Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) sh4d0w válasza Panther (#50) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Erre privátban válaszoltam.

https://www.coreinfinity.tech

(#53) #40553216 válasza mephi666 (#40) üzenetére


#40553216
törölt tag

talán majd eljön az idő, és a körülmények olyanok lesznek (jól tartod magad), akkor a nagyobb számot mondod. :)

(#54) Vladi válasza sh4d0w (#47) üzenetére


Vladi
nagyúr

"egközelebb alaposabban meggondolják a házigazdák, kell-e linuxosoknak nyereményjátékot szervezni"
Azám. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#55) torma99


torma99
aktív tag

Ismét játék, nagyon jó :D. Csak a hármasra nem tudom a választ sajna :( Életemben egyszer láttam linuxot, az [...] volt... :( ez nem egy beugratós kérdés akar lenni?

[ Módosította: Panther ]

(#56) Polesz válasza dabadab (#45) üzenetére


Polesz
addikt

A SCO, a PH! vagy a kernel hackerek szerint hány sor van? Nem mindegy :P

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#57) doc


doc
nagyúr

mar megint kotoszkodnek :B
a kerdes ebben a formaban nem igazan jo, mert nem a "Linux ... kiszolgaloja", ezt tudja enelkul is, ez azert kell, hogy [...]

Módosítottam a kérdés szövegét. -- Panther

[ Módosította: Panther ]

(#58) Vladi válasza doc (#57) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ahelyett, hogy a latin táncoknak hódolnál. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#59) doc válasza Vladi (#58) üzenetére


doc
nagyúr

szeretnek, de sajna nincs ra idom :(
talan majd ha nyugdijas leszek :)

(#60) whitehawk


whitehawk
csendes tag

Kérdés. A mennyi MS kód van a linux kernelben kérdésnél a válasz a hivatalosan még nem kiadott kernelt is érinti? (2.6.32) Mert ez így szerintem nem egyértelmű.

(#66) Major Major


Major Major
őstag

a 10. kérdés is eléggé necces
csípőből ugye rávágná az ember, hogy rm, de az meg nincs ott a válaszok között. :D viszont amik ott vannak, azok meg egyik sem 100%-ban igaz. (vagy csak én maradtam le valamiről)

(a 11-esen meg némi alkoholos befolyásoltságot érzek :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#67) Polesz


Polesz
addikt

A 12-ik kérdés nem fasza, szerintem nem néztétek át a WineHQ AppDB-t.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#68) tokodi


tokodi
csendes tag

Tegye fel a kezét, aki törölgeti a postjaimat!

Akkor annyi talán belefér, hogy nekem a napszemüveges rókával kapcsolatban lennének kételyeim. NEM? Napszemüveg, vagy nem is nap? Lennon, vagy sport?

(#69) paramedic válasza tokodi (#68) üzenetére


paramedic
aktív tag

Itt tudsz érdeklődni: Moderálással kapcsolatos kérdések - válaszok

#ftc 15

[ Szerkesztve ]

(#70) ftc válasza Polesz (#67) üzenetére


ftc
nagyúr

sztem alapbol,hogy fut e igy gondoltak....

kérdezném ,hogy menyn kérdés lesz?

(#71) ftc válasza paramedic (#69) üzenetére


ftc
nagyúr

thx elsiklottam felette... :B

(#72) doc


doc
nagyúr

a 12. kerdest tenyleg at kene irni, mondjuk "melyikbol nem letezik kimondottan Linuxos valtozat is"-ra. az "elerheto" amugy is nagyon tag fogalom

(#73) paramedic


paramedic
aktív tag

A 14. kérdés sokkal izgalmasabb lett volna, ha válasz-lehetőségnek négy egymást követő évszámot adtok meg! ;]

(#74) _XXXXX_


_XXXXX_
tag

Voltak vicces válasz lehetőségek :D Kíváncsi vagyok hányat néztem be ;) Thx a gamet!

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#75) tokodi válasza paramedic (#73) üzenetére


tokodi
csendes tag

Abban az esetben lenne több jó válasz is, mint kéne.

(#76) sh4d0w válasza paramedic (#73) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azzal az a baj, hogy én találtam két olyan forrást, amelyek egymást követő évszámokat adnak meg...

https://www.coreinfinity.tech

(#77) whitehawk


whitehawk
csendes tag

a 15-ös kérdésre egyik válasz se jó. Megint csak megtévesztő. Ha lehet/kell, meg is indoklom...

Egyébként örülnék ha a kerneles kérdésemre is válaszolna valaki.

[ Szerkesztve ]

(#78) ther


ther
aktív tag

Ha van 1-2 rossz válaszom van még esélyem nyerni? :D
Amúgy köszi a játékot!

Aálírás

(#79) tokodi válasza whitehawk (#77) üzenetére


tokodi
csendes tag

Több kérdés esetében is lenne miről vitázni. Arról nem beszélve, hogy nem minden kérdés illett ebbe a játékba. Az eth0-s kérdés jó lenne egy rendszergazda állás interjún, de ide olyan kérdések illenek, illettek, amik egy kicsit elgondolkoztatják az embereket azon, hogy mekkora utat tettek meg idáig a szabad szoftverek, a Linux és mennyi mindenre lehet ma már használni és van mire büszkének lennie a szabad szoftveres közösségnek. Persze voltak ilyen kérdések is. És ez a játék jó móka volt. A következő jobban lesz majd megszervezve, de ez se volt azért rossz.

(#80) Vladi válasza tokodi (#79) üzenetére


Vladi
nagyúr

Majd részletesen kivesézzük a kérdéseket, ha lejárt a játék. Én már kész vagyok. :DD

eth-s elég könnyű volt, én csak bedobáltam a parancsokat a terminálba. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#81) Polesz válasza Vladi (#80) üzenetére


Polesz
addikt

Még jó hogy rendszergazdaként nem az rm -rf / parancsot kellett kipróbálnod :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#82) Penge_4 válasza tokodi (#79) üzenetére


Penge_4
veterán

Az IP cím lekérdezése nagyon alap, minden usernek illene tudni, aki internetet használ, hogy ne kelljen minden hálózati probléma esetén supportot hívni. Illetve gyorsabb, mint az újraindítás/modemhúzogatás.

(#83) tokodi válasza Penge_4 (#82) üzenetére


tokodi
csendes tag

Ez hol kapcsolódik az én hsz-omhoz? Nem vitattam, hogy az [...]-t kinek illik tudni és kinek nem. Csupán azon szerény véleményemet hangoztattam, hogy hangulatában nem passzol ehhez a játékhoz az eth0-s kérdés.

[ Módosította: Panther ]

(#84) paramedic


paramedic
aktív tag

Csak 24 órával néztem el a zárást, ezért innen a képeket töröltem. :U :B

[ Szerkesztve ]

(#85) tokodi válasza paramedic (#84) üzenetére


tokodi
csendes tag

12 óra és tolhatod fel a képeket.

(#86) ArchElf válasza Panther (#43) üzenetére


ArchElf
addikt

7. kérdésre biztos van jó válasz?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#87) tokodi válasza ArchElf (#86) üzenetére


tokodi
csendes tag

Az egyik szerintem elég közel van egy weboldalon talált 2009. évi adathoz.

(#88) ArchElf válasza tokodi (#87) üzenetére


ArchElf
addikt

Pontosítsunk: Az egyik adat közel van az egyik weboldalon található egyik adathoz...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#89) ArchElf


ArchElf
addikt

Az utolsó kérdés borzasztó pongyola...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#90) tokodi válasza ArchElf (#89) üzenetére


tokodi
csendes tag

Én is ezt mondtam :D

(#91) torma99 válasza ArchElf (#86) üzenetére


torma99
aktív tag

A 7-ikre annyira biztosan van jó válasz, hogy meg lehet találni a legfrissebb adatot (vagy a múlthavit) és az ott van a válaszok között.

(#92) The DJ


The DJ
addikt

Huhh, na sikerült nekem is végigrohanni a kérdéseken, kíváncsi leszek, hogy melyiket rontottam el. Egy órát agyaltam a Microsoft kódos kérdésen, de lehet, hogy még most sem a jó választ jelöltem be :U

Mindenesetre köszönöm a játékot, élveztem és sok új információval is gazdagodtam a keresések közepette :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#93) 14adam


14adam
addikt

Nos 2 óra alatt megtaláltam az összes választ,remélem jók is :)

(#94) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nah, hamarosan letelik az idő. Egyedül az 5-ös kérdésre leszek kíváncsi, hogy mégis, hogyan gondolták a dolgot. Ez olyan, ahol lehet akár 2 helyes válasz is, csak verziószámtól függ. Viszont attól függetlenül mindkettő Linux kernel, a legelső és a legutolsó, akár RC kiadás is.
Szólhatott volna így is a kérdés: a trabantokban mennyi rádió található? Ugye van olyan amelyben egy sincs, van amelyikben van egy darab, de olyan is van, amelyikben ottfelejtettek egy kisrádiót is, és máris kettő van benne. :DDD
De még csak nem is a jelenre kérdeztek rá, hogy jelenleg hány sor, hanem csak úgy általánosságban. Mi van ha jövő héten még beletesznek pár sort, akkor már nem fog stimmelni a dolog. :D

<-ƘƘ->

(#95) Lenry válasza Kendek (#94) üzenetére


Lenry
félisten

lehet, hogy én vagyok helikopter, de én egyszerűen rákerestem az egyik legnyilvánvalóbb forrásra, ott volt az egyik válaszlehetőség, amiben szinte biztos vagyok, hogy jó is.

a többi csak káka meg csomó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#96) Kendek válasza Lenry (#95) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát remélem is, mert különben buktam a bótot. :)

<-ƘƘ->

(#97) tokodi válasza tokodi (#90) üzenetére


tokodi
csendes tag

Nem a 89-re akartam, hanem a 88ra.

(#98) Walter910 válasza The DJ (#92) üzenetére


Walter910
újonc

Én 2 napot agyaltam a Microsoftos kérdésen. Próbáltam olvasgatni a fórumot, hogy majdcsak kiderül, hogy a két "helyes" válasz közül melyik is a tényleg helyes, de sajna nem jöttem rá.
Könnyű játéknak igérkezett a szervezők részéről, hisz nem is olyan nehéz feltenni 15 kérdést...vagy mégis? Párszor belenyúltak a nem egyértelmű meghatározás miatt. De remélem, hogy nem szegi kedvüket és a jövőben is lesznek Linuxos témakörben játékok ;)

(#99) The DJ válasza Walter910 (#98) üzenetére


The DJ
addikt

Én sem biztos, hogy a helyeset jelöltem. Sikerült leszűkítenem a lehetséges válaszokat kettőre, viszont mind a kettő lehet helyes a megfelelő értelmezésben. Hiába kutattam át cikkeket, oldalakat, valami mindig elbizonytalanított. Ha viszont nem lett helyes a tippem, akkor lesz pár érdekes kérdésem majd :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#100) tildy válasza 14adam (#93) üzenetére


tildy
nagyúr

10 percbe tellett, szvsz mind jó lesz, kb két kérdésnek néztem utána...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.