Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) updog


updog
senior tag

"Profi fotósról beszélünk, nejem "barátnője"."

Így szoktak a vérre menő viták kezdődni a fotós szakmáról, hogy ugyebár számlát adott-e, papírt írtatok-e? Valószínűleg nem, mert a "profik" kinevezik magukat esküvőifotografinak, számla, és szerződés nélkül rontják a fotós szakma hírnevét dolgoznak. Még ha jó képeket is csinálnak... Ugye azt tudni kell hogy fotózni nem lehet legálisan végzettség nélkül (akár egy fél éves OKJ gyorstalpaló is elég, és még ott is azzal kezdik a gyakorlatot, hogy backup, backup, backup, és csak minőségi cuccokra mentünk mindent, kezdve a memóriakártyával). Tehát nem minden az hogy jó képeket csinál valaki, kéne némi alázat és kötelességtudat is a szakma iránt... Elnézést, off, de kikívánkozott, főleg elnézést, ha még papír és számla is volt a munkáról, és esetleg itt ez nem aktuális.

És nyilván nem azon élcelődöm, hogy személy szerint rosszul jártál, remélem nem érthető félre :) Sőt, nekem is így volt az esküvői fotósunk (mármint az esküvőszervezőnk hozta, hogy "ő jó"... közvetlen a fotóssal se szerződésünk nem volt, se egy darab képet nem láttunk tőle előtte, amikor elfogadtuk az esküvőszervező javaslataként, hogy ő jön majd fotózni).

Valószínűleg nem vigasztal, (főleg hogy el tudom képzelni, feleségem mit érzett volna ha ilyen hírt kapunk), de mi (és valószínűleg a legtöbben) talán ha egyszer néztük át a képeket az esküvő óta eltelt 4 évben... pár ki van nyomtatva, és ki van téve a polcra (remélem nektek is van néhány jól sikerült), de kb. ennyi.

Adjatok neki egy utolsó esélyt megmagyarázni a dolgot, gondolom már úgyis mindegy, mondjátok meg hogy legyen őszinte, nem lesz feljelentés meg semmi, de ti is megnyugadnátok ha tudnátok hogy mi történt (gondolom nagyjából tényleg így van).

Ha elzárkózik, húzzátok le a létező összes felületén (honlap, google értékelés, fb-értékelés). Kb. ez a legtöbb amit tehettek.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.