Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nekem is megvan a 20Khz, igaz csak nagyobb hangerőn halottam, mint a többit. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) lezso6 válasza Recon666 (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaja, ilyesmi van nálam is. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Huma


Huma
addikt

Én nem hallom. 18kHz-et még hallom, de felette már nem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) csƵ


csƵ
őstag

Majd elmúlik! ;]

szerk: miért érzem úgy, hogy be akar szakadni a dobhártyám ilyen magas frekvencián?

[ Szerkesztve ]

(#5) Chaser


Chaser
titán

Nálunk rendszeresen van hallásvizsgálat. Régen fáziskésésben voltam, emelni kellett az adott oldali kezet amelyikről hallottam a mintahangot. Már nyomni kell a gombot, doktornéni szokott pislogni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) lezso6 válasza csƵ (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rockkoncert kisteremben jó gyógyszer rá. Egy héttel ezelőtt voltam, és pár napig csak 17kHz-ig hallottam kb + fülcsengés izomból. Nem ajánlom senkinek. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) darál0w


darál0w
Jómunkásember

19khz...siket vagyok. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) Thunderzolee

Ez érdekes, ami ××.5-re végződött azokat hallottam mindet, de a 18-19-20-at nem.

Válaszolhatnál az előző postod utolsó hsz-ára. ;)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Én is csak 19khz-ig jutottam... :( :D

Mentalita'

(#10) baluka26


baluka26
veterán

Simán megvan az összes, viszonylag halkan is, de ezeknek a méréseknek nem sok jelentőségük van, aki ilyet akar hitelesen menjen el audiólógiára :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11) baluka26


baluka26
veterán

Kifutottam az időből.
Egyébként 44.1-nél is lehetséges még a 20 kHz Nyquist-Shannon tétel szerint. Szóval a 192/24-nek itt semmi jelentősége.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12) lezso6 válasza baluka26 (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igaz, de a tétel a mellékhatásokról nem szól, ergo lesz néhány al(?)harmónikus, pontosabban van, mivel hallom. ;)

A 192/24 azért van, mert biztos ami biztos, így is csak 1.5MB körüli az összes minta mérete a FLAC-nak köszönhetően - wavban ez 48MB lenne...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) baluka26 válasza lezso6 (#12) üzenetére


baluka26
veterán

Miért lenne tiszta szinusznál akármi?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#14) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem amikor az iskolában hallásvizsgálat volt nem tudtam mi a fenét kellene hallani az orvos süketnek hitt aztán a következő próbánál kiderült hogy tökéletes a hallásom. Egyébként nagyobb hangerőn simán hallom a 20khz et

[ Szerkesztve ]

(#15) lezso6 válasza baluka26 (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nézd meg a bejegyzésem képét, az mutatja, hogyan tárolódik a 20kHz 44kHz-en. Aztán hallgasd meg 44kHz-re állítva a hangkártyát, aztán 48kHz mintavételezés mellett a hangot. Más lesz, a 44kHz torzítani fog.

Na most teszteltem különböző mintavételezési frekvenciákon, és arra jutottam, hogy csak a 48kHz-es mintavételezési frekvencia többszörösein érdemes végezni a tesztet, különben az alharmónikusok (nagyon) bekavarnak és összességében az alacsonyabb hangok fognak dominálni, amiknek nem sok közük van a 20kHz-hez.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) baluka26 válasza lezso6 (#15) üzenetére


baluka26
veterán

Persze, ha 192kHz-ből konvertálom akkor igen. De ha alapból 44.1 kHz-en csinálod akkor ugyanolyan jó lesz, mint a 192-n.
44.1-48 nem jó (ahogy 44.1-96-192 sem), mer tnem egész számú többszörös.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#17) donjohnson


donjohnson
addikt

szerintem ez valami kamu, nem annyival szólnak, mint ami a fájlnevük. hallásvizsgálaton se volt ilyen jó a fülem. :DDD
ezt próbáljátok, nekem 15 kHz-nél vége sajnos.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#18) lezso6 válasza baluka26 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem csak 44100Hz-en hallgattam a 192kHz-es mintát, hanem csináltam natív 44kHz-est is, ami ugyan máshogy szól, mint az előbbi, de a valósághoz sincs közel.

(#17) donjohnson: Ennek nagyon szörnyű minősége van, simán hallom a harmónikusokat / kódolásból adód mellékhatásokat, ~17kHz után nálam is kampec.

A fájlokat amúgy én magam csináltam DAW-val, szóval nem kamuk, meg is néztem a hullámukat, a fenti kép pl onnan van.

Nekem kezd gyanús lenni, hogy páran csak azért hallják a 20kHz-t, mert nem állították át a windowst 48/96/192kHz-re. Úgy könnyű. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) Recon666 válasza donjohnson (#17) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Én még a 16khz hallom. :P

(#20) donjohnson válasza lezso6 (#18) üzenetére


donjohnson
addikt

jah bocs, nem tudtam. akkor viszont furcsa, hogy hallom én is 16,5k-től 20k-ig.

Nekem kezd gyanús lenni, hogy páran csak azért hallják a 20kHz-t, mert nem állították át a windowst 48/96/192kHz-re. Úgy könnyű.

igazad van. :C

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#21) donjohnson válasza lezso6 (#18) üzenetére


donjohnson
addikt

ennél is hallod a harmónikusokat? elvileg már jobb minőség, mint az előző.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#22) lezso6 válasza donjohnson (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez már 16kHz-nél elkussolt, ráadásul nem is volt tovább. Harmónikusok itt is jelen voltak. Amiket amúgy mindenki hall, figyeld meg, hogy a fő hanggal együtt van egy valamivel halkabb hang is, ami viszont nem felfelé, hanem lefelé megy, főleg a magasabb tartománynál hallható. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Boldog névnapot:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) lezso6 válasza Winner_hun (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi. Amúgy ma van a szülinapom is. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) Winner_hun válasza lezso6 (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem sokat variáltak a neveddel. Mi lett volna ha születésnapodkor csak női névnap van?:P
Füled érjen bokáig, de mindkettő:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) lezso6 válasza Winner_hun (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A nevem állítólag már a nővérem születése előtt megvolt. :P Én meg lazán a nevem napján születtem. :D :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) Depression


Depression
veterán

Mekkora baromság! azt hittem, hogy lesz viszonyítási alapom, de a 16,5kHz túl magas kezdés, nekem az sincs már meg

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#28) Depression válasza donjohnson (#17) üzenetére


Depression
veterán

E szerint meg 9kHz-nél végem van, akármilyen hangerőn

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) Huma válasza Depression (#28) üzenetére


Huma
addikt

A sok hangos zene.... :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#30) Eastman


Eastman
őstag

- Marika néni, milyen a hallása?
- Római katolikus, doktor úr!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) lezso6 válasza Depression (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt meg hogy? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) Depression válasza lezso6 (#31) üzenetére


Depression
veterán

Külföldön voltunk iskola kiránduláson, és a hülye gyerekek úgy gondolták, hogy poén lesz, ha este fogkrémet nyomnak a fülembe. Reggel hiába mostam ki nem volt jó, de a tanárok úgy döntöttek, hogy nem olyan nagy gond, hogy emiatt csússzon az egész út.
Mire hazaértünk a fülészeten azt mondták, hogy kiszáradt a dobhártyám, vagy valami ilyesmit, és már nem tudnak vele mit kezdeni. :(

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#33) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én kukás vagyok, pár éve néztem egy cimboránál, asszem 17k felett nekem már minden néma :D (amúgy fura, mert emmellett igényes vagyok a zenére, ergó nem csak a frekvenciatartomány számít, amibe sokak kapaszkodnak :) )

mod:

Fentebb linkelt valaki yutubost, ott 5khz környékén megáll a tudományom, de az egy k*ka :DDD

#32:

OMG :Y Bazki, ez azért durva :F :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34) baluka26 válasza Depression (#32) üzenetére


baluka26
veterán

:(

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35) lezso6 válasza Depression (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

No comment. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) Thunderzolee válasza Depression (#32) üzenetére

:( Ez szörnyű.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#37) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Most találtam erre a topicra.
Hát, letöltöttem a mintákat, de nem hallok belőlük egy k**va kukkot sem :DDD
Youtube-os hallásteszt alapján kb. 25 Hz - 15kHz-ig terjed a hallásom. Persze ez nem hiteles, mindenesetre kiábrándító. A sok metál-zene megtette hatását... ;]

Depression: Ez elképesztő, amit veled tettek. Viszonoztad nekik valahogy a szívességet? :(((

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#38) SySERR


SySERR
csendes tag

Örök téma mindig visszatér.
Kicsit másfajta hallásteszt: [link] Itt nem a frekikkel megy a bohóckodás, hanem ez jobban közelíti a valós körülményeket.
Ja és figyelembe kell venni a fejhallgató vagy a hangrendszer karakterisztikáját is: [link]

(#39) #34576640


#34576640
törölt tag

Azt szeretném kérdezni, hogy mitől zúghat/csenghet a fülem?
2 és fél hete gyökérkezeltek. Tünetmentes voltam, aztán az egyik nap arra keltem, hogy bedurrant a fogam, lüktetett, beduzzattak a nyirokcsomóim és elkezdett csengeni, zúgni a fülem.
Olyan mintha 10 bekapcsolt de adásnélküli tv által generált elektromos kisugárzást hallanék folyton a háttérben.
Nagyon kétségbevagyok esve. Lehet összefüggés a két dolog között? Elmentem sztk-s fül-orr-gégészetre és ott azt mondták, hogy nincs ehhez köze, és nagy valószínűséggel alapból kijött volna.
Lehet ezen változtatni?
Köszönöm előre is a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.