Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ilyen vga árak mellett ne is csodálkozzanak, hogy romlanak a számok és inkább sokan átpártolnak konzolokra. Szépen lassan kinyírják a PC-t a bányász ökörséggel.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Én is most vettem/veszem a gépet, de egy kifutós rx580-ért nem fogok adni 120000+. Inkább kihúzom még egy kicsit igp-vel aztán kész.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Nem csodálkozom. Ha most kellene casual játékra "gép", biztosan konzolt vennék. PS4 PRO ~120k, 4K (!!!) játékra alkalmas. PC-hez egy videókártya kerül ennyibe. Vicc az egész. :W Nyilván, ha valaki komolyabban játszik, csgo, dota2, pubg, fortnite vagy akármi népszerű esport, akkor kénytelen PC-t venni.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#4) Gyuri27 válasza CptAdamica (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

+ ram árak és lássuk be a belépő lapok ára is felfele mozgott.
Összeségében nem keveset drágult ez a produkció. Nem kell csodálkozni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) Apollyon válasza CptAdamica (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A VGA árak nem igazán szólnak ebbe bele. Mert a notebookokat pl. kapásból nem érinti. Másrészt a VGA árak azóta mérséklődtek. (Másrészt már AMD és Intel oldalon is vannak épkézláb APU vagy IGP megoldások.)

Ellenben a DDR4 árakkal, az még mindig 3, vagy még többszörösébe kerül mint amennyi volt 2 éve. Ma 13-14 ezer ft egy darab 4 GB-os modul abból, amiből én 2x4-et vettem összesen 10 ezer forint alatt régebben.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) #48613632


#48613632
törölt tag

Én is attól tartok, hogy a végére már csak nekem lesz PC-m egyedül a világon ;] :DDD

(#7) XuChi


XuChi
addikt

Egyáltalán nincs mit csodálkozni ezen. Ilyen VGA, RAM, alaplap árak mellett, csak a HardCore PC-sek vesznek bármit. Vagy akinek a munkájához kell.

GTX 1060 120k ??? :DDD

GTX 1070 160K ??? :DDD

Egy középkategóriás gép 300e-350e HUF. VICC.

Persze majd jön egy két pénzeszsák fórumtárs és megmondja a tutit :D 1080TI SLI + 4K alatt nincs élet, mert az alatt csak a nyomingerek bohóckodnak. :C

[ Szerkesztve ]

(#8) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Azt miért nem jegyzik meg, hogy az eladott darabszám csökkenése ellenére, az eladások után történő bevételek mennyivel csökkennek (vagy esetleg nőnek?)?

..o.O..

(#9) Gyuri27 válasza XuChi (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sli? LOL ne bohóckádjál már légyszi. Min quad! :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) CptAdamica válasza Apollyon (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

Most éppen mérséklődtek kicsit az árak, de egy 1070Ti még mindig 200 ezer egy 1070-es meg 170 ezer, egy 1060-as meg 120 ezer környéke. Viszont a ram árak is az egekben én 30 ezerért vettem a HyperX DDR4 2400-as párt, most meg az utolsó ismert ár 58 ezer. Tyű.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#11) Dyingsoul válasza XuChi (#7) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az utolsó bekezdésed kivételével egyetértek. ;]
Ahogy elszálltak az árak nem csodálkozom rajta, ha az eladások darabszáma csökken. A bevétel szerintem nő ennek ellenére mivel a hardver rengeteget drágult. Az teljesen mindegy, hogy mi miatt. HDD gyárakat természeti katasztrófa sújtotta, a RAM-ok a telefonokban is használt flash memóriák igényei miatt drágultak, a VGA a bányászok miatt ráadásul az európai árak a Trump megválasztása utáni ~295 HUF= 1 USD emelést tükrözik még mindig. Amit egyszer le tudnak nyomni a fogyasztók torkán azt lenyomják az után és még az után többször is. Ez szerintem addig megy majd amíg nem beszélhetünk egy ipari vagy gazdasági válságról.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12) cpt_sanya


cpt_sanya
tag

A másik probléma, hogy csak a brand gépeket számolják bele , és azért a custom pc-k piaca se kicsi.

(#13) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Meglepődtem, hogy nem Abu írta a cikket. Pedig vártam, hogy az "előrejelzések szerint" a 283 millió darabból 280 millió, teljesen AMD-s konfiguráció lesz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) Egon


Egon
nagyúr

Bulváros cím.
Tavaly 23 millióval adtak el kevesebb PC-t, mint tavalyelőtt, ez kiderül a cikkből. Ehhez képest a 11 milliós csökkenés nem éppen lesújtó adat, hiszen a csökkenés üteme erőteljesen lelassult. Az látszik, hogy az évtized végére kisebb piacon kell osztozkodniuk az ebből élőknek, mint mondjuk 10-15 éve, de azt gondolom, 2-3 éven belül meg fog állni a csökkenés, és stagnálás, esetleg gyenge növekedés jöhet.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Molyzsa válasza .LnB (#13) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Ne bántsátok már szegényt :D
Amúgy nekem is AMD van :))

..o.O..

(#16) Exelsior válasza ZS3NI (#3) üzenetére


Exelsior
senior tag

Nekem ami van gamer lapos amit elég olcson vettem viszi ezeket a játékokat épp elég arra a kis időre.

Minden másra ott a One X előtte meg már a PRO-t is megvettem. Játékokat becserélgetem vagy akcióban veszem szóval sem olyan drága. Nem veszek meg minden listaáron mert nyilván akkor nem érné meg. Viszont a 4K TV-t meg kellett vennünk amiben volt ára de inkább egy jó minőségű TV-t vettünk asszonnyal mindenre. Úgy sem lenni sok időm a napi teendők mellett a PC-re hiányzik. Mindennapokban és hétvégén ez elég és még pénzem is meg marad. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#17) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem is értem miért, pedig lehet választani.

Van ultra gagyi, és baromi drága konfiguráció, ki-ki veheti a kedvére valót. Pláne notikból.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dyingsoul válasza antikomcsi (#17) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hú a noti piacot ne is mondd. 100k ért "olyan jó kis gémer laposokat" lehet kapni hogy csak na. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19) farkas63


farkas63
aktív tag

Vagy csak azért fogy kevesebb mert nem évente cseréljük le hanem mint én 7-8 évente. :D
És nem mindenkit érdekel a full HD, full graffika. :)

Igen egy 2010-es első genes i7-el és 4gb ram-al nyomom még. xD

(#20) XuChi válasza Dyingsoul (#18) üzenetére


XuChi
addikt

Jah. i5 + 4GB Ram + 1TB HDD + 1050 2GB. 15”. 350k. :C

Micsoda teljesítmény, micsoda ár!!! :R

(#21) Lacika112 válasza antikomcsi (#17) üzenetére


Lacika112
aktív tag

no igen 10 éve vettél 30-35k ba 9600-9800 gt /
x2 athlon 20-25k
2x2gb ddr2 7000-8000
lapot meg már 10-20 ba kaptál nem "gamert" de korrekten felszerelt cuccot

vicc, ne csodálkozznak nem fogynak a gépek minden horror áron van, jó hungárishencsórissen szint de akkor is ma egy vga kerül annyiba mint anno egy komplett gép

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) L4mie


L4mie
veterán

Aki nem akar konzolon játszani annak lassan már tényleg jobban megéri gamer laptopot venni mint gamer PC-t ....legalábbis utoljára így számoltam :(
Ok...VGA árak elszálltak a bányászoktól öööö januárban vége is lett a jó Roi-s időszaknak szóval most ok nélkül magasak az árak /kartell/
RAM árak??? WTF /kartell/ mert hogy kell az SSD-be a sok sok memória...ja azoknak az ára meg éppen hogy a 2 évvel ezelőtti szinten van :W kellenek a ramok az okostelefonokba....azok olcsóbbak lettek? Nem igazán, sőt egy középkategóriás telefon inkább drágult, mert több ramot pakolnak bele....szóval SZERINTEM simán csak fejik a tehenet nyúzzák a rókát ahogy bírják.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#23) XuChi válasza L4mie (#22) üzenetére


XuChi
addikt

+1. És mindehhez hangzatos meséket kreálnak, hogy miért lett éppen drágább minden. Most egy árvíz, most egy földrengés, most egy akármi. Mindig emeltek az árakon. De kérem, ha így is megveszik, nincs min csodálkozni!

(#24) #31600896


#31600896
törölt tag

Nem kell játszani. Ennyi :DD

(#25) Jhonny06 válasza CptAdamica (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az remélem megvan, hogy ezek a számok nem a gamer PC-kre vonatkoznak, hanem az egész PC piacra. És valószínűleg nagyságrendileg nem igazán befolyásolja az eladásokat a VGA-árak növekedése. Ez az egész piac már jópár éve csökkenő tendenciát mutat, hiszen rengeteg embernek elég a mobilja, egyre kisebb a szakadék akár egy tablet és egy átlagos laptop között is.

(#26) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Könnyen meggyőzöm magam, hogy jó még a gépem, ha az árakra nézek. Legszebb az ipon-on ránézni az árak grafikonjára, hogy mennyi volt mondjuk 1 éve egy ram.

(#27) Ueda


Ueda
senior tag

Engem a W10 is taszít, a bugos (spectre, meltdown) procik , meg az x86 utasításkészletet is kukázni kellene már.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#28) SirRasor válasza #31600896 (#24) üzenetére


SirRasor
őstag

Világ életemben játszottam, de ilyen árak mellett eladtam a 1060-amat és nem hiszem, hogy valaha fogok ennyit költeni gépre.
Ráadásul doom1 volt az első játékom (ja meg Powermonger még Atari ST-n), utoljára Witcher 3-aztam és Tomb Raidereztem és azt látom, hogy egyre laposodnak a játékot. A grafika gyönyörű, csak a játékmenet...

Azóta inkább olvasok meg edzek :D

Make Love not war!

(#29) atike


atike
nagyúr

...ez miért lesújtó? :F

(#30) snorbiii


snorbiii
csendes tag

Szerintem egyáltalán nem meglepő, hogy "csökken" a piac: a gépek egyre jobb teljesítményűek és minőségűek, így egyre ritkábban kell lecserélni őket.
Én főleg melóra használom a gépemet (programozás), de persze játszok is rajta.
Nagyon sok évig egy i5-2500k -val toltam, nemrég cseréltem le egy Ryzen-es konfigra :)
Ebben is sok memória + jó minőségű alkatrészek vannak, így reményeim szerint 5+ évig nem kell hozzányúlni... :))

[ Szerkesztve ]

(#31) #31600896 válasza SirRasor (#28) üzenetére


#31600896
törölt tag

Korábban én is pontosan így voltam vele, átérzem teljes mértékben. Miután eladtam a videokártyámat integráltat használok, de nem is tervezek ismét venni bele... így meg leszokok a játékokról :DD

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez csak az elore osszetakolt PC-ket szamolja gondolom, abbol nem csoda, hogy nem megy el sok. A cegek sem cserelik evente a brand gepeket.

(#33) #65675776 válasza XuChi (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

De van mit csodálkozni, mert a DiY és brand gamer PC-k jó esetben is max 10%-ot adnak az össz eladásból. A fő tétel a piaci számokban a nagyfelhasználók vásárlása. A jelek szerint ők vásárolnak kevesebb PC-t. Egyrészt gondolom nem látják indokoltnak a cserét (eleve nem cserélnek évente csak azért, mert kijön valami új), másrészt a jelek szerint kiváltják mással. Levelezésre pl biztosan nem vesznek már PC-t, arra tökéletesen megfelelnek a telefonok is. Az ilyen egycélú gépek meg simán csak selejtezésre kerülnek pótlás nélkül.

Elég megnézni a GPU piacot: az AMD és nV részesedése együtt is csak 32% körüli. És ebben benne van minden, az IGP-k és a brand gépek VGA-i is. A dVGA-k eladásai egyébként 4,26%-kal csökkentek, ami harmada sincs a PC-s piac csökkenésének. [link]

(#34) Xarina


Xarina
aktív tag

Volt olyan év az elmúlt 20 évből, amikor nem ezt jósolták?

(#35) Invader Cent


Invader Cent
csendes tag

Nem csoda, amikor ebben az évtizedben a processzorok gyakorlatilag semmit nem fejlődtek. Átlagos használatra egy i5-2500K ma is bőven több, mint elegendő.

A nemrégiben """váratlanul""" felfedezett különféle Intel specifikus sebezhetőségek is csak arra voltak jók, hogy új processzor vásárlására buzdítsa a felhasználókat. Szinte mesterien ki van találva.

(#36) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ez megint a brand géepeket takarja nem? Az hogy egyre többen maguk építenek gépet az egy más kérdés.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) Eugene Roe válasza Apollyon (#5) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Majd mutass kérlek egy 4k + legalább 30 fps igp-t, mert köszi, de 2018-ban nem Marioval akarok gamelni...

#33 a 4,25%-os dvga csökkenés nem foglalkozik azzal, hogy 120k felett a vga-k nagy része bányászni megy, nem játszani, és egy bányagép kivált 6-8 gamer gépet is.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#38) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

1. Bányászat-> RAM+VGA árak
2. Spectre+Meltdown
3. Az intel masszív fölénye eltűnni látszik, verseny van: olyan korszakban vagyunk, amikor egy-egy proci+lap kombó egy év alatt nagyot értéktelenedhet, aki teheti, kivár.
4. Most komolyan, kinek kell PC?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) cpt_sanya válasza Eugene Roe (#37) üzenetére


cpt_sanya
tag

Vannak épkézláb megoldások != csúcs teljesítmény. Aki IGP-ben gondolkozik annak alapból nincs 4k monitora. Ha meg van 4k monitora meg tudja engedni magának a hardvert is hozzá. És a 4k azért nem a standard mire az lesz addigra még fejlődnek a kártyák és remélhetőleg nem csak ár szempontjából.
Főleg ha megnézzük a steamen 75% a a FHD és 0,75% a 4k :DD

[ Szerkesztve ]

(#40) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Az elmúlt néhány hónapból felidéztem a kedvenc momentumot, amikor az extrém drága MXM3.0 csatolóval rendelkező Nvidia gyári, és egyéb Dell, Clevo, MSI gyártásban készülő gaming notebookokba szánt 1060/1070/1080-as kártyák ára aláment az itthon kapható desktop megoldásoknak. :D

Ez eddig tényleg példátlan volt.

(#41) Apollyon válasza Eugene Roe (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Te meg mutasd már meg, hol állítottam azt, hogy játékra igp kell :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) t72killer válasza PR0JECTNR56 (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

psszt, csak csendben, mert különben holnap teherautószámra viszik a gémer laposokat bányászni:Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Ispy


Ispy
veterán

Már megint meghalt a PC szegmens? Vagy még mindig haldoklik? :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44) ribizly válasza ZS3NI (#3) üzenetére


ribizly
veterán

Arról nem is beszélve, hogy használtan egy PS4pro 85k körül mozog, ha meg PC kell az említett játékokra akkor az meg nem kíván nagy erőforrást, ergo nem kell high-end VGA sem. Az előző 2 generáció bőven elviszi és sokkal olcsóbb.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45) shteer válasza t72killer (#38) üzenetére


shteer
titán

RAM mégis hogyan írható a bányaszat számlájára? :D

..szerintem jónak tűnik

(#46) Gyuri27 válasza shteer (#45) üzenetére


Gyuri27
félisten

Elmennyé innen törp uram. Igenis tehetnek róla! :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#47) t72killer válasza shteer (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ugyanazok a gyárak csinálják a vram-ot, mint a DDR-t;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) tecsu


tecsu
addikt

Jó lenne egy komplex grafikont látni a nem csak brand gépek eladási adatairól a PC megjelenésétől - napjainkig időszakot felölelve.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) shteer válasza t72killer (#47) üzenetére


shteer
titán

ja, mert nem a sokcsilliárd okostelóba kell a RAM, hanem abányász VGA-ra. aham, jó tudni :)

Gyuri: egyfogadlegyen.. :P

..szerintem jónak tűnik

(#50) #00137984


#00137984
törölt tag

Már ezek miatt is [link] hanyatlásnak indulhat a PC-s üzletág. Erre még ráadásként a PC-s játékfejlesztők egyre gyengébb játékokat adnak ki, de azt még jó ha félkészen a sokadik javitás után érdemes csak megpiszkálni. Konzolra meg megérkezett a God Of War következő része és minden jó tulajdonsága megvan, ami a PC-s játékokból manapság hiányolható. A PC-s hardverek drágulása mellé a túlárazott G-Sync monitorokat sem tudjuk megszerezni. 2-3 hónapja gyüjtőm a tartalék hardver alkatrészeket. Vásárolgattam 1150-es Gaming 5 alaplapot, DVD meghajtót és TV kártyát, mert még nagyobb drágulástól tartok. Nem látom merre, hova tovább... :F Ugyanezt teszem a retró konzol gyüjteményemben. PS5 Pro konzol tudna újra megint berántani a játékok világába, mert a PC-ből kissé kiábrándultam. Far Cry 5 meg végleg elvette a kedvemet, a játékmenet és a grafikai megjelenitésben jobbat érdemeltünk volna. 4K és a HDR mód pedig szerintem túl napfényesre sikerült... Parasztvakitásnak pont megteszi. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.