Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

55" lcd 440k-ért? ennyiből oledet is lehet venni.

(#2) wallace 234 válasza koxx (#1) üzenetére


wallace 234
őstag

Vicc ezek az árak! főleg olyan dolgot adnak el újításként amit már egy ideje ismerünk, local dimming :R

(#3) mad823 válasza wallace 234 (#2) üzenetére


mad823
őstag

Bármelyik gyártó csúcs LCD-je 500K körül szór 55-ös méretben.

(#4) Eugene Roe válasza mad823 (#3) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Gondolom hatalmas irántuk a tolakodás, vagy tévedek? Valaki persze biztosan megveszi a maroknyi oled-hateren kívül is.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#5) mad823 válasza Eugene Roe (#4) üzenetére


mad823
őstag

Egyrészt másra jó, de ebbe most ne menjünk bele. Másrészt pedig mutass egy idei 55-ös oled-et olcsóban. Naugye.

(#6) Geri Bátyó válasza mad823 (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Miért kellene idei OLED? A túlárazott ezredik bőrös, túlárazott LCD-nél a tavalyi is jobb és olcsóbb is talán.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) mad823 válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


mad823
őstag

Akkor meg minek idei LCD árakhoz hasonlítjuk? 55-ös LCDt 110ért is kapsz már, oledet meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#8) forumpista válasza mad823 (#7) üzenetére


forumpista
tag

Miért nálad otthon ki van ragasztva tévédre nagy betüvel hogy ez idei vagy mi? (amúgy biztos vagy te benne hogy a panelt bele nem tavaly gyártották? :)) )
Ez nem eper hogy 3 nap múlva megromlik :DDD

Most vettem két hete új 55 colos LG OLED tévét, 379e forintért, bármelyik "idei" LCD-t megeszik reggelire, szőröstül bőröstül, akkor is ha 2019-es évjárat.

Persze ha neked a fényévekkel sz@rabb képminőség illetve + 60e forint megér annyit hogy a tévé fölé írhasd hogy 2020, szíved joga (és még 6 hónapig örülgethetsz neki aztán az is tavalyi lesz :D)

(#9) #72042496 válasza forumpista (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, aztán így jutunk el odáig, hogy egy két éves használt OLED meg még olcsóbb, illetve hogy ennyiért egy lefingott hármas BMW-t is lehet venni.

Ez nem arról szól, hogy mi a best buy, hanem hogy miként fair egy összehasonlítás.

(#10) Hopkins95 válasza forumpista (#8) üzenetére


Hopkins95
addikt

Kész vagyok, best komment! :C :DD Egyébként abszolút egyetértek!

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#11) forumpista válasza #72042496 (#9) üzenetére


forumpista
tag

Hogy jön ide a használt tévé? :N

Almát az almával ember, én összehasonlítottam egy vadi új gyári 2 év garis oled tévét, egy vadi új lcd tévével, és az lcd mind árban mind képminőségben alulmaradt.
Ennél fairebb összehasonlítás nincs.

Persze ha te arra vered hogy mikor mutatták be a tévét, akkor nyilván a 2020 nagyobb szám, csak aztán nehogy az derüljön ki, hogy a 2020.05-ben vásárolt új "tavalyi" oled tévébe a panelt 2020-ban gyártották, a 2020.05ben vásárolt "idei" lcd tévébe meg tavaly gyártották a panelt :DDD

(#12) #72042496 válasza forumpista (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fórumból merített egész gyakori példák, amikor valaki nem érzi, hogy logikailag nem passzol a dolog. Ahogy látszólag te sem érzed, csak a határok húzódnak máshol.

Nem a tavalyi szériához árazzák bemutatáskor a tévéket, hanem az aktuálishoz.

[ Szerkesztve ]

(#13) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

a plazma vs lcd verbális verekedés a múlt, most az oled vs lcd (qled, triluminos, stb) fight a menő...
Vettem egy 75-ös abszolút csúcs lcd-t(qled), nemsoká' egy 55-65-ös oldedet és van egy utolsó generációs csúcs plazmám. Én mi leszek? :P

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#14) hegylako01 válasza Sza_Sa (#13) üzenetére


hegylako01
tag

Normális? :))

(#15) Joshi válasza forumpista (#11) üzenetére


Joshi
titán

Úgy látom nem vagy egy okos ember. Balika911 azt próbálta elmagyarázni, hogy mindig az adott évjáratokat kell összehasonlítani, nem pedig egy tavalyi agyonakciózott kifutó modellel. Mert ugye a te LG OLED tévéd az bizony kifutó modell. Nézd meg mennyibe kerül a 2020-as LG OLED55CX9LA tévé aztán húzd be füled-farkad.

(#16) Sza_Sa válasza hegylako01 (#14) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Na ja, ha meglesz mindegyik megjelenítő fajta (anyóséktól elkérem a megmaradt crt-t is), meglesz a válaszra (42) a kérdés... :D

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#17) AxBattler válasza koxx (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem is ez ugrott be egyből... meg másnak is, ahogy látom, bár ezek nyilván csak bevezető árak.
Panelről lehet tudni valamit?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) #72042496 válasza Sza_Sa (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Aztán majd megkapod, hogy projektort kell venni. :)
Csak ne kérdezd meg, milyet, mert abból is van többféle.

(#19) wallace 234 válasza mad823 (#3) üzenetére


wallace 234
őstag

Igen ez igaz, de azért cseppet szándékosan magasan indítják az árakat, hogy amikor csökken még mindig drága legyen! És ha már oled ellen akarnak menni nem ezekkel az árakkal kéne. Sajnos oled is elég drága még, lassan megy le az ára :((

[ Szerkesztve ]

(#20) hegylako01 válasza Sza_Sa (#16) üzenetére


hegylako01
tag

A projektoros tv beszerzést se felejtsd el :DD

(#21) Sza_Sa válasza #72042496 (#18) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Basszus, kiment a fejemből a projektor, így nem leszek a mindenség tudója :O

Egyébként azt nem vennék, pár - talán maximum 10 - év és lesznek 150" feletti megjelenítők, megfizethető áron.
Annak idején az első nagy tv-m egy Samsung 52A656 volt, 2008-ban majdnem annyi volt, mint most a 75q90. Az akkor egy szintén komoly lcd volt, és ha korrigálom a pénzromlással az árat, akkor bőven többet fizettem azért. Akkor eléggé a csodájára járt a haveri kör és a család. Mondták is, eléggé vacak képe van mikor meglátták az analóg 4/3-as tv adással (nagyon nem volt más csatorna akkoriban a szolgáltatónál) Nyilván dvd-vel parádé volt az fhd, blu-ray még emberi áron nem volt kapható, meg akkor pont dúlt a hd-dvd és blu-ray háború, nem lett volna szerencsés állást foglalnom

Na mindegy, nagyon elkelandoztam, csak eszembe jutottak ezek az emlékek...

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#22) Sza_Sa válasza hegylako01 (#20) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Tényleg...bár nem érdemes, már láttam és katasztrófa a képe. Egyébként ha már projetkoros tv, akkor inkább lézertv, csak az az eu-ban nem volt kapható.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#23) #72042496 válasza Sza_Sa (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

:)
Én két éve vettem egy 65C8-at, ez az első tényleg elég drága tévém. Örülök is neki, de idővel lesz majd azért korszerűbb és nagyobb is. Még nyitva a kérdés, hogy 77-es OLED, vagy 85-ös LCD legyen, de az előbbi felé hajlok. Egy 85-ösnél nagyobb tévé viszont túl messze kényszerítené egymástól a frontsugárzókat, és azt nem szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#24) Sza_Sa válasza #72042496 (#23) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Hát igen, nálam az élethelyzet döntött, de az igaz, hogy képminőségben az oled verhetetlen. Majd amikor mindennel megleszünk a költözésnél, remélem tudok venni a hálóba egy c széria körüli, inkább 55-ös oledet, ott majd tesztelem a felhasználási szokásaim mellett.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#25) Piftuka válasza forumpista (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

"Most vettem két hete új 55 colos LG OLED tévét, 379e forintért, bármelyik "idei" LCD-t megeszik reggelire, szőröstül bőröstül, akkor is ha 2019-es évjárat."

Használd egészséggel az új tévédet sokáig, örülj neki... csak ne írj ilyeneket!

Mert milyen szempontból "eszi meg"? Kontrasztban, fekete szintben? Nyilván.

Mozgásmegjelenítésben? Nem hiszem. Panelhomogenitásban? Nem biztos.

Tessék már tudomásul venni, hogy nincsen tökéletes tévé! Nem, az OLED sem az. (A "belépő" kategóriás LG OLED, pláne nem.) Amúgy pedig mindegyik drága. Ez is, az is.

Egyébként - ahogyan a többiek is mondták - "almát az almával, körtét a körtével" érdemes összehasonlítani. Az adott év új sorozata mindig drágább, mint 1-2 évvel később, amikor készletkipörgetés során lehet megvásárolni.

Nyilván te sem véletlenül vetted éppen most meg azt a bizonyos 2019-es LG OLED tévét... :N

Amúgy pedig tessék: [SONY 65XF9005 - 379.990 Forint]

Ebben kb. 3 éves panel van, de "megeszi a tévédet reggelire", pusztán azért, mert ugyanannyiért, jóval nagyobb képátló mellett nyújt a gyakorlatban nem sokkal gyengébb képminőséget. ;]

"Aquila non captat muscas."

(#26) poci76 válasza forumpista (#8) üzenetére


poci76
aktív tag

OLED-et akartam venni, aztán két hónapig olvastam az OLED topicot, elment tőle a kedvem, pl. hetente többen írták, hogy a nemrég vett tévéjükben panelt kellett cseréltetni, meg ilyen nyűgje van, olyan nyűgje van. Vettem egy QLED LCD-t, elégedett vagyok vele: szép a képe, jó a hangja, nem bántam meg. Előtte plazma volt, és ahhoz képest is jobb. Egyébként 40eFt-tal drágább volt, mint az OLED, amit korábban akartam, mert 65"-osat vettem 55-ös helyett.

(#27) Sza_Sa válasza poci76 (#26) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Milyen plazmát váltott?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#28) Fancy-boy válasza Piftuka (#25) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Kitartasz a Sony mellett az Android ellenére? :DD

(#29) QwErTy42 válasza Piftuka (#25) üzenetére


QwErTy42
addikt

Venném is ha nem lenne trágya rajta a rendszer.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#30) poci76 válasza Sza_Sa (#27) üzenetére


poci76
aktív tag

Samsung PS50C530C1W

(#31) forumpista válasza poci76 (#26) üzenetére


forumpista
tag

Ezért nem szabad fórumokat olvasgatni csak nagyon szkeptikusan

Ha ezekre alapozol, akkor nagyon félre tudsz menni, én már szívtam be mindkét irányba, agyondicsért termék kalap sz@r volt, meg olyat is hogy nem mertem megvenni valamit amiről aztán utólag kiderült (amikor nagy sokára mégis megvettem) hogy életem egyik legjobb döntése volt.
Ráadásul a legtöbb fórumban túltengenek a panaszkodók, mármint aki meg van elégedve a termékkel az nem fogja bekommentálni hogy de f@sza csak használni elégedetten, ellenben aki belefut egy hibás darabba, vagy csak nem válik be neki, az képes 200 kommenten keresztül sírni egy-egy topicban.

Ha volt plazmád, akkor pontosan tudhatod, hogy egy időben az összes fórum azzal volt tele, hogyha fél órát nézed rajta a barátok köztöt, akkor a berényi miki képe már kitörölhetetlenül beleég a kijelzőbe és mindig ott fog rád vigyorogni... (tipikusan olyan kommentelőktől akik plazmát maximum a media marktban láttak kiállítva, de ők tudják, mert mondta nekik a sanyi aki még a '90-es években hozott be egy tévét németből és különben is hentes).
oled-ről véleményt nyilvánítók esetében is nem egy esetben kiderült hogy emberünk még csak amoled-et látott, azt is csak 6 colos méretben kiállítva a t-mobile-nál, de neki aztán határozott véleménye van róla :D

De tőlem aztán mindenki olyat tévét vesz amilyet szeretne, van akinek a képminőség számít, van akinek a mozgásmegjelenítés, másnak az évjárat a fontos ezek szerint (nekem is mondjuk borban), de hát ez már izlések és pofonok.
Én már semmin nem lepődök meg, amióta megtudtam hogy van olyan ember is a Földön, aki az arany és a rézkábel közti különbséget is kihallja a hangfalban :)

(#32) hjtz4t3wrseg válasza Fancy-boy (#28) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Én ZF9-st nyüstölök már egy éve és tökéletesen teszi a dolgát az " Android ellenére" :F is !
Mi a bajod vele,vagy csak vagdalózol a szavakkal ;] ?

(#33) vicze válasza hjtz4t3wrseg (#32) üzenetére


vicze
félisten

Nagyon pontosabban örületesen nem mindegy mi a SoC alatta. XF90-et használok és egyenesen gyomorgörcs a menü használata, nyomod 5mp múlva csinál valamit, retenetes azaz MTK SoC benne. Csak éppen egy Shielddel használom ugyan az a rendszer és az élmény ég és föld élvezet használni. Sony csak eggyel feljebb rakott használható HW-t, ezért van az AndroidTV utálat, amit megértek részben, csak nem a rendszer hibája igazából.

(#34) stellaz válasza poci76 (#26) üzenetére


stellaz
addikt

Hát nem tudom, ha elmegyek a média marktba. akkor simán ki lehet szúrni a megjelentett kép alapján, hogy melyik az oled és melyik LCD. Fentebb jól írták, ha fórumokat okvasgatod félre mész, mert sokan csak a hibát írják meg. Amúgy meg pont az van, hogy szó nélkül cserélik a panelt, ha valami nem 100%-os vele.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#35) Danex


Danex
addikt

Mondjuk azért az OLED még mindig nem mindenható, beégések még máig előfordulhatnak hírcsatornáknál vagy játékoknál, igaz ebben sokat javultak az elmúlt időkben, de nem múlt el.

Illetve a másik tényező a max HDR fényerő.
Balra egy Sony LCD, Jobbra meg lg C8 oled


Ész nélkül nem ajánlanám mindenkinek, persze a legtöbb embernek jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#36) stellaz válasza Danex (#35) üzenetére


stellaz
addikt

Az LCD legnagyobb baja, hogy egymás mellett árulják az oleddel.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#37) mad823 válasza Danex (#35) üzenetére


mad823
őstag

És tegyük hozzá, hogy minden évben egyre agresszívabb az ABL, és egyre alacsonyabb a csúcs fényerő. Szóval egy CX esetében 10-20%-kal alacsonyabb értékeket fogsz látni. Na, hát így fejlődik a beégésvédelem...

(#38) Fancy-boy válasza hjtz4t3wrseg (#32) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Láthatólag nem megy az értelmezés.
Tőle kérdeztem a dolgot, mivel vett egy csúcs Sony TV-t de a fagyós gagyi Android rendszerrel nem szimpatizál.

(#39) vicze válasza Fancy-boy (#38) üzenetére


vicze
félisten

"fagyós gagyi Android rendszerrel"
Ez továbbra se igaz, és még csak minden Sony-ra se igaz.

(#40) hjtz4t3wrseg válasza Fancy-boy (#38) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

"de a fagyós gagyi Android rendszerrel nem szimpatizál"
Ezt csak te képzelted hozzá,Ő egy szóval sem említette az "Android" kifejezést
Csak te akartad belébeszélni
Neked úgy látszik nemcsak az értelmezés,de a fogalmazás is nehezen megy.
Akadj le rólam,vagy hagyd el a topikot :R

Ui:
Ha akarsz látni egy jó tv-t működés közben (Androiddal),akkor menj el valami áruházba vagy a Sony-szalonba és nézd meg.

(#41) hjtz4t3wrseg válasza vicze (#39) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Valószínűleg nincs TV-je. ;]

(#42) Fancy-boy válasza hjtz4t3wrseg (#40) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor most egy kicsit befogsz égni, ugyanis egy másik topikban már találkoztam vele, tehát ismerem a véleményét.

Jó olvasgatást: [link]
Ráadás: [link]

Egyébként véletlenül sem tűnt fel, hogy te szóltál hozzám?
Logika?

Ha így folytatod, hamarosan a moderátoroknál fogsz kikötni.

[ Szerkesztve ]

(#43) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ezt a tévét néztem ki, de az ára eltántorított...fél millió forint.
A családnak szüksége volt még egy tévére, így vettem egy Samsung Q82Rt 300ezerért.
Nincs benne hdmi2.1, de majd csak túlélem.

(#44) mad823 válasza ProEvoFan (#43) üzenetére


mad823
őstag

Jó választás

(#45) AxBattler válasza ProEvoFan (#43) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha nem másra kellene a pénz, most én is azt venném... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46) Cassi


Cassi
senior tag

Most hogy egyre több teszt van az idei készülékekről, el lehet mondani, hogy teljes HOLTPONTra jutott a fejlődés. Az LCD-knél még komolyabb visszaesés is várható, mert szinte csak gagyi kínai panelek maradnak jövőre. OLED 2020 = OLED 2019 + néhány filléres feature, amiket akár firmware-frissítésben is berakhattak volna - költségcsökkentés miatt eltüntetett elemek. A 8K-nak eleve nem volt sok esélye, de az egyik remélt húzóerő, az élő sport, az most ki van feküdve a vírustól, talán évekre.

(#47) Piftuka válasza Fancy-boy (#38) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudom, melyik "csúcs" tévére gondolsz, de az XF-et alternatívaként ajánlottam. (Nekem W809c van. Igaz, a képminőségét illetően tényleg "csúcs tévé".)

Az eredeti kérdésedre vonatkozóan pedig... Nem "a SONY mellett", hanem a jó képminőségű tévé mellett tartok ki.

Sajnos LCD vonalon, és az említett (felső-közép, és prémium) kategóriában nincsen túl nagy választék azon készülékek között, amelyek megfelelnek ennek!

Az Android-dal kapcsolatos érzéseim nem változtak, és továbbra is a WebOS-t tartom a legjobb OS-nek. Mások pedig - ahogyan itt is láthatod - másként vélekednek.

Ezen pedig tényleg ne vesszetek össze, mert az élet fontos dolgaihoz viszonyítva ezek huszonhatodrangú dolognak számítanak...

Mindettől függetlenül az XF9005 egy nagyon jó tévé, és amíg még lehet kapni, addig nagyon jó vételnek is számít a piacon.

"Aquila non captat muscas."

(#48) ozzy711


ozzy711
őstag

Viszont a 65-ös kezdő ára ( 520.000 ) nagyon rendben van. Nem tudom, hogy viszonyul a 9005-höz, de annak a bevezető ára 800 körül volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.