Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Raidon


Raidon
őstag

Oké de ha ugyanazért az árért venne nagyobb TV-t akkor vehetne hozzá Lakást is mivel neki nem fér be ... Ez olyan mint ha egy kukába egy konténernyi szemetet akarnál belerakni...

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#52) Ijk válasza Raidon (#51) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezt a nem fér be a lakásba a 42"-os készülék hagyjuk már, mert röhejes az egész vita. Nem láttam Mo.-n még olyan garzonlakást sem, ahova ne férne el egy 42"-os tv. Nyilván vannak olyan esetek, ahol a szekrénysort az 55cm-es crt-hez készítették és még egy 32"-os lcd-t is feszítővassal lehet berakni, de ez meg nem általános eset.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53) BloodRay válasza Plazmacucci (#41) üzenetére


BloodRay
veterán

A keretnél? Nem bekalapálni kell a helyére. :U

(#42) Ijk -> Legalább olyan sokaknak bőven elég a 32", mint akiknek a a minimum a 42". Elhiheted. Ezekből a méretekből fogy messze a legtöbb.
És sokan nem szeretnek/szeretnének 2-3 méterről 50" nézni bármilyen abszurdnak is tűnik. Plusz mondjuk egy kisebb lakásban elég otrombán is nézne ki. Még ha el is férne esetleg...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#54) Petya25 válasza Ijk (#50) üzenetére


Petya25
addikt

Én nemrég vettem 50-es Samu FHD plazmát 30e-rel többért kb 3 m távolságra, nem bántam meg, akár nagyobb is lehetne. :)

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#55) Gabor970 válasza b. (#37) üzenetére


Gabor970
addikt

laktam panelban is, a nappalim 16nm körül volt, de nem értem miért fontos a terület? A távolság érdekes, ahonnét a TV-t nézzük! Nekem abban a nappaliban is kb 4m volt a nézési távolság. Az, hogy ki mit néz jelenleg, és ahhoz képes mi a nagy és kicsi egy arányosítás, de nem adja meg azt, hogy mi az igazán jó! Tavaly május végén úgy vettem TV-t, hogy nem állt szándékomban TV-t venni. Sokat nézegettem boltokban a "lapostvket" sosem láttam értelmét a kicsi képernyőnek, mindíg a min 50"-osak elött dekkoltam le. Úgy gondoltam, akkor van értelme cserélni, ha ekkorát veszek. No de amikor nézelődtem, mindnek 300e+ volt az ára. Aztán abba is hagytam a bámészkodást, mígnem egy szép napon teljesen véletlenül megláttam egy Euronics üzletben a Samu PS50B430 TV-t 127500Ft áron. Hoppá, jól látok????!!!! Mint a villámcsapás, hello ennyiért én is TV-t akarok cserélni! Kicsit körüljártam, épp 150e-re akciózták az idei verziót MM-ben (PS50C430) azt gondoltam ennyi pluszt megér a kisebb fogyasztás és a beépített media player.

Nem az a bajom, hogy 32", hanem az, hogy pl a tesztben futó modell helyett lehet egy 50"-osat is venni. Csak szeretném felhívni az emberek figyelmét: HALO!! Hagyd a francba ezt a 32"-osat, vehetsz olyant is, aminek minden nap örülni fogsz, és fél évvel a vásárlás után sem gondolkodik azon, nem kellett volna nagyobbat???

Vannak emberek, akik 120-150e Ft-ér vesznek 32"-37"-os készüléket. Én szálljak le a magas lóról, mert ugyanezen áron 50"-osat vettem??? Inkább ők gondolkodjanak kicsit, mielött butaságot csinálnak!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#56) Gabor970 válasza b. (#47) üzenetére


Gabor970
addikt

a való világra is van kereslet, mégis egy halom trágya, borzasztó, hogy van ember aki megnézi!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#57) Ijk válasza BloodRay (#53) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért fogy a 32" mert a bevásárlóközpontokban emberi árú modellek között szinte csak azokat kínálják, a vásárlóknak amikor nézegetik 1m-ről azoknak a képe tetszik a legjobban a kisméretű pixelek miatt. És igen benne van ez is hogy félnek a "nagytól", pedig a 4:3-as adások képe kisebb lesz, és ha már fejlődik a technika nem érdemes megragadni a relatíve drága kis készülékeknél. A crt-kből is évtizedekkel ezelőtt 55cm-nél kisebb modellekre azt mondták hogy bőven elég, aztán végül ugye a 72cm-es sem volt ritka.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#58) BloodRay válasza Ijk (#57) üzenetére


BloodRay
veterán

A "bevásárlóközpontokban pont 1m szokott lenni a nézőtávolság. :DDD Hogyne.
Hidd már el, hogy sokan nem szeretnek 1-2 méterről 37"-nál nagyobb tv-t nézni. A berendezést is túlságosan uralná nem kevés szobában egy min 42"-os készülék, akár el tudod képzelni akár nem. És nem azt mondom, hogy azok nem kellenek, de nézd már le azokat akiknek ekkorára van igényük és magyarázd már meg nekik, hogy hülyék mert nem vesznek jóval nagyobbat.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#59) masterful87 válasza Ijk (#52) üzenetére


masterful87
senior tag

Szüleim szekrénysorába a 72 centis tévé fért be, egy 32"-os wide éppen csak hogy elférne! :D

Szerintem nem a nappali méretével, vagy a tévé méretével, felbontásával van a gond.
Aki nem jártas a technikában, az nem tudja hogy ezeknél a tévéknél már nem mindegy, hogy honnan nézi! Ő csak akar egy tévét, tök mindegy milyen a felbontása, mekkora a mérete, ahonnan ő nézi onnan úgyse fog észrevenni különbséget.

Mi tudjuk, hogy egy 50"-os tévén a fullHD 2 méter fölött már értelmét veszti, 3tól már meg se lehetne különböztetni a 720-tól. (saccra írtam a távolságokat, sose tudtam ezeket megjegyezni! :D )

(#60) TheSaint válasza Gabor970 (#55) üzenetére


TheSaint
aktív tag

A világért sem szólnék bele a méret/ár vitátokba, de azért elgondolkodtató, hogy egy dupla akkora felbontású és közel fele akkor fogyasztású 32"-os LCD-t nem kellene összehasonlítani egy 50"-os plazmával. Kinek ez fontos, kinek az, de tény, hogy nem egy kategória.

(#61) Champipi


Champipi
senior tag

Végigolvastam az első 50 hozzászólást és általában ennyi alatt szoktam kapni pár tippet. De most nem, pedig én is gondolkozom LCD TV vásárláson.

Az Edge LED kiesik, mert nem egyenletes a fénye, hisz csak a peremből tud világítani.

Magar a teljes hátsó LED-es világítás, meg a hagyományos. A teljes LED-es még k. drága, de ha lemegy a 40" ára 140 000-re, akkor szóljanak nekem is...

(#62) Gabor970 válasza Champipi (#61) üzenetére


Gabor970
addikt

kérdés: mire lenne használva, és ha PC nem lesz rákötve, akkor miért LCD és miért nem plazma?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#63) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Három méteren nem sok a 132cm, ez saját tapsztalat, közel három év alatt már-már kevés is. Persze nem mindenkinek van rá pénze vagy fér el, ezt tiszteletben kellene tartani. A mostani közép kategóriás tévék képével meg semmi gond, a technika megint lelépte az időt. Ezzel csak azt mondanám hogy egy ilyen tévén nem Pal-ban kéne nézni a müsort. Csak a szolgáltatók többsége (pölö nálunk is) nem akar a közeljövőben még átállni.
Szerk: és alátámasztom azt hogy igenis három-három és fél méterről már nem látható az 1080 és a 720 közötti felbontás, pedig sas szemem van. Ettől függetlenűl senkinek nem ajánlom, hogy ma már ne fullhd tévét vegyen. Majd egyszer ha rá érek, jól meg is indokolom :D

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#64) b. válasza Ijk (#52) üzenetére


b.
félisten

szekrénysorba nem fér be. de te meg fogod magyarázni hogy mindenki hülye aki 32 " tv-t vesz. az is hülye aki Suzukit vesz mert annyiért már vehetne wv-t is igaz? tudod fix szekrénysorom van és vele szembe egy ülőgarnitúra, a szekrénysorba pedig ki van alakítva gyárilag a hely tv-nek. abba max egy 37 " tv férne be Talán, de nem hiszem. de nem szánok rá több időt hogy veled vitatkozzam , mert röhej a hozzáállásod.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#65) Ijk válasza b. (#64) üzenetére


Ijk
nagyúr

Már ne is haragudj, de onnan indult a vita hogy szerinted idézem "32 " bőven elég a hétköznapi igények kielégítésére egy sima 16-20négyzetméteres nappaliba", és 4-5 hozzászólásodon keresztül szó nem volt arról hogy mekkora a szekrénysorod, majd egyszercsak rámförmedsz hogy nem fér el. Mondtam is hogy vannak olyan esetek hogy olyan a szekrénysor hogy nincs elég hely, de ez nem általános. Te viszont általánosságban beszéltél arról hogy bőven elég egy kisebb nappaliba a 32", ami nem igaz. Amint látod nem is erőltettem, hogy akkor akinek éppen nem fér be, az bontsa meg fűrésszel, elismerem hogy van ilyen ha ritkán is.
Az autós példádra pedig úgy lehet ezt ráhúzni, hogy szerinted az átlag magyar családnak elég a szuzuki, még akkor is ha időnként kisebb bútort, fenyőfát vagy akármit kellene szállítani, vagy ha két gyerekkel el akarnak menni kempingezni. Erre én azt mondanám hogy a többgyerekes család jobban jár egy hasonló árú kombival, majd nekemjössz azzal hogy de neked az nem jó, mert a szuzuki is csak behajtott tükörrel fér a garázsodba.
Ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#66) b. válasza Ijk (#50) üzenetére


b.
félisten

ja és most akár hiszed akár nem vannak igényeim , a monitorom is full hd, rettenetes áron vettem még anno, és szeretnék én is nézni hatalmas tv-t ,de nem 1-2 méterről mert az a hihetetlen mennyiségű, fény,hatások a szemre meg az agyra túlságosan sok egy kis térben, arról ne is beszéljünk hogy van egy 2 és egy 8 éves gyermekem akik így is egyfolytában a rajzfilmeket nézik éjjel nappal. most ha menne a tv, mondjuk egy 50 " átmérőjű abban a kis nappaliban ahol mondjuk a lányom az egyik sarokban játszik a fiam a másikban olvas, én és a feleségem megpróbálnánk pihenni, az biztos hogy nem menne, mert az egész nappalit egy 50" átmérőjű mozgó vászon töltené be.nekem erre nincs igényem , még ha lehetőségem is lenne rá. nekem a tv nem létkérdés és nem lét-ellem. egy full hd 32" tv pont megfelelne arra amire nekem kell. jó minőség arra a heti pár órára amire kell a gyerekeim pedig nem hülyülnének be hogy 1 méterről néznek egy másfél méteres villogó dobozt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67) b. válasza Ijk (#65) üzenetére


b.
félisten

nem érdekel már, nekem az a véleményem hogy elég egy átlagos nappaliba egy átlagos családnak egy 32" tv. neked meg az hogy nem. innentől te is mondod a magadét meg én is. nincs értelme ennek, mert mások a nézőpontjaink. neked a tv fontos dolgot tölt be az életedbe nekem meg szinte semmit és kész.és mint ahogy ott látod az idézetet amit pont te húztál ki vastaggal tőlem " hétköznapi igényeknek", erről szólt az egész, ahonnan indult.
nem mindenki full HD meg MKV meg stb fan. tudod vannak azok az emberek akik hazaérnek 12 óra munkából, ledöglenek a tv elé és néznek egy sorozatot és ennyi a TV az életükben. nagyon sok ember él így. de nem tudom neked bebizonyítani ezt statisztikákkal mint ahogy kérni fogod...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68) Ijk válasza b. (#67) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem, az a vicc hogy szerinted ugyanazon az áron is érdemes megvenni a 10"-al kisebbet, mert szerinted az elég az átlag embernek. Ha meg annyira nem fontos az életedben a tv, és csak heti pár órát megy, akkor miért nem hagyod meg a crt-t és az új tv árából meg mész el a családdal nyaralni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69) b. válasza Ijk (#68) üzenetére


b.
félisten

mert 10 éves és vannak hibái már,valamint zavar hogy közelről nézik a hagyományos képcsöves tv-t a srácok....amúgy nem mondtam egy szóval sem hogy érdemesebb venni , mint egy párszor leírtam nagyobbat vennék ha lenne hova.azt mondtam hogy van akinek nem kell, mert pontosan elég neki a kisebb az ő igényeihez.zárjuk le szerintem.kösz a vitát, végső soron nem volt rossz, csak értelmetlen :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70) Ijk válasza b. (#69) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó, ez egy korrekt érv, vita lezárva.:R

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#71) Raidon


Raidon
őstag

Hát ez az... Én is bocs mindenkitől :) Csak néha nehéz megtalálni a közös hangsúlyt hangnemet... de próbálok törekedni rá végtére is csak félreértés volt...
Nem szeretem a vitákat... Rossz a konfliktus kezelésem is...

no de hagyjuk az életemet XD

Szóval értelmes beszélgetés legyen a közeljövőben :)

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#72) adwin


adwin
tag

A hátulja és az oldala tetszik a legjobban :P

Üdv adwin

(#73) Joe.36


Joe.36
addikt

Hasonlón játszom, hatalmas élmény :D

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#74) szab.tam válasza Ijk (#50) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem akarlak bántani, de topicról topickra olyan okosakat tudsz mondani, de főként, ha tv-ről van szó. de legalább azt mély meggyőződéssel. és a legritkább esetben akarod a másikat megérteni....

"De tudodmit, vegyél 32"-ost, amennyiből 42"-ost is kaphatnál, mindenkinek szabadsága van hogy mire költi a pénzét."

1. ugyanabból a sorozatból egy 32-es mindig kevesebbe fog kerülni, mint egy 42-es.
2. én is szívesen vennék egy 55-eset, mert viszanylagosan tényleg azt érné meg inkább, de véshetnék szét és rendezhetnék át mindent. így marad a 32-es. a 37-es még befért volna, de az akkor 30-cal többe került...

+
b. igaz, hog ynem az elsőben, csak a #47 hsz-ában jelezte:
"egy kicsit nehéz felfogású vagy úgy látom ... nem tudom odatenni MERT NEM FÉR "

utána ugyanúgy fujtad a magadét. na, mind1. csak fárasztó, hgy mindenkinél, mindent jobban akarsz tudni, és véleményezni.

más, a cikkből
elefant:

"A két nagyítási opciót elsősorban azok értékelhetik, akik gyenge szemük miatt hajlandóak egy ilyen kompromisszumot megkötni, ugyanis ezek túl nagy részét szelik le a képnek.
"

ez kicsit így hiányos. csak a mozinagyítás funkcióra igaz.
a sima nagyítás funkció nem a gyengénlátóknak van, hanem arra, hogy ha spéci helyen van a fekete csík, és ez a 4:3-on belül van, akkor szépen ránagyítva eltüntethető. mert sajnos a többi képarány nem mindig jó erre. pl. a sportv foci közvetítéseit mindig ezzel állítom be.
a másik felhasználási terület a híradók: ott is bizonyos fokig ránagyítok, hogy visszatorzuljon a 4:3 felé, majd a föl/le pozícionálóval belövöm, hogy alul látszódjon a felirat, és fölül a feje búbja is.

tehát itt tudsz ránagyítani, ami az oldalát nem tolja ki, hanem csak föggőlegesen széthúz, összenyom, majd föl/le pozícionálsz....

ha erre rájöttetek volna, akkor talán azt is megtudhattuk volna, hogy csatornaváltáskor ez a zoom beállítás megmarad-e, vagy kiugrik. 2 lg-m volt már. a régebbinél sajnos váltáskor elfelejtődött, az új megjegyzi....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#75) madgie válasza b. (#66) üzenetére


madgie
titán

"és szeretnék én is nézni hatalmas tv-t ,de nem 1-2 méterről mert az a hihetetlen mennyiségű, fény,hatások a szemre meg az agyra túlságosan sok egy kis térben, arról ne is beszéljünk hogy van egy 2 és egy 8 éves gyermekem akik így is egyfolytában a rajzfilmeket nézik éjjel nappal"

Ki ne menjetek nappal a házból. Nyáron, délben különösen ne :))

(#76) szab.tam válasza szab.tam (#74) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Ijk

meg ott vitakoztunk még a 3d-s, 50", hd ready plazma teszt után, amikor az volt afő kérdés, hogy milyen messziről is kell nézni az 50"-os tv-t....

és mivel én 80-100 centi közöttről nézem, hol kicsit oldalról beforgatva, (miközben a2*22" előtt ülük, vagy szemből jéték / mozi. de a távolság adott.
még ha ugyanannyiba kerülne, és be is férne is a 42-es, cseszhetném 1 m-ről.

természetesen azzal én is maximálisan egyetértek, ha valaki el kezdi magyarázni, (és végig kitart), hogy mire nincs igény. :K
mint amikor valakinek 2 magos procira van pénze, és fikázza a 6 magosat....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#77) szab.tam válasza madgie (#75) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

azé' 2 méterről már néznék én hatalmas tv-t.
legfeljebb fényt kapnék én is. :DDD

hogy on is legyen:

régen samsung mániás voltam. de valahogy nekem az lg bejött, menüjét megszoktam. a feljebb említett kérdésem a zoom funkcióról igazán érdekelt volna.

egy ideje dédelgetett álmom, hogy a mostani 3 kijezőt lecserélném 3 egyforma 32 vagy 37-esre. (hely kialakíthatóság és nyaktekerés kérdése.
a 3-as asztalkitejesztés is jobb ha egyformák a kijelzők, és a játék béli surround is izgatna... :U
és igaz, hogy ez a fajta led tech kicsit gagyi, de a gyakorlatban, a standokon, felületesen nézegetve nincs rossz képük....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#78) Ijk válasza szab.tam (#74) üzenetére


Ijk
nagyúr

1. És ki mondja hogy ugyanabból a sorozatból kell venni? Plazmából eleve 37"-os a legkisebb.
2. Nem egyesek helyproblémáin vitatkoztam, hanem hogy ha tényként kezeli valaki, hogy márpedig egy panel nappaliba nagy a 42", 50".

Egyébként meg nem mondtam senkinek, hogy fúrja szét, rendezze át a szobáját, csak hogy elférjen a nagyobb. Sok helyen van nagy tv-szekrény, vagy üres falfelület, ahol vígan elfér akár az 50"-os készülék is.
De tudom én vagyok a barom mert megjegyzem hogy kifejezetten nappaliba jobban járnak ha ennek az árából egy 42"-os vagy kicsit drágábban 50"-os tv-t vesznek és nem kell az egész családnak összebújva tv-t nézni. Erre jön az osztás hogy bőven elég a nappaliba a 32". De valóban én vagyok a hülye hogy mindig leállok vitatkozni.:W

#76: Azt pedig már az elején kifejtettem, hogy ekkora készülék arra jó hogy egyedül 1m-ről filmezz. És azt is hogy én inkább egy 27"-os monitort vennék ilyen esetre.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#79) aboriginal74 válasza szab.tam (#77) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

ha jól tudom akkor a minimum a képátló 2,5-3 szorosa kell hogy legyen a távolság, hogy ne pásztázzon a szemed.... :R

monitornak jó lenne ezért az árért egy s-ips paneles monitor :D

i don't know, but i need energy

(#80) szab.tam válasza Ijk (#78) üzenetére


szab.tam
nagyúr

egyszerűen kikényszeríted az emberből, hogy leálljon veled vitázni....

semmiféle plazmáról nem beszéltem. hogy jön ide a 37-es plazma?
(én csak a múlkori vitánk helyszínéről beszéltem)

ha egy 32-es ledes tv-ről beszélünk, és annak az áráról. akkor hogy jön ide egy nem ledes nagyobb? mintha azt mondanád, hogy egy rúd párizsit érdemesebb megvenni, mint 20 deka szalámit, mert ugyanannyiba kerül és több. nincs értelme az összehasonlításnak.

"Erre jön az osztás hogy bőven elég a nappaliba a 32""
feljebb 1-2 hsz-al ezt is világosan leírtam: egyetértek vele. ha valaki a körömszakadtáig szajkózza. de a kolléga megmagyarázta, módosítota, de te tovább vitázol vele...

a 27"-os monitor más tészta. én is sokat nézegettem, de nem bántam meg, hgy nem vettem. mozizni már akár milyen közelről is kicsi. gyenge panel van bennük, amelyikben meg jó, az drága. ha méretben elfér, akkor azoknál alig drágább egy nem ledes, spva, vagy hasonló paneles, (de ugye nem tn), 32-es tv. én is ezért vettem ezt. null km-esen, teljes gyári garival idehozták 85-ért. nem volt kérdés....

na, bocs hogykirohantam, ne vitázzunk. :)
ez van amikor makacs emberek bizonygatjuk az igazunkat, és meg sem próbáljuk értelmezni a másik hsz-át.... :D

aboriginal74:
az elv valami ilyesmi. de erről már itt nagyon sokat vitáztunk, nem kezdeném elölről. :N
a gyakorlatban, ha megvan az ideális felbontás, akkor jóval közelebbről is lehet nézni...
én a 32"-os fullhd tv-t játékra, pc-re, 1 m-en belülről nézem. fullhd mozira is jó, csak néha azért szoktam picit távolabb kerülni, hogy a lábam elférjen. kábeles sd-t is 1m-ről szokam féloldalról nézni, ha közben amonitorok előtt ülök. de a képminőség ez kicsit távolabbról ideális....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#81) Ijk válasza szab.tam (#80) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi? Én azt mondtam, hogy nappaliba, ahol nagyobb távolságról többen nézik a tv-t, oda jobban járnak ennek az árából egy fullHD 42" plazmával, esetleg picit többért egy HD-ready 50"-os plazmával.
Továbbá kifejtettem hogy ez a készülék akkor jó ha egyedül nézed kis távolságból, tehát teljesen más helyzetben megfelelő. Az csak a saját véleményem hogy én inkább egy nagy monitort vennék, mert többmindenre használható, míg egy 32"-os lcd-n kevésbé jó számítógépet használni.
Szóval szerintem nem mondtam semmi irracionálisat, úgyérzem ezek teljesen helytálló érvek.

Erre jönnek mindig a hitviták hogy mér plazma (azért mert olcsóbb), mért akkora, mért csak HD... És mindig próbálom szépen elmagyarázni a távolság/felbontás/méret összefüggést, ami már majdhogynem matematikai egyenlettel leírható.
Most éppen jött hogy, hátde a nappaliba bőven elég a 32", mert panel, mert csak 20nm^2, stb. Végig a szoba méretével érvelt, én ebből nem tudtam hogy ezek után a "nincs hely", "nem fér el" azt a szekrénysorára érti. Megint az történt hogy általánosítva ment a vita közben pedig átment személyes dolgokba.
Így szerintem nem érdemes vitázni. Ha úgy kezdi, hogy neki max. 37" fér el a szekrényben, és neki elég ekkora képméret, mert nem kíván "építkezni", akkor nincs vita. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#82) szab.tam válasza Ijk (#81) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :)

"Az csak a saját véleményem hogy én inkább egy nagy monitort vennék, mert többmindenre használható, míg egy 32"-os lcd-n kevésbé jó számítógépet használni.
"

sookal inkább csak azt használnám pc-re is, és nem a kisebb monitorokat. csak tehcnikailag nem tudom megoldani. (jó, hogy csak 22-esek, de ha 26-27-28 lenne, akkor is ez lenne a véleményem. nem véletlenül mondtam, hogy szívesen lecserélném 3*32 vagy 3*37 led-es lg-re az egész garnitúrát. csak most nincs rá +350-500k-m...

esküszöm, elhívlak magamhoz, és a saját szemeddel nézd meg vazze, milyen a 32-es tv pc monitornak. nem akarsz majd utána 27-eset.... :DDD
még egy kört is mehetsz valamelyik autós versenyen.... :))
ja, és1 m-ről.... :(( :D

nekem megér ennyit, hogy ezt abbahagyd.... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#83) Ijk válasza szab.tam (#82) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt kétlem hogy meggyőzöl, mert 21"-os 4:3-as monitoromon még éppen elégnek érzem az 1200 sort, de egy 32"-os felületen kevés lenne az 1080. Meg elég sokat utófeldolgozok fényképeket és jó a nagy felbontás. Maradjunk annyiban hogy neked jobb a tv monitornak, én meg a monitornak monitort, tv-nek plazmát híve vagyok:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#84) szab.tam válasza Ijk (#83) üzenetére


szab.tam
nagyúr

feladtam.... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#85) eziskamu


eziskamu
addikt

Aki mozizni akar, vegyen projektort vagy legalább akkora japó tévét, mint ami Barny Stinsonnnak van ("azt hittem, hogy ez egy fal" :DDD ).
Na ha lenne rá pízem ekkora moncsi kéne, de marad a 22 col még egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#86) Gabor970


Gabor970
addikt

csak egy pár gondolat, és ígérem, elhagyom a topicot, mert annyi korlátolt butaságot olvastam itt, hogy tulképp fáj. Szerintem szimplán szűklátókörű az, aki úgy gondolkodik, hogy eddig 63-72cm-es TV-m volt, bőven elég egy 32"-os. Ha nem fér el nagyobb, azt majdnem el tudom fogadni, de talán ez az egyetlen indok, amit meg tudok érteni.

Máshol már leírtam, itt is megteszem: Az, hogy mi úgyis alig nézünk TV-t, minek nagyobb, tapasztalatból mondom szintén badarság. Amíg 72cm-es CRT-nk volt, én is alig néztem TV-t, filmet még annyit sem, kinek van kedve egy nadrágszíj méretű csíkon filmet nézni? Márpedig a 21:9-es mozi arányú filmek ennyit mutatnak egy 4:3-as CRT-n. Mióta megvan az 50"-os plazma, azóta hetente legalább 3 filmet megnézek, illetve azóta nézek TV-t! Erősen megválogatva, illetve leginkább a felvevős beltéri miatt magunknak összerakott műsort.

Valaki ilyesmit írt: a nagy képernyő a sok villódzó fénnyel megzavarja az embert. Na erre nem is tudok mit írni, az jutott az eszembe néha szomorú, hogy az internet már mindenkié. (tudom jó bunkó vagyok, de ez a véleményem)

Ha az 50"-os TV drága lenne, akkor azt mondanám, persze, ha nincs rá pénz, akkor ez van (nekem sem lett volna 300e Ft-om, de ezt már leírtam) Ma már 130-150e Ft-ér 50"-os plazmát lehet venni, ha kicsit utánajár az ember, aminek a képe összehasonlíthatatlanul jobb bármilyen 200e Ft-nál nem drágább LCD-hez képest. Valaki írta másik fórumban, Panasonic 42"-os C2-es plazma 100e Ft akcióban valamelyik multinál. Hát ha ehelyett jobb egy 32"-os ócsó LCD "elég az nekünk" felkiáltással, akkor erre mit lehet mondani???

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#87) SSwift2


SSwift2
tag

Pár dologot jó lenne kijavítani a cikkben, mert el van írva. Igaz nekem LE5300-ás tévém van, de gondolom ebben is ugyanígy működik.

Az első, hogy a fényképek lejátszásánál lehet csinálni lejátszási listát, csak a kijelölés módot kell választani, ami a képen is látszik. Utána pedig bejelöljük a képeket, amiket meg szeretnénk nézni.

A másik, hogy az EPG-nél az emlékeztető nem csak jelzi, hogy elkezdődött a kijelölt műsor, hanem ha éppen másik csatornát nézünk a tévé átvált a kijelölt műsorra. Ha pedig ki van kapcsolva a tévé, akkor bekapcsolódik ha elkezdődik a bejelölt műsorunk.

Szerintem a bevilágítás dolog sem vészes, egyedül fekete háttérnél lehet észrevenni, más esetben nem észrevehető.

(#88) Mentolka


Mentolka
senior tag

Én az elején azért jegyeztem meg a dicséretet, mert eddig itt a tesztekben CSÚCSkategóriás készülékeket - de legalábbis csúcskategóriás ÁRAKon - láttam...

Ki a faxomnak van - akár - 150e Ft-ja TV-t venni???

Ajánlanátok nekem TV-t 110-120e Ft körül? (50% T-Home IPTV adás, 50% számítógépről filmek DVI, 3 méterről nézve - jelenleg 32" CRT van)

[ Szerkesztve ]

(#89) #09634560 válasza Mentolka (#88) üzenetére


#09634560
törölt tag

Panasonic TX-P42C2.
DVI-HDMI átalakitóval menni fog minden.

(#90) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.
Előre is bocsi, de nem aludtam pár napja és gyakorlatilag munka, hogy gondolkozzak :)
Csak egy kérdés: olvastam régebben, hogy előfordulhat pc->tv nél lag. Nem tudom már milyen lag. Szóval mintha később történnének a dolgok.
Ez mennyire hajlamos erre?
előre is köszi. jo8 :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#91) Gabor970 válasza Mentolka (#88) üzenetére


Gabor970
addikt

ha ragaszkodnál a full HD-hoz (bár 3m-re értelmetlen) ugyan jól meg kell nézni vásárlás elött (beégésveszély!) [Panasonic 42U20]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#92) Mentolka válasza Gabor970 (#91) üzenetére


Mentolka
senior tag

Nem fontos a fullHD! (az eddigi CRT-hez képest...)

Amúgy, használtan plazmaTV-t? (pl.: beégett panel)

(#93) Gabor970 válasza Mentolka (#92) üzenetére


Gabor970
addikt

pont ezt írtam, hogy odafigyelést igényel, nem olyan szimpla, mint egy LCD vásárlás használt esetén. De simán meg lehet látni, ha beégés lenne, csak egy sötétszürke képet kell megnézni rajt lesötétített szobában. Illetve úgy kell menni, hogy tudja az ember a szervízmenü belépést, és le kell ellenőrizni a időt, amit futott a készülék és a bekapcsolások számát is kiírja a szervízmenüben. Nekem van kollegám, aki adott el fél évesen plazmát, az is tuti darab volt, magamnak is megvettem volna, ha még nem lett volna meg a saját.
Mondjuk ha képben vagy, és neked is tiszta, hogy 3m-re nem érdemes full hd 42"-ban, akkor mindenképp egy akciós 42C2-es panasonicot kell venni, ahogy Sanci38 írta. Az olcsó kategóriában, ha elég a 42" akkor annál nincs jobb vétel.

Igaz, én ha zsebembe lenne most 120e Ft, akkor inkább várnék két hónapot, fére tennék havi 15e Ft-ot, és 150e ért keresnék egy samsung PS50C430-at. Bizony nagy élmény az 50"!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#94) Mentolka válasza Gabor970 (#93) üzenetére


Mentolka
senior tag

OFF: ha jól értem, akkor minél messzebbről nézem, annál nagyobb képátló kéne, vagy ne FullHD (kisebb pixelek) legyen, igaz?

(#95) gejala válasza Mentolka (#94) üzenetére


gejala
őstag

"minél messzebbről nézem, annál nagyobb képátló kéne"
Ez szerintem triviális. :U

"vagy ne FullHD"
A HD-Ready-nek legfeljebb tévéadáshoz van értelme.
De én már sokszor leírtam, hogy nem gyártanak jó képminőségű HD-Ready panelt (plazmában és LCD-ben se), tehát ha a képminőség számít, akkor mindenképp FullHD panel kell. Nem számít, ha soha nem is nézel 1080p filmet.

(#96) madgie válasza gejala (#95) üzenetére


madgie
titán

Százhúszé' akar tévét venni, nem olvastad? Annyiból nem vesz semmilyen "jó képminőségű panelt". A 42C2E szvsz jó választás százért, hasonló képminőségű LCD alternatíva van ennyiért? (akár 37")

(#97) Gabor970 válasza Mentolka (#94) üzenetére


Gabor970
addikt

Önmagában a full HD és a HD ready közti difit egy adott méret esetén bizonyos nézési távolságon belül tudod megkülönböztetni. 3m-t írtál távolságnak. Ebben az esetben talán a 65" méret lenne az, ahol látnád a difit a két felbontás közt. Ez alatti méret esetén csak a felbontásbeli eltérést szinte kizárt, hogy meglásd. Egy másik topicban le is írta valaki, aki full hd 50"-t vett, hogy próbálta 720p és 1080p-s filmmel, és 2m-en belül kellett nézni, hogy meglássa a minőségbeli eltérést.
Az természetes, hogy minél messzebbről nézed, annál nagyobb készülék lenne élvezetes.
Még senki nem panaszkodott vásárlás után túl nagy méret miatt. (ha befért a szánt helyre :DDD )
SD adásokhoz (a jelenlegi TV adások 95%-a SD felbontású, földi digitálison néha van HD ami MO-on 1440X1080-at jelent, illetve műholdas digitálisban van néhány HD adás, UPC-nél az is csak 720p, saját media playerrel vagy BD esetén beszélhetünk 1080p-s full HD forrásról) Ha nem full HD a forrás, akkor nálamnál tapasztaltabbak szerint szebb képet produkálnak a HD Ready készülékek mint a full HD-sak.
Régebben bennem is az volt, hogy ha már, akkor már csak full HD-t!

Tudod mi a nagy büdös valóság? Összecsapkodnám a bokámat örömömben, ha végre minden forrásom legalább 720p lenne. Tisztában vannak azok akik itt okoskodnak, hogy milyen egy jó minőségű 720p ??? 3m-ről 50"-on GYÖNYÖRŰ, leesik az állad olyan!
Ne a mindenféle tömörített szgépes 720-as vagy akár 1080-as anyagokból induljunk már ki! Tegyünk egy HD Ready TV alá eredeti BD lemezről anyagot, vagy digitális adásból nem agyontömörített 720p-t. Olyan lesz, hogy leülsz, leesik az állad, és megéred bámulni. Viccen kívül, egy-egy természetfilm ami jön nálam 720-ban, hihetetlen milyen szép!

Ha a kereted a 120-nál befejeződik mindenképp, akkor tényleg a C2-es panasonic 42"-ban.

Ami még fontos ilyen készülékeknél. KELL A DIGITÁLIS TV !!! Szóval pl ahol van, ott a digi TV FÖLDI KÁBELES digitálisa, amit minden beltéri nélkül fognak ezek a készülékek, vagy ahol nincs digitális kábeles, oda kell T-home, UPC direct vagy Hello HD műholdas. Direkt hagytam ki a műholdas DIGI-t, mert az állítólag nagyon hulladék. Arra is érdemes figyelni, hogy ha beltérit használunk, akkor olyan kell, aminek van HDMI kimenete, sajnos sok olcsó csomaghoz olyant adnak, aminek nincs HDMI kimenete, csak komponens maximum.

ha valaki nem hiszi, akkor felajánlom: Nagykanizsán szívesen látom egy órára, megmutatom milyen egy 50"-os olcsó alap plazma. Szerintem nagyon meg fog lepődni! Aki eddig nálam járt, és látta, az mind annyit tudott hozzá tenni: "ez kurva jó" Testvérem egyenesen utál bejönni, mert panaszkodik, hogy napokig nincs kedve utána odahaza TV-t nézni. Mindezt kimondottan a kevés pénzből nézzünk "NAGYOT" miatt írtam, természetesen ha a pénztárca engedi, akkor igenis lehet sokkal jobbat is venni, 500-800e körül jobbat és még nagyobbat -pl PS63B850, vagy még több pénzér 65V20 panasonic- én is azt tenném, de én csak az olcsót tudtam megfizetni, abból hoztam ki sztem a maximumot.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#98) Ijk válasza Mentolka (#92) üzenetére


Ijk
nagyúr

120k-ból vegyél egy pana 42c2-t, ennyiért szinte nincs jobb alternatíva. A használt plazmát meg inkább felejtsd el (lcd-t is, mert a régebbi típusoknak botrányosan szar képük van).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#99) Ghosti


Ghosti
aktív tag

Remek ár, jó képminőség, én csak ajánlani tudom. :C :R

:/

(#100) Mentolka


Mentolka
senior tag

Most itt hirtelen mindkét irányt (FullHD <-> HDReady) dicsérik, hát még a net teljes spektrumában... Nem könnyű dönteni, főleg kis pénz birtokában.

Mindegy! Faszemű vagyok, úgysem veszem észre a különbséget -> HDR nagyplazma lesz a vége! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.