Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alcsa


alcsa
senior tag

Már alig várom a 3. részt, importálni való mentések készen állnak, kezdődhetne már a móka :D.

(#2) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Utolsó bekezdés:

Nem pont arról szól a cikk, hogy kétféleképpen oldják meg az első interakciókat a karakterekkel, attól függően, ismerjük -e őket vagy sem?

(Ha van mentésed, akkor "Puszi, szevasz, iszunk valamit? A fröccs volt a kedvenced." szöveg jön, ha nincs akkor Bizony végig kell olvasni 800 sort, meg bemutatkozok háromszor ovis stílusban.)

(#3) -kdM-


-kdM-
senior tag

én azt nem fogom megérteni, hogy ki az aki a 3. résszel kezd egy ennyire történet orientált játékban és, hogy a bioware miért adja alájuk a lovat..

(#4) Apika


Apika
Közösségépítő

Jöhet a harmadik... :K

(#5) wednesday


wednesday
őstag

Ha ez olyan jóra akarják megcsinálni, hogy mindkét típusú játékosnak megfelelő legyen, az annyi meló, mintha egy rakat jól megírt és izgalmas mellékküldetést csinálnának pluszban. Szerintem az többet érne.

Star Wars Jedi visszatérbe se volt olyan, hogy Lukenak ismét meg kell tudnia, hogy Vader az apja. :D

(#6) kexksz


kexksz
addikt

Remek... :U

(#7) #08052480 válasza -kdM- (#3) üzenetére


#08052480
törölt tag

Pont ezert probalnak a kedvukre jarni. Keveseknek van ideje/kedve nekiveselkedni az elso kettonek, igy a harmadikat se fogjak megvenni, ha nem ertenek belole semmit. Ha viszont az elejen elmagyarazzak nekik mi merre,akkor egybol mas a hozzaallas. Ha csak a HC reteg erdekeit neznek nem menne el belole annyi milla mint amennyit szeretnenek, hogy elmenjen.
Cikkhez meg annyit, hogy pont az elejen irjatok, hogy aki nem importal mentest, ahhoz maskepp fognak viszonyulni a karakterek. Honnet jott akkor az utolso bekezdes?

(#8) Kassadin válasza #08052480 (#7) üzenetére


Kassadin
addikt

Mert aztán borzalmasan sok idő ám végigtolni az első meg a második részt. Az első rész cirka 30 óra volt, a második meg majdnem 40. Ha csak napi 1,5 órát játszol, akkor is letudsz 1 hónap alatt egy részt. Mondjuk február végén tényleg késő elkezdeni. ;]

Akinek nincsen kedve, az meg akkor a harmadik résszel se játsszon, el nem tudom képzelni, mit fog érteni a történetből(vagy inkább mit nem).

(#9) wednesday válasza #08052480 (#7) üzenetére


wednesday
őstag

"...hogy aki nem importal mentest, ahhoz maskepp fognak viszonyulni a karakterek."

És egy ilyet összehozni nem 2 perc, ha tényleg rendesen megcsinálják és végig kíséri a játékot (gyak egy önálló játék a játékban) A mai világban már attól HC egy játékosréteg, hogy játszott az előző részekkel?
Ha nem tudnám, hogy ez egy trilógia, akkor azt mondanám ennyi erővel a 3. résszel se játszanak, vegyék meg majd a 8. részt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) Tidus


Tidus
addikt

Jöhet ,én egész jól elvoltam az első kettővel.
Viszont a harmadikhoz nem kell az első kettő története, akkor talán egészen új történet lessz.

(#11) eszgé100


eszgé100
őstag

gondolom platformok között nem lehet mentést vinni?
a 3-at nem hiszem, hogy bírni fogja a pc-m, így valszeg azt már ps3-on nyomom

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#12) #08052480 válasza wednesday (#9) üzenetére


#08052480
törölt tag

"A mai világban már attól HC egy játékosréteg, hogy játszott az előző részekkel?"

Kb ja, elegge ritkasag manapsag, hogy egy atlag jatekos vegigtol egy komplexebb jatekot (igen, az ME mar kb ide sorolhato). Szerintem meglepodnel mennyien nem jatszottak vegig oket, azok kozel sem akik megvettek.

@Kassadin:

aha az kb 70 ora. A tobbseg fel- vagy egy ev alatt jatszik ennyit, nemhogy egy honap alatt :U

(#13) Kassadin válasza #08052480 (#12) üzenetére


Kassadin
addikt

"aha az kb 70 ora. A tobbseg fel- vagy egy ev alatt jatszik ennyit, nemhogy egy honap alatt"

Hány éves játék az első meg a második rész? Akkor miről beszélünk? Volt egy pár év lehetősége mindenkinek mindkettőt végigtolni.

(#14) #08052480 válasza Kassadin (#13) üzenetére


#08052480
törölt tag

Jesszus, hogy nem lehet erteni mit mondtam? Akinek valami oknal fogva megtetszik a harmadik resz (jo reklam, blabla) az nehogy mar azert ne kezdjen el vele jatszani mert nem tolta vegig az elso kettot, amihez teszem azt nincs kedve. Hogy az a core tabornak nem tetszik? Kit erdekel? A jatekot ugyis megveszik es igy jo esellyes az ujoncok is. Ennyi.

(#15) -kdM- válasza #08052480 (#12) üzenetére


-kdM-
senior tag

akkor visszatérek az eredeti kérdésemre...mi vesz rá valakit, hogy az első 2 rész nélkül (amúgy már 2000ft/db áron megvehető) elkezdje a az utolsó részt? mert csili-villi és most jött ki?

(#10) Tidus: szerintem te is érzed, hogy ennek a mondatnak nem sok értelme van...hogy ne lenne köze az első két rész történéseinek a 3-hoz ha egy trilógiáról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#16) #08052480 válasza -kdM- (#15) üzenetére


#08052480
törölt tag

"elkezdje a az utolsó részt? mert csili-villi és most jött ki?"

Mi mas? Komolyan hol eltek ti, hogy ilyet kerdezni kell? Kap majd egy nevetsegesen nagy hajp hullamot es az is jatszani akar majd vele, aki azt sem tudja mi ez. Majd raguglizik latja, hogy gondoltak is ra tortenet szempontjabol es fut is a boltba.
Mi vette ra az embereket, hogy megvegyek az MGS4-et? Tobb fogyott belole mint az osszes addigi reszbol egyutt, pedig az ME sztorija osszetettsegben azt meg sem kozeliti es ott semmifele magyarazat nem volt. Volt is hiszti a forumokon, mert az embereknek kukkot nem ertettek az egeszbol.

(#17) Kassadin válasza #08052480 (#14) üzenetére


Kassadin
addikt

Idézek alólad:

"akkor visszatérek az eredeti kérdésemre...mi vesz rá valakit, hogy az első 2 rész nélkül (amúgy már 2000ft/db áron megvehető) elkezdje a az utolsó részt? mert csili-villi és most jött ki?"

Szerintem nem fogja érteni a történetet, ami egy rpg esetében nem elhanyagolható szempont. Nem tartom szerencsésnek hogy valaki az előzmények nélkül játsszon, mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#18) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, várható volt.

Live-Die-Respawn

(#19) #08052480 válasza Kassadin (#17) üzenetére


#08052480
törölt tag

Mar valaszoltam ra, ugyhogy megegyszer nem fogok. Ha nem akarod megerteni mit mondok, hat legyen...

(#20) Kassadin válasza #08052480 (#19) üzenetére


Kassadin
addikt

Eddig is értettem. Az, hogy nem értek veled egyet=hogy szövegértelmezési problémáim vannak? Fantasztikus érvelés, behódolok akkor inkább. :R

(#21) #08052480 válasza Kassadin (#20) üzenetére


#08052480
törölt tag

/facepalm
Orulok, hogy lejott a lenyeg. Akkor ezt meg is beszeltuk.
Egyebkent nagyszeru, hogy annak ellenre, hogy erted mit mondok, mar masodszor kerdezel vissza.

(#22) DrTroglodyte válasza -kdM- (#3) üzenetére


DrTroglodyte
tag

Én pl. már a második résszel is úgy jártam, hogy mire kijött, a négy végigjátszás közül már piszkosul nem emlékeztem, melyikben mit csináltam, így hagytam a karakterimportot a fenébe, és beállítgattam az "ez történt a múltkor" részt úgy, ahogy nekem tetszett.
A harmadikkal is így lesz, igaz, most csak 3 végigjátszásom van. Ráadásul Tali mindegyikben meghalt, szóval ezt valahogy ki kéne küszöbölni. :D :D

(#23) Kassadin válasza #08052480 (#21) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem kérdezek én tőled semmit sem inkább, mert látom, hogy problémáid vannak odabent.

(#24) maszi99


maszi99
őstag

Az első rész a kedvencem, sztorira nagyon megfogott, és a játék varázsa is nagyon tetszett, és a második részben sem csalódtam.
A harcrendszere hirtelen kicsit furának tűnt, de hamar meg lehetett vele barátkozni.
A 3. részt amint látom nagyon látványosra tervezik, de a nyelvi nehézségek :((( ellenére nem szeretném kihagyni. :N

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#25) Ilsyde válasza DrTroglodyte (#22) üzenetére


Ilsyde
őstag

Masodik reszhez van mar save game generator? Anno elveszett a mentesem mikor kijott a ME2 es ezzel a progival allitottam ujra ossze a karimat hogy ne kelljen vegigtolni a jatekot. Jo lenne ha a masodikhoz is csinalt volna mar valaki, mert azt a mentest sem talalom :DDD

(#26) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Na most esett le. Ha PC-n végig vittem az első 2 részt, akkor gondolom nem tudom átvinni a mentést PS3-ra. :(
Így viszont nekem ez negatív lépés lesz, mert akarok utalásokat, és érteni is fogom, de a játék nem fogja azt felismerni PS3 alatt, hogy én már végig játszottam az első 2 részt.

Ha csak egy kis filmet tesznek a játék mellé, hogy "ez történt", akkor rendben van. :)

PS4

(#27) #08052480 válasza Kassadin (#23) üzenetére


#08052480
törölt tag

Nyilvan bennem van a hiba, mert nem vagyok hajlando ketszer ugyanarra valaszolni...egymasutan. Inkabb ne is kerdezz :P

mrhitoshi: ha tenyleg ket modon fogja kezelni az esemenyeket szerintem az elejen meg fogja kerdezni, hogy kersz-e majd magyarazatok a dolgokhoz

(#28) ng0ofy válasza mrhitoshi (#26) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

...de nem azt tesznek, hanem a karakterek viselkedése is más lesz, informatívabbak lesznek, tehát hallgathatod a sok rizsázást arról, amit már tudsz, mint a Nagyit karácsonykor huszadjára, hogy, hogy járt iskolába 70 éve.

(#29) Rossi


Rossi
addikt

Hát ne legyen igazad! :N

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#30) Tidus válasza -kdM- (#15) üzenetére


Tidus
addikt

Átvitt értelemben erre értettem: ..."A BioWare is hasonlóképpen gondolkodik, azonban ők ahelyett, hogy az első két epizód végigjátszására buzdítanák a játékosokat, inkább a Mass Effect 3-at készítik el úgy, hogy azok is - úgymond - megértsék annak tartalmát, akik nem játszottak az első két résszel..."

(#31) Monolith


Monolith
tag

És aki kipörgette az előző kettőt de véletlen sincs mentése mit kezdjen magával? Zseniális?

(#32) -kdM- válasza Monolith (#31) üzenetére


-kdM-
senior tag

a 2. részhez csináltak egy adatbázist mentésekkel (az 1. részből), lehetett szűrni köztük az alapján hogy, fontosabb eseményeknél te mit csináltál (volna) és ez alapján kidobott ilyen save fájlokat

szerintem a 3. résznél is lesz (ha még nincs) ilyen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.