Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zolee001 válasza RobbyJr (#50) üzenetére


zolee001
őstag

Jobban tennéd ha a cikket olvasnád el amihez kommentelsz,a legelsö link tartalmaz minden infot

https://docs.microsoft.com/hu-hu/windows/release-information/status-windows-10-1903
Gyengébbek kedvéért: Akinek ezek közül bármelyik létezik azoknak blokkolva van az upgrade
Known issues
This table offers a summary of current active issues and those issues that have been resolved in the last 30 days.

Summary Originating update Status Last updated
Display brightness may not respond to adjustments
Microsoft and Intel have identified a driver compatibility issue on devices configured with certain Intel display drivers.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Investigating
May 21, 2019
04:47 PM PT
Audio not working with Dolby Atmos headphones and home theater
Users may experience audio loss with Dolby Atmos headphones or Dolby Atmos home theater.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Investigating
May 21, 2019
07:17 AM PT
Duplicate folders and documents showing in user profile directory
If known folders (e.g. Desktop, Documents, or Pictures folders) are redirected, an empty folder with that same name may be created.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Investigating
May 21, 2019
07:16 AM PT
Error attempting to update with external USB device or memory card attached
PCs with an external USB device or SD memory card attached may get error: "This PC can't be upgraded to Windows 10."

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated
May 21, 2019
04:49 PM PT
Unable to discover or connect to Bluetooth devices
Microsoft has identified compatibility issues with some versions of Realtek and Qualcomm Bluetooth radio drivers.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated
May 21, 2019
04:48 PM PT
Night light settings do not apply in some cases
Microsoft has identified some scenarios where night light settings may stop working.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated
May 21, 2019
04:48 PM PT
Intel Audio displays an intcdaud.sys notification
Microsoft and Intel have identified an issue with a range of Intel Display Audio device drivers that may result in battery drain.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated
May 21, 2019
04:47 PM PT
Cannot launch Camera app
Microsoft and Intel have identified an issue affecting Intel RealSense SR300 or Intel RealSense S200 camera apps.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated
May 21, 2019
04:47 PM PT
Intermittent loss of Wi-Fi connectivity
Some older devices may experience loss of Wi-Fi connectivity due to an outdated Qualcomm driver.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated
May 21, 2019
04:46 PM PT
AMD RAID driver incompatibility
Installation process may stop when trying to install Windows 10, version 1903 update on computers that run certain versions of AMD RAID drivers.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated
May 21, 2019
04:45 PM PT
D3D applications and games may fail to enter full-screen mode on rotated displays
Some Direct3D (D3D) applications and games may fail to enter full-screen mode on rotated displays.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated
May 21, 2019
04:45 PM PT
Older versions of BattlEye anti-cheat software incompatible
Microsoft and BattlEye have identified a compatibility issue with some games that use older versions of BattlEye anti-cheat software.

See details > OS Build 18362.116

May 21, 2019
KB4505057 Mitigated
May 21, 2019
07:34 AM PT

(#52) hunluki válasza Exodius (#49) üzenetére


hunluki
senior tag

Másfél évente? Milyen évet írunk? 98/XP-ről beszélgetünk?

Nem, nagyon nem normális hogy hétköznapi használat mellett akármikor újra is kéne húzni az OS-t. Ha szanaszét vágod crackelt játékokkal, telepítgetsz fel/le rá mint az őrült akkor lehet hogy a registry annyira elhízik hogy érdemes újrahúzni mert egész egyszerűen gyorsabb és a sóval behintjük és újrakezdjük módszer a legkézenfekvőbb.

Viszont ez egyáltalán nem normális, főleg hogy service-ként van aposztrofálva a windows 10. Ez gáz.
Félreértés ne essék, ez nem windows fika, bármelyik OS amit újra kell rakosgatni az gáz.

(#53) Jesus_Shaves válasza Exodius (#49) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

"A finomhangolás visz el sok időt."
Erre Linuxon ott a 'git clone', lehúzom a config fájljaimat és minden olyan, mint előtte. A programok is.
Ugyanezt megcsinálhatná az MS is a beállításokkal, ha fiókhoz kapcsoltad a gépet. Bár talán van is erre valami sync settings opció, de még nem próbáltam.
Na majd ha lesz egy szabad hétvégém az update utáni újratelepítésre, lecsekkolom ;]

(#54) lócitrom válasza hunluki (#52) üzenetére


lócitrom
őstag

ilyesmit bő évtizeddel ezelőtt hallottam én is. mikor még menőzés tárgya volt egyes körökben kb. havonta formázni és újratelepíteni. átlag vagy értő felhasználó ilyet mi halálnak csinál egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#55) zolee001 válasza Jesus_Shaves (#53) üzenetére


zolee001
őstag

20 éve léteznek ilyen technologiák MS vonalon is és ingyenesek

(#56) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ezen az MS oldalon lehet manuálisan frissíteni 1903-ra akinek automatikusan nem tette még meg.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#57) RobbyJr válasza zolee001 (#51) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nekem nincs blokkolva a frissítés, és a listát megnézve nincs semmi hasonlóm.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#58) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Hát ez nagyszerű hír... :U Szerintem aki még nem telepítette, várjon vele.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#59) CPT.Pirk válasza Exodius (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az XP korszak óta ez már nem téma. Win7-et 1 alkalommal raktam fel, ment évekig míg egy hibás sata kábel meg nem ölte a partíciót. Azóta W10 van fent, azt se kell újrarakni. Linuxaim is vannak, azokat se kell újrarakni.
Laptopjaimon szintén ez a helyzet.
Ha egy mai oprendszer nem tudja a több év működést, akkor nem alkalmas napi használatra sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#60) Gabesz84 válasza GypsFulvus2 (#58) üzenetére


Gabesz84
őstag

miért?
A régebbi verziókban is megvan ez a sebezhetőség...

(#61) Tamás88 válasza gekkoXT (#42) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Benne van, csak hozd be a személyes beálltásokat (amikor az asztal hátterét akarod beállítani), és a bal oldalon lévő keresőben írd be a képernyőkímélő szót, ott a találatnál az elsőre kattints rá, és utána már be tudod kapcsolni.

(#62) GypsFulvus2 válasza Gabesz84 (#60) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Felületesen olvastam el, siettem, azt hittem, hogy csak a frissítéssel érkezett ez a rés.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#63) hallador


hallador
addikt

felment eddig OK, a snapshotot azért megtartom még egy hétig. Mondjuk a VMware tools.t kell max frissíteni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#64) gabor7th válasza hemaka (#15) üzenetére


gabor7th
addikt

Gondolom holnap úgyis jön a szokásos hír, hogy pár millió gép összeomlott miatta. Minek sietni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#65) azka79


azka79
aktív tag

Egy kis nyári szünet előtti adrenalin... :DD

(#66) OddMan válasza RobbyJr (#48) üzenetére


OddMan
őstag

Azt még elfelejtettem írni, hogy ellenőrizd, hogy nálad létezik-e a C:\Program Files (x86)\Common Files\BattlEye könyvtár. Ha igen, akkor a BattlEye könyvtárat helyezd át egy általad létrehozott ideiglenes mappába. Ha sikerült az upgrade, akkor utána mozgasd vissza. ;)

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#67) RobbyJr válasza OddMan (#66) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nálam nincs ilyen könyvtár.

Ma 1809-es frissítés óta meg a gép újraindítás helyet, leállítja magát, majd bekapcsol és kikapcsol, és csak a 3.ik bekapcsolás után áll fel a rendszer.
Volt bios reset, meg rendszer visszaállítás, de nem oldotta meg semmi.

Egyik haveromnak is a frissítés után, kikapcsolás után állandóan újraindult a gép, és nem lehetett kikapcsolni.
Jó lenne valami gyors javítás erre.

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#68) yericho800 válasza spyboy88 (#27) üzenetére


yericho800
aktív tag

nekem is.

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#69) HavocS válasza koko52 (#25) üzenetére


HavocS
senior tag

Nekem is 1803 van még mindkettő gépen. Mindkettőn engedélyezve van az update, szóval nem igazán értem. Mondjuk bánni nem bánom, ez legalább stabil. :D

(#70) Vikthor válasza HavocS (#69) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Manual update by MS...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#71) Sinesol


Sinesol
veterán

Siman felment, ugyanugy ezzel sincs semmi gond, mint a korabbiakkal. Ez a shaderes dolog erdekesnek tűnik, altalaban sok szál csak malmozik, vegre valami kihasznalja majd őket, kivancsi vagyok cpu limites helyzeten mennyit javit, vagy egyaltalaban mennyit dob, mennyivel lesznek simabbak tőle a jatekok.

[ Szerkesztve ]

(#72) Exodius válasza hunluki (#52) üzenetére


Exodius
őstag

Igazad van, de mit csináljak? Nem én keresem halálra magam azzal, hogy dilettáns op.rendszert építgetek, mint a redmondiak. :)

(#73) Kami11 válasza OddMan (#66) üzenetére


Kami11
őstag

Ez jó "tipp" volt, nekem ezzel a módszerrel sikerült frissíteni! Köszönöm hogy megosztottad! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#74) OddMan válasza RobbyJr (#67) üzenetére


OddMan
őstag

Tapsyfüles: Biztos, hogy nincs pendrive, sd kártya vagy külső usb-s eszköz pl. hdd csatlakoztatva? Virtualis cd/dvd pl daemon-tools el lett távolítva? Esetleg ha van fizikai optikai eszköz, akkor annak a sata kábelét is érdemes lehet lecsatlakoztatni. A lényeg, hogy csak a rendszer meghajtó legyen csatlakoztatva.
Ha így sem jó, akkor nálad valami más gond van. Fentebb zolee001 linkelt egy hibalistát, azt esetleg érdemes lehet újra átfutni.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#75) RobbyJr válasza OddMan (#74) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nincs csatlakoztatva nálam, deamon tools-t meg nem használok, szóval ezek kizárva.
Optikai eszközöm nincs a gépben, illetve zolee001 linkjét is megnéztem, újra átfutottam de nem találtam semmi ilyen hibát.
1803-al tökéletes volt a gépem, ma ennek a hír hallatán rámentem a frissítésre, 1903 helyett, 1809-et telepített fel a gép, azóta káosz a gép bekapcsolása, és újraindítása.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#76) OddMan válasza RobbyJr (#75) üzenetére


OddMan
őstag

Sajnos több ötletem nincs. Ha esetleg van BIOS frissítés az alaplaphoz, azt még érdemes lenne felrakni. Ja és a 1809-hez van pár összesítő frissítés, szerintem azokat is érdemes felrakni.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#77) RobbyJr válasza OddMan (#76) üzenetére


RobbyJr
őstag

Bios frissítést megcsináltam, mindegyikkel szórakozik a gép bekapcsoláskor, meg újraindításkor.
1809-hez felrakok mindent amit tudok, köszönöm a segítségedet!

Ezt olvastam a 1809 javításánál:
"Ez utóbbi egy bosszantó hibát foltoz, amely egyes felhasználóknál felboríthatja bizonyos driverek működését a Windwos 10 gyári visszaállítását követően, ami legrosszabb esetben a rendszer bootolását is megakadályozhatja."

[ Szerkesztve ]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#78) azka79


azka79
aktív tag

Nekem sem telepíti, a faxom se fogja lehúzni a drive-okat. :W

(#79) Yeffy válasza zolee001 (#55) üzenetére


Yeffy
veterán

Lehet kerni egy ket peldat, mit erdemes e celra hasznalni?

Hirhez: a feljebb linkelt video alapjan jonak tunik, lehet, nem sokara felrakom, bar elotte lementem a beallitasokat, ha tudom.
Valamiert nekem sem jott meg meg a 1809 sem, meg mindig 1803-on vagyok.
Mindegy, a segedlet egybol huzna le.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#80) scarabeus86


scarabeus86
tag

Ennél a verziónál hogy lehet kiiktatni a Defendert? A korábbi regedites módszer nem működik, így lassítja valamelyest a rendszert és szorgosan törli az aktivátorokat.

(#81) PuMbA válasza scarabeus86 (#80) üzenetére


PuMbA
titán

"így lassítja valamelyest a rendszert és szorgosan törli az aktivátorokat."

:N Van lehetőség kivétel megadására, de nincs warez a fórumon, szóval itt a vége ennek a beszélgetésnek.

[ Szerkesztve ]

(#82) hallador válasza scarabeus86 (#80) üzenetére


hallador
addikt

Legalább azért megvehetnéd egyszer, hogy megtanuld a használatát. Ha meg így használod, akkor legalább elolvashatnád a használatát. Nem tudom hova tart a világ de a mindent akarok 0 munkával mentalitás nem vezet sehova főleg az informatikába. Mondjuk lehetne egy olyan pont a miért jár ban, passzusban, hogy warez.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#83) koko52 válasza hallador (#82) üzenetére


koko52
veterán

És 2-3 ezért még lehet venni a w10 prot, rendes kulccsal.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#84) zolee001 válasza koko52 (#83) üzenetére


zolee001
őstag

Föleg hogy mindeféle aktiválás nélkül is müködik

(#85) NoMagix


NoMagix
addikt

Pár napja építettem egy új gépet új win10-el, most a frissítés után a tálcán lévő programra vagy pl. a feladatkezelőre is azt írja hogy nincs társítva alkalmazás állítsam be stb... csak az edge böngésző működik onnan!
Töröljem a frissítésseket vagy várjak a következő javításra?

(#86) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, 2 napja tiszta telepítéssel felraktam a májusi 19H3-as frissítést, eddig minden ok, viszont a telepítés után a Windows update-n keresztül a KB4505057 sikertelen telepítésként jelölte, 0x80242016 hibakóddal, a többi frissítés mellette rendben van. Újból viszont már nem találja, a rendszer naprakész (18362.116). A MS update catalog-ból kiválasztva és manuálisan próbáltam felrakni, viszont azt írja, hogy ez a frissítés már telepítve van. Ugyanez a dolog mindkét gépen jelen van, egyelőre semmilyen más gondot nem észleltem. Van rá vmi ötlet? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#87) OddMan válasza koko52 (#83) üzenetére


OddMan
őstag

Ennyiért csak a nagyvállalatoktól kilopott VL kulcsot tudsz venni, ami szintén illegális! Ideig-óráig működhet, ha szerencséd van, akkor évekig is, de ha észreveszi az MS vagy az adott vállalat, akkor visszavonják a lopott kulcsot vagy kulcsokat. Innentől kezdve pedig deaktiválódnak az adott lopott kulccsal használt Windows-ok.
A hivatalos W10 Home 64 bit verzió kb 30-35e ft.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#88) Kékes525 válasza junior11 (#86) üzenetére


Kékes525
félisten

"Windows update-n keresztül a KB4505057 sikertelen telepítésként jelölte"

A Megbízhatóságfigyelőben és az Eseménynaplóban is látod? Ha igen, ott kell lenni hibakódnak is és több információ is van erről. Azokból már el lehet indulni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#89) ncc1701 válasza OddMan (#87) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor vegyél használt w7-w8.x kulcsot, az is pár ezres, oszt működik. EU-ban legálisan lehet adni-venni az oem matricás windowsokat. Elég bolond az, aki otthonra megveszi az 50 ezres w10pro-t.

(#90) Vikthor válasza ncc1701 (#89) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#91) niof


niof
addikt

Érdekes. A HTPC-re csak ISO-bol a setupot indítva ment fel, a laptopnál meg az assistant-al. :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#92) Kuter


Kuter
senior tag

1-2 év azt a 120gb ssd nem lesz elég a rendszernek, ez egyszerűen nevetséges.
"640K ought to be enough for anybody."

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#93) RobbyJr válasza Kuter (#92) üzenetére


RobbyJr
őstag

Még egy jó darabig elég lesz a 120-as + 1-2 program, de egy izmosabb játék már nem elég valóban mellé.
Manapság már igen jó árban adják a 240-480-as SSD-ket, szóval érdemes beruházni rá.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#94) Vikthor válasza RobbyJr (#93) üzenetére


Vikthor
nagyúr

16 GB a Windows 10 Pro nálam 1903 telepítés után. Nem értem a problémát.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#95) Kuter válasza Vikthor (#94) üzenetére


Kuter
senior tag

Most még.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#96) RobbyJr válasza Vikthor (#94) üzenetére


RobbyJr
őstag

Előttem szólónak írtam, hogy a 120-as még egy darabig simán elég lesz. Szóval én sem értem a problémát.
Nálam se foglal valami sokat a Windows egyébként.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#97) Vikthor válasza Kuter (#95) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Még ha hízna is a Windows jelentősen, akkor is olcsó és elérhető árban van a Samsung 500GB SSD 970 Evo Plus pl.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#98) niof válasza Vikthor (#94) üzenetére


niof
addikt

Így van. Jó ideje 20GB körül (inkább alatt) megáll a friss telepítés. Később, ha elkezd hízni, arra meg vannak jó programok, amivel rendbe lehet úgy rakni, mintha friss lenne. Pl. a teljesen ingyenes PatchCleaner. Abszolút megbízhatóan működik. Plusz a saját lemezkarbantartója is már egész jól ki tudja pucolni a rendszert. Szóval, valószínűleg egy 120-as SSD nagyon sokáig elég lesz még alá.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#99) CPT.Pirk válasza Vikthor (#94) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Feltéve, hogy rendszeresen futtatod a lemezkarbantartót, ami még SSD-n is lassan dolgozik ha a winupdate maradványait takarítja...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100) Z_A_P válasza Exodius (#49) üzenetére


Z_A_P
addikt

A porgramok kb. 2-3 óra alatt megvannak

Persze, ha nalad egy total commander es egy mpc-hc jelenti a programokat. :U

En kb 1 hetig telepitettem, allitottam, stb mindent. Fejlesztoeszkozok, virtualis gepek, kulonbozo SDK-k, pluginek, halozati programok, atyauristenek, stb,stb..

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.