Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joey04 válasza lolller (#49) üzenetére


joey04
titán

Amúgy én azon agyalok inkább, hogy ha lesz vakcinához kötött utazás, és itthon majd a kínait nyomják, akkor azt is el fogják fogadni az eu-s országok, vagy csak azt amivel eu-ban oltanak? :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#52) bambano válasza gidalight (#50) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az emberek döntő többsége teljesen értelmetlennek tartja ezt az egész egészségügyi vészhelyzetet.": elhiszem ezt az állítást. ennek két megfejtése lehet:
1. az egészségügy vészhelyzet marhaság.
2. az emberek döntő többsége ostoba, mint egy pár rendőrcsizma.

én a másodikra szavazok. a rendeletek és törvények megtartásáért nem jár hála, az az alapértelmezett.

csak ismételni tudom magam: a világ soha többet nem lesz olyan, mint 2020 előtt volt. tehát ha te úgy érzed, hogy egy évet (ami konkrétan 2020) eldobtál (a vírus miatt), akkor jobb, ha felkészülsz rá lélekben, hogy az összes további évedet is el fogod dobni egészen a halálodig. nem bántásként mondom, hanem extrapolációként.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) gidalight válasza bambano (#52) üzenetére


gidalight
tag

"A világ soha többet nem lesz olyan, mint 2020 előtt volt."

Tartok tőle én is, de bízok benne, h ez egyre többekben realizálódik majd és ennek hatására felébred a társadalom harci kedve.

(#54) Snoop-y válasza lolller (#14) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hetkozben melo hetvegen szankozas.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#55) bambano válasza gidalight (#53) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt ugye érted, hogy az ilyen duma akár hazaárulás kategória is lehet, mindenesetre sok év a sitten.

másrészt meg: nagyon sokáig csak riogattak az állatokról emberre átterjedő vírusokkal, meg pandémiával meg egy rakás ide kapcsolódó dologgal, és mindenki csak röhögött a történeten, miközben nem hitte el. ennek megfelelően a védekezésre is tettek magasról.

2020 bebizonyította, hogy a károgóknak van igaza. van állatról emberre terjedő vírus, ki lehet robbantani egy pandémiát, stb. ennek következménye, hogy a totálisan szabad flangálás a világban megszűnt egyszer és mindenkorra. akárhogy is álmodoznak harci kedvről elborult agyú fotelforradalmárok borgőzös álmaikban, ennek a történetnek itt vége van. pontosan ugyanúgy van vége, mint ahogy 9/11 előtt csak úgy felsasszéztál a repülőre, de mióta két géppel ils nélkül leszálltak a wtc 8x emeletére, azóta a seggedben levő szőrszálakat is megszámolja a migrációs tiszt a reptéren. és hiába lesz idén húsz éve, azóta csak szigorodik a biztonsági protokoll.

ezen tények ellen tetszőleges társadalom tetszőleges harci kedve felébredhet, el fogják nyomni, mint csikket a betonon.

persze ha véletlenül úgy értetted, hogy a társadalom harci kedve a vírus elleni harc iránt ébred fel, akkor bocs, félreértettelek. hajrá!

ha javasolhatok valamit: hagyd el az agyhalottak halmazát és próbáld meg használni az eszed. még azelőtt, hogy elkezd itt suhogni a moderátori kasza. meg azelőtt, hogy letelnek az évek, amiket a mindenható kiszabott számodra, úgy, hogy csak várod, hogy majd harci kedv, de sose jön el, csak ló, részletre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) gidalight válasza bambano (#55) üzenetére


gidalight
tag

"azt ugye érted, hogy az ilyen duma akár hazaárulás kategória is lehet, mindenesetre sok év a sitten."

Hogyne :D Lehetséges forgatókönyvek felvázolása immáron hazaárulás. Hát persze.

"2020 bebizonyította, hogy a károgóknak van igaza. van állatról emberre terjedő vírus, ki lehet robbantani egy pandémiát, stb. ennek következménye, hogy a totálisan szabad flangálás a világban megszűnt egyszer és mindenkorra. akárhogy is álmodoznak harci kedvről elborult agyú fotelforradalmárok borgőzös álmaikban, ennek a történetnek itt vége van. pontosan ugyanúgy van vége, mint ahogy 9/11 előtt csak úgy felsasszéztál a repülőre, de mióta két géppel ils nélkül leszálltak a wtc 8x emeletére, azóta a seggedben levő szőrszálakat is megszámolja a migrációs tiszt a reptéren. és hiába lesz idén húsz éve, azóta csak szigorodik a biztonsági protokoll."

Az analógia ott sántít, h a reptéri protokoll tolerálható, és viszonylag ritkán, viszonylag kevesket érint, ennél fogva nem szülhetett heves tsdi ellenállást.

"Ha javasolhatok valamit: hagyd el az agyhalottak halmazát és próbáld meg használni az eszed. még azelőtt, hogy elkezd itt suhogni a moderátori kasza."

Ezt akár én is tanácsolhatnám, mielőtt személyeskedni kezdesz.

(#57) bambano válasza gidalight (#56) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

próbáld meg értelmezni a saját hozzászólásaidat.
Más véleményed lehet. harci kedved nem lehet. más véleményt lehet tolerálni, amíg azt konform módon elő tudod vezetni.
harci kedvre meg ki tudja, milyen lázadásra való felbujtás az sitt.
ez utóbbit kizárólag te követted el, tehát nekem ne tanácsolj olyat, ami megalapozatlan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) gidalight válasza bambano (#57) üzenetére


gidalight
tag

Te is megpróbálkozhatnál vele. Láttál felbújtást abban amit írtam? A tanácsom pedig éppen arra vonatkozott, h egy internetes fórumon esetleg ügyelj rá, h konform maradj.

(#59) #90088192 válasza gidalight (#56) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ta csak azt hiszed, keveseket erint a repteri, mizeria, az elmult 3 evben tobbet repultem, mint a legtobb ember egy eletan at autozik. km-re kivetitve. Szerinteb milyen buli mindenhol bakancsot levenni, Laptopot kiramolni a taskabol, kiuriteni a zsebeket a femdetektorhoz, es elotte vegigvarni a sorokat, vagy eppen 3-4 oraval korabban erkezni, hogy ne a tomeg nyomorba kelljen varakozni a soromra?
Most havonta 2000km amit repulok stabilan, a leghosszabb turam az elmult 3 evben: Perth-Adelaid-Coober Pedy-Adelaid-Brisben-Gladstone-Brisben-Chincilla-Brisben-Perth ez kb 3 het alatt, ugy, hogy dolgoztam.
Szerintem a hatam kozepere kivanom a repteri mizeriat. Mellesleg volt tavaly elott a fent emlitett tura elott, egy Perth-Gratz 12 nap MO majd Gratz-Perth Tura is volt.

(#60) D1Rect válasza bambano (#55) üzenetére


D1Rect
félisten

"másrészt meg: nagyon sokáig csak riogattak az állatokról emberre átterjedő vírusokkal"
Nem követem napi szinten, de megvan, hogy honnan terjedt át emberre?

Mármint én ott tartok, hogy a kínaiak nagyon mondják, hogy nem "labor baleset" volt, de én be vagyok oltva a kommunista kormányok szavahihetősége ellen.

(#61) janeszgol válasza bambano (#55) üzenetére


janeszgol
félisten

Szép írás. Igaz kevés értelme van (kivéve a reptérest), de szép.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#62) #90088192 válasza D1Rect (#60) üzenetére


#90088192
törölt tag

En mar a kombinált oltást kaptam, így minden kormány szavahihetőséget kétségbe vonom :DDD

(#63) joey04 válasza #90088192 (#59) üzenetére


joey04
titán

Már bocs, de ez a te nyomorod. Az átlag a turista. Az adja a nagy tömeget. Na ők 1 max 2 alkalommal repülnek egy évben. Simán kibírható.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#64) #90088192 válasza joey04 (#63) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lattal-e mar repteret egy fejlett orszagban, vagy csak tranzit orszagban? Olvastad-e mennyi ember utazott repulovel 2019-ben? Azert nem hinnem, hogy egyedul vagyok ezzel. Mert rengeteg ember utazik megelhetesi okokbol.

(#65) joey04 válasza #90088192 (#64) üzenetére


joey04
titán

láttam bizony, ne aggódj. rengeteg ember utazik megélhetési okokból, mert eleve robbanászerűen növekedett a repülős utak száma, így minden területen több az utas. De a turizmus a döntő.

Hozzáteszem az hatalmas hülyeség, hogy 9/11 előtt csak úgy felmehettél a gépre. Az átszálló utasok vizsgálata 1976 óta fontos (Entebbe), a feladott poggyászok szigora 1988 óta fontos (Lockerbie), a cipők, lábbelik vizsgálata valóban 2001 óta de nem 9/11 miatt, hanem egy párizsi, decemberi esemény miatt. A folyadékok pedig egy 2006-os londoni esemény miatt vannak a középpontban. A repülés biztonsága miatti intézkedseket párhuzamba állítani a vírus mizériával egyébként is nonszensz. Mármint a szabadon flangálás esete. Ugyanis repülőre békeidőben BÁRKI felszállhat és olyan szabályoknak kell eleget tennie, ami könnyen teljesíthető, még ha macera is. Szóval nem is értem, hogy a szabd flangálás miért is sérülne? Reptéri párhuzammal élve pl az oltás elvárása lehet reálisan hasonló intézkedés, szóval ha lesz elegendő vakcina, ami még ugye ingyenes is, akkor beoltatod magad, repülsz. Egyszerű, könnyen kivitelezhető szabályok, mint a biztonsági szabályok a reptéren. Ahogyan az olcsó repjegek által is tovább duzzadt a tömegturizmus és szabad maradt a flangálás, úgy a vakcina elterjedése után ez szintén így lesz ismét. Ez nem neked szólt, csak ráfűztem, ha már szóba került.

Mellesleg feladott poggyászban szinte tényleg bármi mehet, tessék használni, a fejlettebb reptereken a laptopot sem kell kivenni kéziből sem, a bakancs meg télen probléma csak és az sem minden reptéren, hiszen vannak mr cipővizsgáló berendezések is, csak itthon nem használják még. Én egyébként olyan helyen dolgozok pont, hogy MINDEN NAP ilyen ellenőrzés után mehetek be. Sőt, naponta többször átesek ezen. Szóval repült kilométerem lehet kevesebb mint neked, de a beléptetési hercehurcán sokszorosan lekörözlek. Max nem kell annyit várnom, de arra meg már a legtöbb reptéren van az itthonihoz hasonló fast track szlgáltatás.

Az új kommentre: Nem CSAK a te nyomrod, de az eredeti kommentben sem ezt írtam. Amúgy sem olyan vlszes az mint beállítod, mondom, én minden nap átélem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) #90088192 válasza joey04 (#65) üzenetére


#90088192
törölt tag

"Már bocs, de ez a te nyomorod."

Csak erre reagaltam, nem csak az en nyomorom, a donto tobbseg esetehez, meg a kovetkezo vicc ami passzol:

Ket srac oda megy egy lanyhoz a discoban, a egyik azt mondja a lanynak, jo lenne ha a baratnom lennel, a csaj azt mondja nem. A csavo azt mondja, hogy a haverja is igy gondolja, igy 2/3-os tobbsegben a lanynak a szava semmit sem er.

Meg valami?

(#67) bambano válasza joey04 (#65) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem nonszensz.
az összehasonlítás célja/apropója az volt, hogy mindig van egy lazább állapot, akkor történik valami, annak hatására szigorítanak, és az megmarad. azt próbáltam alátámasztani, hogy a 9/11 után a repülésben hozott szigorításokat sem függesztették fel az azóta eltelt kis híján 20 évben, úgy a covid miatti szigorítások miatt is egy szigorúbb állapot marad, ráadásul tartósan.

Nem az volt a mondandóm lényege, hogy Lockerbie vagy 9/11 vagy London vagy mi miatt szigorítottak, hanem az, hogy a szigorítás maradt. Az a világ, ami a covid előtt volt, nem jön vissza soha. Ennek egyenes következménye, hogy a posztoló által a posztban feltett kérdésre a válasz az, hogy: "soha", ahogy ezt a topicban általam elkövetett első hsz-ben is leírtam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) #90088192 válasza joey04 (#65) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nekem Telen nyaron kotelezo az acel betetes, igaz most a ceggel vetettem kompozit verziot.
Persze, de egy Perth meretu varosaban sem minden terminalon van a legujjabb cucc(Nekik dolgoztam egy evig, kb mindenhova szabad bejarasom volt). Ezert amikor a laptopomat kell cipelnem, akkor az ki a taskabol, be a taskaba. Cipo le cipo fel. Kepzeld el 5 percenkent ki kell rohannod valamiert, mert egyedul vagy es nem tudsz mindent egyszerre becuccolni. Isteni jo volt hidd el.

Azert mondom, nem olyan egyedi ez. Es nem is olyan egyszeru, a zsenialis biztonasagi or meg akarta rontgenezni az akkumulatorokat, mondtuk neki, semmi gond de azt a parszaz kilot O fogja felpakolni a szallagra, es semmit nem fog latni hiszen olom :DDD . Akkor meggondolta magat.

(#69) UnA válasza bambano (#67) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem tévedsz, eddig egy járványnak sem volt a végleges hatása a történelemben - ennek sem lesz.

(#70) bambano válasza UnA (#69) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

értem, tehát az, hogy:
- az orvosok bemosakodnak műtét előtt
- a kórházakban fertőtlenítési protokoll van
- járványügyi hatóságokat tartunk fenn
- gyerekkorban kötelező védőoltások vannak
- állategészségügyi protokollokat teszünk kötelezővé
- előrejelző rendszert üzemeltetnek
- egyes helyeken, pl. Ausztrália, állatok beutaztatására szigorú szabályok vannak

stb. stb.
az nem a járványok végleges hatása??? ugye most már te is törölnéd a hsz-edet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#71) UnA válasza bambano (#70) üzenetére


UnA
Korrektor

Minek törölném? Ebből látszik, hogy két nagyon különböző dologról beszélünk:
- a téma eredetileg (is) az átlagember élete volt
- te pedig sorolod a specifikus dolgokat

Természetesen a kettő között van átfedés, de azért nem mindegy, hogy ez 1 vagy 95 százalék.

(#72) Lenry válasza UnA (#71) üzenetére


Lenry
félisten

a felsoroltak közül melyiknek nincs köze az átlagemberekhez?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#73) UnA válasza Lenry (#72) üzenetére


UnA
Korrektor

Most direkt csinálod te is? :D

A te mindennapi életedre (értsd: tevékenységek) milyen hatással van az, hogy apró gyermekként kaptál egy BCG oltást? És akkor ezt hasonlítsd össze a mostani járványügyi (látszat)intézkedésekkel – és itthon még mi nem is jártunk olyan rosszul, mint néhány európai ország lakosai.

(#74) bambano válasza UnA (#73) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért, az, hogy kaptál egy oltást, oltási lapod van, ahol kérik, tudnod kell igazolni, hogy kaptál oltást, az nem hatás?
de például az, hogy bizonyos helyekre nem mehetsz be járványveszély miatt, vagy az, hogy például sertésinfluenza járvány miatt kiirtják az állományt és ettől neked is felmegy a hús ára, az nem hatás?

de megkérdezhetem a fordítottját is: ha az orvos nem tartja meg a higiénés szabályokat, a kórház a fertőtlenítési protokollt, akkor a következmény nincs rád hatással???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) Lenry válasza UnA (#73) üzenetére


Lenry
félisten

A te mindennapi életedre (értsd: tevékenységek) milyen hatással van az, hogy apró gyermekként kaptál egy BCG oltást

azóta sem haltam meg az oltás által megakadályozott betegségben.
ezt én szignifikáns hatásnak könyvelem el

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#76) joey04 válasza #90088192 (#68) üzenetére


joey04
titán

Na így már világos. Ezt az embertípust ismerem. Finoman fogalmazva ez nálam a hisztis kategória.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#77) joey04


joey04
titán

De térjünk vissza a topik lényegéhez: [link]

Az Európai Bizottság még a hónap végéig szeretne megállapodást kötni a tagállamokkal az úgynevezett Covid19 oltási igazolványról („vakcinaútlevél”). Ezt gyakorlatilag minden országban elismernének. Az okmányok bemutatásával mentesülni lehetne a tesztelés és a karantén alól. A légitársaságok pedig akár mint az útlevél, vagy a személyazonosító igazolvány, kérhetik az utasoktól.

A DOKUMENTUM BEVEZETÉSÉRŐL A TERVEK SZERINT CSÜTÖRTÖKÖN TÁRGYALNAK. VÁRHATÓAN TÜZETESEN FOGNAK VELE FOGLALKOZNI, MERT EGY HÉTFŐI ONLINE TANÁCSKOZÁSON MÁR MEGÁLLAPODTAK, HOGY A TÉMÁT ALAPOSAN KÖRÜL KELL JÁRNI.

Remélem a kínait is elfogadják majd. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#78) #90088192 válasza joey04 (#76) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lehet így is nézni, lehet úgy is, hogy ha nincs egy csapat önjelölt marha akit felbőszített egy másik csorda, akkor azért sokkal egyszerűbb lett volna az életem. :DDD

Különben meg tök mindegy mert már nem csinálom, így tőlem végbél tükrözéssel is egybe köthetik, kibírom havonta kétszer :DD

(#79) joey04 válasza bambano (#67) üzenetére


joey04
titán

kérdés itt mire gondolsz? Arra, hogy sokáig (akár örökre) vakcinaútlevél lesz? Végülis a a definíciód alapján akkor igazad van, nem lesz már olyan mint régen soha, de ha elterjednek a vakcinák, akkor ez igen kis plusz teher. Ez szerintem az oltáselleneseken kívül senkit nem fog zavarni, pláne ha ingyen van. Vagy örökre marad a maszkozás, távolságtartás, létszámkorlát? Na az már egy másik kategória, ilyen szerintem nem lesz. Pláne ameddig az időseket támadja legnagyobb mértékben. Tudjuk jól, hogy igazából az aktuális kormányoknak az csak jó, ha kevesebben vannak, mert csak viszik a pénzt.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#80) lolller


lolller
tag

Nekem ezzel az oltás-útlevéllel csak annyi a bajom, hogy nem arról van szó, hogy Én döntöm el felveszem-e és maradok otthon vagy sem. Hanem, hogy konkrétan nincs, ha van akkor se én kapom és még azt sem dönthetem el, hogy melyiket. Nyilván nem az lesz elfogadva amelyik minket érint...

Eléggé úgy áll a szénánk, ha lesz az is kínai kétes eredményekkel és ez még, csak arra se jó, hogy kiszabaduljunk. Ezek még pénzem sem megvehető dolgok (mondjuk fura is lenne, hogy ezen múlik a "szabadságunk"), de még, ha az is lenne EU-n belül sztem nem utazhatunk vele.,

varázslatos szidalmak és a mágikus licencszerződések, mindkét fél megidézi maga irányítható jogászait, számtalanszor fölhangzik az "OWNAGE" szó, végül a legerősebb támadásban megidézik Kotickot és Newelt is. by:Necroman_Mk2

(#81) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Ezt csak így itt hagyom.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#82) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Kegyetlen, hogy mennyire vakok vagytok.

Bambano-nak egy dologban igaza van. Marad a szigor, sőt... Ez lényegesen durvább lesz a jövőben, ha lesz vírus, ha nem.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#83) joey04 válasza Carlytoo (#82) üzenetére


joey04
titán

Miben lesz durvább? Vegyük azt, hogy lesz elég vakcina, beoltják az embereket és megszelidül/kidöglik ez a vírus. Utána milyen durvább világ jön? Milyen új szabályok lesznek, ami az átlag embert, utazót, szórakozót zavarni fogja? Tehát covid előtt ha kaptam szabit, elrepültem valahova. Ha ahhoz volt kedvünk, akkor egy 0-24 kocsmába ültünk be. Ha ahhoz, akkor meg meccsre mentünk. Ha nem lesz vírushelyzet, akkor milyen durva világ jön, meg miért nem lesz már soha olyan, mint régen? Ezek szép nagy szavak, de valami konkrét korlátozást, változást mondjatok már pls.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#84) speter33 válasza MZsoltee (#81) üzenetére


speter33
aktív tag

Ébred a skynet :nagylol::nagylol::nagylol:​​​​​​​

(#85) bambano válasza joey04 (#83) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ott marad az emberek fejében (mindenkiében, döntéshozóktól az utolsó jegyszedőig) a tudat, hogy nem a pandémiát úszták meg, hanem az első pandémiát. mikor jön a következő? nagyon sokáig sokkal visszafogottabb lesz minden.

Már soha többé nem lesz olyan, hogy "Ha nem lesz vírushelyzet". Mindig lesz vírushelyzet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) UnA válasza bambano (#85) üzenetére


UnA
Korrektor

"ott marad az emberek fejében (...) a tudat"

Ebben egyetértek.

Sőt, igazából korábban sem volt értelme a fenenagy utazgatásoknak és költéseknek, de nem a vírus, hanem egyéb okok miatt. De így ez is csitult egy kicsit.

(#87) Carlytoo válasza joey04 (#83) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Magasabb szinteken rájöttek, vagy..... mindegy az már erősen konteó szagú lenne, hogy az emberek megfékezésével és korlátozásával nem csak a fertőzési ráta drasztikus növekedését állítják meg, hanem a küszöbön lévő globális katasztrófát, amit a klímaváltozás okoz. Ez a beetetés. Megnézik, hogy mennyire működőképes hosszútávon és lehet-e tovább szigorítani komolyabb következmények nélkül. Egyébként én gondoltam erre, de hülyeségnek tartottam addig, ameddig beszéltem egy olyan emberrel, akinek elhiszem. :K . Egyébként is rettenetesen szkeptikus vagyok, de ha átgondolod, akkor van mögötte logika bőven.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#88) bambano válasza Carlytoo (#87) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, a legtöbb konteó azért vonzó, mert minél nagyobb marhaság, annál több logika van mögötte.

ez a járvány a sötétben tapogatózásról szólt. senki nem tudta, hogy mi lesz, mindenki totózott, próbálkozott, mint malac a jégen. és a többség pofára is esett, mint malac a jégen.

teljesen biztos vagyok benne, hogy nem állnak neki totózni a lakosság hozzáállását egy olyan történettel, amiről fogalmuk sincs. ha valaha is felmerül a vezetésben ez az orbitális marhaság, akkor az egy olyan műsorszám lesz, amit egyébként tökéletesen lehet kontrollálni és ki lehet belőle lépni, ha elszabadulnak a lakossági indulatok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#89) bambano válasza joey04 (#83) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

visszatérve erre a kérdésre egy pillanat erejéig, két dolog, szerintem, tuttira nagyot fog változni:
1. a bevásárlás, a házhoz szállítás, nagyon komolyan hiszek benne, hogy aki erre nem fekszik rá, az záros határidőn belül kiszelektálódik
2. ahogy az emberek a munkába járásról gondolkodnak. pár éve nyugodtan leugathatta a főnök a fejét annak, aki home office-t akart, mostanra simán kirúgási szempont lehet egy középvezető esetén, ha nem tűri el és nem fordítja a cég javára a ho-t.
2/a: nagy erőkkel fog minden fejlődni, ami arról szól, hogy valamit már nem személyesen, hanem neten. ez bizonyos mértékig elindult a vírus előtt, de a vírus miatt olyan helyekre is el fog jutni, amire senki nem gondolt akkor se, meg most se. hogy csak egyet mondjak: távoktatás.

tehát ha csak ennyit veszünk figyelembe, akkor is nagyon más lesz a jövő a vírus után. de ezek csak a lehetséges pozitívumok, én továbbra is kötöm az ebet a karóhoz, hogy a negatívumok is maradni fognak, ahogy pl. maradtak a repülős negatívumok is minden katasztrófa után.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#90) joey04 válasza Carlytoo (#87) üzenetére


joey04
titán

Nem gondolnám, hogy ez lenne a cél. A kormánoknak az a fontos, hogy a polgár utazzon, szórakozzon, stb, költse a pénzt. Azt meg így nem lehet...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#91) joey04 válasza bambano (#89) üzenetére


joey04
titán

ja hát ezek a pozitív dolgok maradhatnak. Mondjuk én eddig is amit lehetett online végeztem, legyen az vásárlás vagy bármi, nem szeretek kimozdulni, csak szórakozás céljából.

Az meg, hogy mi marad meg az emberek fejében, az teljesen egyéni dolog. Az enyémben pl semmi félelem nem marad, meg most covid alatt sincs. Ha más reszketni fog, az engem nem érdekel, de pl. a turizmus ami a leginkább megszenvedi ezt, biztos, hogy a régi lesz ha csak az embereken múlik, hiszen még most is, a mutációk, meg harmadik hullám és egyebek közben is utaznának nagyon sokan, csak a korlátozások miatt nem megy senki. Ahogy feloldják már mennek is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#92) updog válasza joey04 (#91) üzenetére


updog
senior tag

Mondjuk azt nagyon remélem hogy a turizmus soha a büdös életben nem lesz a régi (olcsó repülés, a kommersz látnivalókat egy szelfi miatt ellepő / lepusztító idióták, az ócenjárókon pózerkedő majmok, sorolhatnám). "a klímaváltozás ellen nincs vakcina"

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#93) joey04 válasza updog (#92) üzenetére


joey04
titán

pedig olyan lesz

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#94) stickermajom válasza bambano (#89) üzenetére


stickermajom
addikt

"ahogy az emberek a munkába járásról gondolkodnak. pár éve nyugodtan leugathatta a főnök a fejét annak, aki home office-t akart, mostanra simán kirúgási szempont lehet egy középvezető esetén, ha nem tűri el és nem fordítja a cég javára a ho-t."

Japán tulajdonú cégnél tavaly februárban nem tudtuk elintézni a HO-t a 3 hónapos terhes feleségemnek, így inkább táppénzre ment, hogy ne kockáztassunk. Közvetlen kolléganőjét épp tegnap küldték állandó otthoni munkára a cégnél miután bejelentette a terhességét. Nagyon bízom benne, hogy ezek a dolgok sok helyen megmaradnak. Egy sima influenzaszezonban is teljesen felesleges ott ültetni őket a nyitott irodában, ha el tudják látni a munkájukat távolról.

(#95) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én most is megyek erre arra. Úgy intézem, hogy nyolcra hazaérjek.
Nem egy agysebészet :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#96) Carlytoo válasza joey04 (#90) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nem tudod mi a céljuk.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#97) joey04 válasza joey04 (#51) üzenetére


joey04
titán

egyre inkább úgy tűnik, csak eu-s fog számítani. így viszont orosszal vagy kínaival nem lövetném magam, az nem ér semmit külföldi utakhoz, itthon meg nem érdekelnek a korlátozások.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#98) joey04 válasza joey04 (#97) üzenetére


joey04
titán

A Bloomberg információi szerint az EU-s védettségi igazolványba a kínai és az orosz vakcinák is bekerülhetnek

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#99) snecy20


snecy20
veterán

Én úgy gondolom hogy egy ~1.5 éven belül megtörténhet a teljes visszaállás, de hogy minden tömegesemény, rendezvény oltási igazoláshoz lesz kötve, az 1000%.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#100) joey04


joey04
titán

eddig:

ciprus május 1, görög május 14, spanyol május 19. ekkor nyitnak, ekkortól lehet menni vakcina útlevéllel szabadon. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.