Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kenéz Árpád


Kenéz Árpád
csendes tag

Még nagyvonalú is voltam: az M3-as műholdon látható állapota alapján egyértelmű, hogy a műholdképek nagyjából 6(!) évesek, tehát ősöregnek számítanak. Ez egybevág a Károly körút akkori állapotával, a Street Wiew talán a legkorszerűbb, mert az csak 1-2 éves. Azaz:

45°-os nézet (ahol van): több, mint 6 éves
Műhold: legalább 6 éves
Street Wiew: 1, illetve 2 éves
Térkép: az térkép :D (r-go azt a legegyszerűbb frissíteni)

Fenntartással kezeljük hát a fenti módban látható környezetet, mert a Google térkép így tényleg olyan, mint egy távoli csillag: mire ideér a fénye, a csillag maga már ki is hunyt. :Y

[ Szerkesztve ]

(#52) schawo válasza Kenéz Árpád (#51) üzenetére


schawo
titán

Aki helyén tudja kezelni a szolgáltatásokat, az nem esik bele az Atlanti óceánba Szegedet keresvén.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#36) üzenetére


Penge_4
veterán

"meg hogy felháborító, hogy nem másolható szabadon, ellentétben az OpenStreetMappel... Könyörgöm, mindenki használja azt, ami neki tetszik, és ne pattogjon, ha épp egy hasznos újítás került bevezetésre, a szemét multizás meg egyrészt lejárt, másrészt ilyen esetben nagyon viccesen jön ki."

Azért sokkal jobb lenne, ha egy OpenStreetMaps licenszelésű valami lenne annyira fejlett, mint a Google Maps, meg rendelkeznének saját műholddal. Amin minden rajta lenne, beleértve a Fehér Házat, a Pentagont, a holland királyi birtokot vagy a HAARP-ot. Mert milyen dolog már, hogy ők rejtőzködnek, miközben az a szerencsétlen, akinek gandzsaültetvénye volt Jamaicában, most az egész családi bizniszt bukta egy multi miatt? ;]

Térkép kell? Akkor legyen térkép! Milyen lett volna, ha annak idején Magyarországot is leszedik a középkori térképekről csak azért, hogy "Jaj, nehogy lássák már azok a rohadék tatárok meg törökök, a végén még megtámadnak."
Nem, ez nem így működik, ez akkor egy oda-vissza dolog.

(#54) qnadam válasza Kenéz Árpád (#51) üzenetére


qnadam
veterán

egy egészen picikét egyszerűen látod a dolgokat, nem?

ezeket mind különböző szolgáltatók adják, és időnként frissítik.

az újpesti default mőholdkép 2010-es most, de earthből nézve át lehet váltani egy tavaly januárira is, de az délelőtt készült, elég furcsa fényviszonyokkal.

viszont el kell fogadni, hogy ott fogják gyakran frissíteni, ahol nagyobb a forgalom, több a bevétel. a puszta közepén régebbiek lesznek. meg kell nézni, mennyibe kerül egy négyzetkm-nyi kép...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#55) Sk8erPeter válasza Kenéz Árpád (#50) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Látom csak írogatod a magadét konkrétumok (pl. linkek) nélkül, de nem derül ki, mit akarsz mondani, de a hőbörgés az átjön. Nem tisztem védeni még kicsit sem a gúgölt, de ha már mondasz valamit, akkor alapozd meg. Dobj be legalább egy linket, hogy miről beszélsz, ha már fikahadjáratot indítasz, és mivel most lehetőséged van rá, szerkeszd az esetlegesen hibásan feltüntetett dolgokat. Imádom az ilyet, valaki döngeti a mellét, hogy ő mennyivel jobban csinálná, amikor kijön egy ilyen szolgáltatás, nem képes elfogadni a hibáit (amik deklaráltan vannak, épp ezért szerkeszthető moderálás után a dolog), de azért megmondja a magáét, csak konkrétumok nélkül. Tényleg tök jól hangzik. Ja, mégsem.

Sk8erPeter

(#56) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#53) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most mit is szerettél volna mondani? Szerkesztheted, bejelölheted, ha valami szarul van feltüntetve, de nem értem, jelen esetben mi a probléma. :) Nyilván az open source a legszebb, ott van a lehetőség, hogy szerkeszd.

Sk8erPeter

(#57) Kenéz Árpád válasza schawo (#52) üzenetére


Kenéz Árpád
csendes tag

Igen, és nem köt ki a Himaláján útban Győr felé. :)

(#58) Kenéz Árpád válasza Sk8erPeter (#55) üzenetére


Kenéz Árpád
csendes tag

Linkek? Ott van a cikkben a térképszerkesztőhöz, a Google térképet meg elég a keresőbe beírni, minden tapasztalat ezekről van. Természetesen tudom, hogy ezek nagy munkák, meg minden, de azért ne ájuljunk el tőlük, mert ez így (nehézkes kezelőfelület + elavult képek + szinte csak angol nyelv) azért még odébb van a praktikusan használhatótól. Persze jó, hogy van trékép a neten, r-go a mobilon, de azért használhatóságában a mostani állapotában nem sokban különbözik egy hagyományos nyomtatott térképtől.
Nem is a térkép az igazán bosszantó, mert azt átkapcsolom olyanra (még egyelőre) ahogy nekem jó, amúgy most már automatikusan az új térkép jön be, hanem a szerkesztő, amitől tényleg korszerűsödne a projekt és interaktívabbá válna: be akartam jelölni, hogy a Károly körút már nem csatatér, mint a hat éves műholdképen, és nem is betonplacc, mint a 45°-os még régebbi képeken, de ehhez nem kínált alternatívát, nekem legalábbis nem sikerült találnom (ahogy az új térképről is eltűntek a funkciók), a súgó meg csak angol nyelvű, holott a Google-nak már rég mindene magyarul (is) elérhető kellene hogy legyen (miattuk külön meg nem iratkozom nyelvtanfolyamra). :N

(#59) qnadam válasza Kenéz Árpád (#58) üzenetére


qnadam
veterán

mire gondoltál, besatírozod zölddel, ott ahol már nem beton? és ettől ők majd ijedtükben gyorsan új képeket vesznek?

azt csak csendben jegyzem meg, hogy a károly krt felújítása nem 6, hanem két éve volt. rohadjanak már meg, hogy kétéves műholdképekkel szúrják ki a szemed. mit képzelnek ezek magukról, tényleg...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60) orimate86 válasza qnadam (#47) üzenetére


orimate86
tag

Akkor jó :) Már kezdtem rosszul érezni, magam, hogy itt hápogok, közben csak csöcs vagyok és nem találom.

Én fordítva csinálnám. Először megkérdezném a user-t, hogy mit akarna, ha választhatna, valamint mit használ jelenleg, (bár ezt, úgyis tudják, mivel a google account activity report-ot bekapcsoltam és nem gyenge elemzést kaptam egy hónap múlva) aztán abba az irányba mozdulnék. Nem pedig fordítva, mint a Microsoft. Megy az erőszakolás, meg a faggatózás, hogy naaa?? tuti az új felület mi?? Küldjetek feedback-et, hogy segíthessünk. Ha meg lázadás van akkor dobok csontot a kutyáknak (startmenü gomb, offline cache) a végén meg még jó fej is vagyok.

(#59) qnadam

Szerintem a az elévülés abból is adódik és most inkább a térképekre gondolok, nem a műholdra, hogy az adott település => ország nem jelenti be a változásokat. Erre jó lesz a szerkesztés. A település ahol laktam 4000 lakosú, 51-es fő út mellett terül el. 7 bejárat volt, a balesetek miatt 15 éve lezártak ebből 5-öt és kettőnél építettek ki rendes belátható bejáratokat kanyarodósávokkal. Ez a térképen kb 3 éve jelent meg. Ez Győr szinten is jelenség csak nem ennyire durván. Azért amikor az erdő közepére odakerül egy autópálya, azt jelenti kéne az országnak, majd idővel lőnének róla egy új képet. De lehet, hogy nekem nagy elvárásom.

[ Szerkesztve ]

(#61) M_AND_Ms válasza DMG (#43) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Na pont ezt tudja az OSM (igen, igen tudom, ebben a topikban a GMaps-ról van szó): GPS-beküldés

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#62) M_AND_Ms válasza Sk8erPeter (#44) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak azért írtam, neked, mert az én hozzászólásomhoz hasonló témára reagáltál. Nem te voltál a célszemély, hanem csak az általad leírtak.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#63) Kenéz Árpád válasza qnadam (#59) üzenetére


Kenéz Árpád
csendes tag

Amúgy igen, mit képzelnek magukról?! :K
A viccet félretéve igazándiból valóban minden évben végig kéne menni a város felett repülővel, meg az utakon kocsival, de világos, hogy ez nonszensz, legalábbis most, viszont tény, hogy a "látom a környéket a magasból" praktikusságban nem sokat ér, ha ezt akár hat, akár két éves képekkel akarják eladni. Ennyi a lényeg, és erről mondtam el a véleményem, mert erre (is) való a web2-es internet. Egyébként tojok rá mit csinálnak, mert így alapvetően a Google térkép is csak egy egyszerű térkép, legfeljebb virtuális és nem nyomtatott, de ha tényleg többre akarják fejleszteni ennél, akkor ebbe az irányba kell(ene) elmozdulni, ehhez viszont magyar menüre, korszerűbb képekre, és gördülékenyebb kezelőfelületre van szükség mind a térképen, mind a térképszerkesztőn. :C

Szép estét!

(#64) Sk8erPeter válasza Kenéz Árpád (#63) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Annyira nevetséges, amikor valaki így áll hozzá. Ott van neked ingyenesen (jó, ilyenkor jönnek a szemétmultizók, hogy de a privát adataim, meg látom a rohadékok reklámait, meg amúgy is, mit képzelnek, hogy egyáltalán léteznek) egy nagyon gyors szolgáltatás (igen, vannak rá alternatívák, mint pl. az OpenStreetMap, ettől még ott van ez is; de a Google erőforrásai elég jelentősek, így általában lehet számítani arra, hogy a kiszolgálás sebességével kevésbé lesz gond), ami elég sok eszközön elérhető, elég jól használható segédlet a tájékozódáshoz, részben kiválthatja a relatíve drága külön navigációs készülékeket (nyilván teljesen nem, mert mobilon van némi késése, amikor vezetsz az utakon, de amennyit én használtam okostelón (Androidos navigáció), annyira azért nem jelentős, hogy miután elhagytad a kitérőt, azután szólna, hogy le kellett volna már térni az autópályáról, ráadásul előre is beszél (!), hogy mikor fordulj majd jobbra, még ha az addig hátralévő kilométerek számát nem is becsli pontosan - mindenesetre amikor haverod balatoni telkére oda akarsz találni kocsival, vagy a városban el akarsz jutni valahova, tökéletesen használható, nekem ez a tapasztalatom (külföldön még nem próbáltam, de feltételezem, hogy ott sem rossz), és azért örülök, hogy nem kell külön navigációs készüléket vennem jó pénzért), most már Magyarországon is mászkálhatsz az utcákon (Street View), nyilván magát a Google Maps-szolgáltatást Te is elég sokszor használod, de azért reflektorfénybe helyezed az általad tapasztalt kényelmetlenségeket, a bizonyos helyeken való lemaradottságát (nyilván elvárható lenne, hogy a feltérképező autói legalább fél évente szaladgáljanak az utakon, mert az filléres kérdés ugye), hőbörögsz, hogy micsoda dolog, hogy még nincs update-elve valahol a műholdas kép, leszarozod, mert neked valami nem tetszik benne, a fórumon jól megmondod a magadét, de azért lehet feltételezni, hogy még egyszer sem küldtél be hibajelentést (igen, van haszna, még ha nem is hiszed) azzal kapcsolatban, hogy X vagy Y helyen hibát tapasztaltál, és update-elni kellene, esetleg bugot fedeztél fel magában a szolgáltatásban, valószínűleg feature requestet sem küldtél be, miközben azért ki vagy akadva az általad számonkért hiányosságokon, most pedig, amikor megjelenik egy új szolgáltatás, akkor már megint mehet a hőzöngés, hogy de ez micsoda fos, mert neked nem jön be valami (javaslatot gondolom még mindig nem küldtél be nekik a szimpla fórumos vauvauzás mellett).
Lehet használni az évente megvásárolható papíralapú térképet, hátha azzal elégedettebb lennél.

Nincs azzal semmi baj, ha valaki megfogalmaz egy kritikát egy adott szolgáltatással kapcsolatban, fel lehet hívni hiányosságokra, hibákra is a figyelmet, mert az gondolatserkentő vagy diskurzusindító is lehet, esetleg ajánlhat valaki más az illetőnek egy alternatívát a szolgáltatásra, vagy megint más ennek kapcsán küld be hibajelzést a szolgáltató felé, de a kritikából ne érződjön ki a gúnyos "én-csak-azért-is-megmondom-mert-ezek-k×csögök-és-amúgy-is-mocskos-multik" hangnem, meg az, hogy szándékosan a hibáira koncentrál, hogy legyen mibe belekötni.

Ha azzal van problémád, hogy a Google minden területen kőkemény monopóliumra tör (vagy már azt élvezi), felvásárol bizonyos cégeket/ötleteket ennek alátámasztására, és ez valahol már picit aggasztó is (nem beszélve az adatnyilvántartási problémákról), az megint más - egyébként jogos - kérdés, de ezt ne mossuk össze azzal, hogy egy szolgáltatás sz@r, vagy pedig nem az (és itt nem az).

Sk8erPeter

(#65) burriebonz válasza Sk8erPeter (#64) üzenetére


burriebonz
tag

Heh! Hát nekem is emme gondolatok fogalmazódtak meg kicsiny búrámba, csak nem volt energiám hogy leírjam! Hát kösz hogy megtetted helyettem is! :R

(#66) zseko válasza Sk8erPeter (#64) üzenetére


zseko
veterán

Így van, én még annyit tennék hozzá, hogy azt felróni valaminek hogy nem egy alig 10milliós országnak a nyelvén indul egy szolgáltatás, hanem 'uram-bocsá' saját anyanyelvén kezdi meg először, több mint nevetséges. Meg kell tanulni angolul legalább egy minimális szinten, vagy lehet csendben maradni.

HR24.hu

(#67) edward2 válasza Sk8erPeter (#64) üzenetére


edward2
addikt

"Ott van neked ingyenesen"

Csak engem idegesít ez, hogy ha valami ingyenes akkor máris mindent tátott szájjal kell fogadnunk? A Google megtett mindent, hogy megszerezze a piacot és megölje a konkurenciát minden feature-t belepakoltak amit az ember csak akart aztán most, hogy ellenség 0 elkezdik lenyomni az emberek torkán a saját akaratukat. Most akkor ez jó? És maradjon az ember csöndben mert ingyen most elkezdenek keménykedni?

Szerintem ez nagyon rossz felfogás.

Majd nyitok egy michelin csillagos ingyen konyhát aztán miután tönkre ment minden hely onnantól csak protein port fogok adni és lehet kussolni hisz ingyen van! (sarkítva)

(#68) Penge_4 válasza edward2 (#67) üzenetére


Penge_4
veterán

Egyetértek. Ráadásul nem ingyenes, ugyanis az adataiddal fizetsz értük. De hát a közgazdász felfogás szerint pofánk lapos, mert jobban él ma a hajléktalan, mint anno Mátyás király. :U

(#69) asdf_ válasza M_AND_Ms (#40) üzenetére


asdf_
veterán

Egyszerűen arról van szó, hogy vannak alternatívák. (pl.: a magyarországi utcakép bevezetése körül mekkora hájpolás ment, miközben addigra jó néhány város már rég megvolt a Norc-ban)

Igen, csak amig paran tudtuk, hogy van a norc (de pl. egy adott kepet linkelni nem lehetett, csak reg utan), addig pl. egy kulfoldi mocskosul nem tudja, hogy ha kishazankat akarja utcanezni, akkor neki a norc oldalan kene probalkoznia.

(#70) Sk8erPeter válasza edward2 (#67) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor lehetőleg olvasd el még egyszer az előző hsz.-emet, hátha sikerül felfogni, mi volt a mondanivalója. :) Ugyanis láthatóan csak a második mondat elejéig sikerült elolvasnod, és anélkül, hogy kicsit kevésbé szemellenzősen próbáltad volna megérteni a szöveget, máris kiragadtad a környezetéből azt a részmondatot, és rátapadtál. Pont az volt a lényeg, hogy nem kell "elájulni" a szolgáltatástól (de dramatizálhattad volna még más kifejezésekkel is, hátha attól még hatásvadászabb a megjegyzésed), ezt senki nem is mondta, de a szimpla fórumos ugatások mellett lehetne közvetlenül a Google-nek is küldeni hibajelzést/feature requestet/anyázást, ami tetszik, hátha annak még hatása is lesz. Hidd el, nem olvassák el, a Prohardveren mit fikáztál agyba-főbe. Igaz, az ilyen rettenetesen hasznos "kritikákat", mint amit írtál ("Konkrétan bekaphatja a Google Maps.") nem biztos, hogy lenne értelme elküldeni nekik, mert nem igazán tudnák kihámozni, hogy mit is csináltak rosszul. Leírtad, hogy kapják be, de hogy pontosan mi nem tetszik, azt nem nagyon fejtetted ki. Pont az ilyenekről beszéltem.
Akinek meg írtam a hsz.-t, többek közt azon pattogott, hogy miért nincs már azonnal magyarul, rögtön az újítás bevezetése után. Mivel nyilván a magyar lesz a legfontosabb nyelv, amire egyből ráfekszenek.

"most, hogy ellenség 0 elkezdik lenyomni az emberek torkán a saját akaratukat. Most akkor ez jó? És maradjon az ember csöndben mert ingyen most elkezdenek keménykedni?"
Még mindig nem mondtál semmi érdemit. Mivel is keménykednek? Milyen akaratukat is kezdték lenyomni a torkodon? Azzal, hogy közösség által szerkeszthetővé tették a térképet? Hű, valóban kőkemény diktatórikus lépés... :DDD Hogy képzelték ezek a szemetek, hogy most már Te is tudod otthon szerkeszteni? A rohadékok... ;]

Szerintem meg ez a rossz felfogás.
De azért felhasználtad az utolsó bekezdésemben írtakat is... :)

Sk8erPeter

(#71) zseko válasza Sk8erPeter (#70) üzenetére


zseko
veterán

többek közt azon pattogott, hogy miért nincs már azonnal magyarul, rögtön az újítás bevezetése után. Mivel nyilván a magyar lesz a legfontosabb nyelv, amire egyből ráfekszenek.

+1 na igen, és általában ezek között fordulnak elő azok is, akik nem is hajlandóak nyelvet tanulni pl. Én sem értem az angolt igazán, de érdekes módon mégis elboldogulok majdnem mindennel.

Egyébként baromi gyorsan dolgoznak, 00:11-kor kaptam az emailt közvelenül a szerkesztés után, 07:12-kor meg már hogy el is fogadták és nemsokra rá meg is jelent a térképen :Y

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#72) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#68) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen meglepő, hogy épp Te jöttél ezzel az érveléssel... :) Többek közt itt neked is szólt a második mondat első, OFF-ba tett zárójeles megjegyzése... :)
Mivel paranoiás vagy, gondolom ismersz elég sok eszközt a saját magad lerejtésére (kezdve már az ilyenektől, mint a DoNotTrackMe, proxy, anonimizálás, ilyesmi, a szolgáltatás használatának elkerülése, ,és így tovább :P). Ja, de várjunk, jön az érvelés, hogy de attól még megvan nekik az IP-címem, hiába nem is vagyok bejelentkezve a Google-szolgáltatásba (például ez az első lépés, hogy ne fizess nekik az adataiddal), és akkor a rohadékok azt is már biztos felhasználják világuralmi törekvéseikre, és rádszabadítják a Gondolatrendőrséget. Ami viszont kicsit ellentmondásos az érvelési rendszeredben, hogy az derült ki eddigi megjegyzéseidből, hogy igen aktívan használod a Google-szolgáltatásokat, és némelyiknek el is ismered a színvonalát (nyilván kivételekkel, mint a WebKit/Blink-vonal a Chromiumban), de azért imádod őket gyűlölni is. :D
Nem kell keverni a szezont a fazonnal. Senki nem mondta, hogy a pofád lapos, nyugodtan szólhatsz nekik, hogy mit javítsanak, megvannak erre a lehetőségek bőven, sokszor figyelembe is veszik, ha érkezik hibajelzés vagy szolgáltatáskérés, javításra való kérés. Van, amikor nem, mert nem fér bele, ilyen ez a popszakma.
Pont az a baj egyébként, amit itt is írtam, hogy a szemétmultizás közben összekeveritek a szezont a fazonnal, képtelenek vagytok különválasztani a szolgáltatás színvonalát, annak javítására törekvést, ezzel kapcsolatos kéréseket (lásd első két bekezdés) attól, hogy milyen szintű monopóliuma van a cégnek, és hogy ez aggasztó is lehet (lásd utolsó bekezdés, mint láthatod, erről is említést tettem).

Sk8erPeter

(#73) Sk8erPeter válasza zseko (#71) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na igen, és a legjobb az egészben, hogy még olyan topicba is belekeverték a már unalomig elcsépelt köcsögmultizós érveket, ami éppen arról szól, hogy most nyitottak egy kicsit a közösség felé, és lehetővé teszik, hogy javuljon a színvonal (épp ami Kenéz Árpád pattogásainak sorába beleillik, hogy micsoda dolog, hogy nem azonnal naprakész minden egyes légifelvétel és Street View-formátum), hogy jelezni tudjuk, ha valami szar. Igaz, ez egyáltalán nem meglepő, végül is ebbe bele lehetne keverni azt is, hogy most így még jobban szemmel tudják tartani a világot, és még jobban erősíthetik a Nagy Testvér-szellemet, azt a látszatot keltve, hogy ők most a néphez fordultak. :D Már látom, hogy valamelyik okostóninak ez lesz a következő érvelése, gondoltam megelőzöm őket. :DDD

És igen, egyetértek, épp az angol nyelv az újabb pattogás tárgya, már ezt is előhozták, mint negatívumot, meg azt is jelezték, hogy kényelmetlen a szolgáltatás (ez is ugye eléggé szubjektív dolog), de egészen biztos, hogy hibajelzést nem küldött az illető a Google-nek.

Sk8erPeter

(#74) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#72) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ami viszont kicsit ellentmondásos az érvelési rendszeredben, hogy az derült ki eddigi megjegyzéseidből, hogy igen aktívan használod a Google-szolgáltatásokat, és némelyiknek el is ismered a színvonalát (nyilván kivételekkel, mint a WebKit/Blink-vonal a Chromiumban), de azért imádod őket gyűlölni is."

Így van. De nem tudom miért én vagyok ellentmondásos, amikor mindig törekszem az objektivitásra. Az átlagember elkezd szidni valamit és akkor már azt teszi felelőssé a globális felmelegedés miatt is, vagy elkezd imádni valamit és akkor ha a szart adja egy napon csomagolva neki aranyáron, akkor is az lesz a szemében az ász.

(#75) vadkörte válasza Sk8erPeter (#73) üzenetére


vadkörte
addikt

"...micsoda dolog, hogy nem azonnal naprakész minden egyes légifelvétel és Street View-formátum), hogy jelezni tudjuk, ha valami szar. Igaz, ez egyáltalán nem meglepő, végül is ebbe bele lehetne keverni azt is, hogy most így még jobban szemmel tudják tartani a világot, és még jobban erősíthetik a Nagy Testvér-szellemet, azt a látszatot keltve, hogy ők most a néphez fordultak..."
Kicsit unalmasnak érzem ezt a fajta érvelést. Ha valaki ennyire tart a multinacionális vállalatoktól akár fel is akaszthatná magát, hisz az élet lényegében minden területén találkozhat velük.

Nyelv. Valamiért nem érzem megalapozottnak a nyelvvel való példálózást sem. Erősen kétlem, hogy egy alig 10M-ós nép nyelve prefereáltabb egy milliárdok által beszélt nyelvvel szemben. Férfiasan bevallom, nekem sincs semmiféle nyelvvizsgám, mégis elboldogulok az angol nyelvű programokkal.

Nem köpködök a Google-re, mert használom a termékeit. (Search, GMail, Chrome, GMaps, Android...) Elismerem, jó és hasznos a GMaps (is) mégis az OSM térképei "fejlesztem". Ez inkább csak amolyan dac, mert kihívás, mert tetszik, mert csak. :U
Mellesleg az OSM wiki-jei, how to-jai is angol nyelvűek.. :C

Ennyi. Én személy szerint örülök a nyitásnak. A Google kapacitásai simán elegendőek lehettek volna a felhasználói szerkesztés kihagyására.
Viszont ha megnézzük, hogy egy Sygic, Navon térkép évente 3-4 alkalommal frissül, a szerkersztőnek köszönhetően a GMaps pár naponta fog. (az online OSM lényegében azonnal, az offline átlag 2 hetente) Szvsz ez a fejlődés útja.

Üdv. V. Körte

(#76) Sk8erPeter válasza vadkörte (#75) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Őő, de azért remélem, azt vágod, hogy én pont kifiguráztam ezt a fajta érvelést, meg azt is, hogy valaki azt kéri rajtuk számon, hogy miért nem épp a magyar nyelvre fordítás volt az első dolguk egy újítás bevezetése után azonnal. :D

Sk8erPeter

(#77) vadkörte válasza Sk8erPeter (#76) üzenetére


vadkörte
addikt

Persze. :C
Ha nem is teljesen egyértelműen, de épp ezt írtam én is.

Üdv. V. Körte

(#78) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#74) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"De nem tudom miért én vagyok ellentmondásos, amikor mindig törekszem az objektivitásra."
Objektivitásra? :D Most ezt komolyan írtad? Hogy lehetnél már objektív, amikor mindig a véleményedet fogalmazod meg, ami mindig szubjektív? :Y Attól még, mert nem ájulsz egy újítástól, vagy kritikát fogalmazol meg azzal kapcsolatban, nem leszel objektív. De nem is kell annak lenni, senki nem tudja megítélni ezeket a szolgáltatásokat objektíven, mindenki magából, a saját igényeiből indul ki, nincs is ezzel semmi gond.
Az lehet objektív dolog, amikor valaki felsorolja, hogy van A és B feature, de nincs X és Y szolgáltatás az alkalmazáson belül, mert az tényszerű is lehet, de onnantól kezdve, hogy kiegészítjük, hogy mekkora szar valami, ha nincs kiegészítve az adott szolgáltatással, akkor máris nem objektív a dolog... De gondolom ezen nem fogunk összeveszni.

A hangsúly azon volt, hogy állandóan, minden Google-lel vagy Microsofttal vagy más, gigacéggel kapcsolatos újítás kapcsán ugyanazokat az elcsépelt szemétmultizós érveket puffogtató hsz.-eket olvasni már nagyon unalmas. Ahogy azt is, hogy valaki csak azért is keresi a csomót a kákán, normálisan körüljárt érvelés és kritika helyett.
Jelen esetben ez az "átlagember"-kategória puffogtatása sem vezet sehová, mert most itt pont nem arról van szó, mint a Chrome kapcsán, hogy egy alkalmazást a lehető legjobban lebutítanak az ostoba/egységsugarú/kezdő júzer szintjére, hanem itt az a hír, hogy szerkeszthetővé tették a térképet. Nem is értem, hogy jutottunk el már megint idáig, bár nem kéne ezen meglepődni.

Kéne egy külön "na itt aztán szemétmultizhatsz" offolós topic itt a PH-n, és oda irányítani az ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#79) Sk8erPeter válasza vadkörte (#77) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor jó, már megijedtem, hogy ennyire félreérthetőre sikerült a hozzászólás. :DDD
Nagy részével egyetértek, kivéve azzal, hogy "A Google kapacitásai simán elegendőek lehettek volna a felhasználói szerkesztés kihagyására.", arra, hogy Bivalyb@sznádon létesítettek egy új épületet, és ez megjelenjen a térképen, szerintem még az övéik sem lettek volna elegendőek, mert akkor állandóan járkálnia kéne egy feltérképező autónak, és megnézni, mi az az épület, az meg elég brutális költség, ráadásul itt világviszonylatban beszélünk a dologról.

Sk8erPeter

(#80) edward2 válasza Sk8erPeter (#70) üzenetére


edward2
addikt

LOL Te most azt hiszed azzal, hogy lehet feedbacket küldeni minden meg van oldva? Küldök feedbacket, aktív hely szerkesztő vagyok(voltam) a mapsen, új google mapsen 1. napos beta tesztelő vagyok és mindig mindenről küldök feedbacket többször is.

Akkor most hogy kivették azokat a featureoket amiket szeretek máris megnyugodhatok? Akkor minden rendben van? Itt nem a térkép szerkesztésről vitázok, hanem úgy általában a Google mostani módosítgatásain.

(ja és play store webfelületről meséld már el, hogy hol tudok feedbacket küldeni... amúgy erről is vitázhatnánk, hogy hány ticketem van nyitva supportnál amire szarnak válaszolni. Konkrétan play musickal van csomó problémám elköltöttem már 60+ albumnyi pénzt és ennyi az érdemem. Semmi válasz. Itt meg már azzal az érvvel se jöhetsz, hogy mert ingyen van, mert fizettem érte.)

[ Szerkesztve ]

(#81) Sk8erPeter válasza edward2 (#80) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem azt írtam, hogy attól minden meg van oldva. Most eléggé félrement a társalgás, az egész onnan indult ki, hogy Kenéz Árpád egy kissé elvakultan írogatott, "csakazértis"-fikázásokat (lásd a nevetséges "mé' nem megy magyarú' ezek idióták!"-jellegű megjegyzéseket), meg a köcsögmultizást, erről beszéltem, hogy már egy kissé unalmas. Meg hogy lehet visszajelzést küldeni, sokkal több az esély rá, hogy ennek még valami hatása is lesz, mintha csak fórumon éli ki a fikázási rohamait. Attól még azt nem írtam, hogy az eredmény garantált, de a Gmail is a visszajelzésekre építve alakult át annak idején egész használhatóvá. Nekem is van rengeteg bajom a Google-lel, konkrétan például azzal, hogy a Labs-ből kiiktattak egy számomra nagyon hasznos preview-funkciót (konkrétan: Sneak peek, amit a rengeteg anyázó hsz. ellenére sem szeretnének visszahozni, helyettesítették egy saját, ostoba context menuvel; én is beírtam, hátha lesz hatása, bár tudom, hogy nem sok reményt fűzhetek hozzá), ezenkívül rettenetesen ostobának találom sok szempontból a Chrome-ot (ezt nem itt fejteném ki, de más topicban már megtettem), ezenkívül nekem sem jött jól, hogy megszűnt a Google Reader, még ha nem is voltam olyan túl aktív használója, meg sorolhatnám még, szóval hidd el, nagyon nem vagyok Google-ajnározó, de akkor sem vagyok szemellenzős, és elismerem, ha valami jó, és nem ugatok le azonnal valamit csak azért is, mert épp nekem rossz hangulatom van, vagy mert más területen elkövettek valami hibát más fejlesztők, ergo nem kell ám mindent összemosni - nagyon jó például mindenféle Google API (Maps, Chrome extension API, stb.), és más szolgáltatások is (például a Google Maps), még ha vannak is hibái, általában a fejlesztői dokumentációkat is nagyon igényesen szokták elkészíteni, bővítgetik, fejlesztői szemmel tehát nem nagyon kell szart dobálni a Google-re.

A lényege az egész blablának tehát az volt, hogy vegyük már le azt a rohadt szemellenzőt.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#82) edward2 válasza Sk8erPeter (#81) üzenetére


edward2
addikt

Akkor bizony félrement. Meg kell találni a közép utat, de úgy érzem a Google az utóbbi időben egy kis normakontrollra szorulna. Hidd el én is látom mennyi jó dolog van, de azért jönnek felszínre érdekes döntések főleg az utóbbi időben és én úgy érzem ez idővel csak romlani fog.

Főleg G+ lenyomása emberek torkán stb. (<- és ezt most úgy írom, hogy én G+on folytatom a social networkingem mert sokkal jobb mint facebook ennek ellenére nem értek egyet ezzel, hogy rá kell erőltetni embereket arra, hogy play store review csak G+ profillal vagy hogy latitude az G+ only stb)

[ Szerkesztve ]

(#83) marcias


marcias
őstag

Én csak azt nem értem pl, hogy miért kellett kivenni pár hasznos funkciót a térképből. Gondolok itt elsősorban a link másolása, rövidített link létrehozása gombra. Testreszabott útvonaltervet nem is tudok most megosztani...

Steam: marcias88

(#84) Sk8erPeter válasza marcias (#83) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Gondolok itt elsősorban a link másolása, rövidített link létrehozása gombra."
Ezt hol próbálod? Nálam továbbra is jól látszik mindkettő:
Google Maps link...
mondjuk egyik sem gomb :) (az egyik egy checkbox, a másik egy sima szövegmező)

Sk8erPeter

(#85) Sk8erPeter válasza edward2 (#82) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezzel a hsz.-eddel viszont már teljes mértékben egyetértek.

Sk8erPeter

(#86) orimate86 válasza Sk8erPeter (#84) üzenetére


orimate86
tag

Amit linkeltél az szerintem a régi felület. Az új webes felületen én sem találom ezt a menüt, ami számomra is fájó pont.

[ Szerkesztve ]

(#87) marcias válasza Sk8erPeter (#84) üzenetére


marcias
őstag

Igen, ez a régi maps felület, azon én is látom. Az újon mutasd meg kérlek.

Steam: marcias88

(#88) Sk8erPeter válasza marcias (#87) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Uhh, ez viszont teljesen jogos, sorry. :DDD Addigra kissé betompultam. :B
A rövidítésre meg addig nem marad más a Google berkein belül, mint a goo.gl... (csak javítják már... Itt sem javasolnak hasznosabbat: [link].)
És igen, az új felületen nekem meg ez szintén nagyon hiányzik: [link].

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#89) marcias válasza Sk8erPeter (#88) üzenetére


marcias
őstag

Sajnos nem is csak a link hosszúsága a baj, hanem az url alapból nem tartalmazza az összes beállított adatot, pl. csomópontokat, stb. Azok csak akkor kerülnek az url-be, ha linket generáltatsz.

Steam: marcias88

(#90) matyi012345


matyi012345
őstag

Nem tudok se szerkeszteni, se hozzáadni, mert állítása szerint lejár az érvényesség. Egy MOL benzinkutat akartam hozzáadni, a Mária hotelt pedig elhelyezni a valós helyére. Mindkettőn ezt a hibát hozta ki. Konkrétan mi értelme ennek az egésznek, ha a lényeg nem működik? 25MB netem van, abban nem lehet hiba. :(((

[ Szerkesztve ]

(#91) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Ez mind szép,jó,praktikus! Viszont ha használja valaki sajna az datmennyisége nö!Internet kapcsolat nélkül is lehetne használnimakkor valóban fenomenálisan jó lehetne! :K :R

föolvaso

(#92) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Január utolsó hétfőjén, 29-én rendhagyó meetup lesz a lazább fajtából. Ezúttal a sörözéssel kezdjük és azzal is fejezzük be a beszélgetést. Gyertek, beszélgessünk az OpenStreetMap-ről. A szokásos meetup.com oldalon jelezd kérlek, hogy Te is jössz.
Esemény meetup linkje:
https://www.meetup.com/OpenStreetMap-Hungary/events/247182732/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.