Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57) Honkydoo válasza Krugszvele (#53) üzenetére


Honkydoo
őstag

Azért maga a windowst nem olyan nehéz megoldani, hogy legális legyen. Rengeteg laptophoz adják + ha technikumot végzel, vagy egyetemen hallgatsz, akkor jogosult vagy a winwos licensre. (Lehet már nem így van, de amikor még én tanultam + voltam hallgató akkor így volt.)

A többivel nagyjából egyet értek, céges felhasználásra talán (?) alkalmasabb egy fizetős szoftver mint az ingyenes. Azért írom hogy talán, mert volt erről egy elég jó előadás, amiben azt magyarázta az előadó, hogy sokan csak puszta megszokásból használnak fizetős szoftvereket a szabad szoftver helyett, akár céges szinten (!!). Vagyis sok embernek elég lenne a szabad szoftver tudása, sőt még a szoftver is tudná amire szükség van. De a user nem akar váltani mert már nagyon régóta a fizetőset használja akár legálisan akár illegálisan, az mindegy. És ami a legdurvább, a cégek is nagyon építenek erre a pszichológiára.

Mister_X:
Nem tudom te melyikre gondoltál, lehet én fogalmaztam pontatlanul, a sequencer-ekre gondoltam.
De valóban, a zenei CD-k is egy érdekes történet.. Bár ott én úgy gondolom, lesz megoldás idővel..

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.