Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) marcarc


marcarc
senior tag

Dejó hír. És már 3 számot is össze lehet adni a számológéppel. :D

(#2) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez nem lassú egy kicsit? Úgy emlékszem a 6-7 táján még kb kiadás után 1 hónappal felment 80-90% fölé, most meg már mióta elérhető és még csak 59%...?

(#3) marcarc válasza #16820480 (#2) üzenetére


marcarc
senior tag

Tekintve h a 6S tulajok még húzni fogják amíg lehet, nem meglepő. Hamarosan viszont nekik sem lesz más lehetőségük, jó szokás szerint.

[ Szerkesztve ]

(#4) szabogabor10 válasza #16820480 (#2) üzenetére


szabogabor10
veterán

Rosszul emlékszel.

marcarc: kifejtenéd, mivel lesznek direktben kényszerítve a 6s tulajok a frissítésre? Nyilván lesznek olyan appok idővel, amik csak iOS 11-en futnak, de az normális.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#5) janeszgol válasza #16820480 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkoriban sokkal kevesebb eszköz volt, mint most.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) Szakiii válasza szabogabor10 (#4) üzenetére


Szakiii
addikt

Szerintem arra gondolt hogy a kiidegelés idővel beérik.

(#7) szabogabor10 válasza Szakiii (#6) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha a kiidegelés alatt azt érted, hogy nem lehet letiltani a frissítések automatikus letöltését, akkor ja, azt tényleg nem lehet tiltani.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#8) hemaka válasza #16820480 (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

Rajottek, hogy semmi ertelme frissiteni, 0 extrat hoz, de s regebbieket meg szetlassitjak, hogy vegyel ujat.

(#9) natë válasza hemaka (#8) üzenetére


natë
nagyúr

Szerintem nem lassítják (legalább is SE/6S és afelett lévőket), 6 és visszafelé egyszerűen már túl régi ahhoz, hogy iPhone 7-es sebességgel futtassa a 11-et.

(#10) whatwhatwhat válasza natë (#9) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Tehát csak a régebieket lassítják? Akkor viszont ezzel a logikával jövőre már a 6S is áldozatául esik a dolognak.

(#11) Ádám16


Ádám16
addikt

Ha aláírná a 10.3.3-at a Zepöl állnának kb 40%-on szerintem. Bugzik ez a 11 rendesen.

(#12) xedos


xedos
addikt

Utálom az APPLE-t!!!!!
Van egy iPad Air 2-öm. Baromi gyors stb... direkt nem frissítettem 11-re.
Erre a múlt hétvégén éjjel töltőn volt, reggelre gratulált a frissítéshez. Azóta lassabb - szakadozik!!!!!
Voltak olyan megvásárolt jétokok amelyek még 32bitesek voltak - ezek most kuka (nem frissítette a fejlesztő).

(#13) natë válasza whatwhatwhat (#10) üzenetére


natë
nagyúr

Nem lassítják, egyszerűen csak a régi (több, mint 2 éves!) hw túl lassú már a jelenkori OS-hez.

(#14) #06658560 válasza szabogabor10 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

én jártam már úgy Apple termékkel, hogy addig nem tudtam szinkronizálni zenét rá, amíg nem frissítettem OS-t. Amire meg azt mondta, lófasz a füledbe mama.

(#15) vicze válasza #16820480 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Amilyen csodás bugok vannak szerintem senki se frissítene ha tehetné...

(#16) szanyi20


szanyi20
tag

Talán most már tényleg jó lett az iOS. Így a 11.2-vel... Ezt kellett volna szeptemberben is kiadniuk... Akkor már 80%-felett lenne... :D

(#17) whatwhatwhat válasza natë (#13) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Tehát akkor gyakorlatilag a következő történik: az apple kiad egy (kötelező) frissítést, és közvetlenül amitatt lassabb lesz a készülék. Persze meg lehet magyarázni, hogy ennek mi az oka, és hogy vannak előnyei is. De ettől még vitathatatlan, hogy az apple kötelezően és tudatosan lassítja a régebbi készülékeket. Javíts ki kérlek, ha valahol hibáztam.

(#18) Wesder válasza natë (#13) üzenetére


Wesder
félisten

Ez Bullshit...

Ne mondd már, hogy egy 2015-ös csúcsHW gyenge az iOS 11-hez. :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) natë válasza Wesder (#18) üzenetére


natë
nagyúr

Csak tippelgetek. Most akarok újra SE-t venni, nem tudom megéri-e még...

(#20) szebe válasza whatwhatwhat (#17) üzenetére


szebe
őstag

Két legyet egy csapásra dolog ez a gyártóknál.
Az új frissítéssel ki lehet aknázni az új modellek nagyobb teljesítményét, ennek hozományaként pedig lassul annyit a "régi", hogy váltásra kényszerítse a júzert.

(Már ha lassul annyit, mert pl almáéknál a 4 éves 5S a még éppen támogatott készülék, és nincs kollektív népharag a lassulás miatt. Bár 10-essel szerintem is jobb volt.)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#21) atike


atike
nagyúr

Terjed a hiba.... ;] :P

Nem semmi ez a tempó amúgy. Android szinten ez csak egy álom... Ilyen százalékot akkor tudna elérni a legfrissebb rendszer, ha 5 évente jönne új verzió kb... :(

(#22) galaxys80 válasza szabogabor10 (#7) üzenetére


galaxys80
veterán

Vagy mégis. :U

(#12) xedos

Magától egyetlen készülék sem frissül le.

(#23) szabogabor10

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23) szabogabor10 válasza galaxys80 (#22) üzenetére


szabogabor10
veterán

JB nélkül hogyan?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#24) whatwhatwhat válasza atike (#21) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Csodálkozol? Ha egyszer a sok alsó/közép kategóriás meg kínai meg mittudmén milyen modellek lerontják az átlagot? Semmi értelme ilyenek miatt nézni egy kollektív android elterjedettség grafikont...
1 dolog számít: a te készüléket mikor kapja, és hogy mennyit fizettél az adott készülékért, egyáltalán annyi pénzért elvárható-e a frissítés. Az apple felhasználók bőven meg is fizetik az árát a frissítésnek.
De ha tényleg arra lennénk kíváncsiak, hogy mennyire elterjedt az új android, akkor sokkal szívesebben néznék egy olyan grafikont, ami csak a pixeleket veszi számításba, vagy még bele veszi az android one-os készülékeket is, vagy mondjuk csak a csúcskategóriás készülékeket vizsgálja. Szerintem teljesen más lenne az eredmény..

(#25) speedy87


speedy87
csendes tag

A családban van i6 és nekem már iOS10-en is lassúcska volt, de már megszoktam, így fel sem tűnt az iOS11 lassítás.

(#26) szabogabor10 válasza whatwhatwhat (#24) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azért a Samu is csúnyán rontja, a Note 8-at képesek voltak kiadni Nougat-tal, ráadásul idén már tuti nem adják ki rá az Oreot. Katasztrófa, amit a gyártók művelnek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#27) szabogabor10 válasza galaxys80 (#22) üzenetére


szabogabor10
veterán

Vó, nem hallottam még erről, nem rossz workaround.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#28) galaxys80 válasza szabogabor10 (#27) üzenetére


galaxys80
veterán

Működik a dolog. Édesanyám 5S-e 10.3.3-on az én 4S-em pedig 8.4.1-en van a mai napig és nem zaklat a frissítéssel.

(#29) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Egész jó i7-en és Mini 4-en a 11 :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) whatwhatwhat válasza szabogabor10 (#26) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Szóval se mondtam, hogy az ő stat-juk 100% lenne. Azt mondtam, hogy sokkal jobb lenne a stat ha akár csak az összes csúcskategóriásat néznénk.

(#31) Lord Sidious válasza Wesder (#18) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Wesder. Azert az a 2015-os csucs hw (ami akkor nem volt az) hatalmas szintkulonbsegben van a 2016-oshoz kepest. Ezt vedd figyelembe. 1 vs 2 gb RAM es kevesebb MHz-es skalan. Fele olyan gyors GPU es CPU. ~70k vs 125k antutu. Single core szamitas is jelentos hat meg a multi. A 6 hardvere mar gyenge. Ezt ugy mondom, hogy naponta hasznalok egy i6-ot (A8 SoC) egy iSE-t (A9 SoC) es egy i7-et (A10 SoC) A8-on lassabb a rendszer de kulonbseget szamottevoen nem erzek A9 es A10 kozott. Igaz iOS 11.1.3-nal update elott teljesen ujra huztam es ujkent beallitottam az i6-ot es azota megszuntek az akadasok es teljesen fluid es stabil lett iOS 11.2-vel. SE-be es 6S-be mar olyan idotallo HW van, amivel szerintem nem lesz gond iOS 12-vel sem.

(Nem rossz az az A8 pl Apple TV-m ala tokeletes, de iOS ala, akkor hasznalhato a mai napig, ha nem akarsz power user dolgokat csinalni vele. Pl.: a keszitett fenykepeket tobb layerbe szerkeszteni elkezdve az alapozast kesobbre, vagy a keszitett 20-30 perces fhd videokat iMovieba egymasra vagni egy alap klippnek.) minden masra tokeletesen hasznalhato tapasztalataim szerint.)

[ Szerkesztve ]

(#32) Wesder válasza Lord Sidious (#31) üzenetére


Wesder
félisten

Köszönöm hogy ezt így rèszletesen leírtad, de számomra akkor is fura kicsit, hogy gyengènek van titulálva az i6 mikor sokan azzal pèldáloznak, hogy az i5S mai napig telefon.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33) arn


arn
félisten

Ize ennek mi ertelme van mindig lehozni szenzaciokent? En telepitem a frissiteseket, akarmilyen platformra jon, mi ebben a hir?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) jUUh


jUUh
addikt

Haver is frissített, 6-os iPhone-on, mondja is mindig, hogy lassabb lett... :DDD.

Samsung Galaxy S23+

(#35) Lord Sidious válasza Wesder (#32) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Telefonnak telefon, csak a teljes erteku power user feeling nincs meg benne. Atlag usernek a mai napig jo tarsa, egy teljes restore utan. Anyum hasznalja a regi i5S-em es azon konkretan ugyan olyan a rendszer, mint nalam az i6-on most ujrahuzva. Nagy probalema nincs vele, teljesen hasznalhato. Nyilvan feltunik az embernek a kulonbseg sebessegben egy SE/i6S/i7/i8 mellett. De ezenkel a szerianknal hatalmas hw generacio ugras volt az i5/i5S/i6-hoz kepest. Sajnos a 6-os sok sebbol verzett, ott volt az osszeszerelesi gebasz is. Rengeteg eszkoznel jott elo a huppogo panel meg egyeb illesztesi gondok. Tovabba az aku, felso, felsoszallagkabel sbt. :/ nem hiaba ket ev utan le is kerul a palettarol. Masreszt komoly hibaja az eszkoznek, hogy amig CPU-ban var erezheto fejlodes az i5S elodmodellhez kepest, addig GPU-ba minimalis, es ez visszaut abba, hogy az i6 sokkal tobb pixelt mozgat, mint az i5S.

(#36) blesius válasza natë (#13) üzenetére


blesius
csendes tag

Ez azért elég erős túlzás. Lehet Win 7-es számítógépre 10-et rakni, de akár Vista-sra is. És ha lenne, lehetne régi androidos telefonra is új androidot rakni (csak hát ki csinálja meg); és nem csordulna a felhasználói élmény. Személyes példa: Moto G 2013, frissítési út: 4.3 - 4.4 - 5.0 - 5.1 gyárilag, majd 6.0 - 7.0 - 7.1 CM/LOS. A felhasználói felület a mai napig 60 fps-el megy, bizonyos dolgokban gyorsabb, mint volt gyárilag. És ez már a vásárláskor sem volt túl acélos telefon, most pedig lassan 4 éves.

A készülékek lassulását javarészt az okozhatja, hogy az iOS újraindexeli a háttértárat frissítés után, ami időbe telik. Egy hónappal a verzióváltás után nem várható probléma; de természetesen megértem a nézőpontot, hogy miért lassul le egy percre is, amikor ennyibe került.

De a lényeg, hogy nem a régi hardver miatt lassul le, hanem a potenciálisan nem optimalizált rendszer és a rendszerfrissítés utáni feladatok miatt. Ne mentegessük az Apple-t ebben az ügyben szerintem, ha meg akarták volna oldani ezt, rég megtehették volna.

(#37) radi8tor válasza vicze (#15) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bárki maga döntheti el, hogy frissíti-e. Én még nem frissítettem 11-re és egyelőre nem is tervezem.

⭐ Stella

(#38) Streha


Streha
csendes tag

Mikor a Microsoft kényszerítette rá az emberekre a Win10-et akkor ő volt a világ szemétládája. Az Apple megteheti ugyanezt és vagánykodhat vele, és örülnek neki az emberek. WWWUUUTT?!
Amúgy SE-m lényegesen lassabb mióta a 11 van fent. Akad és fagy. GJ ;)

(#39) nyisziati válasza arn (#33) üzenetére


nyisziati
veterán

"mi ebben a hir?"
Kell az önigazolás. ;]
"Na ugye, hogy megéri 250 ezret (vagy többet) költeni egy telefonra?!" :DDD

(#40) natë válasza Streha (#38) üzenetére


natë
nagyúr

Nálad. :K

(#41) Lord Sidious válasza Streha (#38) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Nalam nem fagy es akad egyaltalan az SE. Huzd ujra egy teljes reszoreal es allitsd be ujkent a telot. Lehet valami korabbi a
iCloud backup zavar be.

(#42) arn válasza nyisziati (#39) üzenetére


arn
félisten

ez az egesz olyan, mintha mas gyartonal ez nem igy mukodne... gyanitom a galaxy, pixel, stb userek is hasonlo aranyban telepitik a frissiteseket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) r3dsnake válasza xedos (#12) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

User error, mivel passcode-ot kér a frissítéshez.

iPad mini 2-m vígan elvan iOS 9.3.5-ön.

[ Szerkesztve ]

(#44) vicze válasza r3dsnake (#43) üzenetére


vicze
félisten

"passcode-ot kér a frissítéshez"
Ha van passcode...

(#45) r3dsnake válasza vicze (#44) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az alap. De ha nincs, akkor is megkérdezi.

(#46) nyisziati válasza arn (#42) üzenetére


nyisziati
veterán

Itt a kommunikációról beszéltem, nem magáról a frissítés tényéről.
Más is frissít, pl. az én 2,5 éve kiadott telómra is mostanában jött meg a MIUI 9, csak nem csinál a gyártó külön hype-ot neki...

(#47) arn válasza nyisziati (#46) üzenetére


arn
félisten

oszinten szolva en jobban orulnek, ha az oregebb apple termekeket meghagynak a regebbi osx verziokon, az air2 is kezd belassulni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) radi8tor válasza r3dsnake (#45) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg, akkor van ciki ha pont akkor bukkan fel a frissítés ablak amikor oda nyúlsz a kijelzőhöz. :)
Egyszer nekem kocsiban vezetés során kezdett bele a frissítésbe. :DDD

⭐ Stella

(#49) vicze válasza r3dsnake (#45) üzenetére


vicze
félisten

Mitől lenne alap? Miért korlátozza egy tablet használatát ilyen hülyeséggel?

(#50) Lord Sidious válasza vicze (#49) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Mivel korlatoz? ;) nekem honapok ota all az iPad mini 3-on a frissites a hatterben. Nem cseszeget. Lehet valamit en csinalok rosszul :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.