Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kbali


Kbali
nagyúr

Ez gyakorlatilag már a Waze map editorhoz hasonló próbálkozás

(#3) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Már be is jelöltem egy-két hiányzó útszakaszt a környékemen.:) :C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) ntomka


ntomka
nagyúr

Szuper! A waze-ra tényleg nem is lesz szükségem ezután. :))

ツ Headphones on - World off

(#5) Polllen


Polllen
nagyúr

Jó az irány:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) burriebonz


burriebonz
tag

És mondjuk ha speciel a térképkészítő közösségen belül senkit nem érint a változtatásom akkor életem végéig várhatom hogy jóváhagyják?

(#7) vhunor válasza burriebonz (#6) üzenetére


vhunor
őstag

Nem, vannak hivatásosok.

(#8) vhunor


vhunor
őstag

Volt egy beszélgetés a Map Makerért felelős hölggyel az elmúlt órában, az ott elhangzottakkal frissítettem a hírt.

(#9) ntomka válasza vhunor (#8) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szuper. :)

ツ Headphones on - World off

(#10) .mf


.mf
veterán

Jó-jó, csak lenne végre offline is, s nem csak egy előre becachelt pár négyzetkm-es négyzet...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) greenity


greenity
aktív tag

Lesz(ünk)nek páran, akik majd élnek a lehetőséggel, azt hiszem :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) haxiboy válasza Tutu7030 (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Szintén, kiváncsi vagyok hogy mikortól lesz navigálható.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Tudjátok hogy kerülhet be a Google Mapsbe a városom tömegközlekedése ugyanúgy ahogy Budapestnél? Csak busz és vonatjáratokkal büszkélkedhetünk. Van egy nagyon korrekt androidos app ami maximum 1 nappal a tömegközlekedésben bekövetkező változtatás után frissül is. Konkrétan Győrről van szó. Hogy lehet segíteni abban, hogy mielőbb megjelenhessen itt is ez az opció?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#14) edward2


edward2
addikt

Konkrétan bekaphatja a Google Maps. Nagyon sok helység, étterem, szolgáltatás információját bővítettem az évek során több országban is, de a legutóbbi maps frissítés kivágta nálam a biztosítékot.

Frissítsen a halál olyan szolgáltatást ahol az ember nem lehet abban biztos mit fognak tőle elvenni a következő nap egy büdös szó nélkül. Fizesennek saját embereket és oldják meg úgy.

(#15) ntomka válasza edward2 (#14) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mit vettek el, ami ennyire kiverte a biztosítékot?

ツ Headphones on - World off

(#16) LordX válasza agyhalal (#13) üzenetére


LordX
veterán

Szólni kéne a Kisalföld Volánnak, hogy ossza meg a menetrendjét a Google-el, vagy a Google-nek, hogy kérje el tőle. Illetve a vonatesetében a MÁV / GYSEV az illetékes, gondolom.

(#17) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Hát ez per pillanat annyira lassú, hogy folyton visszadob az elejére érvényességi időkorláttal. Nem baj, már az is jó hír, hogy létezik ilyen - lesz mit szerkeszteni.

(#18) Hunter2


Hunter2
addikt

Kíváncsi vagyok mikor csatolják vissza Erdélyt meg a Felvidéket a google mapsben. ;]
Vagy ennyire azért nem lehet szerkeszteni?

(#19) dragon1993 válasza Hunter2 (#18) üzenetére


dragon1993
őstag

Magyarország világuralomra tör ;]

(#20) zseko


zseko
veterán

"A módosítás nem alkalmazható a jóváhagyott állapot esetén.korrekt hiba. A tereptárgy módosításának kezdete óta megváltoztak a kapcsolódó tereptárgyak. Végezze el ismét a módosítást."

Ezmiez? Odébbtettem a céget jelölő ikont, a cím jó volt csak a koordináta nem, erre ezt kaptam.

HR24.hu

(#21) emhem válasza agyhalal (#13) üzenetére


emhem
csendes tag

hát.. az openstreetmap már ismeri a vonalakat :)

edward2: te is gyere openstreetmapet szerkeszteni, ott senki nem fogja indokolatlanul kitörölni a dolgaidat. vagy ha mégis, vissza lehet őket állítani (nem kell őket egyesével visszaírni.)

[ Szerkesztve ]

(#22) mrszitya


mrszitya
senior tag

Nem kicsit gyors a reakciójuk, 10 órával ezelőtt általam beküldött helyet már fel is rakták a Mapsre. :K

(#23) Kenéz Árpád


Kenéz Árpád
csendes tag

Az a ciki, hogy a Street Wiew nézetben készült képek egy-két évesek - amiket időről időre szintén frissíteni kell majd -, míg a műholdasak legalább még két évvel régebbiek: ott a Károly krt. még mindig feltúrt állapotban látszik. A 45°-os nézetben pedig nem az építkezős, hanem közvetlen az átépítés előtti, még érintetlen állapotában mutatja a környéket, vagyis nincs ott a már évek óta ott lévő füves-szökőkutas miliő. GPS, Google Maps, nyomtatott térkép egyre megy, frissíteni mindegyiket újra és újra kell.

(#24) Kenéz Árpád


Kenéz Árpád
csendes tag

Cuki, hogy Zamárdira budapesti közterületeket dobot ki a térkép keresője, míg a már említett Károly körútra notóriusan a Múzeum körutat dobta ki. Próbáltam szerkeszteni, de nagyon nehézkes, az meg, hogy nincs sehol egy deka magyar nyelvű leírás sem a szarvashibák szarvashibája: 10%-a az országnak beszél valamilyen idegennyelvet, így ez eddig nem túl praktikus. Fura, hogy nincs a Google magyar részlegénél senki, aki gőzerővel magyarítaná az alkalmazásokat. Ezzel is kéne foglalkozni, méghozzá sürgősen.

(#25) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Ez egy okos funkció, ha kiegészítésnek szánják (s nem velünk csináltatják meg a maradék térképeket).

*** Be prepared! ***

(#26) qnadam válasza Kenéz Árpád (#23) üzenetére


qnadam
veterán

azért vicces, hogy hozzászokik az ember a jóhoz. pár éve még nagy öröm volt, ha egyáltalán bármilyen feketefehér műholdképet láthatott az ember, legyen akármilyen régi is (terraserver, emlékszik még valaki?), most meg már megy az asztalverés, hogy mit képzelnek, már két éves a bejárható utcaszintű térkép is, a légifelvétel is meg a műholdkép is...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28) Kbali válasza Kenéz Árpád (#24) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az nálam is érdekes, hogy a maps béta a lakhelyemet nem tudja, mindig valahová mási ktelepülés, hasonló nevű utcájára dob, de ha nagyítgatva a térképet rámegyek a lakhelyemre, akkor ott a gombostű és az utcanév is.

(#29) ntomka válasza mrszitya (#22) üzenetére


ntomka
nagyúr

Tegnap bedobtam párat a közösbe, az automata meg majd mindet feltette már. :))

ツ Headphones on - World off

(#30) rastawicc


rastawicc
tag

Hasznos dolog ez, talán ki is próbálom.

La Mastre.

(#31) ViZion válasza Hunter2 (#18) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos! ...és csatoljuk vissza Trianont is! :)) :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) djculture válasza qnadam (#26) üzenetére


djculture
félisten

2 év alatt több ezer utcanév is megváltozott itthon főleg az utóbbi 1 évben kapcsoltak rá ebben...

(#33) nzozz


nzozz
aktív tag

Jónak tűnik, majd kipróbálom, 1-2 dolgon lehetne módosítani mifelénk is. Engem viszont a több állomásos útvonaltervezés hiánya zavar nagyon az új típusú google maps -nél...

(#34) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Már régóta megteheted ezt az OpenStreetMap-en:

Idézet:
"Mire jó ez, ott a Google Maps, Turistautak.hu meg a többiek?

A legtöbb ilyen térkép nagyon korlátozott felhasználást enged meg. Tömören például a Google felhasználási feltételeiből megtudhatjuk, hogy külön erre vonatkozó szerződés hiányában tilos mindennemű másolás, lefordítás, módosítás, származtatott munka készítése, terjesztés, publikálás, eladás, bérbe adás, visszafejtés stb. vagy például a turistautak.hu jogi tudnivalóiból megtudhatjuk, hogy A feltöltött anyagok a Magyar Geocaching Közhasznú Egyesület tulajdonába kerülnek és tilos mindennemű másolás (leszámítva a saját felhasználásra való letöltést), terjesztés stb. csak jogi következménykekel (vagy persze külön szerződéssel)....

Az ilyenekre feltöltő szerkesztők tehát egy-egy nekik kedves cég "zsebébe tömködik" a térképadatokat.

Ezzel a megközelítéssel szöges ellentétben áll az OpenStreetMap licencelése. Az adatok nem csak hogy megtekinthetőek az interneten, de bármikor szabadon másolhatóak, bármilyen (üzleti és magán) célra felhasználhatóak, tetszőleges származtatott munka készíthető belőlük (mindössze meg kell jelölni a forrást). Mindenkinek csak a kreativitásán vagy az épp üzleti lehetőségein múlik, hogy mit hoz ki az OSM térképadataiból. Emellett a szerkesztés is teljesen szabadon zajlik, bárki feltöltheti amit fontosnak tart és erre mások azonnal reagálhatnak pontosításokkal."

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#35) qnadam válasza djculture (#32) üzenetére


qnadam
veterán

a képekről beszéltem... az utcanevek jellemzően egyébként is frissek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36) Sk8erPeter válasza qnadam (#26) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pontosan ugyanez jutott eszembe, vannak emberek, akiknek a sz@r sem elég büdös... :)
Elérhetővé tesznek egy új lehetőséget, hogy lehetőleg színvonalasabb legyen a szolgáltatás, közösség által is szerkeszthető legyen, és akkor meg egyből meg az anyázás, hogy "háde ez nem tud mádzsárul he, micsoda dolog ez!!", meg hogy felháborító, hogy nem másolható szabadon, ellentétben az OpenStreetMappel... Könyörgöm, mindenki használja azt, ami neki tetszik, és ne pattogjon, ha épp egy hasznos újítás került bevezetésre, a szemét multizás meg egyrészt lejárt, másrészt ilyen esetben nagyon viccesen jön ki.

Sk8erPeter

(#37) orimate86 válasza ntomka (#15) üzenetére


orimate86
tag

Mit vettek el? Offline le cache-elhető térkép funkciót, labs ezen belül is a mérőszalag nagy érvágás nekem. Latitude-ot mondhatnám még, de ez átkerült a G+ ba, igaz ezzel kényszerítenek a G+ használatára, amit nem feltétlenül akar mindenki. A streetview-ból is kivették az iránytű módot.

(#38) schawo válasza orimate86 (#37) üzenetére


schawo
titán

Az offline cache megy vissza a napokban, a gugli nyilatkozta.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) qnadam válasza orimate86 (#37) üzenetére


qnadam
veterán

nekem nem tűnt el a mérőszalag

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#40) M_AND_Ms válasza Sk8erPeter (#36) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nincs baj a Google-lal. Sőt, a térinformatikai cuccaikban egyedülállóak, iránymutatóak. Tk. a többi térképes szolgáltatás őket követi.
Egyszerűen arról van szó, hogy vannak alternatívák. (pl.: a magyarországi utcakép bevezetése körül mekkora hájpolás ment, miközben addigra jó néhány város már rég megvolt a Norc-ban) És ez is pont egy nagy elánnal beharangozott funkció, ami már másnál régóta jól működik. Erről tettünk említést és nem sírtunk.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#41) vadkörte válasza M_AND_Ms (#40) üzenetére


vadkörte
addikt

Így igaz. Ha azt nézzük, a GMaps honnan indult és mi lett belőle... Néhány évvel ezelőtt egy érdekes kezdeményezésnek tűnt csupán. Mára egy viszonylag naprakész iránymutató leginkább on- és (részben) offline alkalmazáscsokor.

Nem érdemes és kissé igazságtalan is összehasonlítani az GMaps-t, az OSM-mel. Előbbi mögött egy igencsak tőkeerős multinacionális vállalat áll - Google - a másik mögött saját maga. Meg az a néhány (száz)ezer fejlesztő, aki nulla honoráriumért végzi a fejlesztést.

Üdv. V. Körte

(#42) gaboca0314


gaboca0314
tag

Akkor most már csak azt mondja meg nekem valaki, hogy mikortól lehet a teljes Magyarország térképet letölteni, hogy tényleg offline lehessen navigálni, (ne csak térképrészletet lehessen letölteni, mert az sokszor karcsú)?

(#43) DMG


DMG
senior tag

Ez jó cucc, berajzolom az utcánkat, hogy végre oda találjanak az emberek. :)

Olyat nem tud, hogy GPS-el körbejárjuk a területet, utána azt töltjük fel? Csak a méretek miatt, hogy stimmeljen a kereszteződés.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#44) Sk8erPeter válasza M_AND_Ms (#40) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"pl.: a magyarországi utcakép bevezetése körül mekkora hájpolás ment, miközben addigra jó néhány város már rég megvolt a Norc-ban"
Ez tény, valóban ment a hype, de az senkit sem lep meg, hogy a Google-nek mennyi tőkéje és micsoda arcbamászó képessége van, ha reklámozásról van szó (lásd a Chrome rettenet agresszív kampányát, amivel el is érték a céljukat), de ettől még a Street View korszerűbb és naprakészebb volt, mint a Norc, legalábbis a környékünkön rengeteg helyről csak ritkásan voltak fotók, míg a Street View-val majdnem teljesen be lehetett járni, meg asszem sebességben is jobb a Google Maps, hát ez van, nyilván iszonyat komoly erőforrásokkal rendelkeznek. Egyébként a Norc sajnos amúgy is eléggé feledésbe merült az évek alatt (nekem is a Street View magyarországi megjelenésekor jutott eszembe megint, hogy jé, tényleg, ilyen is létezett, nyomkodtam pár éve), mivel nem nagyon volt nyomatva, ezért is kapták fel a fejüket sokan, hogy na, most már ilyen is van.
Egyébként bár többesszámot használtál, hogy miről tettetek említést, nem a Te bármelyik hsz.-edre reagáltam, mint láthattad, semmi baj nincs azzal, amit Te írtál, hanem arra a síró-nyivákoló hsz.-tömegre reagáltam, amiben már egyből pattognak az emberkék, hogy ugyan miért nem tud már mindent magyarul, a rohadékok miért nem rakták bele ezt-azt, ami nekik fontos, micsoda szar ez úgy, ahogy van, miközben nem az, meg talán lehetne minimális türelemmel lenni, hova fut ki az egész, vagy ha nem tetszik valakinek, akkor küldjön róla visszaigazolást a fórumon történő hasztalan nyavalygás helyett - vagy a nyavalygás legalább legyen normálisan alátámasztva. :)

Sk8erPeter

(#45) Konflikt válasza Kbali (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

a waze-t meg a kanyarban sem vettek meg, mikor mas orszagokban map maker mar regen ment.
az egy dolog hogy itthon most lett elerheto.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#46) orimate86 válasza qnadam (#39) üzenetére


orimate86
tag

Akkor várok egy screenshot-ot, valamint, hogy a menuben ez hol talahato meg. Nekem ez eddig a labs menu alatt volt, ami eltűnt, máshol meg nem találom. Félreértések elkerülése végett....ezzel kettő vagy több általam választott pont távolságát lehetett mérni légvonalban, nem a térkép léptéksávjára gondoltam.

(#38) schawo: ez kellemes meglepetés. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#47) qnadam válasza orimate86 (#46) üzenetére


qnadam
veterán

ázz. másik gépen néztem, ott meg a régi van. bocs :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#48) Dickassman


Dickassman
csendes tag

Hali,
Valaki tud segíteni abban, hogy szeretnék a Balatonról egy nagy felbontású képet, amit ki tudok nyomtatni. Körbebringázáshoz kellene majd egy papiro offline térkép.
Próbálgattam programokat de egyik sem működik. Paintel meg nem szeretnék nekiállni : S

(#49) edward2 válasza ntomka (#15) üzenetére


edward2
addikt

Ahogy (#37) orimate86 mondta. És nem csak úgy általában ez a probléma, hanem úgy általában a manapság megjelenő Google update-k vagy törlések minden csak nem fejlesztés.

(reader, G+, latitude törlés, Play web felület "update", funkciók kivétele mapsból és még sorolhatnám)

(#50) Kenéz Árpád


Kenéz Árpád
csendes tag

Közben kipróbáltam a Google új térképét, amit most toltak, ha akarta ha nem az ember orra alá, de nem vagyok elájulva tőle: nem elérhetőek, avagy el vannak dugva a beállítások a forgalom, címkék és egyebek kapcsán, egyedül a térkép és műhold nézet között lehet választani, a Street Wiew-es emberke sincs ott, azt sem lehet tudni hogyan lehet így előhívni a funkciót. :(

Én nem sírtam műholdképek miatt, mivel ilyen nem volt otthon, de szerintem másnak sem, legfeljebb csak annak, akinek CIA-s volt az apukája, hanem volt jó nyomtatott térkép, amit minden egy-két évben frissítettek. Én elvárnám, hogy az M3-as ne egy erdősáv legyen, szerintem 3-4 év alatt ezt illett volna már frissíteni, de ha most az elején nem is sikerült, mert ez "új dolog", akkor ezután, hogy ne ringassák magukat abba a hitbe, hogy ez így jó lesz még öt vagy tíz évig. Engem amúgy sem a nagy nevek érdekelnek, hanem hogy mennyire tudják megkönnyíteni az életemet a termékeikkel vagy fejlesztéseikkel, de sokszor úgy látom, hogy csak azért, hogy csináljanak valamit, inkább rontanak a korábban már bevált, jól működő dolgokon. Eddig az új Google térkép is ennek az esete. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.