Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hoplitész


Hoplitész
junior tag

Ez mitől hajózásra termett?

(#2) pilóta válasza Hoplitész (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nézd meg a képeket a cikkben. Akkor majd egyértelmű lesz. ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Hoplitész válasza pilóta (#2) üzenetére


Hoplitész
junior tag

:F

(#4) pilóta válasza Hoplitész (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mi a kérdés? Ott van leírva és képeken is ábrázolva, ahogy asztalként van fordítva navigációs adatokkal. Ez azt jelenti, hogy asztalként lehet használni, hogy nézd rajta a navigációs adatokat. Nagyjából egy helyen szoktak ilyen jellegű navigációs adatokat nézegetni, mégpedig egy hajón.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Novver válasza pilóta (#4) üzenetére


Novver
senior tag

Alternatív google maps hajókra? :D

Life is a game... The game is my life!

(#6) Hoplitész válasza pilóta (#4) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Ez nem csak egy monitor, ami enyhén vízálló és asztalként használható?
A naivgációs adatok az eszközben vannak? Ha igen, akkor ezt nem értettem. :B

(#7) pilóta válasza Hoplitész (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Természetesen nézhetsz rajta spongyabob rajzfilmet is, csak ahhoz picit drága és célszerűtlen, a navigációs adatok nézése meg kézenfekvő. Mint ahogy a szuperszínhelyes többmilliós monitorokon is facebookozhatsz, mégis filmvágáshoz szánják és ahhoz is veszik...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) Hoplitész válasza pilóta (#7) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Tehát újra:
Mitől hajós monitor? A középszerű IP-védettségtől vagy az asztalként használható felülettől, vagy mitől? Mi az a paraméter, mitől lesz hajóra ajánlott egy monitor?

Ugyanez tervezőirodába is illik, vagy valami tudományos munkához meg katonai csapatirányításhoz - ennyi erővel.

(#9) pilóta válasza Hoplitész (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, bármire használhatod, mondom, a spongyabobot is nézheted rajta.
Például az Alfa 156-os vezérműlánc cseréjéhez van egy speciális célszerszám, ami rögzíti a vezérműtengelyt, hogy jól álljanak a szelepek meg a dugattyúk. De ajtókitámasztónak is tök jó, vagy kóbor kutyákat is meg lehet vele dobálni, tökéletes oda is. Mégis, a cég katalógusában vezérműtengely rögzítő célszerszámként árulják.
Ez a monitor is egy célszerszám, erre szánják, ezért vannak ezek a promóképek is hozzá, amit a gyártó készített, nem a PH fotosoppolta oda...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) Hoplitész válasza pilóta (#9) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Kérdeztem, választ nem kaptam.

(#11) pilóta válasza Hoplitész (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

De milyen választ szeretnél még? A gyártó dedikáltan erre szánta, csinált róla szép sajtófotókat, ahogy épp erre használják. Olyan dolgokat tett bele, ami az ilyen jellegű használatot segíti, a cikk kifejti, hogy miket. Milyen választ szeretnél még?
Természetesen tudod sima monitornak is használni, meg vágódeszkának is, de mindkettőre találsz lényegesen olcsóbb alternatívát, amit arra szántak, hogy sima monitor legyen vagy vágódeszka, de senki sem fogja megtiltani, hogy milliókat költs olyasmire, amire százezret is elég lenne.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) Hoplitész válasza pilóta (#11) üzenetére


Hoplitész
junior tag

"Olyan dolgokat tett bele, ami az ilyen jellegű használatot segíti, a cikk kifejti, hogy miket."
A cikk nem ír semmi konrkétumot, ezért kérdeztem rá, hogy ez mitől az ami?
Az IP-védettség az semmi. Úgy értem eleve nagynyomású vizet nem bír, másrészt attól még nem lesz "hajós" valami, ezenfelül az minimális költség a gyártó részéről és máshol is jól jön.

Nekem ránézésre ez ipari kijelzőasztal, de hajózásra gondolnék utoljára, mert ott szerintem magasabb a strapakövetelemény, illetve yachtokon lakkozott fakeret alá épített eszközök vannak egyedi gombokkal.
Mindegy, én csak megkérdeztem és a cikk sem említ sarkalatos dolgot.

(#13) pilóta válasza Hoplitész (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pedig említ egy csomó konkrét dolgot a cikk, ha már nem olvasod el, kiemelem neked a fontosabbakat:

Az ujjlenyomatoknak ellenálló, 3840x2160 pixel felbontású, 5 H keménységű VA PCAP érintőpanel tízujjas gesztusokat és egyszerre két érintőceruzát támogat, miközben a palm rejection technológia révén lehetővé teszi, hogy a felette ténykedő operátorok nyugodt szívvel rátenyerelhessenek anélkül, hogy bármit is akaratlanul elállítanának. A fénysűrűség 1-től 610 cd/m²-ig szabályozható, a statikus kontrasztarány 4000:1

és egy RS-232C, valamint egy RS-485 port bérelt magának szállást az I/O részlegen. Mivel a monitor teljesen lapos kivitelű, horizontális állásba forgatván kényelmesen ráteríthetők a tradicionális, papírból készült dokumentumok/navigációs térképek, és a vastag kávák némi tárhellyel szolgálnak, hogy a széleken megpihenő kezek vagy egyéb tárgyak ne takarjanak ki fontos részleteket a képből

a megjelenítő tartalma egy szempillantás alatt elforgatható 180 fokkal, hogy a túloldalt tartózkodó kollégáink se érezzék magukat kirekesztve. A tápellátás DC és AC konnektorokon keresztül egyaránt megvalósulhat, sőt, a redundancia zászlaja alatt mindkettő mehet párhuzamosan. A napi 24 órás, folyamatos üzemre tervezet

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Hoplitész válasza pilóta (#13) üzenetére


Hoplitész
junior tag

:U Ezért írtam, hogy "ipari".

(#15) pilóta válasza Hoplitész (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

De ezek legtöbbje pont olyan, amit a hajózásban előnyös, más ipari helyeken nem igazán. Persze lehet más helyen is használni, de nem biztos, hogy megéri milliós felárat fizetni egy olyan tulajdonságért, amit nem fog használni. Épp ezért ajánlja a gyártó is pont oda...

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.