Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X Factor


X Factor
addikt

Szép- szép, de vhogy beleszerettem évek alatt a toronyházakba. Régebben Stacker 830-am volt, most Cosmos S, és bár igen hasznos lenne ez a modern oldalra fodrított, gyorsan ki-be rakható hdd bay, valahogy mindig hiányozna a régi házak nagy mérete.

De tetszik, ez a fajta sokoldalú testeszabhatóság.

Make things work

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Nekem az nem tetszik, hogy az I/O panel nem cserélhető. Most gondoljunk bele, sok régebbi jó házon is mi az, ami miatt tényleg a lecserélésen gondolkodik a tulaj? Amiatt, mert nincs USB 3.0 vagy lassan 3.1 most már. Milyen poén lenne már Type-C csatis USB a frontra, de nem 5,25"-ös bővítőhelyre, hanem a "rendes" helyére? Oké, most nem kell még, majd jövőre - de azzal, hogy a MasterCase a kezelőpanelt fixen helyezi el, ez a lehetőség ugrott.

E nélkül meg ez csak egy jó kis ház, amely (elviekben) szabványos alkatrészekből szabadon szerkeszthető. De ahhoz meg drága... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nem rossz házikó ez,de pl. nincs az a hú ez kell nekem érzés mint annó a Corsair 450d-nél.Mellesleg azzal összehasonlítva nem érzem olyan hű de egyedinek.Gondolom az 55 ropis verzión sokat dobhat a plexi,de annyiért már igen kemény konkurensek vannak.
A Pro monduk 45 ropi körül egész jó vétel lenne.

(#4) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a hatso 140es venti megoldasa nem uj, Phanteks hazaknal megszokott. a kiegeszitok ujak, bar igazabol anno a Temjin07hez valo kiegeszitok gyartasara anno cegek epultek, szoval ez sem akkora ujdonsag.

a helykihasznalas fura. eleve egy ekkora haznal a ketkamras felepites csak szivas.

csak slim 280+240 radi fer el, az kb koppra eleg egy I7+250+Ws videokartyara csendben. nincs rendes viz support, mint a Phanteksnel/NZXTnel. porszures ebben az arkategoriaban nem feature, hanem alapfunkcio 2015ben.

igazabol nem tudom mi volt a cel. oke, customizalhato, de teljesen customizalva ennyibol jobbat is lehet kapni. masik oldalrol customizalhato, de azert ez meg messze nem a Caselabs szintje (jo, arban is a toredeke).

a 40-55 koruli arkategoria kemeny. ott a Phanteks (EVOLV / Pro), az NZXT (H440), a Corsair (750d / 760t / 780t), az In-Win (805), a TT(X9).

hazon belul a HAF Stacker meg neha kaphato.

persze, jol nez ki meg minden, meg atlagos igenyekre lehet mukodik, de a beharangozas utan en picit tobbet vartam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) X Factor válasza Cifu (#2) üzenetére


X Factor
addikt

Ezen én is gondolkodtam, de egy usb hub amit az asztalra kirakok a monitor mellé, vagy egy 5.25" bay ugyanúgy megoldás.

Make things work

(#6) Cifu válasza X Factor (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én azért vetettem fel, hogy az I/O panel is cserélhető lenne, mert ha már "szupermoduláris" ház, akkor ez az, amit még eddig tudomásom szerint senki se lépett meg. Szóval ez valóban "feature" lenne egy ilyen ház esetében.

Természetesen, bármit meg lehet oldani a hátsó portoktól elvezetett USB hubon át az utólagos 5,25"-os panelig, de mennyivel elegánsabb lenne egy cserélhető I/O panel megoldással átlendülni a problémán. Lehetne 2 vagy 3 meghatározott formával bíró modulhely, mondjuk gyárilag egyet felhasználva, 2x USB 3.0-val, de lehetne a legkülönfélébb kivezetésekkel ellátott modulokat nyújtani (USB 3.1, Type-C, Thunderbolt, FireWire, eSATA, stb.).

Oké, vegyem ki a kezem a biliből... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) FiachraBán válasza Cifu (#6) üzenetére


FiachraBán
tag

Régebbi Lian Li/Lancool házakhoz lehetett anno külön venni USB 3.0-ás I/O panelt, mert eredetileg még csak 2.0-ásak voltak beléjük pakolva.

(#8) blaca83 válasza X Factor (#1) üzenetére


blaca83
őstag

Én is CM Stackerrel kezdtem, mikor már elkezdtem dolgozni és többet tudtam rászánni a fejlesztésre. Azóta sok mindent kipróbáltam és sok mindenbe szereltem, de valahogy a full tower lett a szívem csücske.

Most is egy CM Haf-X 942 amiben van a rendszerem és nem is tervezem lecserélni. :DD

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#9) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Annyira nem is "moduláris" mint amennyire gondoltam. Azt hittem jobban variálható a külső, de inkábba belső szedhető szét alaposabban.
Szép nagy, elfér minden, de elég drága.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Cooler Master nem bír teljesen megújulni. Ugyanaz az unalmas (és ronda) kinézet. Az áráról meg nem is beszéljünk.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) DaveJr


DaveJr
őstag

Én azt nem fogom megérteni, hogy miért nem tudják oldalra szerelni a hdd-nél lévő ventiket hamár azt elforgatták, mert így akkora elleneállást hoz létre a HDD keret, hogy szinte már tök felesleges a HDD-ket ventivel hűteni. Egyedül a régebbi tervezésű Chieftec házaknál láttam eddig ezt a megoldást. Ezért is van ilyen házam:)

Én simán egy kis barkácsolással lecseréltem az USB2-es csatikát 3-asra és még az eSata-t is eSatap-re. Így simán tudok rádugni akár 3.5-es vinyót is és a csatin keresztül kapja a 12V-ot.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#12) Jim Tonic válasza Cifu (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Arra valami ilyesmi lesz a megoldás. Talán még jobb is.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Cifu válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez mondjuk frappáns. :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) HAX


HAX
tag

Nekem bejön ez a formavilág, viszonylag letisztult nem a tipikus "gamer" csicsa.

Külföldi tesztek alapján a szellőzéssel sincs probléma, egyedül az árát sokallom.

(#15) -FreaK-


-FreaK-
veterán

4. oldal, második kép nem tekinthető meg nagyban, csak az első képet mutatja helyette. Chrome és FF alatt is néztem.

(#16) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Tökéletesen egyet értek az írás azon részével, miszerint a külső, és a méret ízlés kérdése.

Éppen ezért is merem leírni, hogy nekem kicsit csalódás ez a ház. No persze kezeljük helyén a dolgot, és ez legyen a legnagyobb gondom, csalódásom egész életemben.

Viszont ha most házat kéne vennem, akkor hasonló árért, még mindig inkább egy HAF X-et választanék, mint ezt a friss terméket.

(#17) ribizly válasza blaca83 (#8) üzenetére


ribizly
veterán

+1
Bizony, a HAF X-et én sem fogom egy jó darabig lecserélni... :)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#18) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Azt nem értem, hogy miért hagyja le mostanában minden gyártó az oldallap CPU feletti részéről a 12cm-es ventilátor helyét? :F Vízhűtés mellé nagyon kell a VRM-ek körüli légmozgás.
Nézegetem mostanában a házakat, hogy mire lenne értelme lecserélni a 10 éves, agyonfarigcsált CM690-em de eddig mindegyik jelölt ezen az egy apróságon bukott el.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19) nyunyu


nyunyu
félisten

Alapveto problema az, hogy az alap haz sem mondhato olcsonak, de hogy meg meg DLCkkel tuningolni is kelljen, hogy elerjen arra a szintre, amit a konkurensek out-of-the-box kinalnak?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) tailor74


tailor74
őstag

A forma az bejövős, eléggé letisztult, de olyan nagyon nem lehet alakítgatni a külsejét az előzetes "ajánlások"-hoz mérten.
Az ára is húzós kicsit talán..

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#21) szacsee


szacsee
nagyúr

Amikor megláttam róla az első hírt örültem, hogy végre valamit letesz a CM az asztalra.
Az első fotók láttán és bemutatók után azonban letört a lelkesedésem.
Kb. Phanteks Enthoo Pro M, csak ahhoz olcsóbb a hdd tartó rekesz. :DDD
Moduláris házat csinálnék én hasonlóképp oldanám meg:

2-3 féle méret.
mATX, ATX, E-ATX & XL ATX

mATX hasonló felépítésben mint ez, viszont fent a kivehető ODD tartó miatt 360-as radiátornak hagynék helyet, vagy elöl.
ATX-nél már az alaplapi tálca felett hagynék 45mm helyet egy vastagabb radinak ami eltolva helyezkedne el, hogy ne akadjon el a ram modulokban és akár push-pullban is lehessen használni. Elöl, felül 360-as radi hely, alul 2x140-es ventilátor hely.
E-ATX & XL-ATX-nél pedig 60-100mm az alaplap felett, fent 420-as radi hely, elöl pedig 360/420.
A felső tetőlemezt mindegyik variánsnál két módon árulnám...
1 rácsos amire vízhűtést, vagy ventilátort lehetne tenni, illetve egy zárt hangszigelt megoldást, amire egy SSD-t fel tudnék fogatni, vagy egy merevlemez tartót. Nem hinném hogy melegebb lenne a hdd-nek mint pl az alaplap mögött ahol amúgy sincs szellőzés.

Moduláris felépítés:
Táp feletti takarólemezt csak dísz féleképp tenném bele, mivel néha akadályozza a VGA szellőzését és jól jöhet az alsó venti is néhányaknak.
Előlap, tető és alul a táp előtti rész cserélhető lenne, rácsos ill hangszigelt megoldásra.
A hangszigetelt megoldásnál tetőnél tartókat lehet kialakítani HDD SSD számára, ami kompatibilis lenne az utólagosan megvásárolható tartókkal így csak be kell pattintani.
Aki Push pull-t szeretne előre bedob egy radit, a mervlemezt fentre és kész. Nagy háznál fordítva.
Alsó lemez lehetne ventilátor / radiátor tartó illetve hangszigetelt merevlemez, vízhűtéses pumpa stb tartóval.
Oldallap plexi-s vagy zajszigetelt.
Így ennek nem látom értelmét, bár van akinek bejön. Inkább egy régebbi nagy CM ház, amit kis munkával olyanra alakítok amilyet szeretnék. Itt nincs meg ez a lehetőség, mert maga a ház sem túl nagy beltérrel rendelkezik az elválasztott rész miatt. Csend mániásoknak nem jön be, épített vizeseknek kicsi.
Marad Vér István és a gémer különítmény. Pro-ra leszek kíváncsi, de ellenfélnek házon belül ott a Cosmos SE, illetve némi ráfizetéssel konkurenciánál a Phanteks Enthoo Primo, ami szolgáltatásban mindenképp felül fogja múlni és nem kell megvenni hozzá mindent DLC-ként. ;]
Öcsémnek pl bejönne a ház, ha ingyen adnák. :DDD

(#22) exedoc


exedoc
senior tag

Jó kis ház, de a StormTrooper-emet nem cserélném el rá. Szeretem a CM házait, szép letisztult formavilág ez is. Előttem írták a táp feletti tartólemezt többek között, ezzel maximálisan egyetértek, az bizony néha útban lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem estem tőle hanyatt.

(#24) imikee


imikee
tag

CM HAF-XB van. nem kicsi :) ez sem rossz :) :C

...

(#25) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Nem lett rossz, de sajnos ennél többet vártam. Az ára is el van szálva. Maradok a HAF-XM-nél.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#26) core2trio


core2trio
tag

Jó sok bullshit van a videóban... :DDD csapatmunka, új irányvonal, blablablabla aztán egy tucat cucc túlárazva az eredmény... ezen még dolgozhatnának egy csöppet :U

(#27) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó ház ez is ,csak én már mást választottam és eddig meg vagyok vele elégedve.Szerintem megint nem veszek házat minimum egy évig.Ezt most bukta a CM. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) Chrys_ válasza FiachraBán (#7) üzenetére


Chrys_
addikt

Én azt csináltam, de volt vele egy kis gond. Az eredetin a 2 USB 2.0 port mellett volt egy Firewire is, ami már az USB3-s panelen nem. Emiatt kicsit reszelni kellett a házon, de nem volt vészes.

(#29) Whysperer


Whysperer
addikt

Én igazán az sajnálom ,hogy super moduláris és mért nem lehet kihajtani az alaplapt tartó elmet. tökre sokat segítene szereléseknél,hogy lekapom a hátlapot. és kihajthatom. nem kel elforgatni stb. Mondjuk lenyitható lábakkal.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#30) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Jól átgondolt és szépen kivitelezett ház de az etalon nekem még mindig az Antec P-180/182/183.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#31) kikikirly


kikikirly
senior tag

jó jó de nagyon drága.Ott van az NZXT phantom 630,vagy Phantek enteroo Primo,ezek olyan gépházak amik az emberek nagy részének egy életen át kitartanak,minden belefér,vízhűtésre is sokkal alkalmasabbak,jól modolhatóak és legalább olyan szépek mint ez.Ebből a gépházból előbb utóbb úgy is csere lesz.És belehaltak volna ha 45K-ba kerül a pro változat?Ár érték arányban még így is drága volna.

[ Szerkesztve ]

(#32) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Jó kis ház ez, csak túl sokat kérnek érte! :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#33) nyunyu válasza Whysperer (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

mért nem lehet kihajtani az alaplapt tartó elmet. tökre sokat segítene szereléseknél,hogy lekapom a hátlapot.

~15 eve volt olyan toronyhazam, amiben hatrafele ki lehetett huzni az alaplaptarto tepsit a hatlappal egyutt.

Szimplan osszeraktad az alaplapot, procit, hutot a tepsin, beraktad a kartyakat is, felraktad a kartyakat rogzito hatlapot, majd az egeszet igy egyben becsusztattad a helyere, aztan mar csak a kabeleket kellett bedugdosni.

Mar nem emlekszem a markajara :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) proci985 válasza szacsee (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Fractal Define R5/S ahogy nezem ezt tudja amit leirsz gyarilag egyebkent:).

nyunyu: Stacker 830 pl, LianLik es Silverstoneok egy resze is tudta.

miota bejottek a toronyhutok azota ez ertelmetlenne valt.

kockahazaknal viszont a leszedheto teto kb segit ennyit, es az van nagy meretben is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) Whysperer válasza nyunyu (#33) üzenetére


Whysperer
addikt

Tudom ,de ezt mér tnem lehet beépíteni?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#36) Nippon válasza nyunyu (#33) üzenetére


Nippon
őstag

Nekem egy AOpen HX-08-as toronyházam volt ami ilyet tudott, jól mondod, tizenöt éve. Leírni is borzasztó.... :D

(#37) nyunyu válasza Nippon (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Amit utana vettem Chieftec DA-01 Dragont 2001 korul, annak mar fix volt az alaplaptartoja.
Meg az utan hasznalt Casetek 1099-nek is. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) Nippon válasza twollah1976 (#38) üzenetére


Nippon
őstag

Egy normális táp nem melegszik, annak meg tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

(#40) Kicsimix válasza Cifu (#2) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ez nem igaz..

[link]

[link]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#41) haxiboy


haxiboy
veterán

Szerintem kegyetlenül ronda, azt várná az ember hogy kicsit letisztult lesz de...ez????

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42) F e Z o


F e Z o
veterán

Hasonló elgondolás, mint a jelenlegi Antec Lanboy Air házam, ami most van. Nem tudom ebből mennyit tud majd eladni a coolermaster, mert azért ilyen árkategóriában vannak jobb házak is.

H2O über alles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.