Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Elég olcsó. Mennyi lenne vajon az ára, ha piacvezető lenne?
Azért ez a fogyasztás nem gyenge.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) orbano


orbano
félisten

jajj ne, ugye nem kezdi az AMD is azt, amit az Intel?

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) zsirfecske válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


zsirfecske
addikt

attól függ mihez képest, e8400-am felét eszi de csak 2 mag és 3ghz.

(#4) rybank válasza orbano (#2) üzenetére


rybank
senior tag

:) hát igen az AMD sem a két szép szemünkért csinálja, abban nincs profit ;]

(#5) duffbeer


duffbeer
őstag

Megérkezett?
Itt már tesztelik...:)

(#6) schawo válasza duffbeer (#5) üzenetére


schawo
titán

Mostantól kapható. A teszterek eddig sem a boltban vásárolták.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) joi29 válasza duffbeer (#5) üzenetére


joi29
őstag

-Az AMD-s fiuk megint kitettek magukért, a vga piac meghódítása után
a cpu fronton is a legjobb megoldást kínálják a játékosok számára,
már ha az ár/érték arányt vesszük figyelembe. :)

(#8) TomLion


TomLion
tag

A lényeg itt van:
"Több processzor is eltűnt az árlistáról, így befejeződött a pályafutása többek között az AM2+ tokozású és csak DDR2 memóriával használható Phenom II X4 920-nak és 940 BE-nek, a szintén négymagos, de csak 4 MB L3 gyorsítótárral szerelt 810-esnek, valamint a hárommagos Phenom II X3 710-es modellnek is."

Azért mert emeltek az órajelen? Feszt is kellett emelni, az olcsó modelleket így kifuttatják. Szerintem nagyon szűk sávban tudnak mozogni csak.

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#9) Thrawn válasza TomLion (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Szó nincs nyugdíjazásról, az AM3-as procikat ugyanúgy használhatod AM2(+) foglalatos alaplappal, S939-nél viszont teljesen megszűnt az utánpótlás, nem jöttek ki újabb procik hozzá.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) TomLion válasza Thrawn (#9) üzenetére


TomLion
tag

Már leesett, javítva

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#11) AMD!4ever válasza TomLion (#8) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Igaz.
Pár honapja még egy rakat 2magos proci közül lehetett választani,most már alig van pár féle,remélem azért ez nem tart örökké,mert nemmindenkinek a 4magos meg a csucsprocesszor kell :)
Értem hogy kell ez is,és jo ár-érték aránya is van,de ezért eltüntetni 4 másik procit? :F

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#12) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Így elsőre a teszt alapján elég jónak néz ki. :C

(#13) Pero válasza TomLion (#8) üzenetére


Pero
senior tag

inkább úgy kéne nézni, hogy az árszint maradt de jött legfelülre egy új proci ami letolta a listát, így jó pár proci elvesztette létjogosultságát. pl 710 ami eddig sem volt sokkal olcsóbb a 720nál, 920-940 sztem egyértelmű h miért esett ki, mivel van helyette ás ami támogat még ddr3at is. tehát teljesen ész szerű döntés volt ezeket kivonni, így áttekinthetőbb a paletta.

nem volt még a kezem között 955, de sztem azok között is sok ment 3,4et és kevesebb mint 1,4Val. az én 720asom is megy x4 3,4et, és nem kell neki 1,4V szerencsére :DD

másik topikból csak átmásolom. (nem saját)
CPU-Z Valid
kicsit bővebben [link]

[ Szerkesztve ]

(#14) TomLion válasza Thrawn (#9) üzenetére


TomLion
tag

Egyébként, ahogy a cikk is írja, nem minden AM2+ lap bírja el ezeket a procikat a fogyasztás miatt.
Szimpibb lenne egy új stepping, alacsonyabb fogyasztás mellett ugyan ez az órajel, mert ez így nem tűnik fejlesztésnek, csak megfelelő válogatásnak. Tuningban sem lesz jobb, mint a régiek (na jó, egy picit az emelt fesz meg a javuló kihozatal miatt).
Intelnél meg jonnek az új mainstream procik, és nem lesznek gyengék...

Ja, négy fázissal már nem érdemes komolyabban próbálkozni, az alatt meg esélytelen.
Ez persze az Intelekre is érvényes

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#15) Thrawn válasza TomLion (#14) üzenetére


Thrawn
félisten

AM3-asok közül sem bírja mind.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16) #65675776 válasza TomLion (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sehol nincs kiemelve, hogy csak AM2+ lapok ne bírnák.

(#17) TomLion válasza #65675776 (#16) üzenetére


TomLion
tag

Valóban, a nem 140W Ready lapokkal lehet gond, nyilván az olcsóbb lapokkal, amikbe pont jól illeszkedne pl egy X4810, már csak az ára miatt is.
Amit eddig megszereztél tuningal, azt most meg kell fizetned

(#13) Pero Igen, a szimplán DDR2 memvezérlős procikért talán tényleg nem kár, de nekem úgy tűnik, hogy ebben az architektúrában ebben a formájában már hosszabb távon nincs elég lehetőség, és szerintem az AMD is gőzerővel a kovetkező generáción dolgozik már.

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#18) Ottoka válasza joi29 (#7) üzenetére


Ottoka
őstag

Ha az ár/érték arányon azt érted hogy kis pénzért szart, akkor igazad van. Aki teljesítményt akar az pénzbe kerül, ez köztudott.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#19) Pero válasza TomLion (#17) üzenetére


Pero
senior tag

810 helyére jönnek majd be a 945ök majd ha minden igaz. szal nem marad lefedetlenül sztem semmi. én legalábbis nem látom értelmét annak ami pl VGA piacon van h kb 100Ftonként van VGA.
ami meg a fejlesztést illeti nyilván már dolgoznak a következő generáción, de ez most nem is arról szól.

Ottoka: sztem meg nem rossz marketing húzás, hogy esetleg egy olcsóbb prociból kihozod a nagyobb teljesítményét. nem mindenki vehet i7es rendszert, ez szimplán marketing. Nem mellesleg van akinek bejött, pl ahogy írtam is az én 720asom is megy simán x4 3,4GHz-t stabilan, de nem fizettem érte 60k-t.

[ Szerkesztve ]

(#20) TomLion válasza AMD!4ever (#11) üzenetére


TomLion
tag

Fontos lenne AMD nek az olcsóbb irodai szegmens, ahol eddig is jó volt az ár érték aránya a procijaiknak, de változik a piac, a jövő irodájában nettop szerű cuccok lesznek készre gyártva, abba pedig az X2 procik nem jók.
Maradna a low end gamer PC, amire Te is gondolhattál vagy nevezzk családi gépnek, ami helyett pill.talán érdemesebb konzolt venni... ;] vagy laptopot, attól fggően, hogy mire kell. Ez megint nem X2 vadászterulet

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#21) Ste válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Ste
addikt

Szerintem rendben van a fogyasztás. Tekintve, hogy 64nm-en készül és megy is rendesen. szerencsére bővült az mAtx lapok listája is, amelyek már bírják a 130W-os procikat, a nagy lapok többsége pedig elboldogul velük. Akinek mégsem, az még mindig választhat kisebb procit, igaz azt is csak óvatosabban tudja majd nyúzni

(#22) Solten válasza duffbeer (#5) üzenetére


Solten
addikt

..és itt is: [link] + egyéb helyeken... :)

Saor Alba

(#23) Dassler válasza Ottoka (#18) üzenetére


Dassler
őstag

A teljesítmény relatív. Enyi pénzért egyáltalán nem rossz vétel, és momentán kb felesleges többet költeni procira.
Már ne vedd sértésnek, de azért sz@rnak nevezni kicsit erős. Ha jobb procit csinálsz hasonló áron, akkor várjuk, jót tenne még egy szereplő a piacnak :)
Ez mindig is így volt, a többlet teljesítmény több pénz.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#24) DeckardCain válasza Pero (#19) üzenetére


DeckardCain
senior tag

810 helyére nem a 820 jön?
Illetve 3 magosból a 740?

(#25) TomLion válasza Pero (#19) üzenetére


TomLion
tag

Azért az nem esik jól, hogy pont az olcsóbb, %-ban jobban tuningolható procik tűnnek, el, noha ez mindig így van, nem túl meglepő, de ez a 965BE sokkal több marketing-gazdasági értékkel bír, mint teljesítmény-többlettel.
Ami a VGA piacot illeti, az már teljes egészében a következő generációról szol, és csak a raktársöprés érdekében kitalált kvázi új típusokkal van tele a vásárlókedv fenntartása, és a "hibás" GPU-k értékesítése végett

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#26) Henkei válasza Ottoka (#18) üzenetére


Henkei
tag

Latszik hogy fogalmad sincs az ar/ertek arany jelenteserol.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#27) Duree


Duree
veterán

Szerintem megfelelö ár-érték arányú,Lassan az AMD felnö az intelhez.

duree54

(#28) csatahajós válasza TomLion (#25) üzenetére


csatahajós
senior tag

De figyi már, azoknak a az olcsóbb, jobban tuningolható prociknak a helyére jönnek be az eddig eggyel magasabb árszegmensben lévő CPU-k, amik így ugyanannyiba fognak kerülni és a pénzedért magasabb teljesítményt kapsz tuning nélkül is. Másrészről szvsz azért a komolyabban tuningolók zömében nem a 10k-s procikat veszik :) (kivéve mostanában: Sempron X1 140 :DDD )

"de nekem úgy tűnik, hogy ebben az architektúrában ebben a formájában már hosszabb távon nincs elég lehetőség, és szerintem az AMD is gőzerővel a kovetkező generáción dolgozik már."

Idén szinte biztosra vehetően jön még egy 125W-os 965BE és szept. végén, október elejére rebesgetnek egy 975BE-t 3,6Ghz-cel és ott már lehet egy új stepping is. És jövőre még a 32nm-es Phenom II sem kizárt (anno az roadmapeken volt egy Hydra mag), ugyanis sajnos a Bulldozer csak 2011-ben jön, addig azért még van idő a Deneb-et finomítgatni.

Még annyit, hogy ez egy történelmi pillanat/processzor az AMD-nek, ugyanis ez a valaha kiadott legmagasabb gyári órajelű CPU-juk.

[ Szerkesztve ]

(#29) BloodRay


BloodRay
veterán

Azt hiszem egy ideig én még elleszek a 710-essel is. :)
Azért egy 965<->710 cserébe belemennék. :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#30) Ricco_hun válasza Ste (#21) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Milyen az a 64nm? :U

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#31) stratova


stratova
veterán

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy (általában) renderelésben és SuperPI-ben miért tángálja el Intel (főleg i7) csúnyán az új üdvöskét? Lehetőleg ne olyan szinten, hogy mert jobb vagy arra van optimalizálva. Az is igaz hogy az itt látott nem egy mainstream alkalmazás. Full HD játékra meg még mindig úgy látom, hogy ideális a X3 720BE a többiekhez képest.

(#32) joi29 válasza Ottoka (#18) üzenetére


joi29
őstag

-Úgy értem hogy ha valóban 200$-ért beszerezhető akkor egy
felsőkategóriás vga mellé magas felbontások mellet sokkal
költséghatékonyabb megoldás, mint az Intel hasonló teljesítményű Core i7-e.

(#33) Tomcat


Tomcat
őstag

Arra azért kíváncsi lennék hogy mennyivel nagyobb a tuningpotenciálja ennek az új 965BE-nek mint az én 940BE procimnak, ami léggel, jó hűtővel és némi feszemeléssel könnyedén megy 4 GHz-et.

Tomcat

(#34) Killing válasza TomLion (#14) üzenetére


Killing
addikt

Nem a fázis a lényeg, hanem az hogy mennyit bír a lap. Pl. :Az én GA-M56S-S3 lapom nem fogja ezt vinni, mert csak 125W-os procit bír el (habár van olyan 125W-os proci amit nem kedvel). A minnél több fázisnak a tuningosok örülnek, mert stabilabb feszt ad a procinak.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#35) csatahajós válasza stratova (#31) üzenetére


csatahajós
senior tag

Röviden: a Nehalem tud 8 szálat és tripla csatornás IMC-je van, szemben a Deneb 4 szálával és 2 csatornájával, ezért gyorsabb a renderelés sokkal. Minden ami sok magot/szálat mozgat ott a "napelem" közel dupla akkora teljesítménnyel tud harcba szállni.

A SuperPi-re inkább nem válaszolnék, az olyannyira optimalizált az Intel procikra, hogy csak na, de nem igazán mérvadó teszt. A SuperPi egyetlen egy dologra jó, hogy a saját procidat összehasonlítsd egy saját procis tuningeredménnyel, tehát csak ua-nak a CPUnak az összehasonlítására jó más órajeleken.

Majd az Intel pártiak kijavítanak ha tévedek de pl. ott is a Nehalem a SuperPiben messze nem volt akkora előrelépés, mint valós alkalmazásokban (tehát nem konzisztensek még gyártón belül sem az eltérések).

(#36) Izzé válasza DeckardCain (#24) üzenetére


Izzé
őstag

3 magosoknál így nincs nagy választék(nem mintha eddig nagy lett volna), tehát jöhetne már a 740.

[ Szerkesztve ]

(#37) Atis707


Atis707
tag

Jöhetnek a hatmagos am3 procik is ;] :))

(#38) stratova válasza csatahajós (#35) üzenetére


stratova
veterán

Értem köszönöm. :) Tudtam, hogy szeretik ezek az alkalmazások a sok magot és szálat de hogy ennyire :) Anno Northwoodomnál is szerette 3ds a HT-t. A három csatornás memóriakezelésnek még utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#39) Killing válasza Atis707 (#37) üzenetére


Killing
addikt

Socket F-be már van 6 magos Opteron.[link] ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#40) Daveedka


Daveedka
tag

végre megérkezett :C

(#41) AMD!4ever válasza TomLion (#20) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Hát igen,a low end kategoriát elviszik a konzolok és a laptopok,bár az én gépempen egy annyira ne lowend vga (4850) viszont mai szemmel nézve lowend cpu van 4850e
de igazábol nemtudom mi az amit ez a konfi nem bir 1680* as felbibe,jo graf mellet :N simán.

szoval én olyan gépet szeretek ami energiatakarékos kajakra, de amikor kell azért oda tud lépni.(3.1ghz) :K

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#42) antikomcsi válasza AMD!4ever (#41) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ha az energiatakarékos gépeket szereted, akkor miért 4850-et vettél? ;]

(#43) LackoMester


LackoMester
addikt

hát elég durva fogysztás jöhet ki :K egyébként nemrossz...de messze van Ci7 :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#44) AtHoS válasza antikomcsi (#42) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mert szereti a kajakot is, de azt meg vízen játsszák a nagyok, tehát szvsz. egy 4830-al is ellett volna bár ott meg biztos közbeszólt, hogy a 4850 mindössze 3k-val volt csak drágább. ;)

read-only mode on the forum

(#45) lsc válasza LackoMester (#43) üzenetére


lsc
nagyúr

Fogyasztás, teljesítményben sincs túl messze, főleg játékokban, hiszen ott gyorsabb mint az i7 .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#46) Kendek válasza LackoMester (#43) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én otthon amint betenném, máris azzal játszanék, hogy mennyivel lehet visszább venni a feszt. :)

<-ƘƘ->

(#47) antikomcsi válasza Kendek (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán

Sokkal!

A hátulütője csak az, hogy akkor az órajelet is vissza kell venni. :DDD

Mondjuk én 36xy MHz-en használom, de kell neki az 1.4V a tuti stabilitáshoz.

(#44) AtHoS

De ha a fő-fő szempont az energia takarékosság, és a játékoknál a teljesítmény, akkor nv vga kell, hybrid powerral, és egy energiatakarékos profil, ahol a proci magok ki vannak kapcsolva, és csak egy megy alulfeszelve.

Ha nem annyira szempont mégsem a fogyasztás, akkor pedig jól járt a 4850-el is bőven.

[ Szerkesztve ]

(#48) Kendek válasza antikomcsi (#47) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezek azért valamelyest válogatottabb darabok lehetnek, és tutira, hogy visszább lehet venni valamennyit a feszből. Mindig hagynak rajt egy kis pluszt a biztonság meg a drop kedvéért.
Meg aztán ha pl. a Giga lapokat nézzük, azok meg alapból még többel kínálják meg a procikat, érdemes azt is beleszámolni. Mindenképpen jó kikísérletezni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#49) LackoMester válasza lsc (#45) üzenetére


LackoMester
addikt

nem a fogyasztásra gondoltam,mert az nem nagyon izgat(akinek ilyen gépe van,le se xarja azt-sosem érdekelt mennyit fogyaszt a gépem-csak jó legyen :D )....a teszteket (játékokat)elnézve érdekes eredmény jött ki...nemtudom :F de érdekes nincs külön játékok szerint lebontva csak Performancerating Spiele alatt fut a teszt :F

Kendek-hát igen a feszültséggel érdekes eljátszodozni,csak ésszel :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#50) lsc válasza LackoMester (#49) üzenetére


lsc
nagyúr

hát elég durva fogysztás jöhet ki Akkor ezt a mondatod nem értem, a táblázatnál jobb oldalt én látok vagy 9 játék címet, csak rájuk kell kattintani, nem olyan bonyolult . Én az összesítést linkeltem .

Az élet kegyetlen .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.