Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #53932800


#53932800
törölt tag

Nem:)

(#2) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Idén még mindenképp lesz, de nem éri meg.

Mondjuk nővérem most vesz majd elvileg valami 30k-ért flottást (munkahelyéről)...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Az alak és a dizájn mindenképpen mellette van, azóta sem láttam olyat, ami felérne hozzá szépségben, de ez csak nekem van így gondolom.
A hardver időtállóságáról annyit, hogy az iOS 8 még megjelenik rá, tehát jövő szeptemberig mindenképpen használható sebességű lesz. Játszogatni gondolom nem ezen fogsz.
A szoftver ugye a legújabb iOS lesz, kivéve a hardverspecifikus részeket (ujjbegyolvasó, 120 fps videó)

A 80 ezres hálózatfüggő és a 90 ezres független árat úgy nézd, hogy kategóriában maradva mit tudnál venni ennyiért?
(független árakkal dolgozom, mert egyszerűbb. árforrás: partnerogsm)
Blackberry Z10: 61.000.- Ft
Blackberry Z30: 99.000.- Ft
Nokia 925.1: 86.000.- Ft

Árban legközelebb a Nokia925.1 van, az mindenképpen egy újabb készülék, valamint a windows 8.1 verzió fut rajta, amire nagyon valószínűleg még lesz támogatás 2 évig.

Ahogy látod, kategóriájában még mindig nem mondható drágának! Ha az alkalmazásokat nem vesszük figyelembe, a nokia talán jobb választás lenne, éles a verseny.

Mivel ismerkedni akarsz az iOS-el, nem tartom jobbnak, ha egy i5-öt vásárolnál. Nincs benne az ujjlenyomatolvasó, ami a nagy durranása az i5S-nek, valamint a videós tudása sem annyival jobb, a többi specifikációban meg közel ugyanaz.

Összegezve: MEGÉRI :)

[ Szerkesztve ]

(#4) matej013 válasza Krugszvele (#3) üzenetére


matej013
csendes tag

"Játszogatni" nem igazán szoktam telefonon, arra ott van a Nintendo DS. :) Többnyire zenéket szoktam hallgatni, na meg a GPS, sem elhanyagolható, mivel gyakran eltévedek. :) Eddig a Nokia 500-as szépen teljesítette a dolgát 2 éven keresztül, viszont akkoriban nem számítottam arra, hogy fél éven belül jött az arcon csapás, hogy a Symbian-t leállítják. A kártyafüggőség nem gond, hiszen 30-as vagyok. :)

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#5) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Az a baja, hogy 8 gigás. Az konkrétan semmire sem elég. Én inkább egy nagyobb háttértárral rendelkezőt vennék, használtan és olcsóbban, mert amúgy ez egy jó készülék. Jó a kijelzője és a kamerája is elfogadható.

(#6) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Hát a 4s 2011 ben volt nagy durranás,amire te akarod használni arra nagyon elég! Nem vagyok almás, de ismerem őket. :D
Amugy zenét csak itunes-rol tudsz rárakni!

[ Szerkesztve ]

(#7) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha ez az első almás telefonod lesz, akkor érdemes lenne átgondolni azt, hogy hosszútávon miként jársz a legjobban? Sok kérdés felmerülhet ilyenkor:
- Ha most elég is a 4S, akkor később elég lesz-e, vagy inkább megéri plusz pénzt fektetni egy 5C/5S-be?
- Fontos-e szolgáltatónál venni, nem olcsóbb-e használtan?
- Fontos-e mindig az újabb IOS a telón?
- Tudod-e helyettesíteni a kevés belső tárhelyet felhővel?
stb.

Ha az ilyen jellegű kérdéseket letisztázod, miközben tüzetesen megnézed az árakat és a hardvert, akkor meglesz a megoldás.

"nincs rá lezsóidő"

(#8) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem igen, mert még iOS 8 is lesz rá, es utána is használható marad. Én is most vettem a feleségemnek.
67000 volt, új, T-s 4S, ajándék csomaggal, benne autós toltovel.

[ Szerkesztve ]

(#9) matej013


matej013
csendes tag

Ez az iTunes dolog amúgy hogyan működik? Nem tölthetem rá azokat a zenéket, amiket emusic-on vettem? Újra kell akkor vásárolni rá az összes régi zenémet :F

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#10) tDr1v3r válasza matej013 (#9) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem kell, azokat a zenéket hozzáadod az iTunes könyvtárhoz (ráhúzod az alkalmazás ablakjára) aztán kész.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Szerintem ne vegyél 4s-t. Ennyiert kapsz használtan 5c-t, ami tuti garanciás, igy ki tudod csereltetni egy ujra. Az ugye jobb is. A 8gb amugy eleg lesz. Barátnőm is 2 évig hasznalt iphone 4 8gb-ot, most 5c 8gb-ot hasznal. Azt meg nem tudni, hogy használható lesz. A sima 4 is kifekudt az ios 7-tol.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#12) matej013 válasza alkatraz3000 (#11) üzenetére


matej013
csendes tag

Természetesen nekem nem olyan fontos, hogy pont Apple legyen, csak szeretném megkóstolni az almát. Ajánlhattok nekem nyugodtan valamit androidos fronton is. Ami fontos, hogy a kijelzője legalább 4 col, legfeljebb pedig 4,5 col legyen, és beleférjen a max 80 ezer forintba. Ezt nagyon maximálisként kell értelmezni. Leginkább csak 30-40 ezer forintot szeretnék telefonra költeni.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#13) #53932800 válasza matej013 (#12) üzenetére


#53932800
törölt tag

45 ezerért LG F6 vagy Alcatel Pop S3,30 ezerért Xperia M,50 ezerért Alcatel Idol Mini 2 S ,70 ezerért Lg G2 Mini

(#14) matej013


matej013
csendes tag

A Sony Xperia M, nagyon jól néz ki, és úgy látom, hogy zenespecifikus. A félreértések elkerülése végett, megkérdezném, hogyha innen rendelem meg, feltöltőkártyás csomagban, és online, akkor csak kipengetem érte a 30 rugót, és nincsen havidíjkötelezettségem?

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#15) #53932800 válasza matej013 (#14) üzenetére


#53932800
törölt tag

Ha dominoba veszed akkor nincs:)
De mindenképpen online rendeld meg mert csak akkor 30 k:)

[ Szerkesztve ]

(#16) matej013


matej013
csendes tag

Köszönöm a választ! :R

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#17) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

G2 miniert 54-et kell leszurkolni ha 2700 Ft-os havidijat választasz. De a hasznalt 5c sem rossz választás. Lattam mar 70-75-ert is. A 4s kijelzoje csak 3.5 inch amugyis

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#18) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

A helyedben amúgy a BlackBerry Z10-en is elgondolkodnék... nekem az lett volna a másik opció most a Xiaomi Mi 3 és az iPhone 5/5c mellett (vagy a Z30 és a Nexus 5, volt több versenyző is de másabb árkategóriában), nagyon más és meglepően kényelmes a rendszere, nem az a tipikusan várt business class cucc.

Ráadásul a harmatos alkalmazáskínálat ellenére lehet rá elég sok Android appot is telepíteni (szinte mindegyik megy ahogy néztem), úgy viszont patent ilyen téren is.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#19) che 1990


che 1990
tag

Én is a BB Z10-et ajánlom(Lte-s verziót!), mert a jóisten tudja miért, de itt hardveraprón az utóbbi időben durván lement az ára, a telefon szuper, az egyetlen probléma az akku üzemideje, átlag használattal kb. 3/4 napot bír.
Én most készülök le cserélni, valami kínai cuccra, mert a kijelzője nekem már kicsi, nagyobbra vágyom :)

Amúgy a lenovo s650/s660 is elég jónak mondható:)

Mikor páromnak kerestem telefont, szemeztem az általad linkelt xperia M-el, de eltántorított a mobilarénás tesztben található, telefonnal készített fotók minősége...

[ Szerkesztve ]

(#20) matej013 válasza che 1990 (#19) üzenetére


matej013
csendes tag

Erre gondolsz? :)

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#21) CloZee


CloZee
aktív tag

Ennyi pénzért ilyen tudású telefont nem.

BlackBerry Z10 vagy ha qwertz-s kell akkor Q5. Vagy ha droid vonal is jó, akkor Xiaomi valamelyik csodája, mondjuk a Hongmi

[ Szerkesztve ]

(#22) tDr1v3r válasza CloZee (#21) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A MIUI sokat zabál, én nem vennék 1 GB RAM-os készüléket hozzá... még a Mi 3-on is kompromisszumos szvsz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.