Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Wáááóóh ! Úgy látszik, hogy az AMD a kezdeti nagy lendület után ( Ryzen1 és Ryzen+), nem hogy pilledne egy kicsit, hanem rádob még egy lapáttal. :D Nem lesz semmi a jövő év sem. Ahhoz képest, hogy az Intel csak reszelget jövőre is, kíváncsi leszek a piaci reakciókra. :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) Petykemano


Petykemano
veterán

A leírtak csak az AMD CPU-ra vonatkozó terveit tartalmazzák, vagy a GPU-kat is lefedik?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#3) Silεncε


Silεncε
őstag

Tehát akkor kb a jövő évben a teljes termékskála egy szinttel lejjebb költözik, a legfelső szintre meg jön valami új? Jól értem? Mert akkor kb ugyanazt a teljesítményt kapjuk, csak töredék áron :D

A Picasso mindenesetre érdekes lesz, az tényleg csak fingreszelésnek tűnik. Remélem nem csak annyit fognak rajta javítani (vagy lesz valami más is)

(#4) Pete55555 válasza jedis (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

Igen-igen, az intelnél fingot reszelnek.

Jön is nemsokára a fingresze-lake,

...Szeretem leracsniztatni...

(#5) Crytek


Crytek
veterán

Várom a jóféle Ryzenes 12-16-18magos jóságokat.....Csak küldjék meg mégjobban az egy szálas teljesítményt vagy hogy hívják ezt mert ebben még toronymagasan az intel a császár....

Next PC Upgrade: 2022

(#6) TRitON válasza Crytek (#5) üzenetére


TRitON
aktív tag

Ha jól értem, 16 mag lesz a teteje AM4-en, 64MB L3 cache-sel.
Ez vajh' 4 CCX-et jelent darabonként 4 maggal, vagy 2-t 8 maggal?

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#7) jacint78


jacint78
addikt

Arról nincs cikk, hogy az AMD processzorait lemérték és kiderült, hogy a memóriavezérlő és önmagában az összehángált magos megoldás igencsak hátráltatja a processzort? :(((

Lehet itt örülni a 32 magnak, de jelen formájában a threadripper eléggé felemás lett, bár ez várható volt.

type your text here..

(#8) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ha jövōre az 1950x teljesítményét €200 alatti áron lesz elérhetō az elég jó hír,nem?

Life, Uh, Finds A Way

(#9) Crytek válasza TRitON (#6) üzenetére


Crytek
veterán

Az nem baj.. szerintem az új konzolok sem lesznek 16 magosnál többek így egy ilyen procival lazán ellehetünk majd 6 évig...

Next PC Upgrade: 2022

(#10) RefFes válasza Crytek (#5) üzenetére


RefFes
junior tag

Hali!

Igen, jelenleg pl.CB single core kb 25-30% az elmaradás. Addig a "minél több magnak" nincs akkora jelentősége, amíg a programok nem használják ki. Az "évente lentebb viszem a határokat" azt eredményezi, hogy az előzőket "avultatja", vagy drágábban adja, de akkor elvész az illúzió. Gyanítom, hogy az igazán teljes kihasználásához újabb alaplap kell (pl. VRM...), esetleg további memória modulok társaságában. A végén még AMD is oda jut, hogy jópáran nem mernek venni-cserélni, mert 1-2 éven belül semmit sem ér, ráadásul házon belül oldják ezt meg. Szerény tapasztalatom, hogy egy egészséges 6/12 bőven elég hétköznapi felhasználásra, munkára a 8/16 CL-ig a RYZEN hasznosabb, játéknál a CL erősebb (egyébként pl. 6/12-őn munkára is erősebb, kb. 1700x-el egyenértékű...saját tapasztalat). Ha valaki főleg játékra használná, annak a R2 sem lesz igazán megfelelő, jobban jár, ha az új Nvidia kártyákból vesz inkább...majd meglátjuk mi lesz.

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#11) ddekany válasza RefFes (#10) üzenetére


ddekany
veterán

Hétköznapi használatra 4/4 is már igen erősnek számít... Amúgy ezért lehet érdekes ha lefelé költöznek a kategóriák, hogy a 4 mag szokványossá tudjon válni átlagos gépekben.

(#12) beef válasza jacint78 (#7) üzenetére


beef
őstag

Vagy eljött a Linux éve, mert ott jól teljesít.

(#13) punchman válasza jacint78 (#7) üzenetére


punchman
csendes újonc

A 2990WX esetén a 4 lapkából csak 2 rendelkezik memóriavezérlővel. Erre azért volt szükség, nehogy házon belül teremtsen konkurenciát. Az AMD rendering célokra szánja a processzort, ahol a sok mag számít, de a memóriaelérés nem annyira. Külön marketingelik WX végződéssel, hogy ne keverjék össze a 2 lapkát használó Threadripper processzorokkal. Maga a ragasztásos eljárás nem rossz, de a nem memóriavezérlős lapka csak a szomszédos lapkán keresztül éri el a memóriát, ami jelentősen növeli az ottani magok memory latency-jét. Ez a latency ingadozás okozza bizonyos memóriaérzékeny tesztek alatt a rossz eredményt. Csak annak éri meg, aki rengeteg szálat kihasznál, de a memóriaelérés nem kritikus neki. Aki sok memóriaműveletet használ, annak a 2950X lesz a megfelelő választás.

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Brutál lett ez a 32magos Threadripper:R. Ahol behúzhatnának még egyet, az a 15W TDP-jű mobilprocik frontja, oda kéne egy i9-8950hk-t elverő takarékos példány. 2éven belül esedékes lesz a falbontó mobil munkaállomásunk cseréje, tudnék értékelni az utódjában egy 8magos Ryzent.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Tegla80


Tegla80
addikt

Nah akkor lehet tippelni,h mibol lesz a ps5? :DD

Sony® & PlayStation®

(#16) crazykid83 válasza RefFes (#10) üzenetére


crazykid83
csendes tag

CB-ben 25-30% különbség???
Kicsit eltévedtél a foglamakkal.

Ha IPC-t akarsz mérni, azonos órajelen hajtod végre a tesztet:
https://cpugrade.com/a/i/articles/cbr15-ipc-comparison-3ghz-scores.png

Itt kiderül, hogy az AMD IPC(!!!) lemaradása 2-5% körüli, és nem 25-30%...

Amivel kevered, az az órajel skálózádás, vagyis annak magas fokú képessége. Míg az intel legfrissebb 14nm-es gyártástechnológiával képes 5 Ghz-ig gyárilag eljutni, tuninggal ~ 5.3 Ghz addig az AMD az általa használt 12nm-e és a Zen+ architektúra nem tud 4,4 Ghz fölé menni tuninggal se. Szóval az AMD IPC-ben nagyon közel van, órajelben van még elmaradása. Ezen segíthet a 7nm, elérhető közelségbe kerül az 5Ghz.

Remélem azért látod, hogy az intel a Skylake architektúrát reszeli és így azóta az IPC kb. nem változott csak minimálisan.

A másig dolog, hogy kötve hinném, hogy a programozók, programozás olyan gyorsan lépést tud tartani a több mag használatával mint ahogy most szórják a magokat.
Régen elavultak a gépek 2 év alatt. Nekem meg a 7 éves i7 2600k-s gépem röhögve elvisz még mindig mindent, azért ez is vicces...

Igen játékra az intel + nvidia a tuti, vagy nem. Ha minden fps-t ki akarsz facsarni akkor persze, kellenek. Na de kérdés, tényleg kell a 160fps? Tényleg el akarsz költeni 200k-t egy 144hz-es g-synces monitorra és persze a hozzá passzoló gépre még vagy 500k-t?
Vagy veszel egy Ryzent + olcsóbb nv kártyát és hozza a 80fps-t fullHD-ben. Hány olyan játék van amiért érdemes elkölteni vagy 6-700k-t egy gépre? Csak mert szerintem egy sincs.
Ár érték arányban pedig per pill, nem az intelnél van a labda...

(Nem nem vagyok AMD bérenc még mielőtt elásnál, elásnátok. 2 asztali gépem van mindkettő intel: 2600k, 6700k. Én igyekszem az optimális ár érték arányra törekedni és jelen állás szerint AMD-s lesz a következő, de az vagy 3. vagy 4. gen lesz csak, hisz semmi nem indokolja hogy a 6700k-t lecseréljem... )

(#17) jacint78 válasza crazykid83 (#16) üzenetére


jacint78
addikt

Az a gáz, hogy a mérések offline játékokkal történnek, a netes játék viszont egészen más. Meglepődnél, hogy erős proceszor nélkül mennyire le tudnak lassulni a multiplayer játékok és nem 160FPS-ről hanem 40-ről beszélünk. Egy i5 3Ghz-en mondjuk csunyán elvérzik multi játékban, viszont 4.5GHz-en már nagyon keményen megy.

type your text here..

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"ezzel együtt pedig a nem WX jelölésű Threadripperek kivezetésre is kerülnek. Helyükre majd a következő nyár végén érkezik a Castle Peak platform, amely a mostani WX jelzésű Threadripperek tempóját kínálja majd fel a HEDT szegmensben"

Magyarul: ha nem kell az embernek 800 mag, bőven elég a 12-16, de azért a 4 csatornás ram, meg a több PCIE sáv az kéne, az baszódjon meg? :) Mert azért ha 32 magot adnak ide, azt ki is számlázzák.

(#19) t72killer válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kell valahova 4 RAM-csatorna, ahol elég 12mag is? Az már tuti, hogy a Castle Peak-be nem raknak majd 12-16magos procit? Nehezen hinném, hisz biztos lesz selejt a 32magosok között, amit kevesebb maggal el tudnának adni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Maga a Picasso nem 7 nm-es node-on készül"

Nem pont notebookba kéne a kisebb fogyasztású?

(#21) Dr. Akula válasza t72killer (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én ezt vettem le abból hogy ami nem WX az megy a lecsóba. A kevesebb magosakat meg letolják Ryzenbe, lehet a Castle Peakesből is az lesz. Vagy nemtom, ezért kérdem. :)

(#22) t72killer válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, de nem lesz 16magos WX? Azt csak egyetlenegy procinak tartogatják? Ilyet nem csináltak még, sztem elég valószínűtlen. Viszont simán lehet, hogy megint eljön a sokmagosítás:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) TRitON válasza t72killer (#22) üzenetére


TRitON
aktív tag

Nekem ebből úgy látszik, hogy lesz 24 és 32 magos, 2 aktív lapkás és 48 & 64 magos, 4 aktív lapkás TR CPU. Ezért vezetik majd ki a jelenlegi, nem WX processzorokat, mert gyakorlatilag ott is duplázzák a magszámot.

[ Szerkesztve ]

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#24) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Ajjajj. Úgy látom, nagy a káosz a fejekben.

Szóval 7 nm-en a 14 nm-hez képest (1. gen ryzen) 10-15% IPC növekedést mértek az EPYC-nél.

Mi van akkor, ha valakinek kell a jó memóriaelérés (2nd gen TR 2990WX)?

Ott van rá az EPYC megoldásként, ráadásul annak több PCI-E lane-je is van, és akár 2 utas rendszert is lehet belőle építeni (64mag/128szál), és CPU-nként 8 csatornás memóriavezérlő. Ott is vegyesek az eredmények az intellel szemben, ráadásul még jobban, mint a TR-nél. Felhőhöz és Datacenterhez nagyon jó, csak a futó projektek miatt oda nehezebb visszatörniük, plusz ismerve az intelt szinte biztos, hogy megint kenőpénzt fizet a gyártóknak, hogy ne nagyon építsenek EPYC-es szervereket.

Részemről simán odaraknék legalább 4 GB, vagy annál több HBM2-es memóriachipet az EPYC magok közé L4 cache-nek, vagy köztes RAM-nak, amit gyorsabban elér. Elvileg 32 GB-ot is be lehetne tenni a nyákra, látva az új VEGA-t. Azért jönnek ki először szerverpiacon az EPYC-kel és GPU esetén a munkára való VEGA-val, mert ott sokkal nagyobb a nyereségráta, ráadásul hónapról hónapra növekszik az eladásuk az EPYC vonalon, havonta kb.

Az új CCX-ek 8 magosak, így a játékok sokkal jobban fognak menni egy 8 magos ZEN2-es Ryzennel. Valószínűleg ZEN2-ből nem is lesz 4 magos, hacsak nem gyártanak kisebb CPU-kat, és APU-kat is. Még előfordulhat.

A coffe lake pedig csak a tesztekben megy 6 mag/12szálon 5,3 GHz-en, a valódi felhasználók azt írják, hogy a forrasztás hiánya miatt nem lehet lehűteni a CPU-t, és 4,7-4,8 GHz-nél bőven megáll az órajele, mert afölé már olyan hűtés kéne, ami nagyon drága, és sokat fogyaszt, ráadásul ott már a CPU is nagyon sokat fogyaszt. Tehát ez az 5 GHz-es irogatás eléggé marketingszagú (bár elhiszem, hogy deliddel, vagy 1-2 esetben ez tényleg megtörténik). 1 magon valóban az intel is eléri gyárilag az i7 8086K gyűjtőknek szánt modelljével, de hivatalosan az összes magon 4,4 GHz a gyári órajel, amit nyilvánvalóan csak megfelelő hűtéssel ér el. Az AMD valóban picivel alacsonyabb órajelen megy, de a 2700X egy X470-es lapban nagyon jól elvan 4,2 GHz-en egy erős léghűtővel 8 mag 16 szálon. Ha van hozzá valami jó memória, akkor simmán megvan az 19xx CB pont is, és játékokban is max. 10 FPS-sel hoz kevesebbet a 1080 Ti mellett. Persze az is kérdés, kinek van 1080 TI-je, és hozzá 144 Hz-es monitora. A Freesync monitor olcsóbb, viszont tény, hogy a VEGA nem tudja azokat az FPS értékeket, mint az nvidia. Bár 1440p-n, és 4K-n fura módon sokat javul a helyzet. Tehát AMD GPU oldalon nem a144 FPS lesz a cé, hanem a szép kép, és kicsit kevesebb FPS, vagy a nagyobb felbontások.

Egyelőre úgy lehetett olvasni, hogy mégis lesz 12 nm-en gyártott APU, ez lehet a Picasso, mert a 7 nm még nincs teljesen készen, de APU terén és a mobil szegmensben is akarnak ugrani egyet a coffee lake miatt valószínűleg. 14 nm-en pedig maradnak az alaplapi és egyéb chipek (pl. X470, B450), legalábbis valószínáleg. Egyébként ez utóbbi hír lehet szándékos félrevezetés is, hogy az intelt megvezessék. Ha 7 nm-en kijönne egy erős APU, akkor gyakorlatilag az RX 560-ig (nv oldalon 1050/Ti) az összes GPU értelmét vesztené, ezt pedig lehet, hogy a videokártyagyártók sérelmezik. :( Pedig 7 nanon HBM-mel megsépkelve nagyon jó dolgot lehetne összerakni. Egy komplett APU+HBM, és a HBM elegendő lenne RAM-nak is. Ezzel a húzással a bármilyen intel + 1050Ti/1060 értelmét vesztené. Viszont kockázatos is, mert nem biztos, hogy meg is vennék.

Üdv.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#25) Watchdog válasza wsanyi (#24) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Mi van akkor, ha valakinek kell a jó memóriaelérés (2nd gen TR 2990WX)?

Itt úgy tűnik a fele magnak megvan a "jó memóriaelérés", a másik fele meg csak másodkézből fér hozzá. Túl lett tolva a magszaporítás...
[link]

(#26) Cifu válasza jacint78 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt a multis mókát nem kéne túltolni. Vannak olyan multis játékok, ahol van értelme 8 szálnak, esetleg 12-nek is. De olyan is akad bőven, ahol még a 4 szál sincs kihasználva. Például World of Tanks, CSGO, stb.

Szóval minden a játékos igényétől függ. Ne álltalánosítsunk.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) RefFes válasza crazykid83 (#16) üzenetére


RefFes
junior tag

Hali!

Szóval, azért sejtem, hogy mi az az IPC, csak, akinek válaszoltam, az azt írta, hogy az a "valami", amiben zintel még toronymagasan császár, vagy valami ilyesmi. Erre hoztam elő a CB single core-t. Azonos órajelen nem akkora az eltérés (most, ha vicces lennék, azt írnám, hogy utol is érte AMD I-t, pl. 0 MHz-en egyenlőek-sőt, ezt olcsóbban kapod, úgyhogy AMD a jobb). Az általam leírtakat saját tapasztalat, és mérés alapján - tartom. Mezei felhasználóként (na, jó, azért kíváncsiságból odapörköltem neki) a legalapabb esetnél (full auto, RAM 2133 MHz) le se merem írni, hogy mekkora az eltérés (a 8086k ilyen beállításoknál 210 + körül dob) pl 1600x-2600x viszonylatában ez...hát, lehet, hogy 30% felett is van (már, ha ott is a beleteszem, és nem állítok semmit figurát alkalmazom). Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy nem azért veszek pl. CL-et, hogy 4 GHz-en (vagy méréseknél, mintha láttam volna valami 3.5 GHz-et) használjam, de egyelőre OC-ról sem beszélünk. Ezt használom, az pedig még csak elmélet-találgatás. Tartalék van bőven CL-ben (kíváncsiságból 1.4 Vcore - 75 fok alatt maradva eljutottam a CB 1700 + / 230+ értékekig, és ez 6/12). Nézőpont kérdése minden...erről egy vicc jut eszembe:
Az öreg néni betelefonál az erkölcsrendészetre:"fújjjj, itt a szemben lévő panelházban egy gusztustalan fiatalember mindig meztelenül járkál!". Kiszállnak a hivataltól, a néni odavezeti őket a konyhába, de megállapítják:"csókolom, innen oda se lehet látni."...mire a nénike:"hát így nem, de, ha odatolom az ablakhoz az asztalt, ráteszem a kis széket, és a legsarokból pipiskedve kinézek, akkor IGEN!!!!"

Üdv

[ Szerkesztve ]

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#28) t72killer válasza Watchdog (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 2csatornás 6magos intelek mit szóljanak, amikre még egy igp-t is ragasztottak? Valóban nem ideális a dolog, de implementáció kérdése, ha jól csinálják a memvezérlést, akkor így is jó lesz sokmindenre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Riddick77 válasza beef (#12) üzenetére


Riddick77
tag

Most nézem,valóban jóval jobban teljesít Linux alatt az új AMD TR...... csak patcholják azt a szerencsétlen Win10-et,de nem semmi,hogy ennyit változhat egyazon hardver teljesítménye különböző oprendszer alatt. :N

KL

(#30) arn válasza t72killer (#14) üzenetére


arn
félisten

Szerintem annyira nem... a 2990x jol parhuzamosithato, de keves adatmozgast igenylo dolgokban porog, amugy nagyon csunyan kiutkoznek az architektura korlatai. Ergo az amdnek csak a ccxen beluli duplazas marad, de hasonlo lesz a problema a 64 maggal, es gyk 32 magig hasznalhato jol. Ezzel ki is fulladt a dolog.

A kov kor az amd kore, de utana ugyanugy fejvakaras lesz, mint az intelnel. A ket ccx jo buli, felette mar annyira nem.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) JColee válasza t72killer (#14) üzenetére


JColee
őstag

jah, csinálják már meg 15w-ből, amit intel 45-ből. Nem lóg bele a bilibe a kezed?

(#32) Jack@l válasza arn (#30) üzenetére


Jack@l
veterán

8 magos 1 ccx-es procit kell venni, ami megy 4.5+ ghz-en azt jónapot...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#33) RefFes válasza Jack@l (#32) üzenetére


RefFes
junior tag

...ja pl 9xxx :P !

Üdv

CL 9700k talán? vagy ami még jobb Fx széria...

[ Szerkesztve ]

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#34) Dandris válasza punchman (#13) üzenetére


Dandris
tag

"Csak annak éri meg, aki rengeteg szálat kihasznál, de a memóriaelérés nem kritikus neki. Aki sok memóriaműveletet használ, annak a 2950X lesz a megfelelő választás."

Hát ez sajnos nem igaz.
[link] [link]

Pláne a hozzá tartozó fogyasztást nézve: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35) Legyes


Legyes
tag

Ilyenkor mindig eszemmbe jut a StarCraft 2, ami elég népszerű még mindig és csak 1 azaz egy threadet használ :) Alig vagy 5 éve sírnak a gamerek, hogy patcheljék már meg több magosra a motort végre :)

Mivel emlékeim szerint 2.4x több tranzisztor fér el azonos méret mellett 7nm-en, ezért valószínűsíthető, hogy nem csak a Zen1-et tolják ki duplázva Zen2-ként.A vitához azt még hozzátenném, hogy az Intel 14nm és a GloFo 14nm nem egyforma, az Intel erősen jobban áll ezen a téren. Plusz ha megnézzük a költségvetést, akkor össze se lehet hasonlítani a 2 gyártót. Az AMD 19-re húzott lapot és úgy fest bejött neki. Szerintem a 32 magos TR2 nem volt betervezett, a piac könyörögte ki, hisz' a TR1-ből is szinte csak a 16 magos fogyott. A memóriavezérlő miatt meg kár szomorkodni, mindent arra kell használni, amire való. Mindenki köpköd az Infinity Fabric-ra, de tulajdonképpen az IF mentette meg az AMD-t.

Érdeklődve várom, hogy az AMD képes-e tartani a tervet, az Intel tudja-e követni és az AMD képes-e túlteljesíteni az Intelt.

-=LeGyEs=-

(#36) t72killer válasza Legyes (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kettőt használ, bár nem követtem az eseményeket, hogy a patchekkel esetleg már fejlesztették-e a motort:R? Ez mondjuk nem segít, bizony az egyik legnépszerűbb játék a 4GHz feletti procikon megy jól, és ha a prociban van 4+mag, akkor abból 2db kivételével az összes "felesleges" aludni fog.

Ettől függetlenül nekem a SC egyfajta prociteszt, kár, hogy a tesztoldalak nem használják. Ha egy procin jól megy a starcraft, akkor tuti, hogy kevésszálas feladatokban jól fog szerepelni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Jól láttam, hogy a Zen2 magos következő asztali szériáról nem is volt szó?

Én arra számítottam, hogy jövő tavasszal jön a Zen2-es, (vélhetően) 3000-es széria Ryzen.

(#38) Simid válasza -FreaK- (#37) üzenetére


Simid
senior tag

"A szerverpiacra szánt verziót a TSMC, míg az asztali, Matisse kódnevű változatot a GlobalFoundries fogja gyártani."

"...így az év közepére előirányzott Matisse széleskörű elérhetősége gyorsabban megvalósulhat. Utóbbi a jelenlegi tervek szerint az első generációs Ryzen Threadripper teljesítményét vinné le a mainstream kategóriába..."

"...a Matisse kódnevű CPU alkalmazható lesz a mostani Socket AM4-es alaplapokban..."

Azért az túlzás, hogy szó sem esett róla. Ha tavasszal nem is, úgy néz ki nyáron jön.

(#34) Dandris: Pontosan melyik része nem igaz szerinted az állításának? A 'rendering, compression, encoding' tesztekben jó pár helyen toronymagasan ver minden mást a 2990wx. Hozhatsz te itt kismillió másik programot amiben szörnyen teljesít, akinek erre kell, annak megéri. Ha pedig valaki ennyit költ egy rendszerre akkor csak megnézi már, hogy egyáltalán megéri-e neki.

[ Szerkesztve ]

(#39) Envo_ válasza Pete55555 (#4) üzenetére


Envo_
aktív tag

:C :C :R

[ Szerkesztve ]

(#40) Envo_ válasza jacint78 (#7) üzenetére


Envo_
aktív tag

sry, dupla

[ Szerkesztve ]

(#41) Dandris válasza Simid (#38) üzenetére


Dandris
tag

Mármint cinebench, és 7zip? Értem. VS Autocad, Solidworks, CatiaV6, Blender, Handbrake.

(#42) Remus389 válasza Legyes (#35) üzenetére


Remus389
veterán

+1 :D

Fincsi lesz a 7nm Ryzen fogok is venni.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#43) -FreaK- válasza Simid (#38) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oksa, köszi. Az nem volt tiszta, hogy a Matisse = Zen2, de így akkor már érthető.

Tervezem lecserélni a 6700k-t majd valami több magosra, és úgy gondoltam, hogy megvárom a Zen2 mire lesz képes.

(#44) crazykid83 válasza RefFes (#27) üzenetére


crazykid83
csendes tag

Igen értem én, hogy a CB altt elérhető intellel a 230, pont ezt mondom, hogy az órajel az ami az intelnél nagyon megy. Ezért van 6700k-m. Nem kellett vért izzadni vele, hogy egy laza tuniggal elérjem a 200/1000-et.
Azt próbálom magyarázni Neked, hogy az AMD IPC-je már jó és nincs akkora lemaradás. ÓRAJELBEN igen, de ha azon is javít, akkor olyan nagy baj lesz, hogy egy pl. r5 3600x tudja majd a 210/1700-at??? (Az AMD SMT-je hatékonyabb, azért írtam oda 1700-at)
Pont az a jó, hogy végre választhatsz, és ha nincs szükséged CB pontok gyüjtögetésére, simán elkaristolsz egy AMD-vel is már végre.
Szerinted nem poén venni most egy 1600-as Ryzent kb 35k-ért használtan? Aki nem csak játszik ennyiért nem rég még csak egy i7 2600 esetleg k-ról álmodhatott...
Ismét leírom az IPC az Instruction Per Clock (vagy Cycle), ebben már kezd pariban lenni a Ryzen. Az órajel az ami nem skálázódik oda, hogy hozzon neked most 185+ értékeket. De hidd el, fog az. És szerintem király lesz, ha ezt megkapod 50-60k HUF-ért.
Bocs, nem kioktatni akarok, csak néha ez a számháború nem érthető számomra, mert kevésszer látom értelmét ennek. Ha melózol vele oké, értem hogy kell. Minden perc számít és pénz, de játéknál???

(#45) punchman válasza Legyes (#35) üzenetére


punchman
csendes újonc

Nem az Infinity Fabric, hanem a processzor magok összeragasztása van most terítéken. A koncepció annyira bevált, hogy az Intel is elkezdte lemásolni. A NUMA pedig nem ismeretlen AMD számára. Ha egy szoftver jól optimalizált, akkor gyakorlatilag elhanyagolható a ragasztás hátránya, előnye viszont gyártásnál hatalmas. A Windows ütemezője még sajnos nincs a helyzet magaslatán ilyen téren.

"Az AMD 19-re húzott lapot és úgy fest bejött neki."

Nem hiszem hogy a szerencsének sok köze volt hozzá. Rengeteg munka van benne, és a menedzsment is helyes döntéseket hozott. A szerencse inkább az, hogy az Intel sebezhetővé vált, mert nem jöttek össze a dolgai.

(#46) Dandris válasza punchman (#45) üzenetére


Dandris
tag

Aha.

"Visszaüt a több lapkás dizájn

A hullámzó teljesítmény hátterében a Threadripper 2990WX meglehetősen egyedi felépítése, illetve hierarchiája áll. Ennek alapjai a szerveres Epyctől erednek, amely négy darab önálló lapkából épül fel. A több lapkából összelegózott processzorok koncepciójának számos előnye, na meg persze hátránya van. Ily módon lényegesen egyszerűbb a gyártás, négy kisebb lapkát sokkal könnyebb (jól) legyártani, mint egy nagy, monolitikusat, a kisebb egységekből pedig viszonylag rugalmasan alakíthatóak ki az egyes, különféle piacokat célzó termékek. A hátrányok közé sorolható a megfelelően gyors, alacsony késleltetésű és fogyasztású interkonnekt kifejlesztése és üzemeltetése, valamint a bonyolultabb, és így drágább tokozás.
Emellett kihívást jelent a lapkák közötti megfelelő adatáramlás megvalósítása, amely az ugyancsak négy darab lapkából felépülő Threadripper 2990WX esetében nem sikerült. Az AMD ugyanis a kompatibilitás megtartása miatt nem egyenrangúan kezeli a tokozásra ültetett lapkákat, a négyből ugyanis csak két darab rendelkezik közvetlen memória-hozzáféréssel, illetve PCI Express kivezetésekkel. Mindez azt jelenti, hogy a 32 magból 16 darab nagyobb késleltetéssel fér hozzá egyes erőforrásokhoz, amelynek gyakorlati hatását jól mutatják a különféle, jellemzően nagy memória-sávszélességet igénylő alkalmazások eredményei."

[ Szerkesztve ]

(#47) Petykemano válasza Dandris (#46) üzenetére


Petykemano
veterán

Én azt olvastam, hogy valószínűleg az fogyaszt sokat, hogy lapkák egymástól távol vannak, huzalokkal vannak összekötve. Ennél egy interposeres megoldás egészen biztosan jobb fogyasztási értékekkel és feltehetőleg akár nagyobb sávszelességgel is tudna működni. De lehet, hogy az inteles EMIB is ennél csak jobb lenne.

ennek mondjuk ellentmond a 2700X tesztje, ahol egy lapkán belül is többet fogyaszt az IF (uncore), mint a core. Hogy ez most tényleg az IF sara-e, azt nem tudom. 2T esetén a 2700X kevesebbet fogyaszt összességében, mint a 8700K. A ring bus úgy tűnik, mindenképpen jobb, energiahatékonyabb kevés magszám esetén, hiába hogy az IF pont úgy, mint a mesh több mag kozötti kommunikációját teszi lehetővé. Az IF és a mesh között már nincs nagy különbség.
Ezért - a 2700X-ben 2 4 magos CCX közötti kommunikáció energiaköltsége miatt - várják sokan, hogy a zen2-vel emelkedjen a magszám a CCX-ben. De ez csak igazán kevés szál terhelése esetén jön ki, amikor viszont a magok fogyasztása sem magas. 2700X vs 8700K mérések alapján látható, hogy a 8700K még többet is fogyaszt összességében. 6-8-10 szál esetén pedig már egál.

De a mesh megjelenése az intelnél azt jelzi, hogy ők is úgy gondolják, hogy magasabb magszám közötti kommunikáció ringbusszal már kevésbé hatékonyan szolgálható csak ki.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#48) hahakocka


hahakocka
senior tag

Tök jó hogy fejlődik CPU-ban de kéne már új VGA is... Lassan megjelenik az NV új kártyája!

Jövőre CPU-t is akarok venni meg VGA-t. Meglátom lehet visszatérek Amd-re CPU-n is. VGA-nál eddig nem volt gondom!

(#49) wsanyi válasza hahakocka (#48) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A NAVI elég ígéretesnek tűnik. A gond az, hogy AMD inkább munkára gyárt GPU-.t, és játékre nem fejleszt külön, míg nvidia külön viszi a két vonalat. Persze a FREESync miatt bőven leht jó választás, mivel a Freesync-es monitorok olcsóbbak, mint a G-Sync-esek. Úgy hírlik, lesz Polaris 30 12 nm-en GLO-FO-tól. És jó lenne már, ha végre nem feszelnék túl gyárilag akártyáikat, mert bőven vissza lehet venni a gyári feszültségértékekből. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#50) Petykemano válasza wsanyi (#49) üzenetére


Petykemano
veterán

Mi alapján ígéretes a navi?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.