Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freestailo


freestailo
őstag

Fél milla körüli az ára, viszont ennyiért kap is valamit az ember. Jó cikk köszi.

(#2) erahurka


erahurka
félisten

A cikk alapján a Fujitsu durván visszatalált az útra. :C Görgető érintő felület, extra aksi, portalanító nyílás... Reméljük ez idővel mindenütt alapfelszereltség lesz.

(#3) x_o_n


x_o_n
veterán

egész jó dög lett,bár elsőre furcsa volt a gyógyszertartó a táccspad mellett:)de elolvasva,egy hiányzó opció került pótlásra vele:)

mindenesetre az intel hd megoldásai eléggé csalódást okoztak nekem,igy én egy a8 vagy a10 amd verziót látnék szivesen.

[ Szerkesztve ]

(#4) lapa


lapa
veterán

szimpatikus gép. bővebben: szimpatikus gép volt, míg el nem olvastam mennyiért adják hozzá ajándékba a bay akksit.

amúgy a hw támgogatott videolejátszásból elég merész pötyögős üzemidőt projektálni.

(#5) beefjeez


beefjeez
senior tag

Komoly gép nagyon, csak az ára nem tetszik :)

(#6) audi100td


audi100td
nagyúr

Hm, kifejezetten tetszetős a gép, ha nem lenne ThinkPad vagy a lenovo által végleg elkurvulna, lehet Fujitsu-t vennék. :)

(#7) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Egy ilyen processzorhoz ilyen vacak vga-t tenni bűn! Semmire nem jók ezek az intel gma csodák, kár a szilíciumért. Ráadásul ennyiért... kit érdekel milyen a gép külseje, ha nem jó semmire az egész belseje. Alap dolgokra jó, de ennyiből kijön két másik jobb laptop is. Tulajdonképpen csak az ssd miatt érezni gyorsnak. Ha jól lenne tervezve nem kéne portalanító lyuk se. Sose vennék fujitsut.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8) audi100td válasza Victoryus (#7) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem mindenki játékra vesz notebookot. :U

(#9) audi100td válasza Victoryus (#7) üzenetére


audi100td
nagyúr

Másrészt ez egy subnoti, ekkora méretnél nem túl előnyős bezsúfolni még egy vga-t is, csak feleslegesen fűtene, nem beszélve az akku üzemidejéről, itt a hordozhatóság az egyik legfontosabb szempont.

(#10) kokyt válasza Victoryus (#7) üzenetére


kokyt
senior tag

Hosszú hsz. akart lenni, de inkább csak annyit fűznék hozzá, hogy halvány kék fingod nincs arról, hogy:
- mire lehet egy notebook-ot játékon kívül használni
- mitől van egy notebok jól, vagy rosszul megtervezve
Keresztkérdés: láttál már notebook-ot közelről?

A cikkhez:
Pazar cucc, de ez az ár és kiépítés visít a memóriáért. Minimum kétszer ennyi kellene hogy legyen benne. Jó, tudom, lehet úgy is rendelni, de akkor is.
A portalanító nyílás Tecra-kon is bevett szokás, és valóban baromi hasznos. Először én is csak néztem mi a szötty az, mert itt nincs felmatricázva és piktogrammozva :B

[ Szerkesztve ]

(#11) MrSummer válasza audi100td (#6) üzenetére


MrSummer
aktív tag

A 16 óra nem megy a géppel...., de wifivel, filmezgetve is megy 10 órát, ami elég komoly.

Eddig is Lifebookjaim voltak, mindet utáltam. El se hiszem mennyire jó lett az S761, mintha nem is Fujitsu lett volna, már az első használat után...

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#12) lapa


lapa
veterán

mondjuk ez a portalanító dolog olyan, hogy én rárakom a rakéta porszívót a nyílásra, az leszed mindent mindenhonnan. a ventire meg a gépen belüli légcsatornákra rakódott szutykot ez a nyílás ugye nem hozza le. szóval ez inkább csak amolyan félmegoldás.

(#13) buherka válasza audi100td (#9) üzenetére


buherka
addikt

Ezeknek az embereknek lehetetlen megmagyarázni, hogy egy ilyen gép üzleti felhasználásra készült és mekkora hangsúlyt fektetnek az üzemidőre. Aminek ugye nem kis szerepe van az integrált Intel VGA-nak. Amit ugye te is írtál.

Ennél a gépnél nem az a szempont, hogy legyen benne jó erős "gépéú, meg fusson rajta maxon a krájzisz."

Meg amúgy is noti nem játékra való... :P

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#14) cucka


cucka
addikt

Nagyon nyálcsorgatós gép, sajnos a teszt olvasása után megnéztem az árát, az a bruttó 470 ezer visszarántott a realitások talajára :D

(#15) audi100td válasza buherka (#13) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Meg amúgy is noti nem játékra való."

ez így igaz :)

(#16) #56573440 válasza buherka (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért vga-ból is van komoly cucc, az én céges laposomban quadro dübörög, és azért az elég komoly tud lenni ha kihasználja a szoftver... ebbe az árba szerintem simán bele kellett volna férnie egy legalább alsó kategóriás dedikált vga-nak, nem gamer csoda hanem pl egy firepro vagy akármi

(#17) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hááát, 300k körül talán elgondolkodtató lenne, de közel fél milláért inkább veszek egy fullos T420-at + 256-os SSD ultrabay-be. :(

(#16) blackrulz: A 13.3 hüvelykes kategóriába nem fér bele a VGA, ha minőségi terméket akarunk. Ez van. Bár azért az 1600x900 beleférhetett volna... :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) buherka válasza #56573440 (#16) üzenetére


buherka
addikt

De azzal te is tisztában vagy hogy pl. a Quadro és a FirePro VGA-k sem vérpistikéknek készülnek, hogy jáccikáljanak.
Sokkal inkább mérnököknek és tervezőknek hasznosak ezek a mobil VGA-k. Pl. CAD vagy más tervezőprogramokhoz jók. Ezekre vannak inkább optimalizálva.
Persze játszani is lehet velük, de nagyon nem arra vannak kitalálva.

Vannak olyan notik amikben ilyen VGA-k vannak....akinek olyan kell, vesz olyant.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#19) audi100td válasza lezso6 (#17) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennek inkább a T420s az "ellenfele", igazából az sem olcsóbb, itt a hordozhatóságot kell megfizetni, a T420 meg lazán 2kg fölött van.

A felbontás viszont valóban túl alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#20) lapa válasza buherka (#18) üzenetére


lapa
veterán

amit azok a gpuk kihajtanak, az nem fér el 768 sorban.

(#21) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

Remek gép :R

1600x900 valóban jó lenne, de így sem rossz azért.

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#22) Graphics válasza Victoryus (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a gép nem a VGA-ról szól, üzleti géppel nem játszani fognak, ha meg tettek volna bele egy 7470m-et vagy egy GT540-et, azzal se lenne sokkal több a kraft.

Workstation-nak meg ott vannak a komoly tervezőkártyás gépek.

Aki meg játszani akar laptopon, inkább vegyen asztalit, nem láttam még rohangáló játékost :D

Vannak persze gémer gépek... Az áruk is olyan, mint ennek kb.

más: Szép a Photoshop indulási idő, elég érv az SSD mellé a HP-mbe

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ugyanekkora Lifebook-om van, ugyanekkora felbontással, de szerintem untig elég, sosem kívántam nagyobbat. Üzemidőben az enyém sem jeleskedik, úh ez valószínűleg közös lehet a lifebook-oknál. Tartalék akksival még úgy-ahogy, de akkor meg nincs optikai meghajtó. Egyébként ezek a fujitsu gépek nagyon túlárazott cuccok szerintem.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#24) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Csak én futottam át azon a részen, hogy van benne beépített UMTS/GPS modem, vagy tényleg kimaradt. Az ára annyira nem vészes ha figyelembe vesszük a dokkoló és a plusz akksi árát is, persze akkor a dokkló nem "ajándék" :D .

Laci

(#25) big-J


big-J
őstag

500'000 két magért, és még videokáryát se kaptál ... részvétem

(#26) Peter Kiss válasza big-J (#25) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Fingod nincs, mire való egy ilyen gép, részvétem. Enjoy the silence!

(#27) #56573440 válasza lapa (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

dokkoló van hozzá, ki lehetne használni...

buhera: nem mondod hogy nem gamer kártyák. pedig azt hittem...csak és kizárólag annyit írtam hogy ennyi pénzért igazán beleférhetett volna. tudom hogy van a piacon olyan, tudom hogy melóra van, de ebbe az árkategóriába szerintem egy alsós quadro simán mehetne

(#28) Atos23


Atos23
senior tag

Jo volna az FSC-s beidegzodesektol megvalnom :)

Ha olyan garija lesz, mint a DELL-nek, johet a gep. Amugy jopofa kis szerkezet.

(#29) sutszi válasza #56573440 (#27) üzenetére


sutszi
veterán

13"-ra?? Rendben, hogy van hozzá dokkoló, de ettől még nem ilyet fognak venni tervezésre....simán inkább 14"/15" + külső monitorral fognak játszani. Ide minek kis quadro? Elrontotta volna a fogyasztást...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30) tvamos válasza sutszi (#29) üzenetére


tvamos
nagyúr

A BUSINESS nem tervezest jelent. A CAD munkaallomasok egeszen mas gepek. Es nem (csak) a monitor meret miatt!
(Nekem DELL Precision van...A Business kategorias gepet csereltem erre.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31) lapa válasza sutszi (#29) üzenetére


lapa
veterán

egyébként én is azt akartam írni, hogy az a +2-3w nem mindegy, de ha lekapcsolható akkor elvileg nemigen fogyaszt (de nincsenek méréseim). hűtés más kérdés.

(#32) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó gépek ezek. Simán alternatívája lehet egy Tp-nek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) sutszi válasza tvamos (#30) üzenetére


sutszi
veterán

Most nem értem mit akarsz. Nekem nem kell megmagyarázni mi a különbség két gép kategória között... Inkább azt nézd meg amire válaszoltam. 13"-re kis quadro volt a javaslata...He? Mindössze azt mondtam, hogy ha már ilyesmit vesz valaki akkor az alsó szint egy 14/15-ös laptop külső monitorral...mivel ezekben annyira nem vészes mondjuk melegedés szempontjából egy dedikált VGA...
Nyilván ha van rá keret és olyan a munka akkor Precision...vagy más workstation kell. De azért ez már a kategória teteje felé megy...

(#31) lapa: Ilyen méréekkel még nem találkoztam én se bár azért érdekelne az a teljes lekapcsolás....

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#34) Gusztáv válasza #56573440 (#27) üzenetére


Gusztáv
addikt

Egy NVS4200, ami jellemzően a 14"-os business gépekbe kerül általános programoknál alig gyorsabb a HD3000-nél (kb +20%), persze CAD alatt jóval nagyobb a különbség (majdnem 100%). Viszont mindenképp komolyabb hűtést igényel, amit ekkora házba gondolom nem egyszerű belerakni.

Laci

(#35) Victoryus válasza kokyt (#10) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Van a családban több laptop is. Köztük egy csodás Amilo1718, amihez még normális gyári driverek sincsenek csak Vistához. Én speciál egy 6 éves Acer TM2492-őt használok, munkára mai napig tökéletes. Van ezen kívül Samsung noti, I3-mal meg integrált intel szutyokkal. Szinte semmivel nem gyorsabb, mint az 5 éves Acer. Ne oktass már ki... ráadásul még egy cikked sincs.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36) #56573440 válasza Victoryus (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

TM2492 ben az a cerka proci van amivel a legtöbbet szállították?

a kedvencem meg ez hogy munkára használom... milyen munkára? gondolom nem grafikus vagy ps-el tucatszám dobált layerekkel vagy videovágás a profil esetleg utómunka... pont ennyire releváns hogy a TE munkádnak elég e egy 6 éves cerka. azt meg kétlem hogy egy celeron hozná akárcsak az i3 szintjét is. lehet hogy ha egy progit futtatsz akkor nem érzel semmi különbséget... de ha meg van nyitva minden ami kell és ott kezdesz pakolászni akkor az tuti hogy érződik. nekem a saját su2300-as procim és az i3-as lapos között is érezhető a különbség ugyanannál a folyamatnál...

jah és igen nem akarlak kioktatni mert nincs nekem sem értelmes bejegyzésem logouton, mondjuk ha az ér akkor más oldalra publikáltam már 1000+ hírt.

(#37) sutszi válasza Victoryus (#35) üzenetére


sutszi
veterán

A cikkek száma mióta tükröz hozzáértést egy konkrét témához?!

Nem bántásból mondom, de tényleg fogalmad sincs arról hogyan kell egy gépet besorolni...ráadásul tele vagytok "gazdaságos" gépekkel....ami mind csodálatos, csak éppen mindegyik egy hulladék és csoda hogy még mennek.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38) Dr.Byte


Dr.Byte
csendes tag

Ezúton szeretném megköszönni a privát üzeneteket és a hsz-eket! Csak annyit kérnék, hogy maradjunk kulturált hangnemben a másikra nézve. Ha nagyon nem értetek egyet valamiben, akkor azt privátban rendezzétek le. :K Különben, mindenkinek: THX!

(#39) Dr.Byte válasza sutszi (#37) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

"A cikkek száma mióta tükröz hozzáértést egy konkrét témához?!"---- Teljesen egyet értek. :K

(#40) kokyt válasza Victoryus (#35) üzenetére


kokyt
senior tag

Én kérek elnézést, mert nem érzek magamban annyi affinitást, hogy cikkeket írjak. :U
Ha bármi fogalmad lenne a dolgokról, akkor nem oktatnálak, de mivel nincs... A felhozatalt elnézve Neked csak az alsó kategóriának a legaljával van tapasztalatod, és ezzel nincs is addig baj, amíg nem próbálsz meg mindent ezek alapján általánosítani. Én is használtam Acer, Samsung, FuSi alsósokat, de T szériás TP-ket, Elitebook-okat, Tecrákat, Latitude-öt is, így talán van annyi tapasztalatom, hogy kijelenthessem nettó baromságokat írtál.
Munkára lehet, hogy Neked elég a régi Travelmate, ez attól függ mi a munkád. Nekem egy közepes c2d-is elég langyi már, de ettől még nem kezdek el mindenkinek irodai munkára i7-et ajánlani. Játékra ezt a gépet nem használom, mint ahogy a kalapácsot vagy a villáskulcsot sem. Munkára készítették őket, dolgozni kell velük.

(#41) buherka válasza #56573440 (#27) üzenetére


buherka
addikt

13"-os gépbe az integrált VGA mellé egy Quadro VGA...???

Mi a bánatnak?

Mutass légy szíves egy üzleti notit 13"-ban Quadro VGA-val. :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#42) #56573440 válasza buherka (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

nincs ezért hiányolom :DDD mert nekem meg kéne :B

(#43) audi100td válasza #56573440 (#42) üzenetére


audi100td
nagyúr

T420s?

igaz 14", de szintén vékony és 2kg alatt van

(#44) dabadab


dabadab
titán

Jo cikk lett, de az elso oldalon jo lett volna egy kis rovid osszefoglalo a geprol, hogy most mi is ez (oke, laptop :), de azon belul is egy 13,3"-as vekony uzleti gep).

DRM is theft

(#45) thug


thug
tag

A "A Sandy Bridge architektúrás Intel Core i7-2640M a felső kategória határán helyezkedik el. A két magos processzor, melynek órajele 2.8GHz magonként", avagy hét magos?

Jó cikk de én személy szerint sose Fusi-t!

:R

[ Szerkesztve ]

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#46) dabadab válasza thug (#45) üzenetére


dabadab
titán

"Jó cikk de én személy szerint sose Fusi-t!"

Mondjuk ha ennek a jo cikknek legalabb az elejet elolvastad volna, akkor tudnad, hogy FuSi mar nincs is. :D

DRM is theft

(#47) thug válasza dabadab (#46) üzenetére


thug
tag

Bennem örökkön örökké az marad...! :

De igazad van!

[ Szerkesztve ]

Melyik maradt fenn tovább, a Magyar Korona vagy a szlovák korona?

(#48) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

1000x inkabb MPB 13", minden tekintetben.

(#49) stifi válasza Victoryus (#7) üzenetére


stifi
senior tag

ez egy üzleti subnotebook.
nem Te vagy a célközönség, mert láthatóan nem tudod mire való.
egyébként még Te is azt mondanád ha kézbevennéd, hogy "ez igen, minőséget fogok"

más kérdés, hogy drága, és ennél létezik számtalan erősebb konfig akár 200k alatt is. ami nem dokkolható. amire nincs 3 év (5-re terjeszthető) garancia. amiben nem SSD van. amihez nincs bónusz akku és dokkoló. aminek nem moduláris a HDD-kerete (létezik hozzá projektor is az ultrabaybe, meg akku, HDD caddy). aminek nem matt a kijelzője. ami nem w7 pro-val van szerelve. aminek a háza nem magnézium. aminek a billentyűzete nem cseppálló, profi kivitel homogén leütési úttal, tökéletes gépelési komforttal. amiben nincs 3g modem. ami nem japánban készül.

1 kilóméter különbséget írtam le, és ezt csak fejből. amit a fujitsu-siemenstől tapasztaltál, az nem ez. kár lehordani, akinek meg telik ilyenre, maximális elégedettséggel használja. nem játékra...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#50) stifi válasza Gusztáv (#24) üzenetére


stifi
senior tag

a 3G modem szerintem is kimaradt, pedig benne van az is :K

Nincs időm kedvesnek lenni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.