Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lenry válasza schawo (#89) üzenetére


Lenry
félisten

az élőben

YouTubeon a piros körrel jelölt gomb vált a kameranézetek közt, volt egy irányítótermes kamera

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#102) schawo válasza nullpoint (#97) üzenetére


schawo
titán

A Falconon nem áramlásrontó van, hanem "rácsszárny". Teljesen más a feladata, és a működése. A középső jobb felül van. És a leszállás utolsó fázisában valamiért teljesen bemocskolta a kamerát, valószínűleg elfolyatta a hidraulikáját, ami vezérli a rácsszárnyakat, ez lett a veszte a drágámnak. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#103) schawo válasza Lenry (#101) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#104) Eastman


Eastman
őstag

Live Views of Starman !!! :DDD :D :DD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#105) schawo válasza Eastman (#104) üzenetére


schawo
titán

:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#106) nullpoint válasza schawo (#102) üzenetére


nullpoint
senior tag

Köszi! :R

#Eastman:

Akkor láthatjuk élőben ahogy pár nap alatt lerohad a tesla festése az extrém körülmények miatt :D Vagy ez kapott valami speckót?

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#107) Necroman_Mk2 válasza Lenry (#101) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Nem is tudtam, hogy a YouTube-on van ilyen funkció. Mindig tanul az ember valami újat :R

(#106) nullpoint Szerintem még a Space X-nél se nagyon tudják, hogy mi fog történni vele. "Műszereket" tudtommal eddig nem nagyon kameráztak be az űrbe, csak hogy megfigyelhessék a vákuum + abszolút nulla hatását rajta. És ebben ugyebár a kamerák is beletartoznak.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#108) Eastman válasza nullpoint (#106) üzenetére


Eastman
őstag

Nem a Hős utcába lőtték, úgyhogy a HiFi még benne van. :DDD

(...)

Közben a „reflektorosember” járogatja körül szép lassan:


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#109) nullpoint


nullpoint
senior tag

:D :D

#NEcro: Igaz, kiváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#110) schawo


schawo
titán

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#111) 0xmilan válasza kentucky (#100) üzenetére


0xmilan
addikt

(#112) nullpoint


nullpoint
senior tag

Most akkor a tesla úton van a mars felé?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#113) Silεncε válasza nullpoint (#112) üzenetére


Silεncε
őstag

Előreküldték, hogy mire Elon megy, az már ott legyen :D

(#114) nullpoint válasza Silεncε (#113) üzenetére


nullpoint
senior tag

Igaza van . Mivel közlekedjen a marson? Gyalog? :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#115) zgmzgm válasza Örni (#92) üzenetére


zgmzgm
tag

Ez jó. :DD

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#116) rii válasza Eastman (#104) üzenetére


rii
nagyúr

ühhhhh ... 1000X köszönet!!!!

ez meglesz majd ilyen felbontásban sima youtube videoba is? (több óra is akár?)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#117) tomcat78 válasza Eastman (#108) üzenetére


tomcat78
őstag

Csak azt tudnám,hogy lehet ilyen gyökér helyre tenni hangszórókat egy kocsiba....Már ha azok vannak a szélvédő alatt :W :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#118) Eastman válasza rii (#116) üzenetére


Eastman
őstag

...arra tippelek, hogy több év...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#119) rii válasza Eastman (#118) üzenetére


rii
nagyúr

hát amíg van meg lesz érdemi látnivaló .-) amíg a föld körül van, meg amíg eltávolodik ....

csak jó lenne visszanézni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#120) nullpoint


nullpoint
senior tag

Látom magam előtt amikor többen bejelentik asszonynak hogy most háromnegyed évig teslamarsutat néznek a haverokkal úgyhogy ne várják vacsorára :Y

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#121) Eastman


Eastman
őstag

Ti is láttatok apró „űrszemetet” - talán - a hajtómű mellett elhúzni? Cifu?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#122) nullpoint


nullpoint
senior tag

NA az tuti ufó lesz nemsokára :D

Amúgy miért forog az egész, nem kéne stabilizálni? Vagy majd pályakorrekciónál? Vagy ez már a végleges útvonalra van beállva?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#123) syberia válasza nullpoint (#112) üzenetére


syberia
veterán

Ahogy nézem már odaért, de közelről olyan kéknek tűnik ez a vörös bolygó. :))

(#121) Eastman:Azt Vader csillagrombolója dobhatta ki, hiper-űrsebességre kapcsolás előtt. :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#124) Eastman


Eastman
őstag


+

:C

Innen: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#125) schawo válasza nullpoint (#122) üzenetére


schawo
titán

Reakciós kerékrendszer van a Tesla talpába építve. Szerintem direkt forgatták meg a videó kedvéért, aztán majd megállítják, amikor kell.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#126) azbest válasza TomMusic (#49) üzenetére


azbest
félisten

Hát ez nagyon Heavy Metal volt :)

(#127) apatyas


apatyas
Korrektor

Szuper volt!

Akkor ennyi, és repül a kocsi? Vagy még mögötte van a 2nd stage és még egyszer meg fogja lökni, addig pedig adja a földközeli képeket? Mert amire emlékszem eddigi fellövésekkor, mintha repült volna többet is a madár sima műholdakkal.

Képeket videót gondolom addig fog küldeni, amíg szét nem fagy az akksija, reméljük van benne önfűtés.

A side boosterek kamerájánál tényleg ugyanazt a képet küldi kétszer, viszont úgy láttam, végig máshol van a két képen a tartalom széle?

A fedél kinyílását is leadták a végén, de menet közben nem azt volt fontos mutatni, ez van, amúgy is négy képet adtak egyszerre.

A lapos hívőket csókoltatom, elég rendesen látszik minden.

A Starman live képen most ilyenkor, létezik hogy már csak rizsszemnyinek látszik a háttérben a Föld? Valamit láttam elhúzni a háttérben, olyan hatodföld-forma alak.
Szintén ugyaninnen, a szemből képen kellene látszódnia a 2nd stagenek, ha még alatta lenne? (még mindig nem vagyok benne biztos, hogy levált, vagy az is megy vele, mert semmi értelme leválasztani szerintem)

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#128) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Elképesztő volt figyelni felszállást, milyen simán ment az egész. Az már csak hab volt a tortán hogy a két hordozórakéta milyen simán, teljesen szinkronban szállt le. Nagy lökést fog ez adni az űrkutatásnak, hogy ismét, széles körben kedvelt és érdekelt dolog legyen az emberekben.

Az meg hogy élő közvetítés megy arról ahogy az a Tesla kering a semmiben úgy, 3 utcával lejjebb 4G sincs itt, az nagy poén :D

Nagyon szerencsés a világ hogy van egy olyan figurája mint Musk.

All→M8

(#129) apatyas


apatyas
Korrektor

Ok, az oldalsó képnél asszem a Földet láttam tükröződni a sisakon, még egyelőre elég nagy méretben. A domború sisak miatt még kicsinyített is a képe.
OoOoó, megvan ez, a bal oldali kamera mutatta a háttérben a Földet. Gyönyörű. A struccok meg menjenek Ausztráliába homokozni. Elnézést az ottani őslakosoktól..

Sz: volt kép a 2nd stageről is közben, két nézet is, és az is pörgött picit, szóval ott van vele.

Ha véletlen kis hazánk felett is átrepül, tuti elmeszelik gyorshajtásért, jóó vaskos csekket kapna :D
Elég volt mára, megyek aludni.

Szép volt, fiúk!

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#130) Barthezz2 válasza apatyas (#129) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Látszik az teljesen mögötte ahogy forog a kocsi. Nézd tovább.

Bocs, mobil screenshot..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#131) Jester01 válasza Barthezz2 (#130) üzenetére


Jester01
veterán

Még van hátra egy utolsó gyújtás, egyelőre ugye Föld körüli pályán van. Elon azt mondta, az akksi várhatóan 12 órát bírja, annál tovább nem nagyon lesz kép.

#nemválasz

[ Szerkesztve ]

Jester

(#132) rii


rii
nagyúr

valami meglebbentette a hajtómű és a kamera közti meglebbenthető valamit

el is ment az adás izibe.... de visszajött ...

(#131) Jester01:
az a gyújtás mikorra várható?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#133) WoodrufF


WoodrufF
tag

A mercinek is sikerült, az űrtudományos kísérlet. :)

[link]

(#134) Cifu


Cifu
nagyúr

A végleges pálya a második fokozat 3. beindítása után csaknem a Ceres pályájáig emelte a Roadster pályáját.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#135) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Ez hatalmas győzelem a Space-X-nek, gratula! Meg ez, hogy tényleg fellőttek egy kocsit emléktáblával, könyvsorozattal, kamerákkal, hatalmas arcok. Még a végén lesz űrmeghódíccsa :P

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#136) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Még régebben olvastam erről, nem gondoltam, hogy megcsinálják, de csak sikerült. Nagy gratula Nekik! :)

A 3. hordozóról van valahol infó, hogy végül leszállt, vagy csobbant?

Véleményem szubjektív...

(#137) Gabor777 válasza hackeeeee (#136) üzenetére


Gabor777
aktív tag

Sajnos ugrott egy seggest 500km/h-s sebességgel. :( Elvileg nem volt elég hajtóanyag..kifogyott a nafta lassítás közben.

Musk says that the core ran out of propellant, which kept the core from being able to slow down as much as it needed for landing. Because of that, the core apparently hit the water at 300MPH, and it was about 100 meters from the ship. "It was enough to take out two thrusters and shower the deck with shrapnel," Musk said.

(#138) Cifu válasza Gabor777 (#137) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az alapvető repülésirányító számítógép utasítás az, hogy mindenek előtt a megfelelő pályára kell állítani a terhet, ha ehhez az eredetileg számoltnál több üzemanyagra van szükség valamiért, akkor hiába próbálja meg a számítógép visszahozni a Core modul a drónhajóra, a vége az, hogy elfogy a nafta, és a rakéta fürdeni fog...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#139) NoiZz


NoiZz
tag

Ahogy a két gyorsító rakéta leszállt az tényleg olyan volt mint egy sci-fi filmben, erről egyből a firefly című sorozat ugrott be:
Wash: Látnok? Ez úgy hangzik, mint valami science fiction!
Zoë: Drágám, mi egy űrhajón élünk.
Wash: Hogy jön ez ide?

Bírtam volna ha a fellövés után egyszercsak feláll Musk az űrruhában és elrepül mint az ironman :DDD

(#140) schawo válasza Cifu (#138) üzenetére


schawo
titán

A visszatérés utolsó percében valamit nagyon szórt magából a rakéta. Először hidraulikára gondoltam, volt már azzal gondja leszálló Falconnak. De simán lehet, hogy az üzemanyag szivárgott (fröcsögött) el, azt láttuk (nem láttuk) a kamera képén.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#141) hackeeeee válasza Gabor777 (#137) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:(

A végét már nem néztem sajnos így lemaradt, hogy végül mi történt.

Én ettől függetlenül is örülök annak, hogy komplikáció nélkül felszállt a cucc, és nem robbant fel. Pedig, elég pesszimista volt szinte mindenki.

Véleményem szubjektív...

(#142) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Ebben a videóban már jól látszódik a két leszálló gyorsítórakétának az eltérő felvétele.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#143) Cifu


Cifu
nagyúr

Tessék, akkor egy kis összegzés.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#144) Cifu válasza schawo (#140) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt mondják, hogy a középső fokozat végső fékezéshez három hajtómű kellett volna, de csak egy indult be, a másik kettőnél kifogyott a TEA-TEB öngyulladó vegyület, amit a beindításhoz használnak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#145) schawo válasza Fotonhámozó (#142) üzenetére


schawo
titán

Wow megkaptuk a javított képet, gondolom kibányászták a leszállt gyorsítóból a felvételt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#146) schawo válasza Cifu (#144) üzenetére


schawo
titán

Az újragyújtás mindig egy szívás, sokan előadták már, hogy kifogytak a gyújtóból. Ráadásul itt sok gyújtásra volt szükség, összesen 4.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#147) #90467584


#90467584
törölt tag

"Eeeeezz kamu... A föld lapos! Ez csak a NASA újabb népbutító propagandája, ne dőljetek be nekik birkák!"
„..egy laposföld hívő.."
:W :W :W :W

Örülök, hogy élőben követhettem az eseményeket. Megérte fennmaradni, szép volt fiúk! :R

[ Szerkesztve ]

(#148) sh4d0w válasza #90467584 (#147) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A csávónak nem sikerült a kilövés, de nem adja fel, hamarosan újra megpróbálja... Szívből kívánok neki sok sikert!

https://www.coreinfinity.tech

(#149) Fotonhámozó válasza #90467584 (#147) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

"Earth is flat, it's fact. I know because I travelled to Europe by a plane." :DDD
Szerintem azért hisznek sokan a lapos Földben, mert az angol ugyanazt a szót használja a repülőre és a síkra is. Na ugye... :U

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#150) rii válasza Cifu (#143) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

404 .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.