyett akkor inkább már a piros a favorit is közbeszól

read-only mode on the forum

(#52) mokus1


mokus1
addikt

45nanon 4magosnak 1,4v szerintem elbasz*tt sok.Bár ők tudják soknak tűnik.
Az meg a másik hogy fentebb linkelte valaki az 3,46gigás intel procit az 2magos.
Azért kemény de még mindig inkább egy Q9*** hasonló órajelen :)

(#53) jones965 válasza Tomcat (#33) üzenetére


jones965
Modder

Erről a 4 Ghz-ről tudnál linkelni egy sreent, ha nem nagy kérés.
Mehet a saját topikjába is. Kiváncsi vagyok nálad mennyi az a minimális fesz ehhez az értékhez.

(#52) mokus1: miért lenne sok ? Az intel más eljárás szerint készíti a szilicium lapokat, mint az AMD és szivárgó áramból adódó jelenségeket a SOI jobban elviseli.

[ Szerkesztve ]

(#54) Jim Tonic válasza Ottoka (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Legalább olvasnád el a linkelt tesztet... :(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#55) LackoMester válasza lsc (#50) üzenetére


LackoMester
addikt

Vak vagyok-köszi :DD igy már egészen más..
(hát elég durva fogysztás jöhet ki-félre értettük egymást,engem nemérdekel-de az alaplap végett érdekes lehet)

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#56) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

inkább az "e"-s procik jöttek volna, sokkal jobban örülnék! :D

(#57) Oliverda válasza mokus1 (#52) üzenetére


Oliverda
félisten

"45nanon 4magosnak 1,4v szerintem elbasz*tt sok"

Ezt mégis miből gondolod? :U

"Azért kemény de még mindig inkább egy Q9*** hasonló órajelen"

"Without a doubt the Phenom II X4 965 Black Edition is faster than anything you can get that fits into an LGA-775 socket at a remotely similar price point. AMD has done its duty well there, the 965 is clearly a better option than the Q9550 or Q9650 for that matter.

As a gaming CPU, it's actually competitive with the i7s. If you exclude the FarCry 2 results, which I hardly believe are representative of most games, the Phenom II X4 965 is easily just as good of a gaming CPU as an i7 in today's titles. Now once you start throwing in background tasks and look at future titles being more threaded then the picture becomes a little more muddy.

Overall application performance is very good from the 965's perspective. It's only in a handful of 3D or well threaded apps where we see the i7 really pull away. The 965 BE is competitive, just not faster."

[link]

Csak most vettem észre hogy az oldalról eltűnt az Intel logo. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#58) mokus1 válasza Oliverda (#57) üzenetére


mokus1
addikt

Onnan gondolom hogy nézegetem az árakat.És bizony az Intel árai barátságosabbnak hatnak.
Igaz most 4magos phenom1est keresek....

(#59) Oliverda válasza mokus1 (#58) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha. Már csak azt nem értem hogy az áraknak mi köze a 45nm-hez meg a feszültséghez...

Q9550 - $219.99

Q9650 - $319.99

II 965 BE - $249.00

zsolt320i: 705e és a 905e már egy ideje kapható.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#60) ProEvoFan válasza lsc (#45) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

hát én azt mondom, h 4magos fronton a Core 2 Q9550, 2,83 GHz 50-53Kért most a legjobb választás, főleg ha lapot nem akar cserélni az ember
ez a proci még mindig üt, nem is kicsit:)
persze hajrá AMD, mert kell az ár háború

(#61) mokus1 válasza Oliverda (#59) üzenetére


mokus1
addikt

Feszültségettől már leléptünk az árakra reagáltam.Én ph-n néztem nem dollárban mert ugysem úgy veszi az ember.

(#62) zsolt1129 válasza Oliverda (#59) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szép áron mérik,mit ne mondjak :K :U .

(#63) Oliverda válasza mokus1 (#61) üzenetére


Oliverda
félisten

"mert ugysem úgy veszi az ember."

Már aki... ;)

Az itthoni (kezdő) árak nem túl mérvadóak szerintem. A lelkes hazai kereskedők szeretik kilopni a vásárlók szemét.

Mondjuk az árgép (hardverKER) alapján:

Phenom II 955 BE - 45 875 Ft

C2Q Q9550 - 48 125 Ft

965 még nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#64) lsc válasza ProEvoFan (#60) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha nem tűnt volna fel i7-ről volt szó mint ellenfélről . Egyébként nekem még 4 mag sem kell, a mostani is majdnem sok, hogy később mi lesz az majd kiderül .

Az élet kegyetlen .

(#65) Ste válasza Ricco_hun (#30) üzenetére


Ste
addikt

my bad, hogy nem tudok gépelni, 65nm az

(#66) mokus1 válasza Ste (#65) üzenetére


mokus1
addikt

Fr 45nanot írnak mindenhol :)

(#67) AMD!4ever válasza antikomcsi (#42) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Amikor vettem még nemvót sokféle 48** as radeon csak a 4850 meg a 70.
Lassan már több mint egy éve neki... :)

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#68) AMD!4ever válasza AtHoS (#44) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Igvyan ellenék azzal is, de tetszik a vga teljesitménye :) ugyhogy megmaradt.,pedig drágábban is eladhattam volna csomó ideig mint ahogy vettem. vgánál ez elég ritka

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#69) Joachim21 válasza Oliverda (#57) üzenetére


Joachim21
senior tag

[link]

Oliverda itt egy link, amiben meg pont ellenkező következtetést vonnak le! Az sem mind1, hogy pl. az én Q9550esem 1.1 V mellettt megy 3.2Ghz-et, és ilyen órajel mellett meg már megeszi a Phenom II 965öt. Bele sem merek gondolni meddig menne ha 1.5Vot adnék neki, mint a Phenommal tették hogy elérje a 3.8Ghz-t.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#70) Oliverda válasza Joachim21 (#69) üzenetére


Oliverda
félisten

Tuningról, alulfeszelésről és egyéb módosításokról nem volt szó, másrészt überhűtéssel az AMD-ből is ki lehet hozni 4GHz feletti órajelet.

"Bele sem merek gondolni meddig menne ha 1.5Vot adnék neki"

Eddig? :DDD Az AMD-nek meg sem kottyan az 1.5V megfelelő hűtéssel. Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#71) grandtour2


grandtour2
tag

ajaj, hat sok ez a TDP. Ennyit villanyszamlat nem tudok kifizetni, mar igy is petroleumlanykat hasznalok :(((

(#72) t72killer válasza Joachim21 (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fogyasztásra/melegedésre/kigyulladásra nem következtethetsz önmagában a feszültségértékből.

Alapszintű elektronika: a felvett teljesítmény = P=U*I =U2/R, ahol R az ellenállás, amit kétlek, hogy ugyanannyi lenne egy intel és egy AMD proci esetében. Najó, egy proci nem úgy viselkedik, mint egy darab rézdrót, de a lényeg az, h az adott architektúráknak megvan az optimális feszültségigénye, és ehhez nem túl sok köze van annak, hogy azután mennyire fog melegedni.

Pl a penryn mobil procik 1.25V-ot kérnek (45nm, 2mag) - és max 35W hőt izzadnak. Az asztali Q9550-t is kb ugyanennyire kell kötni, mégis 95W-ot melegít!

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73) twollah


twollah
nagyúr

Talan ez lesz az uj CPU-m.

(#74) t72killer válasza twollah (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerinted jobb választás a 955-nél? elvileg ugyanaz a stepping/ugyanannyira lehet majd húzni :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75) Geönczy


Geönczy
aktív tag

Én is a fogyasztást néztem, hogy hú de sok.
Aztán belegondoltam, hogy a mindennapi életben annyira nem érdekel engem. Sose néztem, hogy mennyit kajál a procim. Egyedül az érdekelt, hogy a lehető leghűvösebb legyen.
Ha meg akarom beállítom a dinamikus órajelszabályzást és már a fogyasztás kérdése kilőve.
Meg hát a 920-som is majd ennyit eszik.
Egyébként nem rossz nem rossz :)

(#76) D4rkAv3ng3r válasza t72killer (#74) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Ezzel az erővel én meg majd 945 BE-t vennék. Azt is lehet húzni. :DDD
Igaz mostanában nem újítok gépet, nem érzem hogy kellene nekem win7, lap, CPU, DX11 VGA csere. -jó nekem a C2D +4850 + Vista. :)

(#77) t72killer válasza Geönczy (#75) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha az energiatakarékossági funkciókat beállítod, esetleg bios-ban alulfeszeled, sztem nem fogyaszt többet, mint egy x4 905, és ha nagyon kell a kraft, akkor restart és felteszed 4GHz@1.4-1.5V-ra. (vagy talán már win alól is meg lehet csinálni a feszelést és az órajellel való szórakozást, nem tomm)

#76: pontosan igazad van... mifelénk az olyan 15-20%-kal olcsóbb a 955-nél, és ugyanannyi a vége.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78) Oliverda válasza D4rkAv3ng3r (#76) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, csak olyan nincs és nem is lesz.

Amúgy szerintem év végére várható lesz ebből is a 125W-os verzió pont úgy mint ahogy tavaly a 9950-ből. Június végén jött a 140W-os és szeptember közepe-vége fele már itt volt a 125W-os darab amihez már csak 1.25V kellett 1.30V helyett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#79) Ari18


Ari18
őstag

Ez sem lesz tuningbajnok. 1.4V :( 1.45V a végük tehát nem sok maradt ezekben a procikban.

(#80) Bluegene válasza duffbeer (#5) üzenetére


Bluegene
addikt

elolvastam a tesztet, igen meggyőző :K

a QX9770-nel van partiba, ráadásul korszerűbb felépítésű(nativ 4mag, tehát időtállóbb)

igencsak meggyőző prockó :K

nyugodtan kijelenthetjük, hogy nagyjából egyszinten van az intel és az AMD, utóbbi a kétmagosok frontján az Athlon II Regor, négymagosoknál pedig a 965BE, igen kiváló :K

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#81) Oliverda válasza Ari18 (#79) üzenetére


Oliverda
félisten

+500-600MHz

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#82) adam320 válasza Bluegene (#80) üzenetére


adam320
senior tag

Kiválo proci,csak az a baj,hogy az intel sokal hamarabb tudta ezt a kiváloságot hozni mint az AMD :(

(#83) dezz válasza Ste (#21) üzenetére


dezz
nagyúr

A Phenom II, Athlon II (és majd Sempron II ?) 45nm-en készül.

(#77) t72killer: Win alól is megy, terhelésfüggően is automatikusan, több program is van erre.

[ Szerkesztve ]

(#84) D4rkAv3ng3r válasza adam320 (#82) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Hát igen testvérek között is legalább 2006-2007 felé kellett volna ezt kihozni, meg itt van a nyakukon az LGA1156-os Core i5/Core i7 8xx széria.
Mindenesetre tényleg nem rossz választás akár egy 955 BE. Igen rosszul írtam nincs 945-ből szorzózár nélküli változat.

(#85) Oliverda válasza D4rkAv3ng3r (#84) üzenetére


Oliverda
félisten

2006? Akkor még a Core 2 Quad sem nagyon volt még kereskedelmi forgalomban. Viszont ha egy évvel ezelőtt jött volna akkor sokkal többet kaszálhattak volna rajta. Mondjuk akkor nem is $249.90 lenne a kezdőár hanem mondjuk a duplája.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#86) Ari18 válasza Oliverda (#81) üzenetére


Ari18
őstag

Ahogy nézegettem a Phenom II topikot 3.7-3.8GHz-nél senkinek nem ment tovább.
nem hiszem, hogy emberi fesz mellett (1.45V) mennének ezek 4GHz+ Bőven elég egy X4 940BE az is megy ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#87) Zso2 válasza Bluegene (#80) üzenetére


Zso2
őstag

Nem vagy kicsit elfogúlt? Hol van még az egyszint? :D Melyik procikkal versenyeznek az új AMD-k? kicsit gondolkozz..

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#89) Oliverda válasza Ari18 (#86) üzenetére


Oliverda
félisten

Ami nálam járt 955 BE az 1.45V mellett vitte a 3.9et. A +500-600MHz pedig számításaim szerint 3.9-4.0GHz-et jelent. Az Anandnál járt példány is ment 4GHz-et: [link]

Esetleg ez: [link] :D

Nem kéne elfelejetni hogy azért nem minden Deneb magból lesz/lehet 965. Ezek a lapkák maradnak fent legutoljára a rostán.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#90) Devid_81


Devid_81
nagyúr

920, 940 még elfért volna szerintem egy ideig :U

...

(#91) Oliverda válasza Devid_81 (#90) üzenetére


Oliverda
félisten

Minek? Van/lesz helyettük alacsonyabb árcédulával és fogyasztással 945 és 925.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#92) Ari18 válasza Oliverda (#89) üzenetére


Ari18
őstag

"A +500-600MHz pedig számításaim szerint 3.9-4.0GHz-et jelent"

Miért én mondtam mást? :))

Ezek mennyire stabil órajelek? mert egy kép erejéig nagyon sok mehet 4GHz-t. Félre ne érts, nem szapulom az AMD-t. Valószinű én is AMD-t veszek, az Intel tokozás variációi miatt.

(#93) Ottoka


Ottoka
őstag

"Mivel a feszültség emelése négyzetesen hat a fogyasztásra, ezért az órajel és a feszültség együttes emelése átlagosan több mint 14 százalékkal emeli meg a fogyasztást, miközben a teljesítménynövekmény tipikusan 5 százalék alatti. Bár a jelenlegi gyártástechnológiával és szilíciumrevízióval az AMD láthatóan elérte a maximumot, melyet nyújtani tud, leadott teljesítményben még mindig nem érheti el az Intel kínálatának csúcsát."

Ennyi, vegyétek-vigyétek, és üljétek körbe egymást hangosan túlkiabálva milyen jó. Olcsó húsnak híg a leve.
A többi mellébeszéd.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#94) TomBoy1986 válasza Ottoka (#93) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Te is körbeülhetsz az i7-es haverjaiddal, hogy ráizguljatok 1-1 superpíájos eredményre. Még az a szerencse, hogy nem te döntöd el, hogy másnak mire van szüksége.

Ahogy itt most olvastam a kommenteket több volt a pozitív, mint a negatív hsz. (ráadásul az is nagyrészt tőled).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#95) Henkei válasza Ottoka (#93) üzenetére


Henkei
tag

Ezt biztos pont egy olyan intelkuki szopo irhatta mint amilyen te magad is vagy.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#96) Oliverda válasza Ari18 (#92) üzenetére


Oliverda
félisten

"nem hiszem, hogy emberi fesz mellett (1.45V) mennének ezek 4GHz+"

Te azt írtad hogy 4GHz+. :D

3.9-4.0GHz-re jók lesznek a jobb darabok 1.45V mellett.

Aztán már jöhetne lassan egy újabb stepping... :))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#97) Ottoka válasza Henkei (#95) üzenetére


Ottoka
őstag

LOL, ha el tudsz aludni anélkül hogy anyukád amd-s jelet festene a homlokára szólj....

amúgy a hwsw cikkiírója bizonyára örül majd kijelentésednek, remélem megteszi a szükséges lépéseket

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#98) Ari18 válasza Oliverda (#96) üzenetére


Ari18
őstag

Igazad van, rosszul írtam. 4GHz-t vagy az felett. Így akartam írni :B
Én azért megvárom még az Intel I5 és I7-es procijait.

(#99) sniper elite


sniper elite
senior tag

Nem vagyok nagy AMD szakértő, de ez olyan mint az Intelnél az Extreme Edition? :DDD

(#100) Bluegene válasza Henkei (#95) üzenetére


Bluegene
addikt

hagyjad, nem lehet több 12 évesnél

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.