Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Jól néznek ki. Nem is tudtam, hogy az Armoron is van vílágítás már, eddig ott nem volt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

A fekete-fehér Armor jobban tetszett, karakteresebb volt, ablakos fehér házakba passzolt.

Ez a piros viszont jobban fog mutatni bányász rig-ekben az MSI Gaming, Asus Strix, és Powercolor Red Devil kártyák mellett... ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Semmi különös, mondhatni unalmas. Jöhetnének már új AMD és NVIDIA kártyák is! Ha meghallom valahol, hogy Polaris, álmos leszek.

(#4) #45185024


#45185024
törölt tag

Az MSI armor, a Giga G1 gaming meg az Asus experience, az AMD márkák legalja.
Ezeket NVnél el lehet passzolni minőségnek, Amdnél meg mindenki kerüli mint a tüzet.
Ezért ettől rosszabb összehasonlítást nehéz a Gameroknak mondani :))))

(#5) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Nálam megszünt a márka mint gamer VGA gyártó a legutóbbi húzásával amikor eltüntette az AMD vonalat a termékskálából. Aztán meg amikor már nem kellett küzdeni akkor mint egy köpönyegforgató vissza aktiválta a termékoldalakat.

(#6) arn


arn
félisten

miert van ez a pirosmania? x fele gyartotol vettem cuccot, minden piros... :F

MSI X470 Gaming Plus (7B79-002R)
Patriot Viper 4 Series DIMM Kit 16GB, DDR4-3200, CL16-18-18-36 (PV416G320C6K)
MSI R9 270X Gaming 2G, Radeon R9 270X, 2GB GDDR5, 2x DVI, HDMI, DisplayPort (V303-002R)
Creative Sound Blaster Z, retail, PCIe (70SB150000001)
ASUS PCE-AC88, PCIe x1 (90IG02H0-BM0000)

szerencsere az ablaktalan hazban semmi se latszik :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) sb válasza arn (#6) üzenetére


sb
veterán

A piros az új kék. ;) :D

(#8) GreatL válasza arn (#6) üzenetére


GreatL
őstag

Legalább colormatching van. Örülhetsz. Nekem ablakos házban a fekete cuccokhoz jött utólag MSI Gaming X kártya... kinézetre katasztrófa de nem érdekel már.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#9) arn válasza sb (#7) üzenetére


arn
félisten

az elozo msi lap meg kek volt :D a ledekrol mar ne is beszeljunk... egyszeruen nehez nem karacsonyfaszeruen vilagito hweket venni. vilagit a lap, a hangkartya, az eger, a bill, egyikre sincs igazabol szuksegem. gondolom az uj videokartya is vilagitani fog.

nalam a szamitogep meg mindig igy nez ki :) szep, mert funkcionalis, de kb 10 eve elvesztettuk ezt a fonalat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Szerintem oltári gagyi ez az Armor hűtő. Twin Frozr V-VI sokkal jobban fest.

(#11) vaakuum


vaakuum
addikt

"a lamellák sem merőlegesen állnak az áramköri lapra nézve"
Hát akkor hogy? Szerintem ugyan úgy merőleges akkor is ha hossz, meg akkor is ha keresztirányú :W

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#12) troviko


troviko
senior tag

Ez az RGB őrület már kiveri nálam a biztit. Bezzeg egy jófajta wireless billcsibe meg nem tudnak RGB LED-eket tenni, ahol még értelme is lenne. Amúgy sajnos az én VGA-m is RGB-s, de az első dolgom volt kikapcsolni a világítást. Fényszennyezze a mamikáját, ne az én szobámat.

Kíváncsi leszek, hogy mi a lesz a következő nagy durranás, ha lecseng az RGB? Harci dalt fognak dudolni a gamer cuccok?

https://www.oldtech.hu/

(#13) pengwin válasza b. (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem csak az Armor MK2-n van, elvégre ezt direkt AMD kártyáknak hozta létre az MSI a GPP miatt.

(#12) troviko

Bezzeg egy jófajta wireless billcsibe meg nem tudnak RGB LED-eket tenni, ahol még értelme is lenne.

Sok értelme lenne: vagy tölthetnéd pár naponta vagy legfeljebb egy hetente, vagy nem lennél hajlandó kifizetni az árát amit felnyom a masszív 1Kg-os akksija.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) b. válasza pengwin (#13) üzenetére


b.
félisten

De nincs már GPP meg MSI nem változtatott a kártyacsaládján.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) Plague666


Plague666
tag

Biztos jó, de nem merném megvenni. Ha valami probléma van mennyit kell várni magyarországi képviselet nélkül? A laptopokkal tudtommal az albacomp foglalkozik de a kártyát pl hova küldik szervízbe?

(#16) Acta@ válasza vaakuum (#11) üzenetére


Acta@
csendes tag

Azt hittem (gondolom a cikkíró is), hogy magától értetődő a dolog.
Nem tudom, hogy alapból milyen irányba állnak a lamellák, hossz vagy keresztirányba, de az alap elhelyezéshez képest el vannak forgatva saját hossztengelyük mentén, így ugyanolyan vastag lamellaréteg szélesebb lamellákból áll. Persze a sűrűbb lamellázás és a döntött szög miatt nagyobb nyomás kell a levegő átpréseléséhez, de ilyen vékony bordaréteg mellett valószínűleg nem veszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#17) rii válasza arn (#9) üzenetére


rii
nagyúr

" ... szep, mert funkcionalis, de kb 10 eve elvesztettuk ezt a fonalat. ... "

nekem is az a számtech cucc tetszik külsőre ami csak a funkcionalitásról szól ... nem pedig a hűtőblokkok agyon-designolásáról meg az rgb ledek rápakolásáról .... ez utóbbi kettőnek egyszerűen semmi köze a számtech-hez ... inkább lakberendezési célja van ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18) pengwin válasza b. (#14) üzenetére


pengwin
addikt

Most kiváncsiságból felnéztem az MSI oldalára:

Nincs már közös megnevezés a két GPU gyártó kártyái között a sima Armort leszámítva.
Van egy olyan gyanúm, hogy a GPP nagyrészt így is célt fog érni és kiszorítják az AMD-t a jól bájaratott márkanevű videókártya családokból.

Üdv, pengwin

(#19) Riddick77


Riddick77
tag

Gyanús,hogy az Nvidia kártyáknak adják ugyan úgy a GAMNG /X/ verziókat,az AMD -nek meg kitaláltak valami mást,azt a hűtést egy nagyon kicsivel feljebb tuningolták alibiből. :C

KL

(#20) b. válasza pengwin (#18) üzenetére


b.
félisten

van gaming és minden egyéb névvel radeon.
baloldalt pipáld ki az Rx 580 kártyákat és bedobja.[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) haxiboy válasza #45185024 (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Van mindegyikből nekem, nem is egy. A véleményem?

Gigabyte : valóban kerülendő, de leginkább a hangja és a rossz vrm hűtés miatt
Msi Armor : Halk, jól hűtött kártyák, 9 hónapja mennek megállás nélkül
Asus Expedition : szintén
Msi Gaming X : ezen lett először csapágyas ventim
Sapphire Nitro+ : Túlhűtött, csendes kártyák.
Asus Dual : Jól hűtött, hangosabb kártyák, de tökéletesen teszik a dolgukat
Rog Strix : Tömeges csapágyas ventik, közepes hűtés

Bár tény, nem gamer szempontból nézem a kártyákat, de ha erre jók akkor gamingre is, teljesítményben minimális a különbség.

(#15) Plague666 90% hogy a Pegatronba küldik csehországba, én közvetlen gariztattam velük, még oda sem ért a csomagom már küldték a cserét.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22) leviske válasza pengwin (#18) üzenetére


leviske
veterán

Mondjuk aki úgy vesz kártyát. hogy a márka megválasztás után a "gaming" termékcsaládokban keres random valamit, azt nagyon nehéz NEM félrevezetni. Ez kb az a szint, mint az, hogy a GTX1050 jobb, mint a RX580, mert nagyobb számmal jelölték.

Aki teljesítmény alapján vásárol, az a továbbiakban is megtalálja majd a neki megfelelő kártyákat. Az meg már csak magánvélemény, hogy az exkluzív gyártók valamivel jobban ügyelnek a minőségre a megítélésük végett. Szóval ez a MSI/Gigabyte/ASUS mizéria elég utolsódlagos a Radeonok értékesítése szempontjából.

(#23) b. válasza haxiboy (#21) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek,szerintem semmi gond nincs az aromorkkal. GTx 1070 Armorom van már több mint egy éve, előtte feket -fehér GTX 1060 volt, azt használja fiam már, 2 éves lesz ősszel..Hangtalanul hűt, hibátlan mindkettő amióta megvan.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) haxiboy válasza b. (#23) üzenetére


haxiboy
veterán

Jól meg vannak tervezve, na meg amúgy sem termelnek sok hőt ezek.
Gigabyte-t is csak azért kell kerülni mert nem jól tervezték meg a venti lapátokat, nagyon jól hűt, hűvös kártyák, kivéve a vrm néhány esetben, de a hangjuk....GTX 970 G1 gamingnél döntöttem el hogy soha többet giga. Mindegyik zúgott, minap dolgoztam GTX1050ti gigával néhány ITX msi mellett...mondanom sem kell mennyivel hangosabb a giga.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25) b. válasza haxiboy (#24) üzenetére


b.
félisten

Giga GTX 1060 nál is a ciripelés volt a gond,[link] ráadásul nem is cserélték sok helyen a kártyát ezzel hibával. Mondjuk kis maszekkal meg lehetett oldani, de hát milyen már ez :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) Z10N válasza Fred23 (#3) üzenetére


Z10N
veterán

Detto.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) haxiboy válasza b. (#25) üzenetére


haxiboy
veterán

Coil whine, igazából nem garanciális probléma. Én ragasztóval szoktam megoldani, csak mire megtalálod azt a tekercset :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) #45185024 válasza haxiboy (#27) üzenetére


#45185024
törölt tag

és mit csinálsz a ragasztóval ?

(#29) Nokedli válasza haxiboy (#27) üzenetére


Nokedli
tag

és (#28) Pepeeeee

Én is ezt akartam kérdezni. Jöhet privátba is. :R

(#30) haxiboy válasza #45185024 (#28) üzenetére


haxiboy
veterán

A coil whine a tekercsek rezgéséből adódik, bizonyos frekvencián hangot adnak. Az adott tekercsnél valamely oldalához elég hozzá érned működés közben, lehetőleg szigetelt kesztyűben/ilyesmiben és ellhallgat. Én egy pötty ragasztót szoktam a tekercsen valahova rakni és nem cicereg többet.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31) sb válasza arn (#9) üzenetére


sb
veterán

Egyetértek. A dobozt rácsukom és onnantól mindegy. Kívül nézzen ki valahogy... már ha szem előtt van, mert amúgy dísznek se teszem ki általában.

Mikor eladtam a CM690-em páran nehezményezték, hogy a v1 még nincs belül feketére fújva. A Silencio-m már ilyen, ha szétkapom semmit nem látni benne.
Még szerencse, hogy arról is leszoktam. :D

(#32) XuChi válasza haxiboy (#30) üzenetére


XuChi
addikt

És a garancia ? Nem kötnek bele ? Bár technikus legyen a talpán aki megmondja, hogy az a fehér "trutyi" nem volt ott gyárilag :C

(#33) mepet válasza #45185024 (#4) üzenetére


mepet
addikt

+1 (bár az expedition, nem experience). Olcsónak néz ki, bár már nem annyira, mint az első armorok:

[ Szerkesztve ]

(#34) arn válasza haxiboy (#21) üzenetére


arn
félisten

ez szerintem generacionkent valtozik, hogy igy eleg nehez egy sommazott velemenyt levonni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Legyes


Legyes
tag

Nálam a sokadik RX560OC Sapphire halt meg RAM hibával és csakis 2D-ben. Most már nem ia cserélik. Vettem egy Gigabyte 1050Ti-t helyette (Riva128 óta nem volt zöldem és ez után sem lesz úgy látszik). A ventije fura hangot ad, az auto-stop meg az agyamra megy. Mert mindig üveghanggal indulgat be. Ha a morcos sasos programban fixen meagadom, akkor is csinálja néha. De azért nem lesz több zöldem, mert kiakaszt a programja és a driver frissítése. Plusz másfélszer akkora FPS-t mutat, de minden olyan, mint ha egy törésteszt videót néznék: nincs meg a sebesség érzet, főleg autós játékokban. Látom, hogy sok FPS, megyek bazisokkal és nem érzem.

-=LeGyEs=-

(#36) arn válasza Legyes (#35) üzenetére


arn
félisten

Szerintem ne is probalj mast venni, mint amiben hiszel :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) Nokedli válasza haxiboy (#30) üzenetére


Nokedli
tag

Lehet hülye kérdés, de milyen ragasztó? Gondolom az sem mindegy.

(#38) tamasas0913 válasza Legyes (#35) üzenetére


tamasas0913
tag

Gigabyte 1050Ti-ből melyiket vetted? Winforce, Winforce OC, D5, G1 Gaming?
Mert a G1 Gamingnek sem hangja, sem nem melegszik sem semmi fura dolgot nem csinál csak működik úgy ahogy kell... Tavaly ősz óta használom és szerencsére nem tapasztalok semmi problémát vele kapcsolatban.
Bár érdekes, nálam volt több mint 1 évig egy XFX Double Dissipation 4GB-os RX460... Na az kapta az ívet. Azzal sem volt semmi bajom, pedig azt megrángattam szépen...

A többi részre a hozzászólásodban annyit reagálnék, hogy fura amiket írsz..
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam a G1 Gaminggel kapcsolatban. Jó a driverezés, a gyári tuningprogramja olyan fapados, hogy egy amőba is tudja tuningolni vagy finomhangolni a kártyát.
Nekem pont az AMD programjával voltak gondjaim.. Nem jegyezte meg a beállitásokat. Visszaállt alapra se szó se beszéd...
Hozzáteszem... Radeon 9200SE óta nekem is AMD kártyáim voltak, de felüdülés volt váltani NV-re... Majd valamikor azért még visszamegyek AMD-re, de ahhoz olyan kártyát kéne csinálniuk amiért érdemes is visszaváltanom... Jelenleg nincs és ki tudja mikor lesz megint olyan ami számomra megfelelne...
GTX1050Ti szint kéne AMD-ben... De nincs.. :(

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#39) icon válasza Acta@ (#16) üzenetére


icon
senior tag

Ráadásul a Torx 2.0 ventik pont a statikus nyomás terén léptek erőrébb elődeikhez képest, igaz használja az MSI az újabb kártyáin.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#40) Daelion


Daelion
őstag

Gigával nekem még nem volt gondom így 4+ év után,előző karim is az volt meg a mostani Xtreme 950 is az.
Van még egy Xtreme 970 a családba illetve havernak a sima 3 ventis WF verziós 970,azoknak sincs baja.

Akármiből lehet 'szart' kifogni,pl ismerősnek a MSI Gaming X 1060 dobozból kivéve hibás volt egyik ventije,vissza is adták neki az árát.

Nálam per pill egész gépbe a leghangosabb dolog a nyamvadt 3 terás HDD mert sikeresen kifogtam egyet énis és nyekereg ilyen alacsony frekvencián amit még több méterről is hallani. :W

[ Szerkesztve ]

(#41) Vikthor


Vikthor
nagyúr

nemsokára jön az új RX 600-as sorozat, akkor ennek meg kb annyi értelme van, hogy az MSI jól járjon...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#42) haxiboy válasza XuChi (#32) üzenetére


haxiboy
veterán

Soha nem pattogtak érte, tudják hogy mi ez, ők is ugyanezt csinálták amikor Coil Whine-s karit adtam vissza, volt ahol helyben a kisker nyomta rá nekem, na mondom több sem kell.

Ugyanez az álláspontjuk a hűtő levételről a gyártóknak, soha nem volt problémám gariztatásnál a matrica miatt, sehol, se Asus se MSI, amíg láthatóan nem a hűtő fel-le szerelése alatt keletkezett a hiba, vagy a szakszerűtlen visszaszerelés miatt addig nem húzzák a szájukat.
Nálam úgy kezdenek a kártyáim hogy újra pasztázom őket, 1-2C sokat tud jelenteni ebben a nyári melegben.

Valaki kérdezte hogy milyen ragasztó, én a keményebb ragasztópisztolyba valót szoktam használni mostanában, de pillanatragasztótól kezdve a két komponenses epoxy-ig minden jó (utóbbi nagyon jó mert rugalmas és könnyen kezelhető, de drága, viszont CPU delid után a kupak visszahelyezésére mindig ezt használom mert jól bírja a hőt.

Apropo, arra figyeljetek hogy a ragasztó olvadáspontja 200C fölötti legyen, mert a VRM környéke azért szokott meleg lenni.

(#41) Vikthor: Akkor ma nem veszek kenyeret, holnap amúgy is sütnek frissen a pékek.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#43) Vikthor válasza haxiboy (#42) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ennyi, nem kell mindig kenyeret enni, én pl ma beintek a kenyérnek és magnélküli szőlőt csipegetek sajttal. :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#44) haxiboy válasza Vikthor (#43) üzenetére


haxiboy
veterán

Na de lehet hogy a jövő évi szőlő finomabb nem?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#45) kecsawi válasza haxiboy (#44) üzenetére


kecsawi
senior tag

Vagy a 2015-ös palackozva? :C

(#46) ripla válasza Fred23 (#3) üzenetére


ripla
őstag

Új kártya? Minek? 10 éve egy helyben topog a grafika.

(#47) Fred23 válasza ripla (#46) üzenetére


Fred23
nagyúr

De kolopele 4K-ban szeretne játszani, Te kiszúrnál vele?! :D :DDD No meg azért van néhány cím, amin látszik a fejlődés.

Egyébként meg nem csak a sebesség számít, jöhetne például 7nm-en egy valóban erős új AMD kari 75W-os TDP kerettel a GTX 1050 Ti-t körbehugyozni!

(#48) b. válasza Fred23 (#47) üzenetére


b.
félisten

azt nyugodtan körbehugyozhatja már egy év múlva remélhetőleg más színt lesz a belépő kategória :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Lacccca87 válasza b. (#48) üzenetére


Lacccca87
őstag

Aztán majd koppansz nagyot. De reklámozd még csak nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

(#50) b. válasza Lacccca87 (#49) üzenetére


b.
félisten

értelmes hozzászólás volt, lejött a lényege látom . "reklámozd csak nyugodtan"
mit reklámoztam mester hogy így jól megaszontad nekem, arcoskodva?
A reményeimet hogy 1 év múlva az 1050 Ti teljesítménye már a múlté lesz 75 wattos kategóriában?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.