Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) csiby222


csiby222
aktív tag

Ebben a Windows 10 frissítésbe az Intel-sek megint kaptak a nyakukba valami biztonsági megoldást az spectre és meltdown mellé ami lassít? Ezt azért kérdezem mert gyanúsan csökkent az fps itt ott.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#152) Vikthor válasza csiby222 (#151) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én -10 fps-t tapasztalok a Rise of the Tomb Raider-ben. R6S csak pár fps, nem számottevő, max bosszantó.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#153) koko52 válasza Vikthor (#152) üzenetére


koko52
veterán

Nekem a 4690k a 1809 után már a sima 3470 előd szintjét se hozta játékban. Ment a háztól. Akkor mit hozna most? Azért ez elég bicskanyitogató. Főleg, hogy az Intel javaslata/nyilatkozata: a legújabb generációs processzorra kell váltani

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#154) Vikthor válasza koko52 (#153) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nálam 8700K, 2x8 GB 3200, 970 EVO Plus és 2080 VGA. Ez a bosszantó, hogy 800 rongyot kiad az ember egy konfigra és látja, hogy még a régi játékok és egyre szarabbak lesznek.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#155) borix válasza Frawly (#149) üzenetére


borix
őstag

Az nem valós.A 2GB RAM esetén a felét megeszi a 32 bit pro de a Core 2 Duo procit jobban használja 100% oldalak megnyitásakor a win7 nem használta ilyen mértékben.

(#156) MadGame válasza MadGame (#150) üzenetére


MadGame
senior tag

Valaki? :F

(#157) PuMbA válasza MadGame (#150) üzenetére


PuMbA
titán

Miért nem teszed át a Dokumentumok, Képek stb. rendszermappát a D-re? :) Jobb klikk tulajdonságoknál áthelyezheted... Én úgy csináltam meg. C-n tényleg csak a rendszer van.

[ Szerkesztve ]

(#158) MadGame válasza PuMbA (#157) üzenetére


MadGame
senior tag

Ott van, tehát az én fiókomhoz, a rendszergazdához tartozó alap Letöltések, Doksik, Képek stb., mappák a D-n vannak (oda is ment). De valamiért a játékot C Documents-be mentette és onnan kéne ezeket valahogy megmenteni…

(#159) csiby222 válasza Vikthor (#152) üzenetére


csiby222
aktív tag

Anthemban tűnt el jó néhány fps és R6-ban is sőt néha Overwatchban is furán ugrál az eddig beton stabil fps na most ez vagy VGA driver gond, hogy nem készítették fel rendesen erre az új win10-re vagy megint mókoltak valamit a processzor biztonsági megoldásait illetően de mondjuk előbbi szerintem max pár héten belül úgy is kiderül.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#160) PuMbA válasza MadGame (#158) üzenetére


PuMbA
titán

A játékot programozók nem voltak a helyzet magaslatán akkor :) Amikkel én játszok azok rendesen lekérik a rendszer mappa helyét és nem fix-en a C:/Users/<felhasználó>/Documents-be mentenek.

[ Szerkesztve ]

(#161) tatu9


tatu9
tag

Nekem felment csont nélkül, de eldobta HDD meghajtó betűjelét :F
A lemezkezelőben kiosztottam neki újra, azóta működik, adatvesztés nem volt.
Fogalmam sincs miért csinálta ezt, lehet nem tetszik neki a Ryzen. :U

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#162) csiby222 válasza tatu9 (#161) üzenetére


csiby222
aktív tag

Amikor szállingóztak az Insider programon belül a teszt verzióról a hírek a felhasználóktól már akkor jött a hír, hogy keveri a meghajtókat a frissítés akkor azt ígérték (Microsoft) ezt javítják és nekem nem is dobott fel figyelmeztetést a frissítés, hogy húzzam ki a pendriveokat vagy hasonló és nem is keverte össze a meghajtókat de akkor ezek szerint ezt sem sikerült csont nélkül javítani.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#163) liszi70 válasza PuMbA (#157) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...Dokumentumok, Képek stb. rendszermappát a D-re? Jobb klikk tulajdonságoknál áthelyezheted..."

Onnantól a D-re áthelyezett mappák lesznek az alapértelmezett Dokumentumok, Képek, Videók, Zene, Letöltések mappák? Tehát minden progi alapból a D-re helyezett mappákba fogja rakni az esetleges cuccait? A win újratelepítés is békénhagyja ezeket?

(#164) HDR123 válasza Necroman_Mk2 (#107) üzenetére


HDR123
tag

Jobb klikk és run as administrator a Disk Cleanup ikonra. Így látszódna a Windows update ideiglenes fájlok.
Van hogy 20-30 GB is!

(#165) PuMbA válasza liszi70 (#163) üzenetére


PuMbA
titán

"Onnantól a D-re áthelyezett mappák lesznek az alapértelmezett Dokumentumok, Képek, Videók, Zene, Letöltések mappák? Tehát minden progi alapból a D-re helyezett mappákba fogja rakni az esetleges cuccait?"

Igen :)

" A win újratelepítés is békénhagyja ezeket?"

Nem, Win újratelepítéskor újra rá kell mutatnod a D-n lévő mappákra, azaz "áthelyezni" az üres Dokumentumok, Képek stb. mappát a D-re.

[ Szerkesztve ]

(#166) tatu9 válasza csiby222 (#162) üzenetére


tatu9
tag

Azt én is olvastam, hogy a pendrive bekavarhat, nem is használtam akkor.
Ami még érdekes, hogy a 2db ssd-t nem bántotta. :C

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#167) Polllen válasza MadGame (#150) üzenetére


Polllen
nagyúr

A játékok többsége fel fogja.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#168) MadGame válasza Polllen (#167) üzenetére


MadGame
senior tag

Ok, köszi :)

(#169) ricsi99


ricsi99
addikt

Tegnap rászántám magam egy teljes rendszer ujratelepitésre.
Negativum:

A telepito pendrive-t kinevezte D: nek ,kézzel kellett visszaállitanom a betüjeleket.

jpg. mp3 filmek... alternativ lejátszót ha feltettem utánna állandóan visszaállitotta a saját lejátszóihoz... mondván hiba történt... miután kigyomláltam belőle a saját képnézegető/ lejátszó programjait azóta hiba nélkül megy.

Elöször hdd-re pakoltam fel ,és elég sok process-t ki kellett ütnöm ,hogy ne darálja le a hdd-t.

Asus xonar hangártyát vagy 3* fel kellett pakolnom ,mert random elhalgatott /eldobta a drivert... aztán meggyógyult magától.....

Pozitivum:

Gtx 770 karimhoz egy 380-as drivert pakolt fel... amivel stabilan megy nem a legujabbat :D

Levelezés csempére ik volt irva "Beszélünk Gamilül /Yahoul...stb... Fun.

Eddig még nem fagyott le....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#170) PuMbA válasza ricsi99 (#169) üzenetére


PuMbA
titán

"Elöször hdd-re pakoltam fel ,és elég sok process-t ki kellett ütnöm ,hogy ne darálja le a hdd-t."

Az elején mindig darálja, ez normális. Simán hagynod kellett volna pár napig. A process kiütéssel az a baj, hogy majd ha 1-2 év múlva jönnek a rendszer problémák frissítések után, akkor fingod se lesz, hogy mi okozza és 90%-ban a rendszerbe nyúlkálás lesz az.

"pg. mp3 filmek... alternativ lejátszót ha feltettem utánna állandóan visszaállitotta a saját lejátszóihoz... mondván hiba történt... miután kigyomláltam belőle a saját képnézegető/ lejátszó programjait azóta hiba nélkül megy.2

Ha az alternatív lejátszó nem képes kezelni a Windows 10 új alapértelmezett alkalmazás megadási módját, akkor visszadobja, de ha manuálisan a Windowsba osztod ki akkor nincs gond. Jól megírt és friss lejátszót kell használni, ami rendesen támogatja a Windows 10-et vagy manuálisan megadni.

[ Szerkesztve ]

(#171) ricsi99 válasza PuMbA (#170) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem szeretnék se cortana-t se egyebet ,se defragot , se egyébb kereső indexelő baromságot.... ugy aránylag tudom mi van a gépemen....

Ha véletlen kiütöm a frissitéseket még boldog is leszek. :C :C :C

Előző win 10 is kihuzott majd 2 évet..... szal a megszokott dolgok kikapcsolása csak nem okoz nekem nagy hátrányt.
Kiprobáltam programon , belül ,majd manuálisan... de visszadobta... ha nem azonnal akkor 1-2 perc mulva... mind1 , pl filmnézéshez/képszerkesztéshez a saját alternatív lejátszómat/egyebet preferálom , ha tetszik a 10-nek ha nem .

Nem azt irtam ,hogy mindenki igy használja....Felraktam ...és ezt tapasztaltam, mind1 remélem megint elvisz 2 évet.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#172) PuMbA válasza ricsi99 (#171) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig a defrag pont vinyónál fontos, mert egy idő után be fog lassulni a vinyód és tudod, hogy a vinyókat már így se szereti nagyon a Windows 10, mert SSD-vel sokkal pörgősebb :) Indexelés szintén azért van, hogy vinyón gyorsabban megtalálja a dolgokat és csak SSD-n nincs szükség rá, szóval gyakorlatilag ezek kilövésével lassítod a gépedet és nem gyorsítod. A Microsoft-nál nem hülyék ülnek.

Nekem 4,5 éves Windows 10-em is van és jól működik a cégnél, szóval ha vigyázol, akkor a Windows 10 elmegy a végletekig. Szüleimnél teljes gépcsere volt alatta: AMD helyett Intel proci, AMD helyett Intel VGA, DDR3 helyett DDR4 RAM és nem kellett újratelepítenem a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#173) PuMbA válasza PuMbA (#172) üzenetére


PuMbA
titán

3,5 bocs, 4,5 éve még nem volt Windows 10 :)

[ Szerkesztve ]

(#174) CPT.Pirk válasza ricsi99 (#171) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csatlakozom PuMbA-hoz, magad ellen dolgozol a defrag és az indexelés kiiktatásával. Előnyöd nem lesz belőle.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#175) liszi70 válasza PuMbA (#165) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! OK, akkor szerintem én is átteszem a D-re a rendszermappákat. :)

"Win újratelepítéskor újra rá kell mutatnod a D-n lévő mappákra, azaz "áthelyezni" az üres Dokumentumok, Képek stb. mappát a D-re."

Ez oké, de azt akartam kinyögni, hogy a tartalmat, tehát a rendszermappák D-re került tartalmát, és a D-re irányított mappákat békén hagyja-e a windows. Mert számomra nem egyértelmű, hiába, hogy a D-n van, de eredetileg C-n lévő rendszermappákról van szó, amik csak máshová lettek irányítva. Nem kebelezi be őket a windóz, amikor újratelepül? :D

[ Szerkesztve ]

(#176) ricsi99 válasza PuMbA (#172) üzenetére


ricsi99
addikt

ahammm ...
te miért nem használsz almás cuccot? pont neked találták ki....
Van valami véleményed /tapasztalatod a frissitésröl is?
Vagy csak tudod osztani az észt ki hogy használja a windows-t?
Tudomásom szerint a win egy "testreszabható operációs" rendszerként hirdetik.
Jobb ha tőlem tudod... ha az alapon sata vezérlő "ide" modban van akkor akár 10 alaplapra is ráteheted a ssd/hdd-et fel fog kelni.... ha viszont ahci-ba rakod akkor viszont elhasal... szal ennyit a vasakhoz való tanulmányokról.... ezt nem olvastad a Gameword-ban?
és jobb ha tudod SSD-t használok ,de elöször letesztelem HDD-n vagy virtuális gépen az ilyen dolgokat és ha használható/hibamentes akkor teszem fel éles rendszernek a gépre....hdd-n meg a Chicco filmgyüjteményem sem szokott töredezett lenni a seedeléstöl

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#177) ricsi99 válasza liszi70 (#175) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha a "C" particióra telepitesz friss wint akkor az nem foglalkozik azzal ,hogy a többi hdd/ssd particiódon mi van.
Az a lényeg hogy a "C: -röl szedj le mindent ami kell.
Sose árt ha a fontos dolgaidról idönként csinálsz egy mentést.... egy dvd-lemez már filléres... de az adatmentés nem annyira

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#178) ricsi99 válasza CPT.Pirk (#174) üzenetére


ricsi99
addikt

Nálam fő szempont ,hogy az adattárolásra használt hdd-t, amikor nem használom akkor kapcsolja le a win... valamiért borzalmasan tud zavarni pl esti filmnézésnél nekiáll kerregni a gép /hogy épp ugy érzékeli van szabadideje ,ezért elönézeti képeket készitsem a fotóimról...föleg ,hogy az intézőt nem is használom.
Defrag és az idexelés két külön dolog... pl a defragot beállithatod ,hogy mikor fusson ,vagy kézileg elinditod.. kikapcsol file indexelés mellett is tökéletesen működik.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#179) Jesus_Shaves válasza ricsi99 (#169) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

"Asus xonar hangártyát vagy 3* fel kellett pakolnom ,mert random elhalgatott /eldobta a drivert... aztán meggyógyult magától....."
Az egyetlen értelmes driver ezekhez az UniXonar, az ASUS képtelen volt normálisat csinálni. Ennél is leveszi időnként a hangot a jobb oldali hangszórón, de legalább újraindítás nélkül meg lehet oldani a problémát (eszköz letilt majd engedélyez)

(#180) Frawly válasza ricsi99 (#178) üzenetére


Frawly
veterán

Azt nem is állították, hogy a kettőnek van egymáshoz köze. Abban igazad van, hogy a defrag kézzel is futtatható. Az indexelés keresésnél segít. A prefetch meg programok betöltődésénél.

(#181) ricsi99 válasza Jesus_Shaves (#179) üzenetére


ricsi99
addikt

Gyári Asus driver nálam az előző windows-on random kékhalálokat okozott...
Azóta a UniXonart használom... (kopp.kopp) azóta nincs bajom vele...
Asio driver jó... de sajna nem a win barátja... úgy hallottam a Creative tulajok még nagyobb szivnak...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#182) ricsi99 válasza Frawly (#180) üzenetére


ricsi99
addikt

"prefect"
ez valahova jól eldugták most ... nem találtam meg a "számitógép kezelés"-nél...
Még küzdök a rendszerrel mert valami csak csak 10-15 percenként felkelti a hdd-t
aránylag halk gépem van és baromi zavaró ...ez a leghangosabb a gépemben :F

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#183) CPT.Pirk válasza ricsi99 (#178) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bizton állíthatom, hogy ilyet nem csinál. Akárhányszor bemegyek a fényképes mappámba ahol elég sok kép van, ott mindig nulláról áll neki indexeképeket készíteni és ráadásul nagyon lassan csinálja, mert ugyanazzal a mappával a Dolphin fájlkezelő Linux alatt sokkal hamarabb végez.

Ettől eltekintve 2 hdd is van a gépben egy ssd mellett, ráadásul totál hangtalan a léghűtésem, mégsem hallatszik hdd darálás ki a gépből. Defrag is alapértelmezés szerint csak fix időpontokban fut le.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#184) ricsi99 válasza CPT.Pirk (#183) üzenetére


ricsi99
addikt

Sorry csak példának hoztam fel... de valamit csinál néha ha felkel a hdd.... magátol miért pörögne fel?
Én Káli linux alatt fejlesztem a tudásom/kontárkodok... ott max lekapcsolásnál pörög fel a hdd ha nem használom amúgy.
Léghűtés??? Az nekem zajos :C ...+nyitott a gépházam :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#185) csiby222 válasza ricsi99 (#184) üzenetére


csiby222
aktív tag

Én arra a vinyóra erősen ránéznék egy HD Sentinel progival és a smart adatokat is tüzetesen átnézném mert elég fura az amit leírsz. Nekem olyan vinyóm ami gyárilag kerregett az a Quantum Fireball volt de az se ma volt. Ez saját példa van egy sata2-s Samsung a gépbe gyenge volt a tápom az csinálta azt hogy leállít újraíndult de ezt a smart adatokban láttam is. Mióta új nagyobb tápom van nem csinálja.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#186) ricsi99 válasza csiby222 (#185) üzenetére


ricsi99
addikt

Biztos hibátlan.
1.) Előzöleg belakott win10-nél már nem kelt fel.
2.) Linux alatt hibátlan szintén.
3.) Tudom milyen kerregésre gondolsz... a hdd-k ha nem megfelelönek érzik a hömérségletet akkor ujra kalibrálják magukat/vagy épp ha kedve van..... van egy 160gb-s hdd-m szintén samu, ami csinálja ezt ,de az nem megy ebbe a gépben ,+ az nem leáll és felpörög /sector hiba/ hanem csak kerreg
4.) az eröförrás figyelöben látam olyankor hogy a "system" olvas róla... csak még nem tudtam megtalálni ,hogy pontosan mi

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#187) Frawly válasza ricsi99 (#186) üzenetére


Frawly
veterán

A Win10 olvas róla, nagyon lemezintenzív OS, állandóan tekeri a háttértárat a háttérben, ha kell, ha nem. Csak úgy tudod ennek elejét venni, ha SSD-re váltod, a HDD-t meg külső meghajtónak használod, és nem csatlakoztatod a géphez állandóan.

(#188) ricsi99 válasza Frawly (#187) üzenetére


ricsi99
addikt

Az hogy a "C:"- n motoszkál állandóan ,mert állandó log /tmp még csak csak...
De hogy az oringint az elöbb kellett lelönöm mert kutakodott az összes meghajtómon az csúcs...
"OriginWebHelperService.exe"... ugy hogy az origin el sincs inditva /inditomenüben sincs /se belogolva...
Kezdem azt hinni ,hogy mivel lefrissítettem az összes külsö progimat ,lessz még min csodálkozni.
Ez pld .a mezei üresjárat...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#189) lócitrom


lócitrom
őstag

értem én, hogy aki HDD-t használ az már szar ember, de hogy konkrétan lomhább a rendszer, mint bármikor eddig az valami hihetetlen. gyakran látom, hogy a DCOM anyámpicsája meg a RPC távoli elérés eszi a gépet. tudnám minek vagy mi váltja ki. diagnosztizálni ezen a rendszeren értelmese bármit képtelenség. átlag felhasználás mellett soha a büdös életbe nem lesz már olyan, hogy ne kelljen esetleg 2-3 évig újratelepíteni ezt a szart? minek tényleg megvenni ezt, ha egy frissítés következtében bármikor átalakul az i7 egy 1,4 ghz-es athlon xp szintjére?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#190) ricsi99 válasza lócitrom (#189) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem ezért eröltetik az m2 ssd-t ...
De ha belegondolsz a win már egy multifunciós 1 000 000 különböző összeállitáson is működőképes rendszer.
Ezen felül fű /fa már ir hozzá valami programot de ha nem kalppol akkor már a win a hibás.
Linux hivő sem vagyok /annak is vannak előnyei és hátrányai.
Azuán ha belegondolsz az átlag user-nek fogalma sincs róla hogy mit kellene csinálnia ,ezért fut a háttérben minden ellenörző /védő/hálózatkezelő mechanizmus
Pl egy win95-98 at simán agyoverhettél egy drivertelepitéssel is ,úgy hogy az fel sem kelt többé
Központosításnak (minden win egyforma) ez az ára... hihetetlen komplex és lassú.
Almás gép azért gyors mert a rendszer megirják ami kb 10 féle vason megy és csók. Csak a saját "store" és csók. Vagy "megtöröd" a rendszert de attól a pillanattól kezdve support vége /garancia vége.
Régebben azért volt a starter/home/pro/enterprise verziók közt különbség.
Szerintem most csak annyi hogy nincs kint az ikonja +letilva... de ugyan ugy a gépeden figyel.
Amit tehetünk:
Beállunk a sorba és veszünk egy atomerőművet ami elvisz mindent. +bétateszer is vagy :D
Régebbi oprenszert használsz, cserébe lemondasz 1-2 újdonságról. +több hajad is marad
Küzdesz ,hogy farigcsálj addig a rendszeren amig nem lessz számodra megfelelő ...aztán rájössz ,hogy a napi felhasználásra egy usb-re felmásolt live linux is nagyjából elég :D

Amúgy meg a pénzről szól az egész... mert amúgy az userek még mindig core2 tolnák a facebook-ot...de ugye a kötelező/alattomos frissitések után win7 -win8 win10... oppá lassú már az öreg gép vegyünk újat szindróma.
Miért hódit a linux? Pl mutathatok 10 évnél régebbi gépet /pen drive új/ amin teljes nyugalomban el lehet netezgetni /filmet nézni/facebook /képszerkesztés miegyébb, és valahogy nem a homokora vagy pörgö karika teszi ki az életed

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#191) lócitrom válasza ricsi99 (#190) üzenetére


lócitrom
őstag

nem egészen értem mit szeretnél ezzel a szám. tech. történelemmel közölni, amit magam is elég jó ismerek pingvines rendszerrel együtt, de azt most aligha tartom valószínűnek, hogy pusztán kapitalizmusból megy a frissítés óta egy-egy háttérfolyamat átlag 15-20%-os CPU igénnyel, mikor éppen olyanja van.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#192) PuMbA válasza ricsi99 (#188) üzenetére


PuMbA
titán

Amíg ilyen PCMeterV0.4-ek vannak a gépeden, nem csodálom, hogy állandóan motoszkál a HDD-t :) Nézd meg, például az MSI Afterburner épp olvassa a lemezed.... szükséges szoftver? Nem és hány hasonló program b*sztathatja még a lemezed ezen kívül....

Én nem láttam ehhez hasonlókat a szüleim Windows 10-én, amikor HDD volt nekik (fél éve már nekik is SSD van), de az is biztos, hogy nem voltak a gépen megbízhatatlan forrásból programok, amikről fogalmad sincs, hogy mit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#193) Lord Myn válasza ricsi99 (#181) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A Creative már csinálja hozzá a drivereket, X-Fi topikban folyamatosan linkelem a megfelelőket (Titanium szériához már van, régi X-fi-khez egyelőre béta).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#194) Malák


Malák
aktív tag

A kereső érezhetően okosabb lett!
Nagyon ráfért már, de végre használható. Még pár funkció hiányzik és jó is lesz! :D

(#195) ricsi99 válasza PuMbA (#192) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezek egyenlöre ideigleines programok... ha összerakok egy gépet vagy az enyémmel szórakozok akkor felpakolok pár tesztprogramot ,aztán ha minden klappol leveszem... pöttyet szoktam tunngolni is
Az "origin" volt nálam az utolsó bűnös hdd matató progi legyalultam és... éjszakára bekapcsolva hagytam a gépet.... logok szerint ilyen másfél-két oránkint pörgette fel a másodlagos hdd-t.
Nem hiszem ,hogy a szüleid/vagy te ovelrolckolnád a videokártyát mert akkor rögtön tudtad volna ,hogy az álltalad emlitett 2 program ,ahhoz szükséges... legalábbis amig kikisérletezed a maximum órajelet

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#196) M@cika válasza ricsi99 (#195) üzenetére


M@cika
őstag

Nálam az auto energiagazdálkodás kb. 20 perc után lekapcsolja a HDD-ket és 1 óra után - vagy mittomén - elküldi aludni az egész gépet. És amikor mondjuk valamiért átnyúlnék a HDD-re, akkor vagy 10s mire felpörög és elérhető a tartalma.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#197) ricsi99 válasza M@cika (#196) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen ,ez igy teljesen jó,ez az alapértelmezett

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#198) ricsi99 válasza lócitrom (#191) üzenetére


ricsi99
addikt

Arra akartam célozni ,hogy valószinű különbözö csapatok dolgoznak ,egyes területeken és ha valaki frissit egy részt ,akkor nem biztos hogy 100% osan jó lessz hozzá a másik rész ,mert mondjuk az a rész és frissitik, igy tovább tovább...
+szerintem nem opció az optimizálás... ha fillérekért adják a rendszert akkor valószinű az alátett vasakon keresnek, valami úton módon...sok mindent el tudok képzelni az amerikai "MS" röl ,de a jótékonykodást azt nem,ezért szándékosnak is tartom ha "gyengébb" gépek háttérben való kivégzését... almáséknál úgyi meg is buktak

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#199) lócitrom válasza ricsi99 (#198) üzenetére


lócitrom
őstag

ez fantasztikus, de pont nem valami régi bárkáról beszélünk. és ahogy említettem bizonyos szolgáltatások magasan fogyasztanak. mikor már az egér beakad a képernyőn, azért tán nem arról van szó, hogy pénzt látnak akármiben. hamarabb mondok le róla teljesen, ha 2019.-ben ez egy stratégia lehet szoftverfejlesztés terén.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#200) shakti69


shakti69
tag

Sziasztok,

Én egy hibával találkoztam. Az éjszakai módot "elfelejti" képernyő automatikus kikapcsolás, majd életre keltés, ill. játékok után. Találkozott ezzel valaki, megoldás? Vagy várjak javításra? :DD
Együtt lehet élni vele, de nem szeretem a nem működő funkciókat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.