Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk az E-MAG "vicces", a terméklistában még azt írja rá, hogy Easy-Box-ba ingyenes, aztán mikor a termékoldalon kiválasztom az automata pontot, már azt írja, hogy 860Ft- lesz...

(Amúgy is "imádom" az E-MAG-ot, miután bekebelezték az ED-t, a Debreceni ED üzletet meg is szüntették. Pedig oda gyak. teljesen ingyen lehetett rendelni és ráadásul a visszavitel / csere / garanciás dolgok is helyben voltak.)

(#2) Luck Dragon

Ebbe én is belefutottam .
Most direkt odafigyeltem erre mikor megrendeltem a monitor állványomat és maradt továbbra is ingyenes .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) szabonagyur válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pluszban sok van ami telóról ingyenes, vagy ki kell választani másik beszállítót ugyanazon oldalon.

De amúgy igen, automaták a legjobbak, nem kell várni, hogy mikor jön, vagy éppen keressek kápét mert "nem működik" a terminál, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4) Luck Dragon válasza szabonagyur (#3) üzenetére

Ezt hogy érted , hogy telefonról ingyenes ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) szabonagyur válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telefonos app, sokszor így megy a hirdetés is, hogy appból ingyenes az easyboxba csak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#6) updog


updog
senior tag

Imádom, ha épp tudom hogy megyek valahova amúgy is, akkor mindig csomagautomatába kérem a cuccokat (azért ilyenkor karácsony táján necces, MPL rendszeresen tele van, és átviszik a szomszéd postára, ahol a csekkes nyomik között lehet sorbanállni, Foxpost meg simán csak húzza az időt amíg nincs hely), de amúgy már rájöttem hogy az a párszáz forint különbség mindent megér hogy hazahozza a s-ggem alá a futár a csomagot, többet ér az időm mint hogy még én rohangáljak a csomagok után... de azért még mindig second best a csomagautomata, főleg ezen az elmebeteg időszakon kívül.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Foxpost a kedvencem, noha legutóbb 2x kaptam hálózati hiba üzit csomagfelvételnél, de csak beírtam a kódot harmadjára is, ami után meg nyílt az ajtócskám. Remélem azért, nem lesz több ilyen.
Lőttem is róla egy képet gyorsba:
[L:/dl/upc/2022-12/18/16551_ta5tja8wjw0fst77_img_20221216_111652.jpg]Kép[/L]

(#8) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ehhez képest a webshopok még mindig ott tartanak, hogy van házhoz futár és cső. Múltkor könyörögtem az egyiknek, hogy ember, itt a GLS csomagpont, rakjátok már be az oldalatokba azt a 10 sort, hogy lehessen küldeni oda is, mert nyomorult az egész brigád és totál kiszámíthatatlan mikor is érkezik ide valóban a csomag.
Nem.
Mondom akkor küldjetek házhoz, ha időn túl lesz, lehet nem veszem át és beszívjátok. Fafejekkel tele a világ,

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) Luck Dragon válasza szabonagyur (#5) üzenetére

Ezt nem is figyeltem , köszi az infót.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) weiss válasza Tikakukac (#8) üzenetére


weiss
addikt

Valamelyik topikban volt erről szó, és az van, hogy a boltnak külön szerződés kell rá, tehát nem csak annyi, hogy a weben hozzáadják az opciót.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11) janeszgol válasza weiss (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Bizony. Az nem csak 10 sor és cső.

A poszthoz: én imádom az automatás átvételt. Oké mivel Pesten lakok, így boltba is szoktam kérni néha, de pont a közelemben van egy Easybox meg Foxpost, ja és egy MPL automata is, szóval kényelem magasfokon. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) Tikakukac válasza weiss (#10) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, kell külön szerződés. Gondolom atomerőmű szinten kell kötni, ergo brutális idő és munkabefektetés, gondolom költségben is sokkal rosszabb fix pontra levágni 10 csomit, mint 10 címre :))
Értem amúgy, hogy dolgozni kell, azt nem értem ez miért fáj egy szolgáltatást nyújtó boltnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Rászoktam mint maci a mézre. Fizethetek az easy boxban vagy már rendeléskor. Jo lenne ha külföldről is oda hoznák. Van már kb. 100 rendelésem de külföldről egy sem. Csak cipőből van több mint tíz. :) Itt úgy van ahol élek, hogy hol az mellékes, ha egy órán belül kiveszed nyerhetsz egy iPhone-t. :)
Mostan'ban meg one money-al veszek dolgokat 4 részletre kamat az egy fagyi ára.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#14) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Egyik legkényelmesebb funkció a modern világban. Legutóbbi csomagot hagyományos postával küldték, román + MPL.
Meglepő módon nem voltam otthon. :U Szerencsére a futár hívott akivel megbeszéltem hogy maradjon postán a csomag 3 nappal később fel tudtam venni. Külföldi rendelésnél sajnos még van ilyen, de ha lehet akkor csomagpont vagy automata.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#15) dabadab válasza Tikakukac (#8) üzenetére


dabadab
titán

rakjátok már be az oldalatokba azt a 10 sort, hogy lehessen küldeni oda is

Nem láttál még webshopot közelről, igaz? :)

Ha pont olyan webshop engine-t használsz, amihez pont van pont annak a hálózatnak pluginja, akkor jó, különben kb. el lehet felejteni.

DRM is theft

(#16) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Tudod mi az érdekes?
A debreceni Lidl-ök oldalában is van MPL, működik, üzemel, világít, de maga a posta címirat-létrehozó oldal nem "látja" ezeket és nekem ide nem tudnak küldeni semmit... Pedig ittvan, itt állok előtte...
Útba is esik. Akkor ki a hülye? A kacsa vagy a víz?

(#17) szabonagyur válasza zolikaDB (#16) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem minden automata működik egyből attól, hogy ott van.

Felénk easyboxnak is kellett pár hónap mire ténylegesen használható lett.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kisebb városokból hiányolom, itt meg olyan is van, hogy egy hiper két oldalán is van automata... Jó lenne, ha minél több településre lehetne automatázni már.

@ZolikaDB : Még nem vitték fel. Nem meglepő, hogy lassan megy.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) Tikakukac válasza dabadab (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ. 8-9 évet dolgoztam is benne és rajta. És az elmúlt 3 évben is értékesítéssel kell foglalkozzak úgy 30%-ban.

Úgyhogy akkor a válasz hmm az a nem? :DDD

Viccet félretéve: ezek marha könnyen áthidalható dolgok. Max meg lehet magyarázni miért piszkosul bonyolult.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) Luck Dragon válasza pusszycat (#13) üzenetére

Ott várnám az automata feltöltött :DDD
Viccet félretéve , szerintem felénk nem lesz ilyen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) norbx


norbx
aktív tag

Sok futárnak ezek miatt fog megszűnni a munkája. Nem kell annyi futár ezeket meg napi egyszer ürítik töltik és annyi. Praktikusnak praktikus.

(#22) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Az érem másik oldala meg az, ha valami probléma lép fel az automatával vagy a csomagátvétellel. Próbáljátok ki, nektek hány percig tart a Foxpost ügyfélszolgálatán másik kódot kérni! Én feladtam két nap és ötven perc zene után. Inkább vigyék vissza. E mail címet úgy kell facebookról ellesni, mellesleg arra sem válaszolnak. Szóval tök jó, hogy vannak automaták, de majd akkor fogok örülni neki, ha lesz hozzá rendes ügyfélszolgálat is.

(#23) hcl válasza Jack Hunter (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem elég gyorsan megvolt az üfsz. amikor 1-2 alkalommal kellett, pl. megfagyott az automata.

De nemrég fél napot telefonáltam a GLS-sel, mert nem hagytak értesítőt, és már visszaküldésre volt jelölve a csomagom :D Ez sokkal jobb...

@norbx : Elég komoly munkaerőhiány van, találnak szerintem :) Illetve a futárcégek megrendeléseit se látom visszaesni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) UnA válasza norbx (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem a futárok munkája a probléma a logisztikában, hanem a házhozszállításhoz kapcsolódó "last mile delivery" - ez azért drága, mert mindenkit egyesével kell meglátogatni, ami sok idő és üzemanyag.
De ha be lehet szórni a csomagokat egy nagy utcai automatába, akkor ez nekik nagy előny.

(#25) GreatL


GreatL
őstag

Futárok így is kellenek a csomagautomatákhoz. Meg kell jópár más szakember és ember.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#26) <stdio.h> válasza SunMount3r (#1) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Az emag appból általában ingyenes. Írja is hogy csak akkor ingyenes ha onnan rendeled.

(#27) szabonagyur válasza norbx (#21) üzenetére


szabonagyur
félisten

A futár munka továbbra is megmarad, de hátha nem kell majd napi több száz emeletet megmászni a kis mütyürökkel amik beleférnek automatába :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#28) tumikas válasza Tikakukac (#19) üzenetére


tumikas
csendes tag

Sokszor szar árát adnak automatába mint házhoz ezért nem szoktak törni magukat miatta.

Inkább az a kérdés ha nem tudják címnél kézbesíteni utána miért nem teszik automatába mint a fejlett nyugaton.

(#29) Tikakukac válasza tumikas (#28) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondok még jobbat amire azért 1-2 helyen rájöttek: vannak vidéken úgynevezett sarokpontok. Vasas, a "nagy" bolt, az 1 darab informatika üzlet stb. És vazeg oda csomagpontokat csinálni világbajnok dolog. Futár lepakol 10 csomit per nap mindegyik pontra és úgyis mindenki vagy megy valamelyikbe vagy megy a szomszéd. Cső. Atomvillanás gondolatok ezek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) Luck Dragon

Érkezett egy ötlet , de megkérdezem .
Lenne rá igény , hogy csomag automata topic legyen ebből a posztból ?
Címet átírva és összefoglalva az összes szolgáltatót , hozzátartozó információval ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) szabonagyur válasza Luck Dragon (#30) üzenetére


szabonagyur
félisten

Siman :K

Errol jut eszembe felvenni egy csomagot, tegnap 14 utan jott es holnap hajnali 2:20ig tartjak :(((

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#32) Luck Dragon válasza szabonagyur (#31) üzenetére

Nekem most jött az űzi az eMAG-tól, csomag felvétel így szól ;
” Megrendeléseit átveheti December 23. 0:40 –ig.“ :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) Gyok2 válasza Luck Dragon (#30) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Csak akkor a helyesírással kéne valamit kezdeni... rögtön a címben...

Tiszta Windows rendes ház

(#34) dabadab válasza Gyok2 (#33) üzenetére


dabadab
titán

Meg a szemantikát is rendbe kellene rakni, az "automata csomagautomata" némileg redundáns :)

DRM is theft

(#35) szabonagyur válasza Luck Dragon (#32) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem is igy jott, pont ilyen magyarsaggal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36) zolikaDB válasza szabonagyur (#17) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amúgy a posta után a futár cégek voltak a "nagy királyok".
Mióta mindenki rohan, elfoglalt, azóta az automatás megoldás kezd terjedni, s nem véletlen.
Olcsóbb, mint a futár, odarendelem, és van X napom elmenni érte, kvázi én mondom meg, hogy mikor s hol.
Tök jó, hadd szóljon :D

(#37) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az OK, hogy az üzletek elvileg még délig nyitva vannak, de pl. a Foxpost-nál gondolom nem várható, hogy ma bármiben előrehalad a kézbesítés náluk az automatákba?

(#38) Fred23 válasza SunMount3r (#37) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tippre ma nem lesz semmi haladás, ha mégis, majd megírom, mert engem is érint. (Egyelőre a feladásról se kaptam értesítőt, bár az is lehet, az eladóm még fel se tudta adni.)

(#39) Tikakukac válasza SunMount3r (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Ma én lennék a legboldogabb ha senki sem csinálna semmit, nincs annál jobb, mint több hetes hajtás után már agyonfrusztrálva csomagokkal bohóckodni még ilyenkor is. Ezekből keletkeznek a 10 darabban megkapott dobozok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) pusszycat válasza Tikakukac (#39) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig van az a pénz... ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

A posta órási ziccert hagyott ki.

Megvolt a teljes infrastruktúrája, az épület ...áram...És egyik posta oldalán sincs posta csomag automata.
Totál hülyék vezetik a postát.
Óriási piacot hagyott ki. Most meg forgalom csökkenés miatt zárhatja be a postahivatalokat. mest a csomagautomata mellett az e-csek és utalás lesz.
Képeslapot levelet már most se adnak fel az emberek nagyon..
Újságot nem járatnak.

Töredékére fog esni a posta bevétele. csőd. amit majd fizet az állam

[ Szerkesztve ]

(#42) Iramirez válasza angyalpc2 (#41) üzenetére


Iramirez
aktív tag

A vezetők az ilyeneket leszarják.Csak azért tesznek lépéseket miből zsebbe tudnak pénzt kivenni.

(#43) Luck Dragon válasza szabonagyur (#35) üzenetére

Kíváncsi vagyok, hogy mikor érkezik meg a 23-ra megérkezett csomagom, legalábbis eMAG szerint. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.