Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Érthető a felháborodásod. Én az elmúlt pár hónapban vettem három komplett gépet és egyiknél sem alkudtam egy fillért sem, pedig a három gép olyan 120k körüli összeg. Kinéztem, megbeszéltünk mindent az eladóval és ment a biznisz. Az árról nem beszéltünk, utaltam amennyiért hirdette. Egyébként is úgy vagyok vele, hogy nem sajnálom a pénzt a jobb minőségre/jobb termékre. Szóval ha úgy látom, hogy a termék állapota, összetevői és az ár megfelelő, akkor eszemben sincs kukacoskodni a vételáron.

[ Szerkesztve ]

(#2) ktr_lala


ktr_lala
csendes tag

Én mindig alkudozok, akár piac, akár apró hirdetés. Használt vagy új árú, mindegy. Persze csak ott ahol lehet. Például Inter pénztárnál nem, de Euronicsban igen. A kisebb műszaki boltokban is lehet általában, ha valami olyasmit veszek, aminek nem kell jótállás, például glettanyag, festék (most pont felújítok), akkor úgy kezdem, hogy nekem nem kell áfás számla, nem kell blokk, készpénzzel fizetek.
Viszont lehet úgy alkudni, hogy az ne legyen pofátlan vagy sértő. Például a 10 ezret 6-ra lealkudni, az iszonyat pofátlan. Általában 5-10%-t lehet az én tapasztalataim szerint.
Én is sok mindent adtam el az elmúlt időszakban, bútorok, műszaki cikkek, ruhák, lakás :DD
Igen engem is megtalálnak a pofátlanok, és irtó idegesítőek.

(#4) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Én a fenti kollégákkal ellentétben nem értek egyet.
Hozzám is jönnek ajánlatok, akik az 1.2M-ért meghirdetett TT bringát elvinnék 350e Ft-ért. Nem is reagálok. Ennyi.
Mindenki próbál jól járni és néha bejön a próbálkozóknak is akár vevők vagy eladók. Lehetne azért is háborogni, hogy valaki miért árul bolti áron használt termékeket, de egyszerűbb továbbpörgetni a hirdetést.
Vagy itt van a kolléga aki egész bejegyzést tett közzé, hogy milyen feltételekkel lehet nála vásárolni. Mintha az valamiféle rangot jelentene ha tőle veszel valamit. :N
A piacon vagy te, a lehetséges vevők és az áru, ha tetszik ha nem mind befolyással van az árra.

Ha profin intézed nem mérgelődsz, hanem teszel a számodra nem elfogadható, esetleg megalázónak tűnő ajánlatokra.

2 sztori a közelmúltból:

Én sem szoktam nagyon alkudni, de volt egy Denon AVR-3400x 120e Ft-ért meghirdetve. Ez már eleve egy jó ár, de mivel nem gondoltam egészen komolyan a vásárlást inkább csak játszottam a gondolattal, írtam az eladónak, hogy 90e. Elfogadta, én meg ott ültem mintha leforráztak volna. De sokat javult a házimozi zenei minősége azóta. :C

Vagy pár napja párom melóból hazafele beugrott nekem egy szép vázért egy közeli faluba. Az eladó drágán tette fel, ebből tudatosan alkudtam, szó nélkül engedett is. Közben ránéztem a további hirdetéseire és találtam egy kerékszettet 20e Ft-ért. Megkértem páromat mialatt ott volt, hogy hozza el, ha 12-ért odaadja. Nem voltam benne biztos hogy kelleni fog, téli bringára amúgy sem kell drága, meg nem is igazán néztem meg milyen kerekek is ezek. Az eladó odaadta, bár párom szerint morgott kicsit, hogy 16-ot azért szeretett volna kapni érte. Nem kértem páromat hogy alkudjon, nem is akartam, egyszerűen csak 1 kérdés volt mivel ennyiért kerestem kereket. Az eladó döntése volt, hogy odaadja vagy sem. Mikor párom hazaért meg pislogtam, egy egész korrekt szett, használtan simán ér 30-at. De ő meg akart szabadulni tőle még ennyiért is, senki nem erőltette.

Előre pedig sosem tudod hol az eladó vagy a vevő tűréshatára, ezért van a kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

(#5) RudY


RudY
addikt

Alapból az a felállás, hogy a túloldalon nem úgy gondolkodik a vevő, ahogy te, vagy ahogy te szeretnéd. Abból érdemes kiindulni, hogy egy teljesen más ember, totál más gondolatokkal fordul hozzád, csak a termék a közös pont, aminek a beszerzését másképp látja, mint ahogy te elképzelted. Megjelenik a próbálkozó, a kufár, a trollkodó, az unatkozó, a bunkó stb. Az informatív hirdetés, a korrekt feltételek, a kedvező lehetőségek pedig soha nem zárják ki a jelenlétüket, se a kereskedelem, se a szolgáltatások, se más területén. :N

(#6) Lenry


Lenry
félisten

Magyarnak minden vagy mi? Ennyire jól élünk (Magyar emberek, társadalom)!? Nem hinném!

nagy magyarságodban nézz be a redditen a /r/ChoosingBeggars subredditbe és láthatod, hogy a világ többi részén is pont akkora pofátlan sóherek élnek mint itt

pl itt a mai kedvencem: a 2020-as Eurovízióra keresnek Hollandiában önkénteseket:
- beszélj nyelveket
- legyél itt 0-24-ben két héten keresztül
- utazz ide
- ismerd a várost
- jah igen, fizetni... azt nem fogunk

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) MaxxDamage válasza Lauda (#1) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pontosan, ennek így kell menni és úgy normális.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8) MaxxDamage válasza #40993792 (#3) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Jó meglátás, hozzáállás! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#9) MaxxDamage válasza Kisszidi (#4) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem akkor érkezett a "pofátlan" ajánlat mikor már kezdtük lezsírozni az egészet (nem az elején nyögte be...) én meg mondtam neki "majd viszi más....keresett cucc nagyon jó áron" azt viszlát. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10) Kisszidi válasza Lenry (#6) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Mondjuk önkénteseket keresnek, az általában 0 fizetés. Igaz ekkora bevételt generáló rendezvényre eleve pofátlan dolog önkénteseket keresni szerintem.

Én pl rendszeresen végzek önkéntes melót, bajba került fókákat gyűjtök be, segítek a szállításukban stb. Fizettem az oktatásért, megvettem magamnak a felszerelést, van hogy 800km-t utazok önköltségen, teljesen ingyen. De pont ezért önkéntes a meló. A jutalom a fókasz**szag és a szép táj. :))

MaxxDamage
Pontosan, ennyi. Viszi más ha jó áron van. :K Mondjuk a vevő felöl illik a kitalált árral indítani, hogy ne húzzuk egymás idejét feleslegesen, ebben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#11) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Amit te írsz az két külön dolog. Egyszer egy általános oldalról közelíted meg az alku fogalmát (tágabb értelem), melyet egy szűkebb, személyes és sajnos negatív oldalról közelítesz meg.

Én imádok adni/venni. Egyfajta hobbi ez már nálam. Az itteni 281 értékelés csak a regisztrált adásvételeket mutatja, a valós szám jóval 1000 felett van.

Az én álláspontom (tágabb megközelítés szerint), hogy az online piaci apróhirdetési oldalak egyfajta nyílt, online piacok. Az alku ezeken a területeken (sem) tiltott jogilag/sem etikailag. Semmilyen megközelítésből sem az. Alku mindig is volt és lesz is és szerintem ezzel nincs is semmi baj.

A baj ott kezdődik (itt jön a szűkebb megközelítés), amikor valaki már ezt bunkó, pofátlan módon űzi. És ilyenből nagyon sok van. De korrekt üzletfelekkel is lehet találkozni azért. Sőt!

A piacok értelmezése sem megy elég sok embernek, nem tudják azt elemezni/felmérni sem a fellelhető kínálat, sem a fizetőképes kereslet oldaláról.
Az adásvétel és az abban szereplő összes fél elég komplex kérdés.

Tehát az alku egy jogszerű előnyszerzés, mely semmilyen módon nem tiltott, kizárólag ésszel kell/kelleme művelni a piac mindkét fél szereplőinek.
Aki pedig ragaszkodik a fix árhoz az rögzítse azt a hirdetésben, valamint, ha valaki bunkó módon űzi az alkudozást, annak szimplán nem kell válaszolni. Mehet a lomtárba a "beszelgetes".

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#12) joey04


joey04
titán

Azt már látom más is írta, hogy ez nem magyar sajátosság. A másik meg, hogy nem értem az idegeskedést. Mond egy 6k-s árat? Válaszra sem kell méltatni. Ennyi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Én éppen ezért nem adok már el semmit, max csak veszek. Utálom a vevőket, idióták.

Üdv,
Egy állandó vevő. Néha én is érzem, hogy pofátlan vagyok, de csak módjával és ritkán, és az első nemleges válaszból is értek. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lényegében arról van szó, hogy ilyen 10k-s értéknél/eladás/vétel (ami boltba 20k) nem igen illik alkudni abból a 10k-ból, pláne ha még a szállítási költséget sem kell pluszban fizetni. :D

Szokták mondani, "van a pofáján bőr mi!?" ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15) janeszgol válasza ktr_lala (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Én alkudtam már telefont mondjuk 10 ezerről 7 ezerre és 6 ezerre is. Mert az annyit ért. Volt olyan, aki odaadta, és volt, aki nem. Természetesen ha valami 10 ezret ér, akkor annyit fizetek érte.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) #90088192


#90088192
törölt tag

Sosem értettem mire jó az alkudozás....
Talán ha egyszer megpróbáltam.

Valami hiba lehet a elgondolasal mert Nekem az a legnagyobb büszkeség ha ki tudom fizetni amit kérnek érte.
Maga az alkudozás az ember önmaga lealacsonyitasa, és az üzlet fél megalázása.
Ha nem kellene pont emiatt az árakat megemelni, hogy a végén az eladó annyit kapjon amit megér a tárgy, akkor nem kellene alkudozni.

Kompletten felesleges idő rablás :W

De hát csak emberek vágyunk :DDD

(#17) janeszgol válasza #90088192 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Sokszor az alkudozas beszelgetesbe torkollik. Kozben megismerunk egy masik embert. Most az alkudozokrol beszelek es nem a "mennyit engedsz a felebol" tipusokrol.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) Lenry válasza janeszgol (#17) üzenetére


Lenry
félisten

én az esetek 99%-ban nem akarom megismerni a másikat.
azt akarom hogy vegye meg a cuccomat annyiért, amit kiírtam, aztán elköszönünk.
ugyanez vevői oldalról is: ha van annyi pénzem, amit kér érte, akkor megveszem, elköszönünk.
nincs igényem bazári színjátékra mellé. a termékre / pénzre van igényem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) MaxxDamage válasza Lenry (#18) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+1 :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#20) Diabolis


Diabolis
tag

Felteszek valamit 20.000 forintért, emberkènk adna érte tízet, finoman jelzem, hogy kevés, és íme a válasz:
"Akkor ültessél bele tuja fát,te idióta,hát többet nem ér!Na szevasz."
Személyiségi jogok okán nem nevesítem az illetőt.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#22) #90088192 válasza janeszgol (#17) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez lehet furcsán hangzik, de tudok emberekkel beszélgetni mindennemű üzlet nélkül :K

Lehet en vagyok teljesen nem normális :DDD :R

(#23) Somatom válasza Lenry (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Egyetértek. Ráadásul nem vagyok kalmár típus, engem idegesítenek az ilyen huzavonák. Nagyon ritkán hírdetek meg valamit, de azt mindíg a piaci ár alá lövöm be. Odaírom, hogy alku nincs és ennyi. Eladni akarok, nem alkudozni. Ha veszek valamit, akkor sem alkudozok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) janeszgol válasza Diabolis (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez egeszen biztosan nem en voltam. Ha nemet mondanak nekem, akkor nem. Csak csendben torlom a privatokat. (Ez amugy is szokasom, meg a sikeres uzlet utan is.) :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) #90088192 válasza Diabolis (#20) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nezd meg mennyi egy hasonló cserépedény :)

Ha az a drágább akkor hirdessed Vázaként :DDD

Aztan pukkadjon meg az összes :DD

(#26) ktr_lala válasza janeszgol (#15) üzenetére


ktr_lala
csendes tag

Ez egyértelmű és teljesen rendben van így. Ebbe így nem gondoltam bele, hogy mi van, ha valamit nem reális áron hirdetnek. Pedig van olyan bőven... Csak én az olyanon túl szoktam lépni, meg se nézem, tovább görgetek... :DD

(#27) MaxxDamage válasza Diabolis (#20) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az ilyennel nem is kell foglalkozni, akár tiltásra is lehet rakni és no para. :)
Általában az üzletfeleim (én mint eladó) mind megfelelő üzletfél (értékeléseimből látszik is) és én törekszem a gyorsaságra, pontosságra és azt adom amit hirdetek (ami le van írva) tehát nem zsákbamacskát árulok és az árat is úgy határozom meg, hogy nézem az új árat is és használt árat is figyelembe veszem. Vételi szándékom elvárása hasonló.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#28) MaxxDamage válasza ktr_lala (#26) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sok olyan hirdetésbe botlok bele, hogy pár ezerrel olcsóbb (nem 10 ezres kategória - 70-80 ezres árú termék), mint a bolti vétel lenne és már erősen használt, alig garis... hát egyértelműen a bolti vételt választom, ha éppen nem találok jobbat aprón :B

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#29) #00137984


#00137984
törölt tag

Igen felkapott téma ez mostanában, de nem csak a vevői oldalon kell a hibákat keresni. Minden hardvernek és konzol játéknak ára van és ezt megadom, ha elfogadható árat szabtak meg. Ha nem, akkor Ebay és egyéb forrásból megszerzem, csak türelem kérdése... :)

Talán egy blogbejegyzést megérne a játékgyüjteményem kalandos beszerzésének története.

[ Szerkesztve ]

(#30) #78693120


#78693120
törölt tag

Sosem alkudom, hanem megnézem az átlagárat és ha magas, akkor az adott hirdetés nem érdekel, legfeljebb mástól veszem meg.

Ha meg én hirdetek, akkor kiírom a feltételeket (fix ár - nincs alku, nincs posta, kb. akkor és itt érek rá, stb.), mégis megtalálnak a "mennyit engedsz a felének a harmadából?", "elmész-e az ország másik felébe ingyen" és a "mennyi lenne a posta" típusú vevők.

Másik még, hogy mindig középár alá hirdettem és ebből is sokan akarnak alkudni a kiírt feltételek ellenére, közben meg a dupla áron hirdetető konkurenciától meg elkapkodják.
Eleve 10000 Ft alatt meg sem hirdetek semmit, mert nem éri meg az idegeskedés a sok write-only ember miatt és még nekem kell hálásnak lenni a vevőnek, hogy legfeljebb 2000-et ad érte. Inkább a megfelelő gyűjtőbe kerülnek ezek, vagy ha tudom, akkor elajándékozom olyannak, aki hasznát veszi.

Egy módszer volt, amivel az alkudozókat távol tudtam tartani, de valamiért a normális vevőket is elijedtek: két árat írtam ki a hirdetésben, a fixet és az alkudozósat és kiírtam, hogy az alkudozósat a fix árra le lehet vinni. Valószínű komolytalannak tűnik ettől a hirdetés, talán ez volt a gond.

(#31) GreatL


GreatL
őstag

Nagyon igényes érdeklődők jelentek meg nagy számban mostanság. Vásárolni viszont igazából senki nem akar, úgy látom. Nincsen pénze, megpróbálja harmadáron, hátha. Viszont akkor inkább kukába dobom.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#32) MaxxDamage válasza GreatL (#31) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Úgy igaz!
Hirdetni kell és 1x valaki viszi. :K
Voltam már úgy (nem 1x) hogy hirdettem (több hónapig) egy terméket reális áron / újszerű állapotban, és elvitték. (pont akkor talált rá a vevő, mikor írt nekem)
Elmondható, hogy van aki pont azt keresi amit te hirdetsz és árat nem nézve egyből meg is veszi, ha megtalálja.... Nem alkudozik se semmi, hanem viszi. Ki kell várni, de megéri. Miért adnád majdnem ingyen, ha bizonyos értéket képvisel és még így is "jó" áron adom?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33) #72042496 válasza #78693120 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, ezek a 10000 forint alatti dolgok nekem pár éve nagyon összegyűltek. Akkor rászántam úgy két hetet, és kipörgettem mindet, még az ingyen vihetőket is felpakoltam netre. Szinte naponta mentem valahová vagy jöttek a cuccért, de amikor a legutolsó is elfogyott, hú de jó volt. :)

Én venni nem szeretek használtat, nem is szoktam. Pár alkalommal azért "kénytelen voltam", amikor olyan valami kellett, amit újonnan már nem forgalmaztak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.