Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#194) bambano válasza mekker (#188) üzenetére


bambano
titán

"Én nem igazán értem, hogy mit is szeretnél az egysorosaiddal elérni.": mi a probléma? hogy evidenciákra nem pazarlok több sort?

"A tőzsde értéket teremt.": tévedés, értéket a tőzsdére bevezetett vállalatok teremtenek. de mielőtt továbbmennénk, szeretném kihangsúlyozni, hogy azok ellen a befektetők ellen, akik megvesznek egy részvényt és sokáig tartják, nem mondtam semmi negatívat. csak azok ellen, akik mindenféle trükközésekkel próbálnak nyerészkedni.

"Mások veszítenek/nullszaldóra jönnek ki belőle? Milyen behatással van az arra, hogy számomra milyen értéket teremt?": ez a probléma, karöltve azzal, hogy gyakran azért veszítenek mások, mert a spekulánsok megborítják a tőzsdét. azon most ne vitatkozzunk, hogy neked milyen problémád van belőle (láthatóan semmilyen), azt firtatom, hogy milyen problémádnak KELLENE lennie belőle.

Mondok két példát, hogy azok is értsék, akik nagyívben kerülték eddig a tőzsdét:
- André Kosztolányi könyvében meséli, hogy amikor meghallotta, hogy milyen események történtek a világban, amiből tudta, hogy háború lesz, felvásárolta az árutőzsdén a háborúhoz szükséges alapanyagokat. Így az állam, amikor tényleg háború lett, jelentős felárral Kosztolányitól kényszerült megvásárolni az alapanyagokat, aminek két következménye lett: akik előállították azokat, nem tudták lefölözni a hasznot. illetve az állam feleslegesen megtömte Kosztolányi zsebét pénzzel.

- berakod a pénzed nyugdíjalapokba. az alap befektet, és felállít egy stoplimitet. pár spekuláns meglöki a tőzsdét, amitől az a részvény nagyot esik. az alap a stop limit miatt automatikusan eladja a részvényét, amin bukik egy sort. azt a spekuláns megvásárolja, majd kis idő múlva, amikor visszaáll a részvény a fundamentumainak megfelelő árra, eladja.

mindkettő meglehetősen erkölcstelen húzás, a második akár törvénytelen is lehet.

ennél durvább az automatákkal történő nagyvolumenű mikrokereskedés. az sima mezei egyszerű pénzszivattyú, semmiféle értékteremtés nincs benne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.