Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Limbo - Teszt

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Nagyon jó játék. Mondjuk van egy kis "Heart Of Darkness" utánérzése, de a látvány amilyen egyszerű olyan hatásos, az ügyességi és logikai feladatok kellően összetettek, de nem is nagyon durvák. Rég szórakoztam ilyen jót mint ezzel a játékkal.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) Doki16


Doki16
addikt

Az egyik legjobb ilyen játék amivel eddig játszottam. Viszont első játszásra is megvolt 2 és fél óra alatt nem végigrohanva.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#3) kovy79


kovy79
őstag

Pont tegnap este próbáltatta ki velem egy ismerősöm. Hatalmas játék! :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4) kisJack


kisJack
aktív tag

Picit többet idéztél innen a kelleténél, emellett nem tudok elmenni szó nélkül, de a játék tényleg fantasztikus, legalábbis elsőre. Amikor másodszor futsz neki és mindent tudsz fejből, már csak egy szimpla ügyességi.

(#5) Thome


Thome
addikt

Őszintén szólva a grafikás részt nem értem, hogy 2-3 pontot osztanál ki rá, ezért nem értékeled... Ez a grafika nagyon is szép. Hogy nem 3D-s? Akkor mi van?

A játékidő achievementek keresése nélkül pedig inkább 2, max 3 órára nyúlik.

Szerintem ez a játék a hangokat, grafikát, játékmenetet figyelembe véve 10/10, ha az időt is belenézzük, akkor 8/10.

Az meg kész hülyeség hogy a nehézsége negatívum... Az utolsónál rendesen pörgött az agyam, hogy na ugyan mégiscsak hogy kellene, aki feladja, azt nem is igazán érdekelte a játék, maradjunk annyiban. Ez a nehézség így ahogy van, jó.

(#6) Ursache


Ursache
senior tag

Hihetetlen jó játék! Kötelező!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Év elején a Bit.Trip Runner mellett ez volt a másik kívánságom, hogy jelenjen meg PC-re. És ez is teljesült, szóval elégedett vagyok már erre az esztendőre (Ha még egy MK9 is jönne, akkor meg főleg :U )

(#4) kisJack Ezek szerint nem csak nekem tűntek fel az ismerős sorok.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#8) olbaidhun válasza Necroman_Mk2 (#7) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nekem már csak ez kellene és elégedett lennék..

Insanely Twisted Shadow Planet

Az előbb fejeztem be a limbót, tetszene a folytatás.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#9) Endreas


Endreas
tag

A hangulata elég lehangoló.. :U

Kérdezz.

(#10) hagerci


hagerci
csendes tag

Nekem is nagyon tetszett a játék, én is 9/10-re értékelném, mert sajnos elég rövidre sikeredett. (Szerencsére (kb.) a játék felétől sok rejtvénynél (ill. "Chapter") nem kevés időbe telt, hogy rájöjjek...)

Mindenkinek ajánlom, aki szereti a gondolkodós/ügyességi játékokat.
(Aki biztonytalan, az próbálja ki a Demó változatot.)

Részemről marad a Braid, mint első számú kedvenc (ebben a kategóriában), de remélem készülnek még hasonló játékok, addig is maradnak a "teljesítmények" megszerzése.

(#11) ceia


ceia
őstag

Tetszik a játék, de nekem azért jobban tetszene színesben. Mostanában az ilyen platformjátékok sokat fejlődtek, némelyik odaver a nagy 3D csodáknak is hangulatban, játékélményben.

        it's more fun to compute

(#12) hagerci válasza ceia (#11) üzenetére


hagerci
csendes tag

Szerintem a LIMBO-hoz jobban illik a fekete-fehér színvilág. (Talán így félelme-
tesebb érzést kelt.)

Én most a Rayman Origins-et várom, az eddigi videók alapján nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kassadin válasza hagerci (#10) üzenetére


Kassadin
addikt

A Braid szerintem ennél sokkal nehezebb, persze ez semmit sem von le a Limbo értékéből.

[ Szerkesztve ]

(#14) hagerci válasza Kassadin (#13) üzenetére


hagerci
csendes tag

Szerintem is (sokkal) nehezebb a Braid, lehet ezért is tetszik jobban. Ettől függetlenül mind a két játék úgy jó, ahogy van.

Sajnos nekem az ilyen játékoknál az a problémám, ha egyszer sikerül a végére jutnom, akkor sokáig nem fogom elővenni, mert ha egyszer rájöttem a megoldás(ok)ra, akkor utána nincs benne kihívás.

(#15) Kassadin válasza hagerci (#14) üzenetére


Kassadin
addikt

Nekem nem olyan rég van meg a braid, de amíg nem jön rá az ember a idő manipulálásának a nyitjára, addig roppant nehéz. Én eddigi pályafutásom során ezt tartom a legnehezebb logikai játéknak. Aztán lehet hogy csak én játszok kevés ilyen kategóriájú játékkal.

[ Szerkesztve ]

(#16) hagerci válasza Kassadin (#15) üzenetére


hagerci
csendes tag

Sok pálya (szinte mindegyik) nekem sem sikerült elsőre, sőt... sokszor volt olyan, hogy idegességemben kiléptem a játékból (arra gondolva, hogy "Ezt nem lehet megcsinálni!"), de később újból nekifutva viszonylag hamar sikerültek.
A lényeg, hogy nem szabad feladni, mert ha végül rájön az ember a megoldásra, akkor a fejét legszívesebben a falba verné, mert nem hiszi el, hogy erre hogy nem jött rá...

[ Szerkesztve ]

(#17) hagerci


hagerci
csendes tag

A játékról (forrás: Steam): "Egy fiú, nem tudva, mi történt a húgával, útnak indul a LIMBO-ba"

Szerintem ezt megejthették volna a játék legelején. Pl. én is most olvastam (utólag)...

(#18) Kassadin válasza hagerci (#16) üzenetére


Kassadin
addikt

Én is idegbeteg voltam, amikor már 15 perce gondolkodtam hogy mit kellene csinálni. :DDD

(#19) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Ezt a játékot mindenkinek ki kell próbálnia vagy végigjátszania. Nekem mutatta egy haverom és ez nagyjából szerelem volt első látásra. Már végig is játszottam még nála, de meg akarom venni és még1x meg még1x aztán az archikat is teljesíteni. Egyszerűen mesteri ez az alkotás. Majdnem az eddigi legjobb 2D-s oldalrascrollozos játék amivel játszottam. :C :R

#15 Kassadin: Na igen az a játék egy idegtépő valami volt. 17 órámba telet végigjátszanom és még szerintem akkor is tudott volna újat mutatni. minden esetre nekem nagyon tetszett az is, de ez jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

Verba volant, scripta manent.

(#20) Ursache


Ursache
senior tag

De nem hiszem el, most is elő kellett vennem, hogy játsszak vele! Azok a zenék, hangeffektek, maga a nyomasztó környezet, isten játék! Szerintem még pár hétig-hónapig-évig elő fogom venni a játékot, hogy végigvigyek egy-egy chaptert, amikor eszembe jut! Remélem lesz Limbo 2, vagy esetleg kieg mapok!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#21) Kassadin válasza xKacsax (#19) üzenetére


Kassadin
addikt

A Limbo egyszerűbb(;]).

(#22) xKacsax válasza Kassadin (#21) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Hát ez nem kérdéses azt hiszem :D Mérföldekkel könnyebb

Verba volant, scripta manent.

(#23) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Örülök, hogy ilyen "apró" játékokat is teszteltek.Bastion után Limbo :R

(#24) chungee


chungee
addikt

Vannak ezek a rejtett micsodák. Ha megtalálom az összeset kapok valamit:F

(#25) chungee


chungee
addikt

Pl. itt:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26) hagerci válasza chungee (#24) üzenetére


hagerci
csendes tag

Igen. Ha megtalálod a "rejtett micsodákat", akkor a játékban elérhetővé válik egy új fejezet ("chapter"). Én úgy tudom, hogy ez kizárólag a PC-s és PS3-as kiadásban elérhető (a kb. egy évvel későbbi megjelenés miatt, ez egyfajta kárpótlás).

SPOILER:

Az új fejezet a 26. fejezetben található (a fejezet képén a szúnyog van). Ennek eléréséhez be kell tölteni a fejezetet, elindulni balra, le a létrán, majd jobbra (a sötétségbe) elindulva addig kell menni, amíg meg nem jelenik előttünk egy kapu/ajtó. (Ha ez a kapu nyitva van, akkor lehet játszani. Ha zárva van, akkor nem lett felvéve/megtalálva elegendő "rejtett micsoda".)

Én nem gyűjtöttem össze az összes "rejtett micsodát", így nem tudom, hogy mennyi szükséges ahhoz, hogy a kapu kinyíljon, de remélem így is segítettem.

(#27) chungee válasza hagerci (#26) üzenetére


chungee
addikt

Értem köszi!

(#28) Necroman_Mk2 válasza ceia (#11) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

"jobban tetszene színesben"

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#29) misx válasza Necroman_Mk2 (#28) üzenetére


misx
senior tag

Fekete fehérben legalább nem olyan durvák a halál-jelenetek, mert azért van egy pár belőlük. :DDD

(#30) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

3 kutya jó játékot is találtam e cikk kapcsán, ezt köszönöm.
Nyilván ezt, a Braid-et és valaki írta az Insanely Twisted Shadow Planet, amiről semmit nem hallottam eddig. Aztán megnéztem a videót, mondom wow, ez tényleg nagyon jónak tűnik, majd a végén a featuring music from Dimmu Borgir, mondom YEAH és aztán, hogy szexbox arcade.
FFFFFFUUUUUUuuuuuu....

(#31) ceia válasza Necroman_Mk2 (#28) üzenetére


ceia
őstag

C :DDD :DDD L !
Bár nem pont ilyenre gondoltam. Nem kell teljesen színesnek lennie, valahogy így:

Persze majd ha játszom a játékot, lehet, hogy nekem is tetszeni fog FF-ben. Már megvan, de egyelőre mást tolok. A cime: [Saira] Ez is nagyon jó, bár teljesen más stílus.

        it's more fun to compute

(#32) Jeanne d'Arc

Na ez nagyon tetszik psn-ről letöltöm ha még van rá zsém...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#33) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Nekem tetszik ez a játék, bár jó lenne, ha nem mindig egyedül bolyongana, egy társsal meg valami co-op szerű megoldással lehetne dobni a hangulaton kicsit, de akkor a magányos borzongás is odalenne...
Demo után megszereztem, de ha lesz leárazás steamen meg fogom venni csakhogy meglegyen :)
Dobozos változatban két Angry Birds játékkal kapható triple pack-ban, ha boritó alaján jól láttam. Azok valami húde híres játékok, bár nem volt még szerencsém velük...

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#34) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Nyomasztó. Remek! Must have. . .

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#35) Scholes9 válasza SQX_Barto (#33) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Co-op teljesen elrontaná a játékélményt :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36) raus


raus
aktív tag

Ma probaltam ki es ledöbbentem hogy mennyire kiraly jatek! Nagybetüs HANGULAT....
De nem ment nalam, ha kilepek akkor ujra kell kezdenem a jatekot. Hogyan kellene megoldani? Vagy tudnatok ajanlani egy müködö valtozatot?

(#37) Scholes9 válasza raus (#36) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ja, Steamen 10 euro ;)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#38) Silenzio


Silenzio
addikt

A szerző kihagyott egy fontos dolgot: van egy nagy-nagyon hosszú és nehéz titkos pálya is a játékban, ami jóformán teljes sötétségben játszódik, emiatt nagyon frusztráló és teljesen más módszert igényel. Pl. a hangokra kell hagyatkoznunk, nem a látványra. Ez Xboxon még nem szerepelt, csakis a Sony gépén és PC-n jön elő. Onnan tudom, hogy belefutottam véletlenül, és mivel úgy tudtam elágazás nincs a játékban, rákerestem neten, hogy mégis mivel találkoztam. :)) Ajánlom mindenkinek, mert SZEMÉT. Amúgy a játék sajnos nagyon könnyű, nekem elsőre nem volt több 3 és fél óránál.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#39) raus válasza Scholes9 (#37) üzenetére


raus
aktív tag

Igen köszi! :)

(#40) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ez a játék pár pálya után már nem tudott igazán lekötni, úgyhogy a felénél abba is hagytam. Már azt néztem, hogy mikor lesz vége, de még fél órát nem bírtam már ki. Az viszont vicces, hogy milyen sokért adják ezt a játékot.

Ha valami normális sztorit és pár lenyűgöző zenét aláraktak volna, akkor nem hagyom félbe. World of goo-ról vegyenek példát legközelebb. :U

Ui: megnéztem a befejezést azért Youtube-n... ahogy sejtettem... Semmit nem ér :D.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#41) chungee válasza Inv1sus (#40) üzenetére


chungee
addikt

Szerintem ponthogy az egyszerűségében van a szépsége. Nincs túlcifrázva. Zenével sincs gond.

(#42) MatheeW válasza chungee (#41) üzenetére


MatheeW
csendes tag

Tesóm gépén próbáltam ki nagyon tetszett, de!!!
Én nem tudom mi lehet a baj, de nálam nem indul! :(
Indítás után kicsi homokóra és aztán annyi.. a feladatkezelőben legjelenik, mint LIMBO és 4mb ot eszik a ramból, de nem indul el... X2 5000+ Athlon 64 procim + 2 gb DDR2 800 Mhz van, cseréltem alaplapot is, Gigabyte és MSI alaplappal is próbáltam, illetve Ati 4650 1 Gb-al és nVidia 9500gs 512 Mb-al is... mi lehet a gond? Tipp, vagy ötlet?
Előre is köszi!
MatheeW

Szeretkezz, ne háborúzz!

(#43) MatheeW válasza MatheeW (#42) üzenetére


MatheeW
csendes tag

Na most letöltöttem egy másik helyről, elindul, míg tölt addig van kép, aztán nincsen, csak fekete képernyő.. :S
Shit! :P

Szeretkezz, ne háborúzz!

(#44) Vistaboy válasza MatheeW (#43) üzenetére


Vistaboy
veterán

A Steam-en vedd meg, onnan töltsd le. Nálam semmi gond nincs az eredetivel. :N

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#45) MatheeW válasza Vistaboy (#44) üzenetére


MatheeW
csendes tag

Hehehe! Még bejelentet lakcímem sincsen, nemhogy bankkártyám, vagy ilyesmi.. :P
Hol lehet fizikálisan egy nyamvadt cd-n, vagy ilyesmin megvenni? :P

Szeretkezz, ne háborúzz!

(#46) Vistaboy válasza MatheeW (#45) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ezt sehol, csak digitális disztribúció útján veheted meg. De könnyen megszerezheted kártya nélkül is. Steamen keresel egy havert, aki megveszi neked, majd ajándékba elküldi. Előtte odaadod az árát (10 Euró), és kész.

MOD: Én is hasonlóképpen jutottam hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#47) SQX_Barto válasza MatheeW (#45) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Elvileg két Angry Birds-ös játékkal 3 pack-ban kijött DVD-n mert találtam borítót neten, más kérdés, hogy ezt hol tudod megtalálni. Ha meg nincs bankkártyád, de van steam fiókod, esetleg a Steam fórumban vagy itt talán lesz valaki olyan rendes, hogy megveszi neked giftként, te pedig készpénzben kifizeted neki.

Én "megszereztem" de majdnem a végénél elakadtam a csillés résznél és youtube videókkal sem sikerült még megcsinálnom és elment tőle a kedvem, előtte is volt jópár rész ahol nagyon neccesen éppem megvolt 20adszorra... Nem a logikával van gond (bár ott is hamar ellustultam és irány youtube), hanem az ügyességgel, hogy pont abban a másodpercben pont úgy ugrani és pont oda. Demó után még beraktam Whislist-be, de aztán kitöröltem, mert alapban is nehéz volt nekem, nemhogy még steam achievementekkel is nehezítsem magamnak... Ha nem jutok később előrébb csak megnézem a véget meg az alternatív véget (ha van). Nem valók nekem az ilyen játékok mert az ugrálgatások fpsekben sem az erősségeim (pl nem tudok nuke tetőn felugrani CSében egyedül meg ilyenek).

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#48) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Nálunk a faluban volt egy csípőficamos roma emberke, azt csúfolták limbónak :DDD :C

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#49) CriticalHit válasza sonaj0203 (#48) üzenetére


CriticalHit
őstag

gratulálok a falunak . . .

Nálam 5-ös a Limbo, hangulatával, kisérteties, már-már művészi fekete-fehér grafikával, durva kivégzéseivel, gyors helyzetfelismerést és megoldóképességet követelő játékmenetével. Heart of Darkness + Frodo és Banyapók + Legyek Ura. Zseniális.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#50) laceeeboy


laceeeboy
tag

Nem sok olyan játékkal találkoztam még, aminek ha megnéztem a trailerét azt mondtam, hogy kötelező példány lesz. Ez olyan. Végre valami őjat is ki tudok majd próbálni. Várom már nagyon, és remélem hozza is az elvárt eredményeket.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Limbo - Teszt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.