Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrAkiRoss71

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon örültem a tesztnek, köszönöm a készítő munkáját.

    Elolvasva az összes hozzászólást, valószínűleg Magyarország alja népéhez tartozom.
    Miért is?
    - LCD tv-m van.
    - LED LCD tv-m van.
    - 82 cm-es LED LCD tv-m van.
    - Még ha nem is a szakmában dolgozom, de műszaki cikk eladó végzettségem is van.
    - Panellakásban lakom. (ráadásul kis hazánk leglúzerebb megyéjében, ahová nem hogy autópálya, de egyszámjegyű út sem vezet -stormcorner-)
    - Nem és nem fér el itthon 82 cm-es tv-nél nagyobb készülék.
    - Nincs plazma tv a lakásban (borzasztóan bántja a szemem a foszforlag)

    Bocsi, hogy bele kot-kot, de december óta van ilyen tv-nk.

    Mivel nem találtam sehol róla (eddig), így írtam róla egy részletes felhasználói tesztet, ha érdekel valakit, megadom a linket is.

    De amiért tulajdonképpen tollat klaviatúrát ragadtam, az az, hogy szinte egy szó sem esett a készülékről. Vitáztatok sokmindenről, de érdemi hozzászólás alig volt.

    A legmurisabb a fogyasztásáról való „okos” hozzászólások voltak.

    Én inkább lemértem. A saját médialejátszóját használva 30-as hangerőn ugyanaz a film jelenet (első Narnia film majdnem hófehér havas jelenetét) két percét ismételgetve, váltogatva a képbeállítások között az alábbi eredményekre jutottam:

    Normál: 65 Watt
    Mozi: 46 Watt
    Sport:75 Watt
    Játékgép: 56 Watt
    Élénk:83 Watt

    Három energiatakarékos beállítási lehetőség van, arányaiban ugyanúgy csökkentette a fogyasztást mindegyik képbeállítási módban.

    Ez a normál képbeállítás esetén az alábbi eredményt adta:
    Energiatakarékos ki: 65 Watt
    Energiatakarékos minimális: 52 Watt
    Energiatakarékos közepes: 38 Watt
    Energiatakarékos maximális: 32 Watt

    Kíváncsiságból belőttem a teszt által ajánlott képbeállításokat is, így a fogyasztás 38 Watt lett.
    Erre még rákapcsoltam az energiatakarékos automatikus beállítást és a fogyasztás 31 Watt lett. És a kép totál nézhető maradt. Nem tűntek el a részletek, és nem égett ki a szemem sem.

    Szóval nem kajál oly sokat a készülék. A hangerő „70”-es állásán felül ugrott 1 wattot a fogyasztás, még az aktív nettel sem tudtam belőle többet előhozni.

    Viszont van egy érdekessége a dolognak. Az energiatakarékos menünek van egy olyan funkciója, amikor a kijelzőt kikapcsolja, és csak a hang szól. Teljesen sötét a képernyő. Mögé benézve sem látni a ledek fényét. A fogyasztásmérő mégis beáll 44 wattra. Többször próbáltam, következetesen mindig annyit mért. Nem tudom az okát, de gondoltam, jelzem nektek is…

    Bocsi a stílusomért, és hogy egy kicsit hosszú volt.

    Legyen szép napotok!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés