Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #82729984 válasza -Skylake- (#49) üzenetére


#82729984
törölt tag

Akkor tisztázzuk: lesz@rom hogy mit csinálsz, az sem érdekel hogy egyetemre járás helyett tőzsdézel, a saját életével mindenki azt csinál amit akar.

Én csak ténymegállapítást végeztem, hogy az átlagemberek jelentős többsége _bukik_ a tőzsdén.

A vehemens agresszív MLM hálózatos emberekre jellemző ellenvéleményedet meg tartsd meg magadnak.

(#52) Kisgépkezelő válasza quarros (#48) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Vagy "találnak" még két bányát, aztán indul a hiperinfláció. ;]

(#53) quarros válasza -Skylake- (#49) üzenetére


quarros
tag

Nézd részben igaza van. Inkább csak elbeszéltek egymás mellet. Ahogy te is mondtad ezt nem lehet hobbiként űzni! Ez konstans odafigyelést igényel. Te e köré építetted az életed, és sikerre tudtad vinni magad. Ez tisztelendő dolog mert biztos vagyok benne hogy rengeteg munkával járt. De ez egy kiváltságos helyzet mert nem mindenki engedheti meg magának hogy ennyi időt belefektessen mert ugyan van tartaléka amit be akarna fektetni de nincs annyi hogy az állását életét karrierjét félrerakja. És az is feltehetőleg igaz hogy nem éltél még meg annyi tőzsdekrachot mint az idősebb korosztály (következtetve abból amit írtál) én megéltem a kistigrisek bedőlését 97-ben, a 2001-es beomlást szeptember 11 után, stb... Ezek a tapasztalatok nekem azt mutatják hogy lehetsz bármilyen okos, szerencsés de akkor is lesz olyan amikor bebuksz. A jó trader ezeket általában tudja minimalizálni de nem minden esetben. Ezért azt mondom, hogy amikor szembetalálkozol az első ilyen lesújtóan durva bukással ami téged személyesen érint akkor meg fogod érteni hogy ő miért néz erre úgy ahogy. De ha jó trader vagy akkor te utána felállsz, lerázod magadról és újra sikerre viszed magad.

(Egyébként ahogy nézem, nem kell sokáig várnunk a következő tőzsdekrachra mert a részvény árak amiban erősen kezdenek elszállni a cégek valós teljesítményétől/értékétől)

[ Szerkesztve ]

(#54) quarros válasza Kisgépkezelő (#52) üzenetére


quarros
tag

Nem igazán tudom hogy melyik univerzumban találnának, de felőlem jöhet :D

(#55) kymera válasza quarros (#48) üzenetére


kymera
senior tag

Már van mBTC és ha így halad a dolog akkor lesz uBTC is :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#56) Z10N


Z10N
veterán

"a bitcoin blokklánccal"

Szoval 21 millio btc van es ebbol 20,5 milliot cegek birtokolnak es csak 0,5 millio van az "userek" kezeben.

"A Digital Currency Group tagja 22 ország 58 vállalata, 83,28 százaléknyi bányászteljesítményt, összesen 20,5 millió bitcoin értékű tárcát képvisel."

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#57) vegyszer válasza Dudikoff (#17) üzenetére


vegyszer
addikt

Én akkor mélázok el, hogy bele kellett volna feccöni pénzt, mikor eszembe jut, hogy mikor hallottam róla először: épp a hírek arról jöttek, hogy 79-93$ lett az árfolyam, és ez vajon mindjárt kipukkad, vagy épp szárnyal tovább?

Akkor épp egy két érme belefért volna, ha el is megy a semmire. Mosteg...

Mindegy. Kockázat nélkül nincs veszteség...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#58) Robert_F válasza Z10N (#56) üzenetére


Robert_F
tag

Vmi itt nem stimmel, olyan 16.400.000 egyseg kering jelenleg. A banyaszteljesitmeny es a tarca adat is osszesitett kell legyen ki tudja hany ceg es pool reszvetelevel.

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#59) Robert_F válasza Kisgépkezelő (#29) üzenetére


Robert_F
tag

A 'bunozok' a mai napig 100 esetbol 99-ben usd-t vagy eur-t, vagy egyeb keszpenzt hasznalnak. A btc-t csak azert dobaljak sarral nehogy utananezz mit nyujthat szamodra... a hsbc v a jp morgan eddig tobb penzt mosott tisztara mint amit a btc-vel valaha fognak. Szigoruan maganvelemeny.

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#60) Robert_F válasza Graphics (#11) üzenetére


Robert_F
tag

Biztos' igazad van. De ennek a kairos fxszsagnak mi koze a btc-hez?

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#61) seolwon válasza -Skylake- (#49) üzenetére


seolwon
tag

Honnan van valakinek akkora tőkéje egyetemista létére hogy ebből éljen?

Hallottam már pár olyanról aki örökölt egy nagyobb összeget és eltalálta hogy ő a tőzsdéből vagy épp a pókerből él (amíg ugye a lóvé kitartott)...

(#62) seolwon válasza Robert_F (#59) üzenetére


seolwon
tag

Akik itt annyira védik a BTC-t! Írják már le végre, hogy mi az amit nyújt? Mi az ami annyira hiánypótló benne?

(#63) quarros válasza seolwon (#62) üzenetére


quarros
tag

Banki átutalás/számla fenntartás külön díjai és megszorításai nélküli pénzküldés. Bizonyos szintig anonim módon.

(Az átutalás azonnal megvalósul nem kell banki ügyintéző engedélyezésére várni ami egyszerre teszi kényelmesebbé és kevésbé biztonságossá ;] )

[ Szerkesztve ]

(#64) Robert_F válasza seolwon (#62) üzenetére


Robert_F
tag

Nekem az:
- hogy a fiokomban a paper wallet kulcsai nalam vannak, nem egy banknal v egyebnel aki megvetoz egy tranzakciot ha neki nem tetszik, v cifrabbat is megenged maganak...
- hogy 24/7/365 mukodik
- hogy vasarolhatok vele online (es alacsonyab dijakkal mintha a 'legacy' mastercard-ot v hasonlot hasznalnek)
- hogy 'peer to peer', vegpontok kozott mennek vegbe a tranzakciok. (Alt) harmadik felek nelkul. Joreszt alacsonyab dijakkal megint.
- mert ez a jovo : )

[ Szerkesztve ]

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#65) Robert_F válasza seolwon (#62) üzenetére


Robert_F
tag

- hogy utalhatok neked a szomszedba, vagy a vilagon szinte barhova, szuper egyszeruen, gyorsan, olcson, szxrakodo, okoskodo harmadik felek felugyelete nelkul. Ez nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#66) bambano válasza -Skylake- (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha te 10 naponta olvasol el egy könyvet és ebből neked évi 52 darab lesz, akkor neked nagyon nem kellene tőzsdézni :P

egyébként aki matematikus szemlélettel kicsit mélyebben beleásta már magát a tőzsdébe, az tudja, hogy a tőzsdei "pénzcsinálás" az sima mezei rablás kategória. esetleg szélhámosság, attól függően, hogy melyik tulajdonságát értékeled súlyosabbra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#67) -Skylake- válasza bambano (#66) üzenetére


-Skylake-
addikt

Valo igaz, gyorsabbam irtam mint ahogy gondolkodtam :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#68) -Skylake- válasza seolwon (#61) üzenetére


-Skylake-
addikt

Devizatozsdehez egyreszt nem kell nagy indulo, masreszt nyilvan az hogy ebbol elek meg nem definialja az eletszinvonalamat. Arra celzok itt, hogy nem kell senkinek arra gondolnia, hogy en itt milliokat keresek havonta, egyszeruen csak keresek annyit hogy fedezzem a kiadasaimat + gyarapitsam a meglevo tokemet. Egy ertelmesebb trader azert tud hozni 100%ot evente, ha egy 10millios szamlabol indulok ki (ami azert valjuk be abszolut nem nagy), az meg mindig brutto ~830.000 havonta. Szoval nem kell ahoz orokolni, hogy ebbol meg tudj elni.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#69) VaniliásRönk válasza bambano (#66) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"a tőzsdei "pénzcsinálás" az sima mezei rablás kategória. esetleg szélhámosság"

Az ilyen emberek pont ellentétesen gondolkodnak erről, szerintük ők ezért megdolgoznak, kiérdemlik, a többi szerencsétlen pedig megérdemli a sorsát, de a kolléga ezt ki is fejtette ezt pár tucat hozzászólással korábban. A hasonló jellemzően képtelen felfogni vagy egyszerűen nem hajlandó tudomást venni arról, hogy az egyéni nyeresége mennyivel több kárt okoz a társadalom egészének, és hogy annak mik a hosszútávú következményei.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#70) waithEard válasza Kisgépkezelő (#36) üzenetére


waithEard
őstag

:U Ezt arra válaszoltad, hogy "money for nothing"?
Szövegértésjónapot? ;)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#71) bambano válasza VaniliásRönk (#69) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a tényeken nem változtat, hogy ki hogy gondolkodik róla, az meg pláne nem, hogy a vétkes hogyan.
a fehérgalléros bűnözők zöme nem érti, mikor számonkérik.

először arról kellene tudomást venniük, hogy a tőzsde rövid távon nem termel értéket. a tőzsde zérusösszegű játék, amit ő megnyert, azt valaki elvesztette.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) VaniliásRönk válasza bambano (#71) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez csak egy a sok zerosum game közül, ha máshol nem értik az emberek akkor itt miért tennék?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#73) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Nem a bitcoin itt az "érték" hanem a Blockchain technologia, ami annál megbizhatobb minél több user használja.
Ez még az egész internetet is megreformálhatja.

[ Szerkesztve ]

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#74) bambano válasza Feruendios (#73) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két kérdés:
1. szerinted konkrétan mit kellene reformálni az interneten?
2. szerinted ebből mit tudna hatékonyan átalakítani a blockchain?

hint: semmit & semmit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) Alchemist válasza bambano (#71) üzenetére


Alchemist
addikt

amit ő megnyert, azt valaki elvesztette.

Persze, de ez éppen olyan, mint amikor a lúzer beül pókert játszani. Senki se kötelezte rá, hogy elverje a pénzét.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#76) Alchemist válasza -Skylake- (#68) üzenetére


Alchemist
addikt

Van, aki képes havonta átlagban hozni a 60-80 %-ot.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#77) #74018560 válasza Alchemist (#76) üzenetére


#74018560
törölt tag

A ruletten meg akár 1 perc alatt megduplázhatod! :U

(#78) #92253184 válasza -Skylake- (#49) üzenetére


#92253184
törölt tag

Személy szerint semmi közöm hozzá, de felmerült bennem egy dolog.
Ha azt az időt és energiát, amit ebbe ölsz a tanulásba tennéd bele, lehet hogy havi 800-nál többet is kereshetnél. Úgy hogy hétvégén és hétköznap este az életedet élhetnéd, ahelyett, hogy gubasztasz egy gép előtt.
Nekem csak ennyi a bajom az üggyel. Nagyon sok embert ismertem, aki pokerezett vagy tőzsdézet. Mind 7/24 be voltak zárva egy szobába és messze nem kerestek annyit, mint én a sima mezei munkámmal.

(#79) #92253184 válasza bambano (#71) üzenetére


#92253184
törölt tag

Szemben veletek, aki még soha nem nyert meg úgy pozíciót vagy állást, hogy azzal más rosszabbul járt?
Vagy soha nem dolgoztak olyan cégnél, ami lelőtte a konkurenciát? Függetlenül attól, hogy az esetleg jobb és a társadalom számára hasznosabb terméket gyárt.
Ne üljünk föl az erkölcsi piedesztára kommunista alapon.
A tőzsde és a bankok szerepe a pénz ujraelosztása, az árú forgalom biztosítása. Ha nem lennének befektetők, akkor egyetlen kezdő vállalkozás sem tudna elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#80) BiP válasza #82729984 (#44) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a baj, hogy kb. semmilyen befektetési forma nem kompromisszummentes.

Állampapírnak kb. semmi hozama, de legalább tényleg nem fogy.

Mo-on a különböző pénztárakkal az a baj, hogy korlátozott a felhasználásuk. Tehát hiába van adójóváírás, nem tiszta pénzt kapsz, hanem pénztárban használható pénzt. (gyógyszer, gyógykezelés) azaz kb. utalványt. Ráadásul a max. adójóváírás eléréséhez jó sok pénzt kell beletolni, azaz félretenni erre a célra.
Persze aki ezt fel tudja használni, neki nagyon jól jöhet, mert 20% hozam.

Nyugdíjpénztárak meg no comment. Amikor 5 évre előre nem lehet tervezni, akkor nehéz ~30 évre előre lekötni a pénzed, mert addig nem nyúlhatsz hozzá. Ha mégis, akkor meg többet buksz rajta, mint amennyit nyerhettél volna. Ebbe tényleg a "felesleges" pénzt lehet csak eltenni, ami ha megéred, baromi jól fog jönni.

Lakástakarék hasonló a pénztárakhoz, témaspecifikus. A felhasználáshoz meg jogkövetőnek kell lenni. (ami jó). Az ügyeskedők országában, amikor nem találsz normális szakit, aki számlával dolgozik, korlátozottabb a felhasználása :)

Szóval nincs ingyen pénz :)

A tőzsdén (pedig nem vagyok benne) lehet nyerni, csak ahogy mondjátok, érteni kell hozzá. Aki megtanulja, beletolja az idejét, és van némi kezdőtőkéje, az meg tud belőle élni. Ugyanaz, mint a póker. Sok időt kell áldozni rá, jól kiképezni magad, és akkor lehet vele keresni.

(#78) Nilnarunion: Gondolom úgy van vele a tőzsdés, pókeres, hogy megél belőle, nem szarul, ezért az idejét áldozza rá. De mindig ott motoszkál a lehetőség, hogy egy szerencsés esetben bankot robbant. És akkor onnantól nem kell 24/7 ott ülni :)

Ill. Ó, ha nekem anno egyetemen lett volna 10milliós induló tőkém....

[ Szerkesztve ]

(#81) -Skylake- válasza Alchemist (#76) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tudom, nekem is volt mar hasonlo honapom mikor kispenzel voltam, de azert ez nem jellemzo. Elofrudl valoban, de atlagban nem csinalnak az emberek folyamatosan 60-80%os honapokat, igy erre alapozni en nem szoktam. De amugy valoban meg lehet csinalni, ha van egy nagyon jo sorozatod.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#82) -Skylake- válasza BiP (#80) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ill. Ó, ha nekem anno egyetemen lett volna 10milliós induló tőkém...."

Ez remelem nem az en peldamra vonatkozott, nem azt irtam hogy 10 millioval kezdtem, csak peldakemt vettem egy ekkora szamlat, mert tozsden azert ez nem szamit egy nagy szamlanak. Lenyegesen kisebb penzel kezdzem el ezt az egeszet.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#83) Béééla válasza Alchemist (#75) üzenetére


Béééla
őstag

Igen, csak a pókeres nem áll ki a világ elé hogy ő ezért megDOLGOZIK!
A frászt nem ;]

Egyesek még itt is beállítják hogy a tőzsde értékteremtő, közben kb. arról van szó hogy tudják a nagyok/tapasztaltak mások kárán megszedni maguk ÉS emellett a társadalom hasznos tagjaként pózolni. Kíváncsi lennék hogy milyen arányban megy a cégek tőkebevonása és a spekulálás...

szerk:
na meg is jött az ügyeletes ;]
Szemben veletek, aki még soha nem nyert meg úgy pozíciót vagy állást, hogy azzal más rosszabbul járt?
Vagy soha nem dolgoztak olyan cégnél, ami lelőtte a konkurenciát?

Egy állásinterjún nem megyek oda az ellenfélhez és húzom ki a zsebéből a tárcáját egy óvatlan pillanatban vagy öntöm le az ingét paprikáskrumplival. A való életben van lehetőséged szimplán jobbnak lenni, a tőzsdén meg "mindenki beteszi amije van egy kalapba és az ügyesebbek előbb-nagyobbat markolnak". Remélem azért érzed a különbséget a legalizált átverés és az értékteremtés között.

szerk2:
alattam is beszálltak ;]

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#84) -Skylake- válasza Béééla (#83) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nehezen tudom megerteni, hogy nektek akik lathatoan nincsenek jelen ezen a piacon, nektek miert faj ha valaki itt profitot termel. Az en nyeresegem mas vesztesege, ez ok, de az ennyi erovel mindenre igaz. Nalunk az utca vegen van egy sor ahol ket elelmiszerbolt van egymastol ~40 meterre. Ezen az alapon ha bemegyek A boltba kiflit venni akkor a B boltot karositom ? Ugyan mar... ertsd meg, hogy itt mindenki onszantabol van jelen. Az osszes reg ugy kezdodik, hogy " Vegye tudomasul hogy a XY kereskedes magas kockazattal jar, ahol a vesztesegei meghaladhatjak a szamlaja meretet." Ezek utan aki ide befizet, az igemis tudja elviselni hogy sokba kerul rosszul dontenie. Nekem is sokba kerul rosszul dontenem, mi a gond ???

Sohasem allitottam, hogy ez a leghasznosabb dolog amit csinalhatnek, nem veletlenul nem is ilyen temaban tanultam tovabb. De van erzekem hozza, van motivaciom csinalni es osszesegeben elmondhatom, hogy megy is, miert ne csinaljam ? Szamomra ez egy lehetoseg arra, hogy mire lediplomazok meg hasonlok addig legyen egy alap amihez nyulhatok, amibol el lehet kezdeni valamit stb. Miert gond ez ?

Szerk a szerkedre : SOHA senkinek nem huztunk ki a zsebebol penzt es az enyembol sem huzott ki soha senki. Ha rosszul dontottem, fizettem a rossz dontesemert. Ha mas dontott rosszul, akkor o fizetett a sajat rossz dontoseert.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#85) BiP válasza -Skylake- (#82) üzenetére


BiP
nagyúr

Arra vonatkozott, mert teljesen úgy jött le.
De nem sértésnek szántam, egyáltalán, csak eljátszottam a gondolattal. Hogy bár a tőzsdén, ha valaki komolyan gondolja, valóban nem nagy pénz a 10m, de fiatal huszonévesként ekkora tartalékkal kezdeni az életet kicsit kibővíti a lehetőségeket ill. nem kis könnyebbséget jelentene/jelentett volna.

[ Szerkesztve ]

(#86) -Skylake- válasza BiP (#85) üzenetére


-Skylake-
addikt

Akkor bocsanat, ha felreerthetoen fogalmaztam meg. Egyebkent valoban jo lett volna :)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87) Cathfaern válasza -Skylake- (#84) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tőzsdével alapvetően az a probléma, hogy pár szerencsés embert leszámítva nem az gazdagszik meg belőle aki jól forgatja a pénzét (hosszú távon gyakorlatilag mindenki bukik vagy legjobb esetben a gazdasági növekedést tudja leutánozni), hanem azok akik lenyúlják a sápokat tranzakciós díjak, tanácsadások, szolgáltatások formájában. Tehát adott egy piaci szegmens ami érdemben semmit se csinál, viszont szolgáltatásokért pénzt szed be.

Nem véletlen ennek a viccnek a csattanója sem:
Egy spekuláns és egy bróker sétál a parkban. A bróker meglát egy nagy kupac kutyaszart.
- Te, ha megeszed, fizetek neked százmillió dollárt!
Hűha, 100 millió nem kevés... valahogy legyűri.
Mennek tovább. Most a spekuláns lát meg egy kupacot kutyaszart:
- Figyelj, ha te is megeszed, én is fizetek neked 100 milliót!
100 millió sok pénz, ezért ő is megeszi.
Mennek tovább. Egyszer csak homlokára csap a spekuláns:
- Látod, milyen hülyék vagyunk? Megettünk két kupac kutyaszart és nem kerestünk semmit!
Mire a bróker:
- Na igen, de közben kétszázmilliós forgalmat csináltunk!

Mondjuk a valóságban ugye ez úgy néz ki, hogy a bróker cég a kétszer 100 milliós tranzakció után eltesz 0,01%-ot, aminek egy részét a brókernek visszaoszt jutalom formájában. Szóval az egész végeredménye, hogy a spekuláns evett egy kupac kutyaszart és vesztett 1 milliót (tranzakciós díj), bróker evett egy kutyaszart, de kapott pár százezret, a brókercég tulajdonosa(i) meg nem csináltak semmit és kerestek pár százezret...

Hogy ontopic is legyek, nem véletlen, hogy amint picit felkapottabb lett a BTC, gombamód elkezdtek szaporodni a váltók. Nem felebaráti szeretetből, hogy az embereknek legyen hol cserélni a virtuális valutájukat, hanem mert ekkora pénz van benne.

[ Szerkesztve ]

(#88) #74018560 válasza BiP (#85) üzenetére


#74018560
törölt tag

100x-os tőkeáttétellel a 100 millio se sok pénz, úgy el tud párologni, mint a pinty! ;]

Cathfaern nézd meg az NVDA árfolyamát! 10x-ezhetted volna vele a pénzt az elmúlt pár évben. Azért ez elég messze van a gazdasági növekedéstől! ;)

De persze, aláírom, nem csak tudás, szerencse is kell, hogy összejöjjön... ha egyértelműek lennének a jó döntések, az ár már tartalmazná azt az információt.

[ Szerkesztve ]

(#89) Béééla válasza -Skylake- (#84) üzenetére


Béééla
őstag

SOHA senkinek nem huztunk ki a zsebebol penzt es az enyembol sem huzott ki soha senki.
Attól még hogy nem láttad a másik játékostól elszálló pénzeket vagy nem ment oda egy "ügyesebb" és köpött arcon röhögve "a rossz döntésed" miatt attól még az megy.

A boltos példa: nyithatsz C élelmiszerboltot is ahol akár saját pékséged lehet a beszállító ha kenyérről van szó. Azzal nemhogy károsítasz hanem melóhelyet hozol létre a pékeidnek...

Ha rosszul dontottem, fizettem a rossz dontesemert. Ha mas dontott rosszul, akkor o fizetett a sajat rossz dontoseert.
Őszintén szólva ez a mondat úgy hangzik mint egy idézet a Keresztapából vagy tetszőleges maffiás filmből amikor éppen agyonlőnek valakit és épp a lelkiismeretüket mosdatják.

Bélabá

(#90) -Skylake- válasza Cathfaern (#87) üzenetére


-Skylake-
addikt

"hanem azok akik lenyúlják a sápokat tranzakciós díjak, tanácsadások, szolgáltatások formájában. Tehát adott egy piaci szegmens ami érdemben semmit se csinál, viszont szolgáltatásokért pénzt szed be."

Ugy mint mondjuk "a vilag osszes bankja" ? Most komolyan azon veszekszunk, hogy a szolgaltatasert szolgaltatasi dijat kell fizetni ? A broker amugy azzal is jol jar, ha keresel, ugyanis abbol szamitanak jutalekot maguknak. Tehat egy jo broker torekszik! arra, hogy akinek szamlat ad az utana profitot csinaljon, nade nevicceljunk mar hogy ez problema. A broker lehetoseget ad hogy hozzaferj a piachoz, ezt kell kifizetned mikor leszedik a jutalekod. Ennel szerintem sokkal nehezebb megmagyarazni azt, hogy miert kell azert fizetned, hogy a sajat! bankodban penzt vegyel ki a sajat! szamladrol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#91) -Skylake- válasza Béééla (#89) üzenetére


-Skylake-
addikt

Erre mar nemtudok erdemben reagalni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#92) -Skylake- válasza #74018560 (#88) üzenetére


-Skylake-
addikt

"100x-os tőkeáttétellel a 100 millio se sok pénz, úgy el tud párologni, mint a pinty! ;]"

Azert a tokeattet ennel kicsit bonyolultabban mukodik. Az, hogy neked 100:1 szamlad van nem azt jelenti, hogy a befizetett 1milliod az 100 millio forinr lett hirtelen. Az ugyan ugy 1millio marad.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#93) Béééla válasza -Skylake- (#90) üzenetére


Béééla
őstag

A broker lehetoseget ad hogy hozzaferj a piachoz, ezt kell kifizetned mikor leszedik a jutalekod.
Jól is néznénk ki ha mindenhol ez lenne: mikor végre kiérsz a piacra egy zsák krumplit venni még egy bróker előugrik hogy "Nono, ugyan Marinéni helypénzt is fizet, meg áfát meg mindent de a piacra csak úgy nem jöhet be akárki!"

Ennel szerintem sokkal nehezebb megmagyarazni azt, hogy miert kell azert fizetned, hogy a sajat! bankodban penzt vegyel ki a sajat! szamladrol.
És miért kell még eközben kezet-lábat csókolni a banknak... (most kb. havi egy ezres az SMS díj...)

Mondjuk ha ilyen régóta tőzsdézel igazán írhatnál valami érdemit :(

Bélabá

(#94) #82729984 válasza BiP (#80) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nézd nyilván semmi nem kompromisszum mentes, de az egészség és önsegélyező pénztár + lakástakaréknál _jelenleg_ nem sok kevésbé kockázatmentes és magas "kamatú" befektetést talál egy magyar átlagember akinek van néhány feles milliója.

Persze betolhatja tőzsdére is ezt a pár feles milliót, de elég nagy összegben mernék rá fogadni hogy 5 éven belül masszív bukóval fog belőle kiszállni.

"Aki megtanulja, beletolja az idejét, és van némi kezdőtőkéje, az meg tud belőle élni. Ugyanaz, mint a póker. Sok időt kell áldozni rá, jól kiképezni magad, és akkor lehet vele keresni."

:DD
Ez a klasszikus beetető duma minden szerencsejátéknál (meg még az mlm-nél is).

Ha már valaki errefelé akar mozogni, akkor az igazán tuti befektetés a pókerterem vagy brókercég, a részleteket feljebb már elmondták.

(#95) #82729984 válasza Cathfaern (#87) üzenetére


#82729984
törölt tag

+1

(#96) -Skylake- válasza Béééla (#93) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Mondjuk ha ilyen régóta tőzsdézel igazán írhatnál valami érdemit"

Megkerdezhetem , hogy mit szeretnel, mit irjak ? Jelenleg ott tartba topik, hogy leirja valaki hogy : ha van hozza erzeke , kezdotokeje stb, raszanja az idot meglehet elni belole, erre jon emberunk (egyel felettem) es leirja hogy jaa mlm meg beetetes stb. Mond hogy milyen erdemi informaciora vagy kivancsi a tozsdevel kapcsolatban es leirom neked. De egyelore itt most az van, hogy van aki kereskedik, meg van aki beleugrott nulla tudassal, elbaszta az osszes penzet (egyertelmuen) , most minket hibaztat mert ugye azt mi vettuk el es szar az egesz vilag, meg vannak paran akik odaig jutnak hogy ez rablas meg lopas, mert masok vesztesegebol lesz masok nyeresege.

Szivesen leirok barmit, de vilagosan latszik hogy csak annyi a cel, hogy legyen mibe belekotni. Arrol nem is beszelve, hogy ameg en pl nem szolok le senkit hogy mit csinal es mit nem, nekem meg egy-ket embernek itt mar vilagosan leirtak, hogy basszuk meg magunkat amugy. Ettol fuggetlenul tenyleg szivesen leirom amire kivancsi vagy.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#97) Béééla válasza -Skylake- (#96) üzenetére


Béééla
őstag

Hát kezdetnek levezethetnéd hogy honnan teremtődik a nyereség a tőzsdén anélkül hogy az újoncok (vagy egyes öregek) buknának nagyokat.

Bélabá

(#98) #74018560 válasza -Skylake- (#92) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem kell megmagyaráznod mi az a tőkeáttétel, elég jól tudom :D

A válságban is a bankok a 30x-os tőkeáttételbe mentek majdnem tönkre, hiába ültek a világ összes pénzén :DDD

Ha valaki kap 10 millert egyetem kezdéshez, előbb vegyen egy lakást, és max a maradék tört részével kezdjen el tőzsdézni tőkeáttételes piacon; részvényeken is max felével.

Bár igazából inkább mindenkit lebeszélnék róla: ez egy netto stresszelés a semmiért.
Ha rövid távon vagy benne azon fogod magad felbaxni, hogy valamelyik arab sejk vagy Merkel elröfögi magát és olyan kanyarokat tesz az árfolyamba, amire még álmodban sem mertél gondolni; hosszútávon meg azt látod, hogy vettél Intelt, felment 20%-ot 5 év alatt, miközben vehettél volna NVDA-t is, ami meg felment 1000%-ot :DDD Nem nyerni ugyanolyan (vagy még!) frusztrálóbb mint veszíteni.

Legjobb passzív befektetés az ingatlan (jókor jó helyen), ha pedig nagyobb haszon kell akkor cég. De legjobb a sok lakás :D

[ Szerkesztve ]

(#99) #82729984 válasza -Skylake- (#96) üzenetére


#82729984
törölt tag

Én spec nullszaldósan szálltam ki (lásd legelső kommentem), de nyugodtan fantáziálgass csak tovább.

Itt eddig részedről konkrétan csak annyi információ hangzott el, hogyha elolvasol napi 1 könyvet a tőzsdéről ami évi 52, akkor k.rva sikeres leszel, mert csak.

Természetesen ha ez igy lenne akkor sosem lenne tőzsdeválság, mert a tőzsde forgalmának a 99%-át nem az egyedi magánbefektetők adják, hanem a sok milliárd dolláros befektetési alapok, azok vezetői meg csak elolvastak pár könyvet arról hogyan tőzsdézzünk...

[ Szerkesztve ]

(#100) -Skylake- válasza #74018560 (#98) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mar leirtam feljebb, hogy 1: nem 10millioval kezdtem, hoztam egy peldat 2: nem egyetemistakent kezdtem 3: egy forintot sem kaptam erre , nem masok penzebol csinalom ezt.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.