Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) #57638400 válasza matej013 (#2) üzenetére


#57638400
törölt tag

Az Ubuntuhoz jelenleg 54542 csomag érhető el (Utopic), a Debianhez 48559 (Wheezy), a Fedorához 19442 (21), az openSUSÉ-hez 13294 (13.2) hivatalos repókból. Mivel az openSUSE érdekel ezért ideírom még, hogy a Packman repókban van még további 3079 csomag. Ez a legnagyobb nem-hivatalos repó openSUSÉ-hez, amiben multimédia alkalmazások és hasonlók vannak. Biztonságos beüzemelni, gondokat nem okoz.
A Fedorát csak úgy beírtam, hogy látszódjon, hogy körülbelül mennyi elérhető hivatalos csomag van a nagyobb disztrókhoz. Persze van még egyébb nagyobb disztró, de most ezek a relevánsak.
Ezek alapján kijelenthetné valaki, hogy az Ubuntu a legtámogatottabb disztró, talán igaz is - pl. úton-útfélen találni mindenhez PPA-t. De csak akkor fog elválni, hogy megvan-e minden, amit szeretnél az openSUSÉ-ben, ha kipróbálod. Vagy Ctrl+F-ezgess bele ebbe a listába, esetleg: Vigyázat, nagy oldal, kis gépet megfoghat !
Annyi negatív tapasztalatom akadt az egész disztróval, hogy kártyaolvasóról telepítve képes volt a belső winyót (ahova telepítésre került) sdb-nek kiosztani. Emiatt ajánlom kiírni CD-re, és úgy feltenni, hogy mellette semmi más nincs bedugva. Igazából semmi egyéb negatívumot nem lehet elmondani, természetesen sem a YaST, zypper, sem a KDE nem egy teljesítménybajnok, de teszik a dolgukat. A telepítője minden más disztrónál több lehetőséget ajánl fel. A YaST tud izgalmas lenni, pl. lehetőséget ad klasszikus NetworkManager-es, és anélküli (ifupos) hálózati beállításra.
Telepítés utáni legelsőnek a zyppert frissítsd, majd minden mást, valahogy így:

# zypper in zypper; zypper dup

Én a KDE-t (a négyestől, persze) borzasztóan CPU-intenzívnek ítélem meg, viszont compositing nélkül szódával elmegy. Viszont dícséretes a konfigurálhatósága.

Szerk.: typo, szövegrendezés (UI.: Remélem tudtam segíteni !)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.