Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Én vegyesen tömegközlekedek, meg járok autóval, és utóbbi ezerszer jobb, pénz ide, vagy oda. Tömegközlekedés oké, ha városon belül kell megtenni kis távokat, mert villamos, busz öt percenként indul, vagy ha két nagyváros között akarsz közlekedni, csak ha mondjuk egy kisebb faluban laksz, két óránként megy busz. Tökmindegy, hogy amúgy öt percre van az adott falu egy várostól, vagy negyvenötre, nem igazán foglalkoznak a járatok kevésségével, főleg azok után, hogy alig használja őket valaki a tanulókon, meg autónélkülieken kívül, mert egyszerűen lehetetlen normálisan közlekedni A-ból B-be.
A MÁV-val nekem vegyes tapasztalataim vannak, ha amúgy normálisak a körülmények, élvezetes az utazás (még akkor is, ha ezeréves vonatokat küldenek le), csak nem egyszer esett már meg, hogy elfelejtettek vonatot indítani, ami miatt 10 perccel később indult a járat, miután sikerült nagy nehezen beállítani a járművet. :DDD Volán szintén vegyes, mondjuk sokkal kényelmetlenebb, ha csúcsidőben akarsz utazni. Ráadásul az be sem várja az indulási időt, szóval ha nem a végállomásnál vagy az induló állomásnál akarsz felszállni, idő előtt ki kell szaladni a buszmegállóba. Ja, meg többnyire lassabb is, mint a vonat, inkább azért veszem igénybe, mert sokkal több járat indul, mint vonatból.

Szóval én mindenképpen a kocsi mellett vagyok, abban az esetben, ha valaki kisebb faluban él, ahol rosszak a buszjáratok, vagy ha fontos szempont a kényelem és az idő, esetleg több ember utazna, meg hosszabb távra. Számomra tömegközlekedés inkább akkor jobb, ha városon belül akarok menni, vagy ha van gyorsjárat, meg ha kedvezményes árakkal lehet utazni. Persze az, hogy most ténylegesen melyik a jobb, nagyon esetfüggő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.