Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Igen én próbáltam és nagyon jó!
A "eredeti" DX-es (kínából jövő csomag) fizetéstől - feladástól számított 2hét alatt (10munkanap) megjött!
Viszont én csak ajánlott (regisztrált) csomagként rendelek - rendeltem, viszont így kapok követési számot, stb. biztos nem veszik el - lopják el a postán!
Ennek van egy ~2$-os költsége, de ha ~20$ felett rendelsz akkor már ingyen adják hozzá!

Vám része: 20€-ig (~25$) vámmentes efölött ÁFÁT kell fizetni (27%)! Viszont rendszeresen kisebb érték van feltüntetve a csomagon és GIFT-ként, így áttud csúszni a vámon! De a legbiztosabb az, ha 25$ alatt rendelsz csomagonként!

DirectEU-s kérdés! Ez azért jó, mert az angliai raktárukból postázzák és
1. nincs semmi vám, ha 20 - 100 - 200 $-ért rendelsz semmi "gond" nem lesz, mivel EU-n belül van a cucc! (igaz kicsit drágább, mint a "eredeti - sima" kínából jövő DX.com-os áruk, de minimálisan)
2. rövidebb szállítási idő kb. átlag 1 hét (5 munkanap)

Tapasztalat, próbáltam mind 2 félét, viszont, mint írtam!
1. Csak "registered post"-ként, ez plusz ~2$, de ha ~20$ felett rendelsz, akkor már ingyenes a regisztrált postájuk (a kosárnál kell kiválasztani)
2. Az eredeti kínából jövő áruknál max 25$-ig érdemes rendelni, ha nem akarsz kockáztatni a vámmal, de lehet kockáztatni, mivel, mint írtam, GIFT-ként, alacsonyabb értékkel volt eddig minden csomagom feltüntetve, és ha megis akad a vámon, akkor csak annyi van, hogy behívnak és 27% ÁFÁT kell fizetned rá!
(még így is olcsóbban jössz ki általába, mintha Magyarországon vennéd)
3. Szállítási idő tapasztalatból átlag 2 hét (karácsony - újév - kínai újév (február) hosszabb ~3-4hét)

Van még EMS szállítás (expressz - gyors szállítás) ennek ilyen 20$-os plusz költsége van, viszont így kb. 1hét alatt megkaphatod a kínai cuccost! (ezt persze csak ilyen 100$-s csomagnál érdemes csak kérni, meg persze ha sürgős, viszont ez nagy valószínűséggel megakad a vámon)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.