Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Polllen válasza Kuter (#92) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam elég régóta fixen 50 GB a rendszer partició. Most feltolom 60-ra, mert egyre több program - hiába nem a c-re van telepitve-, durván szemetel a user mappába.

Bár lehet inkább ez utóbbit rakom át máshova.

Amúgy ha ma letöltők egy friss telepítöt, abban ez a verzió lesz?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102) Lord Myn válasza Z_A_P (#100) üzenetére


Lord Myn
senior tag

+1 :K De rohadtul utálom, amikor gépet cserélek vagy valamiért mégis újra kell húzni a rendszert.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#103) Malák


Malák
aktív tag

Minden Surface verzió gondtalanul frissült rá, sebességre is kisebb léptékű frissítésnek tűnik, jelentős tárhelyigény változást nem vettem észre.

1db kékhalált vagy errort sem kaptam 20db-nál :)

(#104) ncc1701 válasza Lord Myn (#102) üzenetére


ncc1701
veterán

Legutóbbinál már gondolkodtam rajta, h megfizetek inkább valakit, csak tegyen fel mindent, ami a régi gépen volt.

(#105) zolee001 válasza Malák (#103) üzenetére


zolee001
őstag

Most terjesszük fel öket Nobel dijra mert a saját gyártmányu hardware képes futtatni a saját oprendszerüket?
Nem mindig sikeredik nekik még ez sem

(#106) M@cika válasza ncc1701 (#104) üzenetére


M@cika
őstag

5000-es óradíjjal felrakom, aminek legálisan a birtokában vagy, illetve ingyenes verzió. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#107) Necroman_Mk2 válasza Kuter (#95) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A Disk Cleanupban van egy Cleanup System Files opció is, amit egyes Feature Update-k után érdemes lefuttatni, hogy az előző verzió maradványait kipucolhassa vele az ember. (Kb. mint Linux alatt a régebbi kernel verziók eltávolítása.) Ezáltal több gigát lehet felszabadítani a rendszer partíción. Eltart egy ideig, ez tény, de kb. fél-egy évente csak egyszer kell ránézni és futtatni.
Persze ha valami speciális/egzotikus programot futtat az ember, ami egy új W10 verzió alatt nem úgy működik, ahogy kéne, akkor jobb, ha megvannak a régi rendszer adatai a roll-backhez. Ezért ennek futtatása nem egyből ajánlott, hanem mondjuk csak 1-2 hónappal a feature update feltelepülése után.

https://tr3.cbsistatic.com/hub/i/r/2016/03/04/8084692a-772a-4559-81b7-79e816db425a/resize/770x/0880b1b0c78de4215c5d1d81c8c9ea43/fig-d-2-29.png

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#108) #93794560


#93794560
törölt tag

Nekem ez a 1903-as abszolút bejön. A legördülő rendszermenük vakító fehérségét enyhén szürkésebb árnyalatúra cserélték, a Jobb Klikk/Új és a Jobb klikk/Küldés menük már villámgyorsan reagálnak. A gyári Windows háttérkép sem az a komor sötét, ez a világosabb dizájn tetszik. Az egész rendszer reszponzívabb, gyorsabban reagál, amiben nagy része van a legördülő menük gyorsaságának. Eddig csigalassúsággal nyíltak meg, most már villámgyorsak.
Eddig nem tapasztaltam sem hardver, sem pedig driverhibát, kék halál, és fagyás nem jelentkezett. Remélem, így is marad!

[ Szerkesztve ]

(#109) Kékes525 válasza #93794560 (#108) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az egész rendszer reszponzívabb, gyorsabban reagál, amiben nagy része van a legördülő menük gyorsaságának."

Ez szerintem inkább a Teljesítménybeállítástól függ, gyanítom, hogy ezzel manipuláltak (másképp állították be). Ha az animációkat letiltod, nagyon gyorsnak érzed a rendszert, ha pedig egyiket sem jelölöd be (legjobb teljesítmény) akkor pedig piszok gyorsnak tűnik a Windows 10. Nem hiszem, hogy ez egy új feature.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#110) Malák válasza zolee001 (#105) üzenetére


Malák
aktív tag

DEHOGY! Ezt el is várom tőlük. Ettől függetlenül még lehet neki örülni, illetve másnak hasznos infó lehet, hogy ezekkel nincs most baj.

Nem értem minek kell belekötni.

Ha meg nem akarsz attól félni, hogy melyik frissítés mit fog okozni, akkor te is vegyél Surface-t és nem kell többet elégedetlenkedned.

(#111) User64476


User64476
őstag

Surface 4en a BT egér a frissítés óta akadozik.

(#112) #77646080 válasza #93794560 (#108) üzenetére


#77646080
törölt tag

Egyetértek veled.

Tegnap délelőtt frissítettem, az azóta eltelt időben probléma nem jelentkezett.

(#113) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok, az Atom x5-Z8350 procival szerelt gépek meg fogják kapni ezt a frissítést?
Windows updateben még nem jelent meg, hát megpróbáltam a windows frissítési segédet és vmi olyat írt ki, hogy a processzorra még nem érhető el a frissítés. Amint elérhető lesz, megjelenik a win updateben...
Köszi előre is!

We were here

(#114) #93794560 válasza Kékes525 (#109) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam ezek az animációk a 1809-ben is le voltak tiltva, mert ezeket én mindig így állítom be, de ennek ellenére lassabban reagált a rendszer.

(#115) Yeffy válasza Yeffy (#79) üzenetére


Yeffy
veterán

Valaki megtenne (ha mar akit kerdeztem, nem valaszol), hogy mondana egy-ket pelda programot, ami bevalt erre a "beallitasok, registry, group policy, stb-k lementese"-re?
Mielott felpattintom ezt, szeretnek kimenteni mindent.
Ugyan be vagyok logolva Ms fiokkal, es aktiv a sync, nem bizom benne.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#116) Kékes525 válasza #93794560 (#114) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor az valós gyorsulás lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#117) niof válasza Kékes525 (#116) üzenetére


niof
addikt

Én is reszponzívabbnak érzem, mint a 1809-et. Nem tudom placebo e, de kapásból feltűnt, az előző frissítéseknél viszont nem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#118) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Már két bugba bele is futottam.
Néha képes a jobboldali értesítési menü nyitva maradni és nem lehet becsukni, csak restartal.
A start menüben a tapipaddal nem lehet görgetni gesztussal. Mindenhol máshol igen. Furi.
Egyébként szerintem érezhetően jobban eszi a gépet.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#119) Sinesol


Sinesol
veterán

Sok helyen 7-8 ezer forintért lehet venni legálisan, azok nem hiszem, hogy lopottak lennének. [link]

[ Szerkesztve ]

(#120) Kékes525 válasza niof (#117) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, olvastam róla, de sokszor az emberek belelátnak dolgokat. Érdekes lehetne lemérni, hogy objektíve ez mennyit jelenthet egy adott hardver és szoftver környezetben.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#121) Sub-ZeRo válasza Exodius (#34) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem 1709 óta van frissítve, semmi gond vele. :DDD
Kinek hogyan áll kézre a dolog. Nálam működik a dolog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#122) hallador válasza Exodius (#49) üzenetére


hallador
addikt

A win telepítés 20 perc a driverek letöltése, telepítése 1 óra, a programok felrakása ninite-vel 10 - 15 perc. Windows frissítés 2 - 3 óra.
Akkor kezdődik a probléma, ha van egy VMware Workstation, 5 - 6 VM, meg mondjuk fejlesztő vagy, vagy rendszermérnök vagy, mert akkor ez egy hét is lehet mire minden vackot bekonfigurálsz.

Ez volt az egyik ok amiért már csak VM-ként futhat a Windows nálam, nincs driver, pikk pakk újra indul. És ha Linux upgrade van a VM visszarakható a Type II-es virtualizáció alá egy perc alatt.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#123) simonzé


simonzé
addikt

Hű de jó.most a család minden gépe megint 60-90 percen át lesz zombi.
A kedvencem az a rész, amikor a 8 magos, ssd-s, 8 giga ramos gépemen 60 percen át van kiirva, hogy "A frissítés folyamatban, kérjük ne kapcsolja ki a gépet! 67%"
A legjobb, hogy a 67% 40 percen át kint lesz, nagyon várom már!

Köszönjük picipuha!

I don't fit in. I fit out.

(#124) Sinesol válasza simonzé (#123) üzenetére


Sinesol
veterán

Az hogy a fenébe? Azén gépemen kb ha 5 perc volt a frissites cakompakk.

(#125) niof válasza Sinesol (#124) üzenetére


niof
addikt

Detto.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#126) copass válasza simonzé (#123) üzenetére


copass
veterán

csak nem amd véletlenűl?!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#127) Sinesol válasza copass (#126) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekem most épp AMD gépem van, két hónapja még egy I5 8400-am volt, szóval friss összehasonlítás és semmi különbség nincs telepitésben, frissitésben, pár perc itt is ott is.

[ Szerkesztve ]

(#128) simonzé válasza copass (#126) üzenetére


simonzé
addikt

Még nem frissitett egyik gépem sem, csak a korábbi tapasztalat mondatja velem.

I don't fit in. I fit out.

(#129) CPT.Pirk válasza Sinesol (#124) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Core i5-520M procis ThinkPademen a féléves W10 frissítések települése olyan 30-45 perc, és utána még ennél kicsit több idő a lemezkarbantartó lefutása. Nyilván a HDD sebessége erősen korlátozó tényező, mert az SSD-t más oprendszernek hagytam meg, nincs érdemben használva Windows a gépen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#130) koko52 válasza copass (#126) üzenetére


koko52
veterán

AMD a gépem és kb 4perc volt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#131) CPT.Pirk válasza koko52 (#130) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs ilyen különbség... A céges Core i7-8600k procis ssd-s gépen olyan 10 perc körül ment le a 1809-re frissítés...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#132) koko52 válasza CPT.Pirk (#131) üzenetére


koko52
veterán

Pedig annyi volt. Letöltést nem számolom. Kaja idő 8-kor kezdődik, akkor rányomtam. 8:05-kor már neteztem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#133) CPT.Pirk válasza koko52 (#132) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak arra utaltam, hogy nincsenek hátrányban az AMD procis gépek. Miért is lennének? :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#134) Silεncε válasza simonzé (#123) üzenetére


Silεncε
őstag

A laptopomon (T450s) nekem is hosszabb idő volt, asztali gépen a letöltés volt kb fél óra, maga a telepítés meg mint egy sima win frissítés, néhány perc. Ott más gondok lesznek, ha ez egy asztali gépen 1 órát vesz igénybe (vagy te letöltéssel együtt számolod)

(#135) Yeffy válasza Yeffy (#115) üzenetére


Yeffy
veterán

Senki? :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#136) ncc1701 válasza CPT.Pirk (#133) üzenetére


ncc1701
veterán

Csak trollkodott.

(#137) CPT.Pirk válasza ncc1701 (#136) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én tudom, de ez nem mindenkinek jött át. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#138) Malák válasza Yeffy (#135) üzenetére


Malák
aktív tag

Én lemezképet szoktam csinálni, viszont az körülményesebb és kevésbé használható, de ha nagy gáz lenne, akkor bármikor pontosan ugyan oda tudsz visszajutni, mint amikor mentetted.

(#139) Kékes525 válasza Yeffy (#115) üzenetére


Kékes525
félisten

A legjobb: Macrium Reflect 7 és a működéséről: [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#140) kk75


kk75
tag

"Windows Sandbox may fail to start with error code "0x80070002"

The issue affects Windows 10 systems in which the system language was changed during the update process. Windows Sandbox cannot be started on affected devices, and the error "ERROR_FILE_NOT_FOUND (0x80070002)" is displayed in that case."

A beharangozott Windows Sandbox sem működik (a lokalizált verziókban).

[Windows 10 Májusi Update 1903 hibalista]

Én úgy látom hogy a windows 10 még mindíg csak "készül".
A Windows 7-el közel sem volt ennyi problémám.

:W :(

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#141) PuMbA válasza kk75 (#140) üzenetére


PuMbA
titán

"The issue affects Windows 10 systems in which the system language was changed during the update process."

Azaz aki megváltoztatta a rendszer nyelvet frissítés közben :) Nagyon kevés felhasználó.

[ Szerkesztve ]

(#142) Kékes525 válasza kk75 (#140) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha működne, akkor sem érne sokat. A sandboxot nem egy átlag felhasználó fogja használni. A nem átlagfelhasználó viszont talál annál sokkal jobbat, mint ami a Windowsban van: Sandboxie, esetleg virtuális gépet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#143) niof válasza PuMbA (#141) üzenetére


niof
addikt

Na, nekem az egyik gépem beletartozik ebbe a hibába ( valamelyest...). Eleve angol ISO billentyűzetet használok, és beviteli nyelvnek is az angol van beállítva, de a rendszer nyelve magyar volt. Most, a frissítés után néhány dolog angolul jelenik meg. Mondjuk annyira nem zavaró, ezen a gépen csak játszok. A másik 2 gépemen nincs ilyen probléma. Valószínűleg ezt is csak a beviteli nyelv zavarta össze. De ezen kívül stabil és gyors, más hiba nincs.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#144) Yeffy válasza Kékes525 (#139) üzenetére


Yeffy
veterán

+ Malák:

Koszi a tippeket! :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#145) GreatL


GreatL
őstag

Újítás viszont akad - jaj ne, teljesítményproblémák on?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#146) #77646080 válasza GreatL (#145) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nálam nem jelentkezett teljesítményprobléma.

(#147) azka79


azka79
aktív tag

Nekem defaultra visszaállította a Start menüt, pedig már szépen belaktam.

(#148) Kékes525 válasza azka79 (#147) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát az elég kellemetlen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#149) Frawly


Frawly
veterán

Nekem eddig nincs vele bajom, igaz csak nemrég telepítettem friss OS-ként, a v1903-as .iso-ból.

Amúgy a hardverigénye nem nőtt a Win10-nek, ezelőtt is pont ugyanannyi lemezterület kellett neki, csak hivatalosan egy alacsonyabb lemezigény volt megjelölve, ezt vitték fel, hogy a hivatalos szám is ténylegesen kifejezze a helyigényt. Az egész jelképes, mert a minimális rendszerkövetelmények vicc kategória, 1 GHz-es processzor meg 1 GB RAM és DX9-es GPU. Egy ilyenen azért megnézném hogyan megy. Min. 2 magos min. 2 GHz-es proci, 4 GB RAM, valami modern GPU, amihez vannak rendesen driverek is, és muszáj alá egy SSD-t is tenni, ha nem akarja az ember, hogy fájdalmasan lassú legyen. De még ezeken a felsorolt hardvereken is épp hogy használhatóan fut.

Persze nem használom sokat, csak játék és Netflix 1080p megy rajta, amúgy Linux a fő rendszerem, mindent azon oldok meg, amit lehet, még játékokat is, ha futnak.

[ Szerkesztve ]

(#150) MadGame


MadGame
senior tag

Hali!

Mik a tapasztalatok az új Winről? Megéri váltani vagy ráér?

Még egy kérdés: A játékokat a D-re telepítem, de mindegyik a C-re csinál mentést Documents mappába. Ha ezeket a mentéseket telepítés idejére átmásolom a D-re (csak a C-t dúrom le), majd visszateszem az eredeti helyére, ha feltettem a wint, akkor a játék fel fogja ismerni a mentéseket? Vagy hogy tudnám ezt megoldani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.