Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) daniel909


daniel909
addikt

nem kéne még egyenlőre.
dizájnra se tetszik, a rendszer is kiforratlan. tipikus első szériás termék. a g watch 2 (ez a név is valami borzasztó) majd jobb lesz, addigra a rendszer is kiforrottabb lesz.

aki szeret kísérletezni annak jó lehet, mert biztos a frissítésekel egyre jobb lesz.
(vagy lecseng az okosóra őrület, mert a kutyának se kell maj...:)

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2) AS


AS
félisten

Ez nagyon ronda, a készülék is meg google órarendszer is. Tizen gear 2 sokkal jobb minden tekintetben. Már is van értelme tizenek. Lehet nem is kellene telefonba erőltetni , csak órában tv-be meg ilyenekbe.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Én nem vagyok célközönség, mert rohadt idegesítő lenne, ha naponta kellene töltenem az órámat. Biztos vannak munkahelyek, élethelyzetek amikor ezek az okosórák hasznosak, de szerintem nem a jelenlegi formájukban.
Amúgy köszönjük a tesztet.

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ennek igy semmi ertelme, a Samsung sokkal elorebb jar a korabbi modelljeivel is. Jo lehet ez meg kesobb, de csak sok munkaval.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) mumk1


mumk1
addikt

A zeneléjátszás vezérlésének hiánya kissé meglepett, hiszen az egyik leghasználhatóbb dolog lenne. :U
Pebble-n még azt is ki tudom választani, hogy a telefonon melyik playert szeretném vezérelni.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#6) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nah, a táblagép után itt van még egy találmány, amire azt hiszem sosem fogok pénzt kiadni... :) :N

Minden szavam magánvélemény!

(#7) gery2123


gery2123
őstag

Mivel ez egy nagyon első szériás cucc, még van hova fejlődni. De szerintem rövidesen ott lesz minden olyan dolog amit hianyolunk belőle. Nem teszik, de nem ennyiért. Ha majd jönnek a 30-40k cuccok akkor már inkább elgondolkodtató. Addig pedig figyelemmel kísérem a Wear fejlődését.
A tesztet pedig nagyon köszönöm!

-- PSN_ID: GerY2123

(#8) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

bog a szivembol szólt ezzel a cikkel. mi is fejlesztunk rá és az hogy a rendszer még nincs kész az egy dolog, de az sdk is nagyon alfa még

(#9) dsr


dsr
senior tag

Abszolút kezdetleges a belső, külső kivitelezése szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#10) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nekem ez az okosóra mizéria onnantól nem jött be, hogy a telefonon állítható a profil...

Azt engedek be, akit akarok.

Innentől semmi sem olyan fontos, hogy lesegessem.

Ez egy nagyon nagyon drága műanyag vacak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11) M3oH


M3oH
addikt

Engem ezek az okosórák nem nagyon győztek meg. Hozzátartozik, hogy 10+ éve nem hordok órát, de nem is érzek késztetést, hogy ezt megtörjem ezekért. Az árukért szinte semmit nem nyújtanak számomra. Talán a pár év múlva.

(#12) Blyan


Blyan
félisten

Hát ez bűnronda és még mindig nem látom értelmét alapvetően ennek az egésznek.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13) Lionking01


Lionking01
tag

Nos. Jelenleg ár/érték arányban a Sony Smartwatch 2 a legjobb választás, szerintem. Nem Android wear, de rengeteg alkalmazás van már megírva, amit a szerző is hiányolt, és 4-5 napig is bírja az akkumulátor, mivel transzreflektív kijelzőt használ az óra. Tehát lekapcsolt képernyő mellett, minél több a fény, annál jobban látszik a kijelző, amely ilyenkor szinte semmit sem fogyaszt, mert a háttérvilágítás nincs bekapcsolva.

Igaz nincs benne mikrofon, és erős processzor, de minek is? Minden gyors, nincs akadás, nincs gondolkozás.
Ja. És 35ezer forint, ami nem mindegy. Jelenleg én erre szavazok! A másik hatalmas előnye, hogy ellentétben a Galaxy Gear-rel, minden Androidos telefonnal kompatibilis.

(#14) daniel909 válasza Blyan (#12) üzenetére


daniel909
addikt

értelme végül is az valahol, hogy ne kelljen mindig a batár ngy telefonodat elővenni. kényelmesebb is meg sok élethelyzetben (szatyor, bicikli, sportolás, vezetés) jól jöhet. csak még nagyon az elején van ez az egész, és nem biztos h az emberek rákapnak. és ha nem kapnak rá abbamarad a fejlesztés, ki se fogja forrni magát.

amit azért megnéznék: egy android wear alapú Sony óra, és egy ios alapú apple óra. ez a két gyártó még tudna újat mutatni szvsz. ha másban nem is legalább dizájnban.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#15) Obyboy


Obyboy
addikt

Kiforratlan dolog még az összes smartwatch mint ~5 évvel ezelőtt az Android, de ha adunk neki 2-3 évet akár jó dolgok is születhetnek... :))

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#16) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Alig várom az olyan okosórát, amit akár húsz év múlva is értelme van hordani. Addig meg nincs értelme hordani... Ezek nem képesek versenyezni egy hagyományos órával. Nem is tudnám hova tenni, hiszen a csuklómon ott van az értelmes eszköz, ennek nincs helye... egyszerűbb volna flagship mobiltelefonokat is gyártani megint.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#17) daniel909 válasza Fritz Teufel (#16) üzenetére


daniel909
addikt

más kategória.
a sima óra nem tud semmit, csak mutatja az időt. az okos óra pedig tud sok dolgot azon kívül h az időt mutatja. de ez kb olyan vita mint a buta vs okos telefonok. minek okos telefon ha butával is megy az sms meg a hívás.... :U

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#18) Dr.Anonymus válasza Fritz Teufel (#16) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

"Alig várom az olyan okosórát, amit akár húsz év múlva is értelme van hordani."
- hát arra várhatsz.. :DDD
ez a business arra (fog) épül(ni) amire az okostelefon iparág is.. hogy el lehessen adni belőle két évente újat mindenkinek

most még eléggé béna az egész okosóra koncepció, de egy-két éven belül tényleg lehet potenciál

(#19) Fritz Teufel válasza Dr.Anonymus (#18) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Belőlem biztosan nem fognak kétévente hülyét csinálni. 80-100 akárhány ezer forintért. Inkább hozzáteszem a többszörösét és veszek egy órát az okosoknak... az 20 év múlva is érték lesz :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#20) oliolioli


oliolioli
csendes tag

Nekem egy Live van, én szeretem, tök jó, hogy látom motorozás közben ki hív, ill- átjönnek a navigáció utasításai, nem kellett drága vízálló tartót vennem gps-hez, meg nem kell állandóan fel-le szedegetni.

14 éve újonc...

(#21) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Azabaj, hogy ránézek, és kapásból annyi jut eszembe, hogy "EZT?! A csuklómra, én, hát kizárt!" - és ezzel vége is a sztorinak, tök mindegy, mit tud, mennyibe kerül, kösz, de ingyen se.

Nem tudom, mit nem bírnak a gyártók azon megérteni, hogy az óra kiegészítő, alapvető fontosságú a külső, persze csak ha nem a geek közönség és a tízezer eladott példány a cél.

Nem a lényeg a fontos.

(#22) axioma


axioma
veterán

Jo a cikk, foleg hogy kiemeli a nem-hasznalhatosagot is (beszed nelkuli kezeles hianya - bar nem fenyeget a veszely, hogy ilyet venne'k, de ezek olyan nuanszok, amit meg lehet szivni egy keszulek beszerzesekor a marketinganyag ismereteben is - egyszeruen valaminek a hianya nem tunik fel, ha nem szandekosan keresi az ember).
En azt nem ertem, miert kell ehhez mindenaron csilivili IPS kijelzo... a pebble jo irany, a fekete-feher se lenne baj ha szurkearnyalat lenne mint az eink-en. Android wear + szurkearnyalatos transzflektiv [azt nem tudom, lehet-e] vagy eink jobban erdekelne (bar nem lapatnyi a mobilom se es az ovtokbol elovenni se annyira gond).

(#23) Orf3usz


Orf3usz
tag

Ilyen jó tesztet is rég olvastam :DD
A tesztalany meg jelen állapotban inkább fejlesztői prototípusnak jó, nem fogyasztói terméknek.

(#24) oliolioli


oliolioli
csendes tag

Amire én vettem, azt tudja, ami nagyon zavar az a csekély üzemidő! Ha sokat használom, akkor épp, hogy kibírja estig!

14 éve újonc...

(#25) joey04


joey04
titán

A samsung korábbi megoldásait sem tartottam nélkülözhetetlennek de ez a wear jelenleg egy hulladék még ahhoz képest is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Integra


Integra
titán

hiába mondom, hogy a lélegző pántos széles karperec a jövő okostelefonja/karórája, ezek a casio hőskort megszégyenítő borzalom órák csak nem szűnnek meg, egyre rondábbak, rosszabbak és csak szaporodnak :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) Flind


Flind
senior tag

Lehet a Sony tudott valamit hogy nem állt be az AW mögé. :D Már ha egyáltalán ad még ki okosórát.

(#28) gianni85


gianni85
veterán

nagy, ormótlan, béna szíjjal, de legalább 70ezer-be kerül. Én nem is értem, hogy mit gondol aki ezt megveszi. Kockáknál ez menő?

(#29) #76500480


#76500480
törölt tag

Úgy látszik az okosóráknál a minőségi anyagok még mindig háttérben vannak. Nem azt mondom, hogy 60 ezerért illik belerakni egy szintetikus zafír üveget de a gumi szíj nagyon ócska.Az se mentség, hogy sokba kerül a processzor mert felső-közép kategóriás jobb órákba meg svájci szerkezet van(ETA,RONDA).

(#30) moleculez


moleculez
veterán

Csúnyácska, butuska, de Google. Az első droid verziók mellé Xanaxot kellett volna osztogatni, mára kiforrott rendesen. Azért azt nem tudom megérteni, hogy ennyi tapasztalat után, miért kell ennyire elölről kezdeni mindent... Nem véletlen szerintem az s400,meg az 512 RAM. Lesz itt még fejlesztés, ez szerintem az okosorak Nexusa, amire jön majd minden jóság, csak a piac nyomására ki kellett adni valamit. Ami fontos, nem véletlenül van benne az a hardver, ami.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) Sn00k


Sn00k
veterán

Az, hogy már gyakorlatilag tavaly óta piacon vannak ezek az okoska karórák, ahhoz képest ez így nagyon kevés. A felbontás, amivel el látták az valami borzalom ez így nulla legalábbis nálam. Ennél többet vártam! :U

3njoy the Lif3

(#32) Luck Dragon

Köszi a tesztet Bog, Engem nem győzött meg az óra, hogy párdolgot tudok rajta csak kihasználni ahhoz borsós az ára nagyon.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) Lefagyol


Lefagyol
csendes tag

Köszi,de erre a kütyüre biztos nem költök,és baromi ronda,a karóra az legyen karóra! :(

...fagyol.

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Ilyen gyenge szoftveres felhozatal melle eleg combos hw-t raktak. :)

(#35) #78693120


#78693120
törölt tag

A launcher link hibás: http://mobilarena.hu/muvelet/teszt/modosit.php?id=110628

[ Szerkesztve ]

(#36) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Okosóra felhasználóként teljesen más szemmel nézem a megjelenő új modelleket.

Mind a csuklóból telefonáló Gear családot, mind a legújabb erőgépes androidosokat.

Amikor bejelentésre került a tárgyalt modell, ezzel a bika hardverrel, már sejthető volt a kiábrándító üzemidő, és a feleslegesen erős belső.
Ezt sajnos csak überelte a szoftver kiforratlansága. Komolytalan lett ez az óra. Mind küllemben, mind beltartalomban.

Kíváncsian várom az új okosóra platform fejlődését, és a későbbi hardvereket.

LG, ez nagyon mellément.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#37) Mantin


Mantin
aktív tag

Akkor ezt a problémát is az Apple-re bízták a többiek :D

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#38) Csapoati válasza Mantin (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Gear Fit és társai szerintem megmutatták a jó irányt.Vagy csináljanak szép formatervű okosórát, vagy inkább haladjanak a kiegészítő karperec vonalon - szerintem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) halkow


halkow
őstag

Android Wear ez egy kalap xar idáig, a Samsung tizenje sokkal értelmesebb szerintem.

Alcatel onetouch idol2s the king

(#40) Mantin válasza Csapoati (#38) üzenetére


Mantin
aktív tag

Az Apple nem sieti el, és ha nem is lesz olyan forradalmi, mint ahogy azt sokan várják, akkor is egy kiforrott, használható eszköz lesz már első körben nem úgy mint a Wear eszközök :)

[ Szerkesztve ]

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#41) daniel909 válasza mrlujoak (#36) üzenetére


daniel909
addikt

Azért a smartwach se olyan uber király... Több a lehetőség ebben az órában már csak a wear miatt is..

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#42) Coq


Coq
aktív tag

Hat, valoban, azert naponta tolteni egy orat, ami ezeket tudja... Van meg hova fejlodni. :(

(#43) ModosDani


ModosDani
újonc

Én egy hónapja használom, előtte sony sw2-m volt. A cikkhez csak annyit tennék hozzá hogy ha indítok egy zene lejátszót a telefonon vagy egy kamera appot akkor mindkettőt tudom vezérelni wear-ről. Igaz kamerát csak elsütni tudja, meg utána az elkészült képet jeleníti meg pár másodpercre, de nem igaz hogy ilyen nincs benne. Hozzá kell tennem hogy sw2 folyamatosan mutatta az élő képet, valamint a zene lejátszó vezérlője tudta a hangerőt is állítani, de ott viszont elő fordult párszor hogy az app be akadt, itt olyan még nem volt.
Bízom benne hogy a közel jövőben még csiszolgatnak rajta egy kicsit, de minden hibája ellenére én nem bantam meg hogy ezt vettem.

(#44) Bog válasza ModosDani (#43) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Kösz, nálam a kamerás izé nem ment, a zenelejátszót pedig a hangparancsok között kerestem, kipofoztam az anyagot.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#45) ModosDani válasza Bog (#44) üzenetére


ModosDani
újonc

Kamerába én jobban örülnék egy élő képnek, mert most kb ki támasztom a telefont, kijelzőn meg nézem hogy hova kell állnom, oda megyek és utána fotó (jobb esetben ott van asszony meg a gyerek és legalább azt tudom hogy hova kell állni 😊). Tény hogy van még hova fejlődni...

(#46) mrlujoak válasza daniel909 (#41) üzenetére


mrlujoak
veterán

Melyik SmartWatch?
Tapasztalat? (vagy csak tesztekből formálod véleményed?)
Saját használat alapján?

Ráadásul nem a SmartWatch a téma. Észrevehetted volna, hogy direkt nem márkásítottam a dolgot, miként nem is jelöltem típust.
(Sony(E) LiveView, SW1, SW2) :U

Ráadásul volt szerencsém egy Peeble okosórához is, szóval...

Kialakult saját igényeimnek egyáltalán nem felel meg ez a modell.
-mert a megszokott 3-5 nap töltési időhöz képest rendkívül karcsú üzemidőt teszteltek
-mert feleslegesen erős hardver dohog benne
-mert bizony több olyan app sem úgy működik, ahogy az kellene. (zene, fotó)
-mert oprendszere olyan megoldás, amit még nem tud hova tenni sem a vevő, és sajnos sem a gyártó.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47) Urna válasza mrlujoak (#46) üzenetére


Urna
tag

Valahogy sejtettem hogy itt is látlak :D mint ahogy több okosórás fórumon
A cikkhez és az órához is: Igen, ez még az első, de ezt láttuk magán az Androidon is (okosórákban is pl a Sony-t nézzük a LiveView-tól az SW2-ig elég sokat fejlődtek) és hova jutott. Ha ebbe fektetnek elég munkát, és a gyártók beállnak a Google- mögé / ő áll mögéjük ezzel, akkor akár jövőre , de a realitás talaján maradva inkább két év múlva elég jó kütyüket csinálhatnak. Azért még idén lesz egy-két óra amire kíváncsi vagyok SW3, illetve hogy az almások is csinálnak-e valami jó drága órát.
Köszi a cikket :)

S10 + Galaxy Watch 3

(#48) mrlujoak válasza Urna (#47) üzenetére


mrlujoak
veterán

...értem, tehát semmilyen fórumba nem tehetem a lábam - anélkül, hogy ezért ne hisztizzen bárki is - amilyen eszközöm van, vagy amivel kapcsolatban lenne véleményem.
De a többibe se, mert akkor meg troll leszek, hiszen olyanba ütöm az orrom, amim nincs...

Értem.

Szomorú, hogy ez megy egy szakmai fórumon. :(

"Kíváncsian várom az új okosóra platform fejlődését, és a későbbi hardvereket.
LG, ez nagyon mellément."

Ezt meg ugye senki sem olvassa.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#49) daniel909 válasza mrlujoak (#46) üzenetére


daniel909
addikt

-az erős hw nem biztos h probléma. jöhetnek rá külsős appok amik erőforrás igényesebbek, akko rjól jöhet a hw.
-a rendszer fejlődni fog a jövőben, jobban mint a régebbi sima wear mentes órák.
"-mert bizony több olyan app sem úgy működik, ahogy az kellene. (zene, fotó)"
ez megint olyan, hogy fejlődhet, még nincs olyan irány amit érdemes lenne követni, majd alakul. persze azzal h neked nem tetszik, nem tudok vitába szállni ízlések és... :)
szerintem a következő 1 évben rengeteget fog fejlődni a platform.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#50) zack


zack
nagyúr

Zsákutca lesz ez az okosórás dolog véleményem szerint. :U Nem fog akkora vásárlóerőt mozgatni, hogy megérje a fejlesztésekbe dollár milliókat ölni. Majd rájönnek.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.