Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Én a fenti kollégákkal ellentétben nem értek egyet.
Hozzám is jönnek ajánlatok, akik az 1.2M-ért meghirdetett TT bringát elvinnék 350e Ft-ért. Nem is reagálok. Ennyi.
Mindenki próbál jól járni és néha bejön a próbálkozóknak is akár vevők vagy eladók. Lehetne azért is háborogni, hogy valaki miért árul bolti áron használt termékeket, de egyszerűbb továbbpörgetni a hirdetést.
Vagy itt van a kolléga aki egész bejegyzést tett közzé, hogy milyen feltételekkel lehet nála vásárolni. Mintha az valamiféle rangot jelentene ha tőle veszel valamit. :N
A piacon vagy te, a lehetséges vevők és az áru, ha tetszik ha nem mind befolyással van az árra.

Ha profin intézed nem mérgelődsz, hanem teszel a számodra nem elfogadható, esetleg megalázónak tűnő ajánlatokra.

2 sztori a közelmúltból:

Én sem szoktam nagyon alkudni, de volt egy Denon AVR-3400x 120e Ft-ért meghirdetve. Ez már eleve egy jó ár, de mivel nem gondoltam egészen komolyan a vásárlást inkább csak játszottam a gondolattal, írtam az eladónak, hogy 90e. Elfogadta, én meg ott ültem mintha leforráztak volna. De sokat javult a házimozi zenei minősége azóta. :C

Vagy pár napja párom melóból hazafele beugrott nekem egy szép vázért egy közeli faluba. Az eladó drágán tette fel, ebből tudatosan alkudtam, szó nélkül engedett is. Közben ránéztem a további hirdetéseire és találtam egy kerékszettet 20e Ft-ért. Megkértem páromat mialatt ott volt, hogy hozza el, ha 12-ért odaadja. Nem voltam benne biztos hogy kelleni fog, téli bringára amúgy sem kell drága, meg nem is igazán néztem meg milyen kerekek is ezek. Az eladó odaadta, bár párom szerint morgott kicsit, hogy 16-ot azért szeretett volna kapni érte. Nem kértem páromat hogy alkudjon, nem is akartam, egyszerűen csak 1 kérdés volt mivel ennyiért kerestem kereket. Az eladó döntése volt, hogy odaadja vagy sem. Mikor párom hazaért meg pislogtam, egy egész korrekt szett, használtan simán ér 30-at. De ő meg akart szabadulni tőle még ennyiért is, senki nem erőltette.

Előre pedig sosem tudod hol az eladó vagy a vevő tűréshatára, ezért van a kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.