Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) KAMELOT válasza Gabor970 (#148) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen BOCS! LED hátérvilágításos! Arra gondoltam amúgy! :DDD

Patice és Ijk : Érdekes ezt mondjuk nemtudtam. Bizonyos beállításoknál ennyit lehet spórolni. Na már ezt is tudom! Köszi szépen! :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#152) Gabor970 válasza Nudlee (#149) üzenetére


Gabor970
addikt

igazad van, sajna olyan TV-k még nincsenek, és úgy tűnik nem is holnap lesznek 50" vagy nagyobb méretben. Bevallom én 3m-es nézési távolságra simán tudnék kb 70" körüli TV-t nézni.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#153) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

"Otthoni módban maximum: 130 watt, ideális beállításokkal: 97 watt, készenléti állapot: 0,9 watt"

ne hülyéskedjünk már az 32" LCD Samsungnak 120 W a max teljesítmény felvétele és az csöves nem LED háttér világítású

(#154) -szabi-


-szabi-
őstag

A tv hátulján lévő "optical digital audio out"-on milyen hang jön ki?
Vagyis inkább úgy kérdezem levehető onnan a tv bármelyik hdmi csatlakozásán bejövő térhang?

Üdv
szabi

(#155) Khelben válasza angyalpc2 (#153) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem is ezen akadt meg a szemem, nálam a 40-es CCFL-es samsung fogyaszt 60-70W körül a konnektornál mérve "otthoni módban"...

(#156) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Az elektronikus programfüzet elérhető, de természetesen csak digitálisan sugárzott adásoknál jöhet szóba.

Ez valóban "természetes", de az én 10 éves katódsugaras Thomson tévém képes arra, hogy az analóg teletextből szépen kihámozza a műsorújságot, és pl. csatornaváltáskor kiírja, hogy mi megy éppen. De a szintén 5-6 éves Sony DVD-felvevőm is el tudja nevezni a felvett műsorokat a teletext alapján. Ezt azóta sem láttam egyetlen egy modern tévében sem. Vajon olyan nehéz megoldani?

(#157) Patice válasza -szabi- (#154) üzenetére


Patice
nagyúr

Szia!

A mostani TV-k hátulján azért van a digitális optikai hangkimenet, hogy a HDMI-n jövő jelből a hangot tovább tudják küldeni egy erősítőbe, változtatás nélkül és majd az erősítő bírkózik meg a mindenféle hang megszólaltatásával.

Tehát a kérdésedre a válasz: igen. Szerintem ez úgy van megoldva, hogy amit éppen nézel, annak a hangját küldi ki, és gondolom a TV menüjében kell megadni, hogy ez a funkció be legyen kapcsolva. (Azért csak gondolom, mert még nem próbáltam, de erre való az a csatlakozó. Pont azért találták ki, hogy ne kelljen 2 HDMI kábel a hang miatt, hanem egy olcsóbb optikaival az továbbítható legyen az erősítő felé, és a kép feldolgozását a TV-re bízzák.)

Üdv.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#158) #09634560 válasza -szabi- (#154) üzenetére


#09634560
törölt tag

A tévé hátulján levő digital audoi out a DVB és az USB-ről továbbit "térhangot" azaz Dolby Digital és DTS jelfolyamokat. A HDMI-n bejövő forrásokat is kiadja,viszont csak 2.0 azaz sztereóban.

(#159) Patice válasza #09634560 (#158) üzenetére


Patice
nagyúr

Hmmm, ezt nem tudtam, hogy HDMI-ről csak sztereót küld ki. Akkor ez így már nem túl kényelmes. "Egy kis marketing" nehogy megússza már az ember fia egyszerűen.

Köszi az infót! Én is okosodtam legalább. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#160) Gabor970 válasza Patice (#159) üzenetére


Gabor970
addikt

samsung pl tudtommal nem adja ki a HDMI-ről bejövőt az optikai outon. Csak a beépített mediaplayer által játszottat (igaz, azt DD vagy DTS 5.1-ben is, nem csak 2.0-ra lekeverve) illetve a saját tunerje által vett adás hangja megy ki 5.1-ben vagy 2.0-ban, ahogy igény van rá.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#161) jooker82


jooker82
nagyúr

walle-avatar.extended.collectors.edition.1080.sample.mkv

Egy ilyen fájlt nem játszott le az LG LH3000-es lcd-m..Ennek mi az oka?? Más full hd-t már próbáltam azt vitte..
Elinditom és egy eltorzult kép után,visszavált a tv-re...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#162) -szabi- válasza #09634560 (#158) üzenetére


-szabi-
őstag

Azért ez elég ostobaság.
Az usb-re rakott vinyóról, az mkv-ben lévő 5.1-es AC3 vagy DTS hangot kirakja, viszont ugyanezt a filmet hdmi-re kötött HD media boxról már nem.

Pedig elég kézenfekvő lenne, hogy hdmi-ről is tudja ezt a funkciót.

Azért merült fel bennem mert a legtöbb olcsósított házimozin már van optikai bemenet.
Nem kellene külön drága erősítő-hangfal párost venni, mert a TV megoldaná a jelek átforgatását.

Vajon milyen logika szerint olcsóbb úgy gyártani, hogy a bejövő jelet egy áramkör 2.0-ra keveri ahelyett, hogy direktbe átalakítás nélkül menne az optikai kimenetre?

Vajon egyáltalán nincs olyan TV ami esetleg képes erre a bonyolult funkcióra? :))

Üdv
szabi

(#163) Gabor970 válasza -szabi- (#162) üzenetére


Gabor970
addikt

mi az az eszköz, amin kimegy a jel HDMI-n, de nincs optikai vagy koaxiális digitális hang kimenete? (ok, közben egy eszembe jutott, talán netbook?)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#164) -szabi- válasza Gabor970 (#163) üzenetére


-szabi-
őstag

Azért mégis csak furcsa, hogy hdmi-vel való csatlakoztatás után még kell egy audio csatlakoztatás is.

Üdv
szabi

(#165) Gabor970 válasza -szabi- (#164) üzenetére


Gabor970
addikt

azt mondtam, hogy ha a TV-be megy HDMI-n a jel, akkor annak a jelnek az audio részét minek akarnánk kinyerni ismét a TV-ből? Az eszköznek, ami adja a képet a TV felé HDMI-n, majdnem mindig van optikai vagy koax audio outja, és az megy az erősítő felé. Nem kell a TV-ből visszavezetni. Illetve most már leginkább megy az erősítőbe a HDMI kábel, és onnét már csak a kép kell a TV-re tovább.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#166) DrAkiRoss71


DrAkiRoss71
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon örültem a tesztnek, köszönöm a készítő munkáját.

Elolvasva az összes hozzászólást, valószínűleg Magyarország alja népéhez tartozom.
Miért is?
- LCD tv-m van.
- LED LCD tv-m van.
- 82 cm-es LED LCD tv-m van.
- Még ha nem is a szakmában dolgozom, de műszaki cikk eladó végzettségem is van.
- Panellakásban lakom. (ráadásul kis hazánk leglúzerebb megyéjében, ahová nem hogy autópálya, de egyszámjegyű út sem vezet -stormcorner-)
- Nem és nem fér el itthon 82 cm-es tv-nél nagyobb készülék.
- Nincs plazma tv a lakásban (borzasztóan bántja a szemem a foszforlag)

Bocsi, hogy bele kot-kot, de december óta van ilyen tv-nk.

Mivel nem találtam sehol róla (eddig), így írtam róla egy részletes felhasználói tesztet, ha érdekel valakit, megadom a linket is.

De amiért tulajdonképpen tollat klaviatúrát ragadtam, az az, hogy szinte egy szó sem esett a készülékről. Vitáztatok sokmindenről, de érdemi hozzászólás alig volt.

A legmurisabb a fogyasztásáról való „okos” hozzászólások voltak.

Én inkább lemértem. A saját médialejátszóját használva 30-as hangerőn ugyanaz a film jelenet (első Narnia film majdnem hófehér havas jelenetét) két percét ismételgetve, váltogatva a képbeállítások között az alábbi eredményekre jutottam:

Normál: 65 Watt
Mozi: 46 Watt
Sport:75 Watt
Játékgép: 56 Watt
Élénk:83 Watt

Három energiatakarékos beállítási lehetőség van, arányaiban ugyanúgy csökkentette a fogyasztást mindegyik képbeállítási módban.

Ez a normál képbeállítás esetén az alábbi eredményt adta:
Energiatakarékos ki: 65 Watt
Energiatakarékos minimális: 52 Watt
Energiatakarékos közepes: 38 Watt
Energiatakarékos maximális: 32 Watt

Kíváncsiságból belőttem a teszt által ajánlott képbeállításokat is, így a fogyasztás 38 Watt lett.
Erre még rákapcsoltam az energiatakarékos automatikus beállítást és a fogyasztás 31 Watt lett. És a kép totál nézhető maradt. Nem tűntek el a részletek, és nem égett ki a szemem sem.

Szóval nem kajál oly sokat a készülék. A hangerő „70”-es állásán felül ugrott 1 wattot a fogyasztás, még az aktív nettel sem tudtam belőle többet előhozni.

Viszont van egy érdekessége a dolognak. Az energiatakarékos menünek van egy olyan funkciója, amikor a kijelzőt kikapcsolja, és csak a hang szól. Teljesen sötét a képernyő. Mögé benézve sem látni a ledek fényét. A fogyasztásmérő mégis beáll 44 wattra. Többször próbáltam, következetesen mindig annyit mért. Nem tudom az okát, de gondoltam, jelzem nektek is…

Bocsi a stílusomért, és hogy egy kicsit hosszú volt.

Legyen szép napotok!

(#171) -szabi- válasza Gabor970 (#165) üzenetére


-szabi-
őstag

Természetesen ha van egy legalább 120e forintért erősítőd hangfalakkal akkor nem számít.
De mint fentebb írtam, ha nincs csak egy 60e forintos egyszerű házimozid amin van egyetlen egy optikai bemenet akkor jól jönne ha a TV-re kötött USB-s vinyó és/vagy HD médiabox és/vagy PC -ről érkező hdmi csatlakozáson lévő térhangot a TV tudná az optikai kimenetén keresztül átküldeni az egyszerű házimozinak.
Mindig annak a hangját amelyiket épp nézed.

Így már érthetőbb miért lenne jó ha a TV tudna ilyet?

Üdv
szabi

(#172) DrAkiRoss71


DrAkiRoss71
csendes tag

Sziasztok!

A tv-vel kapcsolatban szorulnék segítségre.
Olvassa még valaki ezt szobát?

(#173) Prés


Prés
tag

Ha valakit értdekel, itt a nagyobb típus jó áron:
LG 42LE5500

(#174) Rufi70


Rufi70
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem? LG 37LE5500 -as tévén youtube -on szeretném a felbontást HD 720 vagy 1080 -ra feltornázni. Sikerült már valakinek? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.