Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #27441408


#27441408
törölt tag

Nekem már egy jó ideje 3.6.4-esem van .(béta természetesen) Bár általában nem a FF az első rendű böngészőm jó úton haladnak ez az új számomra határozottan tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#2) aram01


aram01
nagyúr

leszedjük

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Megnézzük.

Thanos was right.

(#4) Polesz válasza Narxis (#3) üzenetére


Polesz
addikt

Megnézzük és leszedjük :DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Leszedjük, megnézzük, és használjuk...

(#6) Killing


Killing
addikt

Leszedjük, megnézzük, használjuk, frissítünk

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7) ntomka


ntomka
nagyúr

Nem foglalkozunk vele... ;]

ツ Headphones on - World off

(#8) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Azért a FF 3.6.4 elég nagy újítása az, hogy a pluginek külön processzben futnak, azaz az OOPP. És ennek nem az a következménye, hogy kevesebbszer omlanak össze, nem. Az a következménye, ha összeomlanak, nem rántják magukkal a böngészőt, simán újraindítódnak csak a pluginok.

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Na akkor kipróbálom, mert az utóbbi 1-2 hétben rászoktam a Chrome-ra, de az rendszeresen összeomlik a flash-től meg a shockwave-től, idegesítő...

(#10) WonderCSabo válasza ^Clown (#9) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lásd előző hszemet. Egyébként nekem a FF nagyon ritkán szokott összeomlani bmilyen plugintől. De egyéb más böngésző se.

(#11) ntomka válasza ^Clown (#9) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ott más probléma lesz...

ツ Headphones on - World off

(#12) lorenzen válasza WonderCSabo (#8) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Azért a FF 3.6.4 elég nagy újítása az, hogy a pluginek külön processzben futnak

Eddig azzal küzdöttem, hogy időnként összeomlott a Firefox.
Ráadásul több gépen is elkezdte ezt a játékot.

Most feltettem a bétát egy gépre. Eddig nem dobta fel a talpát.
Ideje volt meglépni ezt az újítást.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#13) ^Clown válasza ntomka (#11) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Benne van a pakliban, de eddig még nem jöttem rá, hogy mi... Két különböző gépen, egy jó erős notin, meg egy gyengécske subnotin is ugyan azt produkálja sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#14) ntomka válasza ^Clown (#13) üzenetére


ntomka
nagyúr

Próbáld meg ezzel a kapcsolóval indítani: --enable-internal-flash

ツ Headphones on - World off

(#15) #27441408 válasza ntomka (#7) üzenetére


#27441408
törölt tag

Pedig nem rossz . Jelenleg én jegeltem a ChromePlus-t pedig tetszik. (jegelés természetesen a FF javára :) )

[ Szerkesztve ]

(#16) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Jó ez az újítás de én már hardcore user mintájára a Firefox 3.7 pre alpha 5-öt nyüstölöm, hát mit mondjak már most nagyon üt! Gyorsabb sokkal az előző verzióknál, azon kívül ha kijelölsz egy szöveges webcímet akkor jobb egérrel rá kattintva megjelenik az Open link menüpont amivel azonnal megnyitható cím. A szövegbox (ahová a hozzászólást írod) tetszőleges méretre nagyítható, illetve kicsinyíthető. A tabok elhelyezhetők már a címsor felett is... :C :))

(#17) Viktor77 válasza =Mentor= (#16) üzenetére


Viktor77
titán

"azon kívül ha kijelölsz egy szöveges webcímet akkor jobb egérrel rá kattintva megjelenik az Open link menüpont amivel azonnal megnyitható cím." Quickdrag. Szerintem az általad leírtnál kényelmesebb is (nem kell jobb gombolni, meg menüből választani, csak kijelölöd és elrántod).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) HelloWorld válasza =Mentor= (#16) üzenetére


HelloWorld
tag

ha kijelölsz egy szöveges webcímet akkor jobb egérrel rá kattintva megjelenik az Open link menüpont amivel azonnal megnyitható cím.

Gondolom mondanom sem kell, hogy ez a funkció Operában jelent meg először...

A tabok elhelyezhetők már a címsor felett is...

És biztos unalmas ez a szöveg is már, de Operában ez az alapértelmezett...

A szövegbox (ahová a hozzászólást írod) tetszőleges méretre nagyítható, illetve kicsinyíthető.

Operában erre van UserJS (gondolom Fx alatt is volt eddig rá kiegészítő).

(#19) WonderCSabo válasza HelloWorld (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

ha kijelölsz egy szöveges webcímet akkor jobb egérrel rá kattintva megjelenik az Open link menüpont amivel azonnal megnyitható cím.

A Linkification kieg ennél sokkal kényelmesebb. Az ilyen szövegeket kattintható linkké alakítja, így elég csak bal gombbal rá kattintani, nem kell jobb gombos menüvel szórakozni.

(#20) Narxis válasza HelloWorld (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen unalmas, mert teljesen más a 2 böngésző, máshogy képzelik el az egész koncepciót. Opera egy all-in-1 böngésző akar lenni, Firefox pedig egy minimalista amit a kiegészítők ezreivel saját szokásaidhoz szabhatsz.

Mondom ezt úgy, hogy nem rég szabadultam meg az Opera 10.53-tól, jó böngésző, nagyon gyors, de sok minden hiányzik belőle számomra és a userJS-ek egy lapon se említhetőek a kiegészítőkkel.

Ha már Linkification....én inkább a FastestFox-ot ajánlom, abban benne van ez is és még jó pár kényelmi funkció amit én roppant hasznosnak találtam.

Thanos was right.

(#21) R a y válasza WonderCSabo (#8) üzenetére


R a y
senior tag

es erre a nagy ffék 2 évet vártak! szep teljesítmeny! hajra

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#22) WonderCSabo válasza R a y (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszönjük a flémet, kedves troll barátom.

(#23) ntomka válasza HelloWorld (#18) üzenetére


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#24) kw3v865 válasza =Mentor= (#16) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én is a 3.7a5pre-t használom az egyik gépemen. Meg vagyok vele elégedve, gyors (sajnos még mindig elég lassan indul, de ez még csak alpha) és nem fagy.

(#25) R a y válasza WonderCSabo (#22) üzenetére


R a y
senior tag

Csak nem fáj az igazság?:) :D

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#26) WonderCSabo válasza R a y (#25) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én sem írtam be egy króm topikba, hogy de szar, csak nem tom hanyadik verzióval jöttek kiegészítők. Egyszerűen trollkodsz, aztán meg vicceskedsz utána.

(#27) R a y válasza WonderCSabo (#26) üzenetére


R a y
senior tag

Ez csak hír, nem a hivatalos topicaja. És nem vicceskedtem

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#28) WonderCSabo válasza R a y (#27) üzenetére


WonderCSabo
félisten

"Csak nem fáj az igazság?:) :D"

De ez vicceskedés volt. Attól, még hogy egy hír topik, az nem hatalmaz fel téged, hogy trollkodj. Eszem megáll ettől a felfogástól.

(#29) Viktor77 válasza R a y (#27) üzenetére


Viktor77
titán

Az ilyen hsz-ekkel csak magadat járatod le.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) Sanyix


Sanyix
őstag

ezt a mozillát megvehetné az apple. Az ff-ben is olyan "forradalmi újdonságok" vannak mint az apple cuccokban :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#31) Narxis válasza Sanyix (#30) üzenetére


Narxis
nagyúr

#29

Thanos was right.

(#32) HelloWorld válasza ntomka (#23) üzenetére


HelloWorld
tag

Ez nem nekem jött, úgy érzem...

(#33) #16820480 válasza HelloWorld (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezek a dolgok alapból megvannak a chrome(-ium)ban is...

(#34) WonderCSabo válasza #16820480 (#33) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most erről kezdünk el vitázni, hol volt előbb? FF-hez kiegészítőnként meg előbb elérhetők voltak ezek, mielőtt a Chromium egyáltalán létezett volna, de tök mindegy. Nem ez a lényeg.

Ja a felültab az nem volt. Jujj.

[ Szerkesztve ]

(#35) #16820480 válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem erre gondoltam egyáltalán, csak azt írtam le, hogy ilyenek máshol is vannak, és ettől pont semennyire nem lesz különlegesebb péládul az opera. ráadásul ezek pont nem is olyan életbevágó funkciók, a pluginkezelés sokkal lényegesebb újítás.

(#36) WonderCSabo válasza #16820480 (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Oks. ;)

Szerk.: Azt még mindig nem értem, hogy miért nem lett az OOPP leírva a cikkbe, csak az esetleges következménye.

[ Szerkesztve ]

(#37) egykori


egykori
őstag

Hogy visszatérjünk az offból és trollból, emlékezzünk meg a Thunderbird 3.1 RC-ről is. Felraktam és teljesen jól szuperál, mindössze a Lighting hiányzik mellé (magyar nyelven). Viszont, aki használja ezt, annak javaslom az 1.0b2pre verziót.

(#38) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Az új Firefox azt ígéri, hogy a program ellenáll az Adobe Flash, az Apple Quicktime és a Microsoft Silverlight plug-inek okozta összeomlásoknak, de emellett gyakorlatilag csak biztonsági javításokat tartalmaz.

eddig soha nem omlott össze a flash, de miután feltettem azt az újat máris összeomlott.
Na erről ennyit :(((

(#39) WonderCSabo válasza Bikerider (#38) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Viszont újra lehet indítani. ;) Ez még nem a végleges verzió, nyugi. Egyébként nem tudom, milyen flash cuccal nézted, Nekem mér régóta nem omlott össze semmivel. Kb. egy hónapja nem.

(#40) R a y válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


R a y
senior tag

Abból is kiindulhatunk, hogy az ff az egy nagy opera copy :)

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#41) ntomka válasza R a y (#40) üzenetére


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#42) Bikerider válasza WonderCSabo (#39) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Feltettem és utána újraindítottama a FF-ot és még a gépet is mert telepítettem utána mást is(nem böngészőhöz kapcsolódó dolgot).

Amúgy honfoglaló volt. Tesóm játszott rajta, aztán kidobta a lego-t és kiírta hogy a flash összeomlott.
(nem simán kidobott a honfoglaló vagy valami)

Az érdekes az, hogy nem csak az éppen aktuális oldal halt meg, hanem a többi megnyitott lapon lévő flash tartalom is, aztán az egész böngésző lefagyott.

Mondom eddig ilyen soha nem fordult elő.

(#43) WonderCSabo válasza Bikerider (#42) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hogy a többi Flash tartalom meghal, az még rendben is lenne, de hogy meghal az egész böngésző... Nekem még sosem halt be honfoglalótól, amint említettem, 1 hónapja semmitől.

R a y: Nem tanulsz, pedig már egy modi is szólt Neked. Ma már az összes böngésző átvett a másiktól vmit, felesleges ezt pedzegetni.

[ Szerkesztve ]

(#44) Narxis válasza R a y (#40) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nehogy megüsd a bokád...

Thanos was right.

(#45) #27441408 válasza WonderCSabo (#43) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem is köszöni szépen megvan, eddig talán 1-2 szer omlott össze a béta de az se mostanában volt.

[ Szerkesztve ]

(#46) R a y válasza Narxis (#44) üzenetére


R a y
senior tag

Miért kell álszenteskedtek? Ezek száraz tények. Az opera már akkor annyira fejlett volt, mint a többi böngészőnek együtt véve se. (2004 nov)

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#47) localhost válasza R a y (#46) üzenetére


localhost
Közösségépítő

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#48) #27441408 válasza R a y (#46) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szeretettel várnak az opera topikban. :U

(#49) WonderCSabo válasza R a y (#46) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen? És akkor miért nem voltak benne kiegek? Miért volt tele reklámmal? Ez is fejlettséget jelent? Miért volt túlságosan komplex és nehéz a használata?

Nincs értelme ilyen szövegeket nyomni. Az Opera egy jó kis böngésző most is, valóban sok újdonságot hozott a webböngészők világába, amit sokan átvettek. Ő is vett át sok dolgot. Ilyet nem lehet kijelenteni, hogy sokkal fejlettebb volt, mint a többi.

silver star: Amint fentebb említettem, ilyet az Opera topikban sem lehet mondani. Mert egyszerűen nem igaz, trollkodás.

[ Szerkesztve ]

(#50) R a y válasza WonderCSabo (#49) üzenetére


R a y
senior tag

Nekem nem volt nehéz használni, amikor mindenki IE6al nyomult. Sokan még a tabos böngészésről nem is hallottak :)

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.