Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) RefFes válasza crazykid83 (#16) üzenetére


RefFes
junior tag

Hali!

Szóval, azért sejtem, hogy mi az az IPC, csak, akinek válaszoltam, az azt írta, hogy az a "valami", amiben zintel még toronymagasan császár, vagy valami ilyesmi. Erre hoztam elő a CB single core-t. Azonos órajelen nem akkora az eltérés (most, ha vicces lennék, azt írnám, hogy utol is érte AMD I-t, pl. 0 MHz-en egyenlőek-sőt, ezt olcsóbban kapod, úgyhogy AMD a jobb). Az általam leírtakat saját tapasztalat, és mérés alapján - tartom. Mezei felhasználóként (na, jó, azért kíváncsiságból odapörköltem neki) a legalapabb esetnél (full auto, RAM 2133 MHz) le se merem írni, hogy mekkora az eltérés (a 8086k ilyen beállításoknál 210 + körül dob) pl 1600x-2600x viszonylatában ez...hát, lehet, hogy 30% felett is van (már, ha ott is a beleteszem, és nem állítok semmit figurát alkalmazom). Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy nem azért veszek pl. CL-et, hogy 4 GHz-en (vagy méréseknél, mintha láttam volna valami 3.5 GHz-et) használjam, de egyelőre OC-ról sem beszélünk. Ezt használom, az pedig még csak elmélet-találgatás. Tartalék van bőven CL-ben (kíváncsiságból 1.4 Vcore - 75 fok alatt maradva eljutottam a CB 1700 + / 230+ értékekig, és ez 6/12). Nézőpont kérdése minden...erről egy vicc jut eszembe:
Az öreg néni betelefonál az erkölcsrendészetre:"fújjjj, itt a szemben lévő panelházban egy gusztustalan fiatalember mindig meztelenül járkál!". Kiszállnak a hivataltól, a néni odavezeti őket a konyhába, de megállapítják:"csókolom, innen oda se lehet látni."...mire a nénike:"hát így nem, de, ha odatolom az ablakhoz az asztalt, ráteszem a kis széket, és a legsarokból pipiskedve kinézek, akkor IGEN!!!!"

Üdv

[ Szerkesztve ]

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.